Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

QUOTE(Šilingė @ 2008 02 18, 17:43)
Gražuolis, tik kad nelabai sakyčiau mini  g.gif  Na greičiau midi hihihi.gif

Wika 111, vaikiuką nuo mamos reikia nukirpti  unsure.gif  Pora šaknyčių matosi, o kokio ilgio jos  g.gif  Gal jau tiesiai į substratą galima sodint būtų  rolleyes.gif  Vėl gi, aš kirpčiau ir mažylio žiedstiebį, kad jėgų neeikvotų žydėjimui, o geriau augintų šaknis  4u.gif

Neeeee didis.gif ,jis tikrai miniukas bigsmile.gif .Jis ant foto toks didesnis atrodo,nes jai pastatyciau prie normalaus dydzio orchidejos,pamatytumete skirtuma.Vazonelis labai mazytis.Tik as idejau i didesni,nes kito siuo metu neturejau blush2.gif .Jau po vienos forumietes aiskinimo apie orchiuku dydzius,net neapsiriksi lotuliukas.gif .Pramones MAXIMOJE ikele juos tik kelis,tai neatsilaikiau doh.gif
Atsakyti
o kodel butent mini?
Labiau patinka?
Atsakyti
QUOTE(Wika 111 @ 2008 02 18, 19:02)
o kodel butent mini?
Labiau patinka?

Tiesiog paprasciausiai turiu 4orchidejas gigantes biggrin.gif ,dvi mazesnes-vidutines ir maniau niekad nepirksiu miniuko,nes jis man labai mazas atrode,bet,kai pamaciau... swoon.gif wub.gif is karto isimylejau ji blush2.gif .O dar ta spalva,kurios norejau good.gif ...ir suskydau flirt.gif .
Atsakyti
QUOTE(Rykliuke @ 2008 02 18, 19:22)
Tiesiog paprasciausiai turiu 4orchidejas gigantes biggrin.gif ,dvi mazesnes-vidutines ir maniau niekad nepirksiu miniuko,nes jis man labai mazas atrode,bet,kai pamaciau... swoon.gif  wub.gif is karto isimylejau ji blush2.gif .O dar ta spalva,kurios norejau good.gif ...ir suskydau flirt.gif .

viskas aisku, sekmes auginant toki grozi thumbup.gif . Ko man nesiseka. verysad.gif
Atsakyti
Šiandien buvau Klaipėdos ermitaže, tai visoms gėlėms 25 proc. nuolaida , mačiau įvairių spalvų orchidėjų, ką domina skubėkite į ermitažą.
Atsakyti
sveikos,gavau dovanų tris grožybes wub.gif tik va,bėda unsure.gif ,nežinau ką dabar daryti doh.gif kaip jas prižiūrėti,ar galiu jas jau persodinti,norisi gražių kažkokių vazonėlių ax.gif mergaitės,patarkit 4u.gif sorry,patingėjau visą temą perskaityti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(reksnyte @ 2008 02 18, 18:52)
sveikos,gavau dovanų tris grožybes  wub.gif tik va,bėda  unsure.gif ,nežinau ką dabar daryti  doh.gif kaip jas prižiūrėti,ar galiu jas jau persodinti,norisi gražių kažkokių vazonėlių  ax.gif  mergaitės,patarkit 4u.gif  sorry,patingėjau visą temą perskaityti  blush2.gif

na aš dar tik pradedančioji šių gėlyčių augintoja,bet kiek supratau iš visų mergaičių pasisakymų ir rastos čia informacijos,kad gėlyčių žydinčių nepatartina persodinti,nebent kas nors tikrai joms negerai smile.gif Pati vos tik gavusi gėlytę,norėjau ją persodinti,nes pasirodė,kad šaknys lipa lauk iš vazono blush2.gif o visos temos ir nebūtina skaityti,aš perkaičiau duotas nuorodas pirmame lape,ten tikrai galima rasti daug naudingos informacijos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(reksnyte @ 2008 02 18, 19:52)
sveikos,gavau dovanų tris grožybes  wub.gif tik va,bėda  unsure.gif ,nežinau ką dabar daryti  doh.gif kaip jas prižiūrėti,ar galiu jas jau persodinti,norisi gražių kažkokių vazonėlių  ax.gif  mergaitės,patarkit 4u.gif  sorry,patingėjau visą temą perskaityti  blush2.gif



Na matai, tu patingėjai paskaityti, o kodėl kažkas turėtų nepatingėti tau aiškinti tai, ką visoms aiškina vėl ir vėl iš naujo? smile.gif
Atsakyti
Gavau dvi baltas orchidejas dovanu, abi buvo su daugyve sukrautu pumpuru, bet tik keli issikleide, visi kiti sudziuvo ir nukrito. Kokios priezastys leme ju sudziuvima? Pas mane namie silta, bet purskiu kas diena, laistau, rupinuosi kaip galiu. Ar tiesa, kad orchidejos nemegsta tiesiogini saules spinduliu? Pas mane visos orch stovi ant pietines palanges, bet as zaluzes uzsukusi laikau, kad tik sviesu butu, bet tiesiai saule nespigintu..
Turiu dar viena senuke orch, kuri jau trecia karta kraus ziedus. Tik nelabai suprantu kaip ta ziedstiebi nukripti? viena kota nukirpau ties viduriu ir dabar isleido nauja stieba is to nukirpto stiebo sono. Ar galima kirpti iki pat apacios ar jis nukirptas turi sudziuti?
Atsakyti
QUOTE(winia @ 2008 02 18, 21:26)
Na matai, tu patingėjai paskaityti, o kodėl kažkas turėtų nepatingėti tau aiškinti tai, ką visoms aiškina vėl ir vėl iš naujo? smile.gif


