QUOTE(Lewisia @ 2009 02 19, 12:44)
Mergaitės sakykit o kaip reikia šaknydint kiminuose?Kokie turi būti kiminai ar tik vos drėgni ar paspaudus turi persisunkti vanduo?Aš prieš mėnesį įkišau lapelį bet jokių šaknelių neleidžia tik parudavimas,sakau gal per sausai laikau?arba pakenkė tai jog,aš baimindamasi kad kotelis nepradėtu pūti vis ištraukdavau atsargiai iš kiminų apžiūrėdavau,ar tai galima daryti?
Man labai patinka šaknydinti kiminuose. Sausus kiminus pamerkiu į vandenį, o paskui nuspaudžiu, kad būtų tik drėgni, o ne šlapi. Lapuko galiuką kišu į kiminus, o visą indelį su kiminais dedu į polietileno maišelį - taip būna didesnė aplinkos drėgmė.
Aš taip pat kartais ištraukiu lapuką ir apžiūriu, manau, tai nieko blogo..
Kodėl ruduoja galiukas, gali būti dvi priežastys. Pirma, kotelis pasiruošė leisti šakneles, kitaip tariant, susiformuoja vadinamasis kaliusas, tuomet jis tampa tamsesnis. Antra, galiukas pradėjo pūti, tokiu atveju ir būna ir slidokas, kaip aptrauktas gleivėmis, ir suminkštėjęs. Jeigu taip atsitiko, apnaujinkite pjūvį iki sveiko audinio, kotelį apie 5 min. apdžiovinkite ore, o po to vėl kiškite į kiminus. Sėkmės