Įkraunama...
Įkraunama...

Pinigų trūkumas gadina santykius

As nemokau taupyti visai ir tai man labai nepatinka - atrodo tikrai nepirkineju nereikalingu daiktu, bet kaip truksta tu pinigu, taip truksta. Dabar, kai auginu vaika, ir kitas greit pasirodys, tas pinigu stygius vis labiau slegia . Ir taip nera daug galimybiu iseiti, galiausiai, pabuti dviese, o dar kai pagalvoji, kad dabar isleisi pinigus pramogoms, o paskui nebeuzteks mokesciams ar kitiems butiniausiems dalykams, tai praeina visas noras kur nors lekti sad.gif . Vis pagalvoju, kad cia reikia isradingumo ir noro, bet as niekaip nesugebu issisukti...
Del pinigu dazniausiai nesibaram, kartais tai kelia papildoma itampa, bet vyras tikrai labai stengiasi uzdirbti papildomai.
O del vyru priekaistu - tai as niekaip nesuprantu, kaip jie gali priekaistauti, kad zmona yra islaikytine - juk moteris toki dideli darba daro - augina ju bendrus vaikus!!! Ir sito nevertina ne tik vyrai, bet ir visuomene mad.gif as del to galiu pasiusti protest.gif devil.gif biggrin.gif
Taip noretusi neskaiciuoti tu pinigu, noretusi pakeliauti, bet.... mums tai tik ateities vizija g.gif
Atsakyti
QUOTE (Shinshila @ 2004 01 31, 16:51)
Jei santykiai slubuoja, tai ir dideli pinigai gali juos pagadinti.
Pinigu trukumas gali buti tik vienas is pretekstu barniams.


Tikrai ne nuo pinigu kiekio priklauso geri santykiai. Juk pinigus sukuria zmones dirbdami kartu ir tikslingai!

taip kalba zmones, kurie turi pakankamai pinigu minimaliam pragyvenimui. Kai centus skaiciuoji tada, kai yra perkamas daiktas ar paslauga malonumui.

o kai parejes turi svarstyti, ka sau gali isideti i burna, kad nuo to nenukentetu kiti, o svarbiausia vaikai, tai ir iskyla labai dideliu sunkumu.

Zvirbliuke, nepyk, kad tavo pasisakyma panagrinesiu.
Pinigu trukumas yra ne tada, kai brangiu duru ir saldytuvo negali nusipirkti vienu metu, o kai svarstai, ka geriau nupirkti maistui. Arba ko ir is taip butinu pirkiniu turi atsisakyti, kad atsirastu pinigu vaistams.

Kuzia temoj apie abortus replikuodama i Brooke posta labai graziai atsake.... pasiskaitykite, gal tada galesite kalbeti apie pinigu trukuma
Atsakyti
O aš vis galvodavau, kad tik mes taip nemokam gyventi.Pasirodo daug kam taip yra...O šiaip tai pas mus laabia daug pinigėlių suvalgo būtent pampersai ir maistelis. turbūt pas daug ką taip....
O šiaip tai dabar sprendžiam dilemą...už 160 km man garantuotas darbas, atlyginimas 1000 lt o vyras turi gana gera darbą čia, jis nenori, kad važiuočiau, bet vln aš darbo greit nerasiu.GAl galit patarti? g.gif
Atsakyti
Tikiuosi, kad mano situacija pagaliau pageres. Gavau darba, nors ne tokio kokio norejau, bet arsiu kaip jautis, gal ateiti pavyks pakilt auksciau, bet cia didelis klausimas. Bet pinigu ir as prisidesiu, taigi i nauda. smile.gif
Atsakyti
Pas mus atvirksciai: as siuo metu "islaikau" savo vyra su vaiku ir moku dali jo saskaitu
Nei jis nei as nesijauciam kalti ar kuri nors kaltiname. Abu mes turime savo siekius ir svajones ir norime juos igyvendinti. Situacija taip susikloste, kad as greiciau perejau dirbti i savo bizni, o jis tik pries keleta menesiu sugebejo atsidaryti savo gyd. praktika. As zinau, kad jam jo darbas patinka ir jam jis sekasi ir as palaikau ji kiek galedama. Ir jis zino, kad ateis diena, kai as noresiu viena ar kita mano svajone igyvendinti, tada jam teks "islaikyti" mane. is tikruju neskaitome tai islaikymu viens kito, o viens kito skatinimu.
Neesu is tu moteru, kuri svaigsta del shoppingu ir pan. I restoranus ir kavines vaikstome super retai, maitinames sveikai, drabuziams pinigu isleidziam minimaliai, vaikas irgi aprupintas. Daug ka isigydami ar pries isleisdami didesne suma pinigu aptariame. Bet kadangi beveik visos musu islaidos yra "investicines", tai labai ir nepergyvename.
Gal jei netureciau savo biznio ir neuzdirbiciau pinigu, butu kitaip. Neisivaisduoju kaip, nes visa gyvenima pati savo pinigus uzsidirbu ir niekam nedaviau ataskaitos kur ir kam isleidziu. Tiesa, kol mokiausi, buvau priklausoma nuo tevo, bet jis man niekada nieko nepriekaistavo...
O jei netureciau skatiko kiseneje, tai pasiskolinciau pinigu ir surizikuociau investuoti i USA stoxxx'us

