Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai vienykimės

QUOTE(laureta @ 2008 02 13, 11:10)

As kazkaip net nesislepiu, vardas lengvai atspejamas ir miestas. Na ir dukros varda miniu. Na, bet del mano poziuriu ner uz ka cia didkriminuot. O del ivaikinimo fakto, ka as zinau....
Atsakyti
QUOTE(ramintas @ 2008 02 13, 12:29)
As kazkaip net nesislepiu, vardas lengvai atspejamas ir miestas. Na ir dukros varda miniu. Na, bet del mano poziuriu ner uz ka cia didkriminuot. O del ivaikinimo fakto, ka as zinau....


As irgi drinks_cheers.gif . Bet kiekvienas daro kaip ismano... tai ju teise rinktis.
Atsakyti
Sveikos, merginos ir ne tik. smile.gif

Kaip jau visoms žinoma yra įsikūrusi Vaikų globėjų asociacija, kuri nori pritraukti kuo daugiau globėjų į savo veiklą. Deja, bet sunku gauti kažkokius globėjų kontaktus. Šiuo metu būtų labai smagu, jeigu globėjos atsakytų į du klausimus:
1. Ar domina asociacijos veikla ir norėtumėt joje dalyvauti?
2. Su kokiomis problemomis susiduriate?
Būtų labai malonu, kad atsakytumėt arba čia, arba į až. Taip pat jeigu norite, prasineškite savo kontaktinius duomenis man į až arba kontaktais, nurodytais Vaikų globėjų asociacijos tinklalapyje, tada pasižadame Jumis informuoti apie visą asociacijos veiklą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *saulė*: 19 vasario 2008 - 15:55
QUOTE(*saulė* @ 2008 02 19, 15:54)
Sveikos, merginos ir ne tik. smile.gif

Kaip jau visoms žinoma yra įsikūrusi Vaikų globėjų asociacija, kuri nori pritraukti kuo daugiau globėjų į savo veiklą. Deja, bet sunku gauti kažkokius globėjų kontaktus. Šiuo metu būtų labai smagu, jeigu globėjos atsakytų į du klausimus:
1. Ar domina asociacijos veikla ir norėtumėt joje dalyvauti?
2. Su kokiomis problemomis susiduriate?
Būtų labai malonu, kad atsakytumėt arba čia, arba į až. Taip pat jeigu norite, prasineškite savo kontaktinius duomenis man į až arba kontaktais, nurodytais Vaikų globėjų asociacijos tinklalapyje, tada pasižadame Jumis informuoti apie visą asociacijos veiklą.



Labutis, Saule,

aš nesijungiau prie asociacijos, nes mano globa jau pasibaigus. Dukrai kovą bus 19 metų. Pernai mane dar pakvietė dalyvauti konferencijoje Seime, tai labai nustebau, nes jau tada formaliai nebebuvau globėja... Todėl kvietimas ir įvertinimas tikrai buvo labai malonus blush2.gif .
Kažkaip net liūdna... verysad.gif Su globa taip jau nutinka. Vaikui sulaukus pilnametystės nebetenki globos teisių. Na, tai nieko nereiškia, bet šiaip jau vėl susiduri su tam tikra neteisybe. Tarkim, atrodo, kad negaliu deklaruoti sau įmokų už mergaitės mokslą ir atsiimti jų dalies... Nes formaliai esu BUVUSI globėja. O vyras, nors yra jai tėtis, visai formaliai niekuo jai nebuvo, nes globojau tik aš. Tai ir veikloje dalyvauti kaip ir nebėra prasmės, nes asmeninio fono nebelikę. O štai įvaikinę būsim visą gyvenimą. Ir su įvaikinimu susijusioje veikloje dalyvauti pagrindas niekada nedings. bigsmile.gif
Šaunuoliai globėjai, kad asociaciją įkūrėt 4u.gif . Vienas lauke ne karys...
Atsakyti
QUOTE(Paragintoji @ 2008 02 19, 17:13)
Labutis, Saule,

aš nesijungiau prie asociacijos, nes mano globa jau pasibaigus. Dukrai kovą bus 19 metų. Pernai mane dar pakvietė dalyvauti konferencijoje Seime, tai labai nustebau, nes jau tada formaliai nebebuvau globėja... Todėl kvietimas ir įvertinimas tikrai buvo labai malonus  blush2.gif .
Kažkaip net liūdna...  verysad.gif Su globa taip jau nutinka. Vaikui sulaukus pilnametystės nebetenki globos teisių. Na, tai nieko nereiškia, bet šiaip jau vėl susiduri su tam tikra neteisybe. Tarkim, atrodo, kad negaliu deklaruoti sau įmokų už mergaitės mokslą ir atsiimti jų dalies... Nes formaliai esu BUVUSI globėja. O vyras, nors yra jai tėtis, visai formaliai niekuo jai nebuvo, nes globojau tik aš. Tai ir veikloje dalyvauti kaip ir nebėra prasmės, nes asmeninio fono nebelikę. O štai įvaikinę būsim visą gyvenimą. Ir su įvaikinimu susijusioje veikloje dalyvauti pagrindas niekada nedings.  bigsmile.gif
Šaunuoliai globėjai, kad asociaciją įkūrėt  4u.gif . Vienas lauke ne karys...


