Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

o aš norėjau paklausti,kaip jūs maudote gėlytes duše(skaičiau,kad kitos taip daro) ir kada maudote,gal jei gėlytė sveika ir gražiai auga jos nereikia maudyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tessa_i.p. @ 2008 02 18, 20:42)
Siandien pagaliau persodinau savo phaleonopsi, kuris pas mane nuo spalio menesio be zieduku ir visai aprimes augimas buvo.
Bandziau su tuo persodinimu laukti pavasario, bet dabar dziaugiuosi, kad dar laiku iskrapsciau is vazono, nes saknys jau nekokios buvo, daugiau kaip trecdali teko nukirpti.  doh.gif
Kiek radau informacijos paskaitinejusi sioj temoj, tai po persodinimo reikia apie pora savaiciu sausai laikyti. Ar tiktrai nenuvys tiek laiko vandens negaves? Ar bent jau apipurksti galima?  blush2.gif

Apipurksti augala galima.Tikrai neturetu nuvysti per toki laika.Taip apdziovinamos nukarpytos saknys,nes kitu atveju gali vel isimesti puvinys. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(sony @ 2008 02 18, 21:09)
o aš norėjau paklausti,kaip jūs maudote gėlytes duše(skaičiau,kad kitos taip daro) ir kada maudote,gal jei gėlytė sveika ir gražiai auga jos nereikia maudyti g.gif

Ydomu apie koki maudyma jus snekate g.gif ?Apie paprasta maudyma,ar apie karsta dusa g.gif ?.Dazniausiai yra maudoma,karstu dusu,naujai parsinesta gelyte.Padaromas kunui pakenciamos temperaturos siltas vanduo ir svelniai dusu apipilama gelyte.Po to paliekama siltai apdziuti.
Jai norite siaip padaryti dusa gelytei,tai ir numaudykite ja siltu vandeneliu.Procedura praktiskai ta pati.
Taciau abiejais atvejais venkite,kad neuzsistovetu vanduo lapu pazastelese mirksiukas.gif .SEKMES
Atsakyti
QUOTE(Rykliuke @ 2008 02 18, 20:22)

Ydomu apie koki maudyma jus snekate g.gif ?Apie paprasta maudyma,ar apie karsta dusa g.gif ?.Dazniausiai yra maudoma,karstu dusu,naujai parsinesta gelyte.Padaromas kunui pakenciamos temperaturos siltas vanduo ir svelniai dusu apipilama gelyte.Po to paliekama siltai apdziuti.
Jai norite siaip padaryti dusa gelytei,tai ir numaudykite ja siltu vandeneliu.Procedura praktiskai ta pati.
Taciau abiejais atvejais venkite,kad neuzsistovetu vanduo lapu pazastelese mirksiukas.gif .SEKMES

klausiau apie karštą dušą,nes man labai keistai pasirodė,kad gėlė apipilama karštu vandeniu unsure.gif na bet dabar jau žinosiu,kad čia yra normali procedūra smile.gif

labai ačiū Rykliuke už išsamius atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Sveikos orchidėjų mylėtojos. 4u.gif
Gal turite kuri nors įsirengusi orchidariumą? Domina, ar įmanoma pačiai jį susikonstruoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 18 vasario 2008 - 20:41
QUOTE(sony @ 2008 02 18, 21:29)
klausiau apie karštą dušą,nes man labai keistai pasirodė,kad gėlė apipilama karštu vandeniu unsure.gif na bet dabar jau žinosiu,kad čia yra normali procedūra smile.gif

labai ačiū Rykliuke už išsamius atsakymus 4u.gif

Na jau,nera uz ka irnesakyk.gif .Malonu padeti mirksiukas.gif
Atsakyti
[quote=Rykliuke,2008 02 18, 22:07]
Visu pirma,sveika atvykusi i orchideju augintoju pasauli!!! drinks_cheers.gif
Na,orchideju nereikia persodinti,jai joms viskas gerai,graziai zydi ir nera jokiu problemu,kaip apsamanojas vazonas,papuvusios saknys ir t.t..Jai ji jau nuzydejusi,galima persodinti i permatoma plastmasini vazoneli ir istatyti i grazu geliapuodi.Tai ir praktiska,ir grazu mirksiukas.gif .Taip darome todel,kad per permatoma vazoneli matome,kada gele isdziuvusi ir reikia mirkyti(arba laistyti).Jai mirkysite,turi buti siltas vandenukas.Kartais i ta vandeneli reikia ipilti orchidejoms skirtu trasu.Orchidejos megsta,kai kartais jas papurski vandeniu(purskiama ant lapu ir oriniu saknu).Tik nepalikite vandenelio lapu pazastelese.Mirkydami,vazoneli pamerkite iki virsaus ir palikite 15-20min.Po to vazonelis nuvarvinamas ir paliekamas.Negali vazono apacioje likti vandens(taip,kaip lekstuteje).Mirkomos gelytes,arba laistomos,mazdaug karta i savaite(ziema net reciau).Apie dregmes trukuma sprendziame is ant vazonelio krastu susidariusios rasos laseliu.Jai ju dar daug,gelei dregmes pakanka,jai ne-pats laikas lieti.Sioms gelytems patinka sviesa(tik ne per daug tiesioginiu saules spinduliu),dregme(bet ne per daug) ir siluma.
Na jai dar kils kokiu klausimu,siulau pasiskaitineti pirmajame psl.,arba klauskite,mielai atsakysime mirksiukas.gif tourist5.gif bis.gif