oi,atsiprašau,kad paklausiau 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(sony @ 2008 02 18, 21:19)
na aš dar tik pradedančioji šių gėlyčių augintoja,bet kiek supratau iš visų mergaičių pasisakymų ir rastos čia informacijos,kad gėlyčių žydinčių nepatartina persodinti,nebent kas nors tikrai joms negerai smile.gif Pati vos tik gavusi gėlytę,norėjau ją persodinti,nes pasirodė,kad šaknys lipa lauk iš vazono blush2.gif o visos temos ir nebūtina skaityti,aš perkaičiau duotas nuorodas pirmame lape,ten tikrai galima rasti daug naudingos informacijos smile.gif


ačiū už patarimą 4u.gif pasiskaitinėsiu,gal ką daugiau sužinosiu blush2.gif
Atsakyti
Siandien pagaliau persodinau savo phaleonopsi, kuris pas mane nuo spalio menesio be zieduku ir visai aprimes augimas buvo.
Bandziau su tuo persodinimu laukti pavasario, bet dabar dziaugiuosi, kad dar laiku iskrapsciau is vazono, nes saknys jau nekokios buvo, daugiau kaip trecdali teko nukirpti. doh.gif
Kiek radau informacijos paskaitinejusi sioj temoj, tai po persodinimo reikia apie pora savaiciu sausai laikyti. Ar tiktrai nenuvys tiek laiko vandens negaves? Ar bent jau apipurksti galima? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(reksnyte @ 2008 02 18, 19:52)
sveikos,gavau dovanų tris grožybes  wub.gif tik va,bėda  unsure.gif ,nežinau ką dabar daryti  doh.gif kaip jas prižiūrėti,ar galiu jas jau persodinti,norisi gražių kažkokių vazonėlių  ax.gif  mergaitės,patarkit 4u.gif  sorry,patingėjau visą temą perskaityti  blush2.gif

Visu pirma,sveika atvykusi i orchideju augintoju pasauli!!! drinks_cheers.gif
Na,orchideju nereikia persodinti,jai joms viskas gerai,graziai zydi ir nera jokiu problemu,kaip apsamanojas vazonas,papuvusios saknys ir t.t..Jai ji jau nuzydejusi,galima persodinti i permatoma plastmasini vazoneli ir istatyti i grazu geliapuodi.Tai ir praktiska,ir grazu mirksiukas.gif .Taip darome todel,kad per permatoma vazoneli matome,kada gele isdziuvusi ir reikia mirkyti(arba laistyti).Jai mirkysite,turi buti siltas vandenukas.Kartais i ta vandeneli reikia ipilti orchidejoms skirtu trasu.Orchidejos megsta,kai kartais jas papurski vandeniu(purskiama ant lapu ir oriniu saknu).Tik nepalikite vandenelio lapu pazastelese.Mirkydami,vazoneli pamerkite iki virsaus ir palikite 15-20min.Po to vazonelis nuvarvinamas ir paliekamas.Negali vazono apacioje likti vandens(taip,kaip lekstuteje).Mirkomos gelytes,arba laistomos,mazdaug karta i savaite(ziema net reciau).Apie dregmes trukuma sprendziame is ant vazonelio krastu susidariusios rasos laseliu.Jai ju dar daug,gelei dregmes pakanka,jai ne-pats laikas lieti.Sioms gelytems patinka sviesa(tik ne per daug tiesioginiu saules spinduliu),dregme(bet ne per daug) ir siluma.
Na jai dar kils kokiu klausimu,siulau pasiskaitineti pirmajame psl.,arba klauskite,mielai atsakysime mirksiukas.gif tourist5.gif bis.gif
Papildyta:
QUOTE(Mojito @ 2008 02 18, 20:26)
Gavau dvi baltas orchidejas dovanu, abi buvo su daugyve sukrautu pumpuru, bet tik keli issikleide, visi kiti sudziuvo ir nukrito. Kokios priezastys leme ju sudziuvima? Pas mane namie silta, bet purskiu kas diena, laistau, rupinuosi kaip galiu. Ar tiesa, kad orchidejos nemegsta tiesiogini saules spinduliu? Pas mane visos orch stovi ant pietines palanges, bet as zaluzes uzsukusi laikau, kad tik sviesu butu, bet tiesiai saule nespigintu..
Turiu dar viena senuke orch, kuri jau trecia karta kraus ziedus. Tik nelabai suprantu kaip ta ziedstiebi nukripti? viena kota nukirpau ties viduriu ir dabar isleido nauja stieba is to nukirpto stiebo sono. Ar galima kirpti iki pat apacios ar jis nukirptas turi sudziuti?

Pumpurai dziusta del keleto priezasciu:
1.Del per sauso oro.
2.Del streso(transportuojant augala i nauja vieta)
3.Gal jus purskiate vandeni ant ziedu?Reikia purksti ant lapu,o ne ant ziedu.
Jai gele gauna nedaug tiesioginiu sp.,tai nieko tokio.Ji negali gauti per daug vasaros tiesioginiu saules spinduliu,nes kaitra gali nudeginti gelyte.Sviesa ir siluma jai labai patinka.
Ziedstebi,kai gele nuzidi arba kerpi,arba ne. mirksiukas.gif Jai kerpi,kerpi virs trecio narelio(skaiciuojant nuo apacios).Jai stiebas nudziusta,nukerpi iki galo.Galima tik nuzudejus sugaliukui,stieba nukirpti iki galo.Manoma,kad tai paskatina augti naujam ziedstebiui ir krauti didesnius ziedus. smile.gif
Atsakyti