As manau, kad pinigu uzsidirbtri visada yra iseitis, net ir priziurint vaikucius namuo g.gif se
Atsakyti
Pinigu stygiaus, tokio, kad tektu badauti nejauciame, taciau puikiai zinau, ka reiskia surinkus paskutinius centus eiti pirkti duonos arba pieno smile.gif Mat seimos biudzetui gaunu tam tikra suma pinigu ir niekaip i ja nesutelpu:) Tai du kartus per menesi buna "iskrovos dienos", iki kitos sumos. Visai nepavydziu toms kurios kraunasi i krepsius tuo metu, kai as perku batona ir pazeriu sauja centu. Tiesiog galvoju, atlieku eksperimenta ir bandau suprasti, kaip jauciasi zmones taip perkantys maista kasdiena. O pinigai? Pinigu truksta visada ir zmogus darosi nelaimingesnis daugiau ju turedamas, nes ir norai darosi didesni. Tiesa, per "iskrovos dienas" vyras tai jausdamas kviecia seima pietu, bet pinigu neduoda, taip pat neatsisako ka nors parvezti, jei paprasau, aiskindamas tuo, kad mazdaug mokykis sutilpti smile.gif Taigi, itampa buvo anksciau, o dabar i pinigu stygiu ziuriu, kaip i ismeginima, bet niekaip nesiseka su tuo biudzetu susitvarkyti, nors tu ka sad.gif Taigi, pati pasidarau siek tiek nervinga, nors stengiuosi su tuo tvarkytis smile.gif Apie darba. Svajoju ji susirasti, taciau puikiai suprantu, kad namas uzmiestyje, vaiko mokslai mieste, antras mazas vaikas ir namai... niekaip netelpa i musi biudzeta samdyti zmoniu ir pati tiek neuzdirbciau sad.gif todel savotiskai aukojuosi, taciau minciu apie geresne ateiti nenumetu i tolimiausia kampa smile.gif
Atsakyti
Pamenu ir aš kai ištekėjau, tai tikra ta žodžio prasme užsikoriau vyrui ant kaklo, mokiausi, laukiausi kūdikio, nedirbau. Kai pagimdžiau, tai labai daug išlaidų pareikalaudavo vaikelis, man ir vyrui ne kas likdavo, pavalgyti ir tiek. Kai pradėjau dirbti situacija apsivertė aukštyn kojom. Vyras niekada nepriekaištavo, tačiau pati jaučiausi tikrai ne kaip. Mes moterys visada svajojam būti nepriklausomos... Manau jeigu situacija, kai pinigėlių tikrai nepakakdavo, būtų užsitęsusi, tai ir ta įtampa kuri tvyroja būtų peraugusi į barnius, priekaištus ir tt.

Nors kai pasižiūriu į šeimas, kuriose dirba vienas, o kitas augina du vaikelius, o ir tas pirmas ne per daugiausiai uždirba, o dar ta šeima ir sutaria ir vaikelius sugeba palepinti...tai pritrūksta žodžių, matyt nelabai mokėjau taupyt...