Labutis, na niekada nevėlu vėl ja tapti 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Saule, o ta asociacija tai yra su visom valstybinėm institucijom tampriai susijus? Jei informacija visa Įvaikinimo tarnybos puslapyje?Ar čia kaip, žodžiu pačiau jei , galima, gal gali aprašyti. Kažkaip pirma stoti , paskui sužinoti kur kaip ir nesinori. Įdomu būtų žinoti, kas sudaro valdybą, sužinoti kokios yra ir oficialios tų žmonių pareigos, ne vien visuomeninės, kokie yra bent jau nuostatų- įstatų metmenys. Pirminiai tikslai ir uždaviniai. Tai jei jau įsikūrė, tai visa tai jau yra.Būtų įdomu visa tai gauti ir tada jau bus galima daryti vienokius ar kitokius sprendimus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2008 02 19, 18:42)
Labutis, na niekada nevėlu vėl ja tapti 4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif



Labutis, Alfija (ko tai sveikintis panorau smile.gif , gal jau labai pasiilgau pasiplepėjimų, per darbus dažnai įpuolu tik paskaityti... va, susirgau, tai laiko sakiau, vaikui atrasiu, bet bijau, kad daugiau jo netektų SM blush2.gif 4u.gif )...

Nevėlu... Tikrai nevėlu ir noro būtų, bet, deja, tik noro nepakanka verysad.gif Atsakomybė slegia... Sveikata labai jau šiaip sau... Žinai, Alfija, manau, kad labai svarbu ne tik norėti padėti, mylėti ir t.t.... Kur kas svarbiau NEPAKENKTI. Aš kartais stebiu žmonių gerus norus, iš po kurių žybsi audros kibirkštys... Labai siekiu, kad nepakenkčiau..
Atsakyti
QUOTE(Paragintoji @ 2008 02 19, 20:16)
Labutis, Alfija (ko tai sveikintis panorau smile.gif , gal jau labai pasiilgau pasiplepėjimų, per darbus dažnai įpuolu tik paskaityti... va, susirgau, tai laiko sakiau, vaikui atrasiu, bet bijau, kad daugiau jo netektų SM  blush2.gif  4u.gif )...

Nevėlu... Tikrai nevėlu ir noro būtų, bet, deja, tik noro nepakanka  verysad.gif  Atsakomybė slegia... Sveikata labai jau šiaip sau... Žinai, Alfija, manau, kad labai svarbu ne tik norėti padėti, mylėti ir t.t.... Kur kas svarbiau NEPAKENKTI. Aš kartais stebiu žmonių gerus norus, iš po kurių žybsi audros kibirkštys... Labai siekiu, kad nepakenkčiau..


