Įkraunama...
Įkraunama...

Lavinamieji žaidimai

Reikes 4 vienodu nepermatomu gerai uzsidengianciu indeliu. I du indelius ipilkite  vienoda kieki ryziu, i kitus du - zirniu. Pilti nereikia daug, kad liktu vietos barskejimui. Uzdarykite indelius ir parodykite vaikui. Pakratykite juos ir pabandykite nustatyti, kurie indeliai barska vienodai. Jei vaikas vyresnis, galite prideti dar viena pora indeliu pripyle kitokiu kruopu.

Lavina smulkiuju raumenu motorika, garso atpazinima.
Atsakyti
Dabar pradejom mokytis pazinti spalvas. Spalvoto popieriaus lapus sudejau i imautes, kad ne taip greit susitrintu. Uzduotis tokia: reikia sudeti daiktus ar zaisliukus (geriau vienspalviai) ant atitinkamos spalvos lapu.
Atsakyti
Mes spalvu mokomes ir zaisdamos su Lego. Pvz. statom raudona nama, prasau mazes, kad surastu man raudonas kaladeles. Ar siaip surusiuojam i spalvas.
O su spalvotais lapais tai tikrai gera ideja  [smiley=vo.gif]
Atsakyti
Mes labai mielai verdam koshe.... (viru viru).
Zaidzhiam "pagauk mane"...
ir dar vienas smagus zhaidimelis ish "suzzuki  repertuaro" -

Brido zuikis per kopustus (mazhius krypuoja kojas i shonus deliodamas)
Zhiuri shen - zhiuri ten (galvyte pasuka i viena puse, po to i kita)
po to greichiau sakom "zhiuri shen, zhiuri ten" , mazhius tik galvyte sukioja krykshdamas...
ir BABAH... zuikis parpuole kopustuose! - griunam abudu... smile.gif :smile.gif ;D

Labai linksmas zhaidimelis! 8)
Atsakyti
Taip, matomai prasidejo mano kleckui tas etapas-kaip viska sugriauti ir sugadinti ;D Na, bet koki pusvalanduka buna "uzimtas". Penktadieni pas mociute mano dukterecios "beibleida" bande sutaisyti, o sestadieni gera pusvalandi audiokasete istrauke iki galo ir bande atgal suvynioti. Na, bet tas suviniojimas truko neilgai ;D Dabar jau zinau kur panaudoti nereikalingus senus irasus :smile.gif
Atsakyti
Jau galit parsisiusti is mano psl lavinamuosius zaidimus

P.s. jei kas dar turi - prasom rasyti sioj temoj arba siusti man!
Atsakyti
Turiu vaikisku galvosukiu, kuriuos reikia nuspalvinti, galima karpyti, rasti tokias pacias figuras, surasti seselius ir pan. Kai kuriuos pritaikiau ir savo 1.5-nukui, nuspalvinau, suklijavau ant kartono, iskirpau ir dabar vis pakisu savo gudrociui proteli pamankstinti.  Kas norit galiu atsiusti. Rasykit e-mail.
Atsakyti
Na, mes dar pritaikem viena smagu zadimuka... Vaikas guli ant pilvo (arba stovi pasilenkes ant mamos kelio) o po jo nugara vaikso gyvuneliai. Kiekvienas skirtingai eina: zvirbliukas - sokineja, katinelis greitai perbega, drambliukas is leto, oriai. Kikenimui ir krykstavimui galo nera. Ko kiek laiko galima leisti gyvuneliui pereiti, o vaikas tegul pasako kas po jo nugara vaiksciojo laugh.gif
Atsakyti
Maniske irgi megsta, kai po nugaryte gyvuliukai laksto tongue.gif Labai geras nusiraminimas pries miega- paglostyt nugaryte. Paskutiniu metu susigalvojo toki "zaidima"- jau kai paguldau miegot, susisuka i kaldra ir sako: "As dabar vezliukas. Paglostyk man kiauta biggrin.gif " Oi, juokiames mes is to "vezliuko", bet dabar vienintelis budas i lova paguldyt. Tada sedziu salia ir glostau nugaryte per kaldra, na, kiauta kitaip sakant wink.gif Dar ir salotom turiu maitint atseit biggrin.gif Juokinga ta mano maze. Bandysim ir mes paspeliot, kas po nugaryte vaiksto. rolleyes.gif Tikrai smagus zaidimas smile.gif
Atsakyti
Na ir kaip Meya, ar atpazista gyvunelius tavo mazoji? smile.gif

Mes dar viena zaidimuka prisitaikem. I maza medziagini maiseli prisidedam ivairiu smulkiu daiktu. Tada vaikas ikisa ranka, suciumpa viena daikteli, ir paciupinejes, neistraukes rankos is maiselio (taigi, ir nematydamas), pasako koki daikta laiko rankoje. Na tikrai buvau nustebusi kaip maniskis atpazista daiktus. O jam toks azartas kuo greiciau visa maiselio turini iskratyti laugh.gif

Nauda ivairi. Vaikas mokosi atpazinti paiestus daiktus (lietimas), mokosi nauju zodziu (pvz., jei nezino daikto pavadinimo), mokosi kantrybes (neistraukti rankos is maiselio kol nepasake pavadinimo - cia jau mamos pagalbos reikia). Daiktu mes prisidejom ivairiu: kankorezi, trintuka, skalbiniu segtuka, smulku zaisliuka, akmenuka, kastona, varpeli, medini kiausini ir dar kelis.

Sitas uzsiemimas tinka ir kelioneje, ir pojuciams lavinti, bet parasau ji cia kaip lavinamaji zaidima 1-3 metu vaikams smile.gif
Atsakyti
Is jojimu serijos:

Jojo, jojo ponas
nuo kumeles dript (laikant uz rankyciu metamas nuo keliu)
Oi padek berneli
oi padek uzlipt. (lipa staciomis laikant uz rankyciu)

O siaip as dainuoju ir improvizuoju visose kasdieninese situacijose. Sakau, ka darau, ka darysime, sukuriu is to daineles. Kai kurias dainuoju nuolat, pvz. sedint ant puoduko ar valgant. Tikiu, kad tai lavina daugiau nei kelios iprastos daineles.


Atsakyti
Labai gera dainelė du gaideliai (jei kas prisimenat), o dar su parodymais, visas vaidinimas gaunasi... maniškė labai lengvai visa tekstą išmoko...

Dar keletas eilėraštukų:

Barė ponas katinėlį,
Kad sudaužė ąsotėlį,
Katinėli nu nu nu (rodai ranka)
Tave barti ketinu


Aa aa opa,
Kas tą pupą supa,
Supa tėtis ir mama
Ir močiutė mylima


Mano batai buvo du,
Vienas dingo nerandu,
Aš su vienu batuku,
Niekur eiti negaliu
Dvi kojytės ieško batų,
Dvi akytės juos pamato,
Užsidėsiu batukus,
Ir keliausiu pas draugus
Atsakyti