Vis tik svarbiausiais dalykas gyvenime perspektyva... Jegu yra reali galimybė pakeisti savo finansinę padėtį, kad ir ne po mėnesio, dviejų, o ateityje, tai tą pinigėlių stygių galima ir iškentėti...
Atsakyti
Man tai keistokai skamba " užsikoriau vyrui ant kaklo". Visų pirma manau, kad tai VYRO pareiga išlaikyti šeimą ir rūpintis, kad jai nieko netrūktų. Ir jeigu jau vyras veda, tai jis tarsi pažada savo moteriai : "tu pasirinkai teisingai, su manimi tau ir mūsų vaikams nieko netruks". Kitas dalykas - o ką, labai lengva vaiką išnešioti ir pagimdyti? O namus tvarkyti? O paskui vaiką auginti, aukotis jam, vyrui? Kartais atrodo, kad darbe atsėdėti ašuonias valandas su pietų pertrauka, maloniais, nerėkiančiais, mokančiais naudotis tualetu, neverčiančiais jaustis kiekvieną minutę už juos atsakinga bendradarbiais nepalyginamai lengviau tongue.gif
Atsakyti
Saunuole Zvirliuke! thumbup.gif As irgi skaitau,kad jei vedei moteri,tai ir rupinkis.Vaikus mes nesiojame i darba, kol jie pilve,sesis su puse menesius .Gristam namo po darbo,negulam i lova,o dar einam tvarkit namus,vakarene ruost.Nesakau neko,yra vyru,kaip mano dabartinis,as per nestuma nedirbau.Grizes is darbo,valgi jau paruosi as,o sestadieni tvarkidavo namus jis.Bet juk nevisi vyrai tokie geri.Nezinau,ar imanoma ka nors pkeist,jei yra tokiu atsiprasau-ASiLU ,kurie savo zmonas vargses ,vadina islaikytine.Neziurint i tai ,kad jos viska namie daro be vyru pagalbos.
Atsakyti
QUOTE (Zvirbliuke @ 2004 02 03, 11:21)
Man tai keistokai skamba " užsikoriau vyrui ant kaklo". Visų pirma manau, kad tai VYRO pareiga išlaikyti šeimą ir rūpintis, kad jai nieko netrūktų. Ir jeigu jau vyras veda, tai jis tarsi pažada savo moteriai : "tu pasirinkai teisingai, su manimi tau ir mūsų vaikams nieko netruks". Kitas dalykas - o ką, labai lengva vaiką išnešioti ir pagimdyti? O namus tvarkyti? O paskui vaiką auginti, aukotis jam, vyrui? Kartais atrodo, kad darbe atsėdėti ašuonias valandas su pietų pertrauka, maloniais, nerėkiančiais, mokančiais naudotis tualetu, neverčiančiais jaustis kiekvieną minutę už juos atsakinga bendradarbiais nepalyginamai lengviau tongue.gif