Čia matyt iš pasilgimo tas noras visus labinti biggrin.gif . O aš galvojau, kad čia tik mums priesaikoj įrašyta- nepakenk. Jei jau daugiau to laiko atiteks SM, visada yra pasiteisinimas- vaiką nuo ligų saugojau bigsmile.gif . Aš tai galvoju, jog ta pagalba visada labai yra abipusė, įsitikinus, kad vaikus globoti imam neiškažko, ir tikrai ne iš noro ir tik noro jiems padėti. Globot imam norėdamos padėti ir sau. Čia ne koks iššūkio metimas, ar išbandymo ieškojimas, mes padedam atrasti sau tai, ko neturėjom, neturėjom galimybės jaustis taip mylimoms, kaip myli mus globotiniai, neturėjom kam atiduoti tai, kas susikaupė- didelio, stipraus jausmo, greičiausia užgimusio dar ankstyvoje vaikystėje- globoti, saugoti, glausti. Meilė, kiek vėliau. Tik mylėti mūsų vaikučius nepakanka, juos iš tiesų reikia globoti- pačiom gražiausiom ir geriausiom šito žodžio prasmėm. Gaila, kad šiuolaikinėj visuomenėj tas žodis yra numenkintas.
Manau, kad supranti apie ką aš, tai tada nemanau jog gali pakenkti, teisingiau tikrai žinau- negali.
Norai, po kurių žybsi kibirkštys, tai net ne tie norai, kuriais pragaras grįstas Tai tiesiog buvopas žmones toks noras, žemoj tonacijoj savo EGO, patenkinti. Kitas tame neegzistavo visai. Kada gi būsi tam Vilniui mirksiukas.gif , laukiu.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2008 02 19, 19:58)
Čia matyt iš pasilgimo tas noras visus labinti biggrin.gif . O aš galvojau, kad čia tik mums priesaikoj įrašyta- nepakenk. Jei jau daugiau to laiko atiteks SM, visada yra pasiteisinimas- vaiką nuo ligų saugojau bigsmile.gif . Aš tai galvoju, jog ta pagalba visada labai yra abipusė, įsitikinus, kad vaikus globoti imam neiškažko, ir tikrai ne iš noro ir tik noro jiems padėti. Globot imam norėdamos padėti ir sau. Čia ne koks iššūkio metimas, ar išbandymo ieškojimas, mes padedam atrasti sau tai, ko neturėjom, neturėjom galimybės jaustis taip mylimoms, kaip myli mus globotiniai, neturėjom kam atiduoti tai, kas susikaupė- didelio, stipraus jausmo, greičiausia užgimusio dar ankstyvoje vaikystėje- globoti, saugoti, glausti. Meilė, kiek vėliau. Tik mylėti mūsų vaikučius nepakanka, juos iš tiesų reikia globoti- pačiom gražiausiom ir geriausiom šito žodžio prasmėm. Gaila, kad šiuolaikinėj visuomenėj tas žodis yra numenkintas.
Manau, kad supranti apie ką aš, tai tada nemanau jog gali pakenkti, teisingiau tikrai žinau- negali.
Norai, po kurių žybsi kibirkštys, tai net ne tie norai, kuriais pragaras grįstas Tai tiesiog buvopas žmones toks noras, žemoj tonacijoj savo EGO, patenkinti. Kitas tame neegzistavo visai. Kada gi būsi tam Vilniui mirksiukas.gif , laukiu.


Taigi sergu, brangioji blush2.gif Būsiu, būsiu, būsiu. Kai tik kosėti nustosiu, tai gal ir būsiu... 4u.gif O gal aplankyti nori? mirksiukas.gif bigsmile.gif

Suprantu apie ką tu ir pritariu. Na - nepakenkti - tai tokia gal vidinė būsena. Ne per seniausiai savyje išvydau šios sąvokos esmę. Pas mane viduje viskas iš noro dalintis. Bet vaikui pirmiausia DUOTI reik labai daug. O aš po darbo vos lovą pasiekiu... Taip dažnai būna. Ne savigailos apimta sakau, o realybės... Su manuoju jau beveik vien intelektualinių žaidimų ir pokalbių pakanka... Gal net per daug tų pokalbių. Bet kiekvienas duodam tai, ką galim... Apie ego... Viskas. Einu žaist "bačkučių", o tai visą vakarą žadu... Sūnus jau "užsiparinęs" nuėjo. Prižadėjau tik į vieną žinutę DABAR atsakyti. Beskubant išėjo kažkokia pasikėlusi ta žinutė. ESU LABAI BLOGA, NES ŠIANDIEN VISĄ VAKARĄ ESU PRIE KOMPO. TAŠKAS. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Paragintoji @ 2008 02 19, 17:13)
O vyras, nors yra jai tėtis, visai formaliai niekuo jai nebuvo, nes globojau tik aš.


Va šitas dalykas manau yra neteisingai. Pas mus tas pats. Globėja esu tik aš. Ir niekaip nesuparantu kodėl negali abu sutuoktiniai tapti globėjais. Kasdieniniame gyvenime manau tai neteisinga nei vaiko, nei šeimos, nei tėčio atžvilgiu. Pavyzdžiui mūsų tėtis negali niekur atstovauti dukros, o juk tai apsunkina daugeliu atveju padėtį. Pavyzdžiui jis negali imti biuletenio, o tai nesamonė, nes jei aš sakykim gulėsiu ligoninėje ir sirgs dukra neisivaizduoju kas bus. šitas turėtų būti taisytina. Tuo labiau kad mūsų atveju ji iš vis neturi kito tėčio, nes gimimo liudijime brūkšniukas, ir mano vyras jai yra vienintelis ir pats tikriausias tėtis. Ir šiaip visada jei susiję su kokiais dokumentais , tai visur turiu būti tik aš, o jei aš sakykim negaliu, tai ką daryt.