ačiū už išsamų atsakymą 4u.gif 4u.gif 4u.gif
norėjau dar paklausti,o kur gauti permatomų vazonėlių g.gif kažkaip nei karto akis nebuvo užkliuvusi už jų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(reksnyte @ 2008 02 18, 21:27)


ačiū už išsamų atsakymą  4u.gif  4u.gif  4u.gif
norėjau dar paklausti,o kur gauti permatomų vazonėlių  g.gif kažkaip nei karto akis nebuvo užkliuvusi už jų  blush2.gif

Kaune yra Draugystės, Megos senukuose.
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2008 02 17, 19:50)
aš irgi pritarčiau Angelic, kad antroje vietoje pagal priežiūrą - Paphiopedilum  4u.gif

O man kaip tik su juo sunku verysad.gif As sakyciau dendrobium, tie pas mane kaip salotos darze doh.gif

QUOTE(Rykliuke @ 2008 02 18, 17:49)
Neeeee didis.gif ,jis tikrai miniukas bigsmile.gif

Siulyciau kazkuriai, kuri turi daugiau laiko, surasti ir imesti prie info temos pradzioj - kas priskiriama miniukams, kas maziukams, o kas didelems, nes dabar ziuriu vis dar bludijam doh.gif pas tave itariu maziuke, bet ne mini, nes tokiu pat maciau pirkt.
Atsakyti
Sveikos, merginos 4u.gif
Aš pas jus tokiu klausimu blush2.gif Aš gavau dovanų jau antrą orchidėją (Colmanara Wildcat "Bobcat"), tačiau ir šita tokiomis padžiūvusiomis šaknelėmis, toks vaizdas, kad tuoj ims ir numirs unsure.gif tačiau ji nenumiro, o ėmė ir išleido žiedą, tokį mažytį, tik su 4 žiedeliukais, bet vistiek man smagu smile.gif
Bet mane neramina štai kas - gėlei nužydėjus ją, tikriausia, reiktų persodinti, nes jos šaknelės tikrai tikrai tokios visai nudžiūvusios, bet aš pati bijau ją judint. Po mano pirmosios orchidėjos persodinimo, toji taip ir neišgyveno blush2.gif unsure.gif Aš ir pušų žieves džiovinau ir viriau, ir visokio plaušo prisipirkus buvau - nieks nepadėjo verysad.gif Tai dabar pati bijau savo naujajai orchei diagnozę nustatinėt ir ją persodinėt - gal, sakau, kuri iš jūsų galėtų mano gėlytę "gyvai" apžiūrėt ir man ją persodint?? blush2.gif Na, suprantu, kad lb daug prašau, kad visos jūs turit savų rūpesčių, tačiau gal kuri netoliese gyvenat ir galėtumėt man pagelbėt??
Būčiau lb dėkinga wub.gif Mano orchidėja taip pat smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mikke @ 2008 02 18, 22:49)
Aš ir pušų žieves džiovinau ir viriau, ir visokio plaušo prisipirkus buvau - nieks nepadėjo verysad.gif Tai dabar pati bijau savo naujajai orchei diagnozę nustatinėt ir ją persodinėt - gal, sakau, kuri iš jūsų galėtų mano gėlytę "gyvai" apžiūrėt ir man ją persodint?? blush2.gif Na, suprantu, kad lb daug prašau, kad visos jūs turit savų rūpesčių, tačiau gal kuri netoliese gyvenat ir galėtumėt man pagelbėt??
Būčiau lb dėkinga wub.gif Mano orchidėja taip pat smile.gif

Gal būtų paprasčiau nusipirkti tinkamo substrato, negu pačiai bandyti jį pasidaryti. Tada ir tau ir gėlytei būtų geraiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2008 02 18, 23:00)
Gal būtų paprasčiau nusipirkti tinkamo substrato, negu pačiai bandyti jį pasidaryti. Tada ir tau ir gėlytei būtų geraiu  4u.gif

Hmm, kad aš praėjusį kartą nusipirkau maišelį substrato orchidėjoms, o ten buvo vien durpės unsure.gif Kiek skaitinėjau net'e ir žiūrėjau nuotraukas, tai į vazono apačią visur dedamos kažkokios rudos žievės, šita maniškė orchidėja irgi kažkokiam šiene įsodinta - tai negi man ją paprasčiausia imti ir persodinti į tą paprastą durpinę žemę iš pardos?? g.gif
Nieko nesuprantu, gal aš kažkokį ne tokį substratą nusipirkau unsure.gif
Atsakyti
Tai gi yra pati geriausia zeme orchems pas forumiete Skm thumbup.gif
Atsakyti