Nemanau, kad vyro pareiga yra islaikyti seima, o moters- rupintis namais ir vaiku auklejimu. Taip, patriarchalineje visuomeneje tai buvo ir yra jau simtai metu akcentuojama, bet nauji laikai ir naujos paziuros ima virsu.
Siandien kaip tik buvau labai idomioje paskaitoje- apie vyrus ir vyriskuma. Taigi, Skandinavijos salyse visuomene vyksta labai daug pasikeitimu. Labai idomi mintis - vyrai vis daugiau ir daugiau skundziasi, negaledami pakankamai laiko skirti seimai ir vaikams, kai tuo tarpu moterys- karjerai. Daugelis vyru pareiskia, kad vaikysteje jiems truko TEVO, nes jis visalaik dirbo, nes jo 'pareiga' buvo islaikyti seima. Tendecija tokia, kad vyrai nebera ir nebenori buti tie, kurie pinigus kala, jie nori lygiai taip kaip ir moterys dalyvaurti namu ruosoje bei vaiku auginime.
Mano nuomone, abu partneriai turetu dirbti, ne vienas NEPRIVALO kito pilnai islaikyti, na nebent tikrai abiem tai butu patogiau ar geriau.
Beje, pastebejau kad daznai moterys, kurioms atrodo jog vyras turi islaikyti seima, baisiai skundziasi, kad vyrai nepadeda namie, nepakankamai laiko skiria joms nei vaikaims ir pan. Bet tai juk jos pacios save ir vyra i tas vezias ikinke- tu uzdirbi duona (kali pinigus), o as ant peciu velku likusius tris namu kamus. blink.gif
Pinigai suteikia laisve, o kai esi islaikoma apie kokia laisve galima kalbeti.
Be to, darbas yra ne tik vieta, kur uzdirbame pinigus, bet ir vieta, kur asmenybe pajaucia savo verte, tobuleja, bendrauja, t.y. viena didziausiu savirealizacijos sferu.
na, gal ne visai i tema atsakiau, bet norejau pasireiksti. tongue.gif
Atsakyti
Mielosios, kiekviena turime savo pasaukima: kam patinka darbas+karjera, kitoms arciau sirdies namuose auginti vaikucius. Tai irgi darbas, kuris vyksta 24 val. Nors pati esu is tu kuriai rupi karjera, bet su didziauisia pagarba ziuriu i mamas, kurios dirba namu labui, stengiasi del vaikuciu.
Pries keleta metu Vokietijos visuomeneje buvo diskusija, kad mama auginancias vaikucius reiktu priskirti prie darbo kategorijos, nes vdauguma sutiko, kad mamos darbas yra neapmokamas ir neivertintas. Gaila, kad po visu tu politiniu rinkimu, sie isties reiksmingi pastebejimai taip ir liko tik ant popieriaus kazkur ore ir mamos taip ir liko be pinigionio ivertinimo. Resultatas: Vokietijoje gimstamumas per 10m. sumazejo 39%!!!! blink.gif
As manu, kad panasi situacija laukia ir LT ateities, jei visuomene, politikai iki siol nesuvokia ir toliau nesuvoks, koki sunku ir prasminga darba atlieka mamos auginancios vaikucius namie. Tiesa, dar prisiminiau, kad pries II. kara Bavarijos valdzia kiekvienai mamai uz pagimdyta ketvirta vaika mokejo kazka panasiaus i
"atlyginima" motinai. Ir tie pinigai buvo skirti ne vaiko islaidoms ar pan. (tokius pinigus mokejo extra), bet motinai uz ketvirto vaiko pagimdyma ir auginima. Ir juokingiausia, kad tie pinigai buvo mokami tol kol ta moteris gyva. Man teko susidurti su mano mociutes finansu tvarkymu ir as buvau nustebinta, kad ji iki pat mirties (94m) gaudavo tuos motinystes pinigus, nors mano visi dedes, tetos jau buvo seneliai. Tuomet as gardziai juokiausi ir to pinigu gavimo pavadinimo, bet ji paskui man visai rimtai isaiskino, kaip svarbu auginti veikus, ir kaip visuomenei svabu suvokti, ka reiskia buti mama.
Tad manyciau, nekaltinkime vieni kt., kas sedi kam ant sprando, o geriau butu imtis pamazu visuomenes svietimo, koks svarbus vaidmuo visuomenei, kurioje motinos augina vaikucius namie.
As jei buvciau kt. naturos, gal irgi mieliau buciau auginusi vaika namie, bet mano naturai tai nera priimtina, ka darysi.... Tai ir dirbu
Atsakyti
QUOTE (reniote @ 2004 02 03, 17:33)
Mielosios, kiekviena turime savo pasaukima: kam patinka darbas+karjera, kitoms arciau sirdies namuose auginti vaikucius. Tai irgi darbas, kuris vyksta 24 val. Nors pati esu is tu kuriai rupi karjera, bet su didziauisia pagarba ziuriu i mamas, kurios dirba namu labui, stengiasi del vaikuciu.

bet mamos kurios dirba ir prisideda prie seimos islaikymo turi ir tas pacias pareigas namuose - vaiku prieziura, valgio gaminimas, namu tvarkymas.

O namu seiminikes daro tik pastaruosius darbus - va cia ir skirtumas.
Gal todel ir atrodo, kad moteris 'sedinti' namuose ir priziurinti vaikus yra islaikytine.

Beje, as irgi nemanau, kad vyro pareiga aprupinti seima. Zinai Zvirbliuke, keistai tada gaunasi - vyras turi islaikyti seima, o tu jam net pietu negaminu... tai kaip cia gaunasi? savo pareigu nenori vykdyti. Va kadangi, as nenoriu plauti vyro drabuziu, jam nuolat virti valgyti ir kad vaiku auklejimas butu tik ant mano peciu, tai ir nemanau, kad vien tik vyras privalo islaikyti seima.
Atsakyti