Ir dar galvoju, kad reikėtų kelti globos pašalpą, nes viskas brangsta, jau ir darželis pabrango pas mus 30 litų nuo naujų metų. Nes kažkaip atrodo šita pašalpa labai jau lėtai didėja, ir kadangi MGL kyla labai jau lėtai, tai turėtų būti surišta ne su jo dydžiu, o su jo skaičiumi, t.y. ne 4 MGL, o 5 MGL. Tada atitiktų realybę. Nu gal kalbu savanaudiškai, bet kadangi viską kraunu dukrai, tai noriu kad ji kuo daugiau turėtų.
Atsakyti
QUOTE(Dar @ 2008 02 20, 09:51)
Ir dar galvoju, kad reikėtų kelti globos pašalpą, nes viskas brangsta, jau ir darželis pabrango pas mus 30 litų nuo naujų metų. Nes kažkaip atrodo šita pašalpa labai jau lėtai didėja, ir kadangi MGL kyla labai jau lėtai, tai turėtų būti surišta ne su jo dydžiu, o su jo skaičiumi, t.y. ne 4 MGL,  o 5 MGL. Tada atitiktų realybę. Nu gal kalbu savanaudiškai, bet kadangi viską kraunu dukrai, tai noriu kad ji kuo daugiau turėtų.


Sulaukusi pilnametystes pasakys "duok motin mano kraiti" ir kad tik nepapriekaistautu kad per mazai sukrovei, nes ji nori tureti kuo daugiau... (taip buvo auklejama).
Atsakyti
QUOTE(Dar @ 2008 02 20, 08:51)
Va šitas dalykas manau yra neteisingai. Pas mus tas pats. Globėja esu tik aš. Ir niekaip nesuparantu kodėl negali abu sutuoktiniai tapti globėjais. Kasdieniniame gyvenime manau tai neteisinga nei vaiko, nei šeimos, nei tėčio atžvilgiu. Pavyzdžiui mūsų tėtis negali niekur atstovauti dukros, o juk tai apsunkina daugeliu atveju padėtį. Pavyzdžiui jis negali imti biuletenio, o tai nesamonė, nes jei aš sakykim gulėsiu ligoninėje ir sirgs dukra neisivaizduoju kas bus. šitas turėtų būti taisytina. Tuo labiau kad mūsų atveju ji iš vis neturi kito tėčio, nes gimimo liudijime brūkšniukas, ir mano vyras jai yra vienintelis ir pats tikriausias tėtis. Ir šiaip visada jei susiję su kokiais dokumentais , tai visur turiu būti tik aš, o jei aš sakykim negaliu, tai ką daryt.

Ir dar galvoju, kad reikėtų kelti globos pašalpą, nes viskas brangsta, jau ir darželis pabrango pas mus 30 litų nuo naujų metų. Nes kažkaip atrodo šita pašalpa labai jau lėtai didėja, ir kadangi MGL kyla labai jau lėtai, tai turėtų būti surišta ne su jo dydžiu, o su jo skaičiumi, t.y. ne 4 MGL,  o 5 MGL. Tada atitiktų realybę. Nu gal kalbu savanaudiškai, bet kadangi viską kraunu dukrai, tai noriu kad ji kuo daugiau turėtų.


Šiaip vaiko globėjai gali būti abu sutuoktiniai. Manau, kad paprasčiausiai Vaikų teisės šito dalyko neišaiškina. Mes pvz. reikalaujame, kad ir mano vyras būtų vaiko globėjas ir tai yra teisinga, tad čia yra ne spraga, o paprasčiausiai nežinojimas, nes niekas laiku to nepaaiškina.
Dėl pašalpos visiškai sutinku, nes kai paskaičiavau, kiek išleidžiu vaikui doh.gif , tai pasidarė baisu. Suma tikrai viršija pašalpos dydį.
Atsakyti
QUOTE(*saulė* @ 2008 02 20, 10:26)
Šiaip vaiko globėjai gali būti abu sutuoktiniai. Manau, kad paprasčiausiai Vaikų teisės šito dalyko neišaiškina. Mes pvz. reikalaujame, kad ir mano vyras būtų vaiko globėjas ir tai yra teisinga, tad čia yra ne spraga, o paprasčiausiai nežinojimas, nes niekas laiku to nepaaiškina.
Dėl pašalpos visiškai sutinku, nes kai paskaičiavau, kiek išleidžiu vaikui  doh.gif , tai pasidarė baisu. Suma tikrai viršija pašalpos dydį.


pamatysi kiek išleisi kai vaikas paaugs ir pradėslankyti mokyklą. Tada išlaidos labai realiai viršys pašalpą du kartus. Būreliai, rinkliavos, mokymo ir mokslo priemonės, maitinimas mokykloje irt.t., apie paprastą apsirengimą ir pavalgymą namuose , tai čia nesiskaito.
Atsakyti