Įkraunama...
Įkraunama...

Tortai

[quote=ingriduska,2009 02 02, 10:12]
EgluteN
na TAVO TIOTRUKAS LABAI SKANIAI ATRODO:)

MAN NAPALEONAS YRA VIENAS PAČIŲ PAČIAUSIŲ TORTŲ,TIK AŠ JO niekada netepu sviestiniu kremu, pertepinėju plikytu, neriebu skanu, ir labai na ...gomurį maloniai nuteikia

Dekui 4u.gif Dabar jau jauciuosi i jusu buri kaip ir isipaisiusi,nes visi sake,kad Napoleona iskepti dar ir sugebejimu truputi reikia,ne vien moketi recepta skaityti ax.gif O del kremo,tai as dariau is pieno,cukraus ,sviesto,miltu,konjako,tryniu ir vaniles.Pradzioje per du puodus,tada sukratai i viena ir dadedi likusius komponentus.Berods kazkas panasaus i plikyta unsure.gif
P.S. Tai ar pasakys man kas nors kas tas GYVAS pienas g.gif Beja,asd irgi gudrute,pradzioj padarau taip,kaip man atrodo,o paskui klausiu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(EgluteN @ 2009 02 02, 12:40)


Dekui 4u.gif Dabar jau jauciuosi i jusu buri kaip ir isipaisiusi,nes visi sake,kad Napoleona iskepti dar ir sugebejimu truputi reikia,ne vien moketi recepta skaityti ax.gif O del kremo,tai as dariau is pieno,cukraus ,sviesto,miltu,konjako,tryniu ir vaniles.Pradzioje per du puodus,tada sukratai i viena ir dadedi likusius komponentus.Berods kazkas panasaus i plikyta unsure.gif
P.S. Tai ar pasakys man kas nors kas tas GYVAS pienas g.gif Beja,asd irgi gudrute,pradzioj padarau taip,kaip man atrodo,o paskui klausiu lotuliukas.gif

Jo kremą aš darau panašiai, tai yra išsuku kiaušinio trynius su stikline cukraus, vanilinio pokelis toks 20g 3 š miltų, ir supilu pieną , maniškis iš pardės MŪ , ir palengva kaitinu vis maišydama, kol ima tirštėti ,kiek noriu to tirštumo tiek kaitinu, tada aušinu vis maišydama, kad plutelė neužsidėtų,vis suku ir suku vėsinu, o kai ataušta sudedu sviestą, geriausiai išsimaišo man Ventos, kambario temperatūros, vat Rokiškio tai sunkiai:)
Atsakyti
QUOTE(ingriduska @ 2009 02 02, 13:58)
Jo kremą aš darau panašiai, tai yra išsuku kiaušinio trynius su stikline cukraus, vanilinio pokelis toks 20g  3 š miltų, ir supilu pieną , maniškis iš pardės MŪ , ir palengva kaitinu vis maišydama, kol ima tirštėti ,kiek noriu to tirštumo tiek kaitinu, tada aušinu vis maišydama, kad plutelė neužsidėtų,vis suku ir suku vėsinu, o kai ataušta sudedu sviestą, geriausiai išsimaišo man Ventos, kambario temperatūros, vat Rokiškio tai sunkiai:)



O as vienam puode piena su cukrum vyriau tuo pat metu kita sviesta su miltais,abu maisiau,kad nesupultu ir pan.tada i viena,tada trynius sudejau,konjaka ir vanile.Ir suki suki,suki,suki,kol atausta ir rankos nebejauti biggrin.gif
Na,bet kas tas gyvas pienas taip ir nepasaket ne viena verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(EgluteN @ 2009 02 02, 14:16)
O as vienam puode piena su cukrum vyriau tuo pat metu kita sviesta su miltais,abu maisiau,kad nesupultu ir pan.tada i viena,tada trynius sudejau,konjaka ir vanile.Ir suki suki,suki,suki,kol atausta ir rankos nebejauti biggrin.gif
Na,bet kas tas gyvas pienas taip ir nepasaket ne viena verysad.gif


EgluteN, kazkur skaiciau, kad gyvas pienas - tai kaimiskas, nevirintas.
Atsakyti
QUOTE(Reff @ 2009 02 02, 14:23)
EgluteN, kazkur skaiciau, kad gyvas pienas - tai kaimiskas, nevirintas.



Dekui 4u.gif cia jau trecias galimas variantas biggrin.gif ir greiciausiai realiausias drinks_cheers.gif
Papildyta:
Zinot,noriu prasyt pagalbos 4u.gif Uzvakar snekejomes su vyru apie senus laikus ir isejo kalba apie tortus.Jis man ten pasakojo apie torta is vaikystes ,kazkos sviesiai rudas bikvitas su lengu tarsi biskuti sviestiniu kremu ar tai su vysniom ar tai su slyvom...zodziu skoni zino,vaizdo beveik ne blink.gif gal kas kazka seno tarybinio tokio zinot...
Atsakyti
QUOTE(EgluteN @ 2009 02 02, 15:26)
Dekui 4u.gif cia jau trecias galimas variantas biggrin.gif ir greiciausiai realiausias drinks_cheers.gif
Papildyta:
Zinot,noriu prasyt pagalbos 4u.gif Uzvakar snekejomes su vyru apie senus laikus ir isejo kalba apie tortus.Jis man ten pasakojo apie torta is vaikystes ,kazkos sviesiai rudas bikvitas su lengu tarsi biskuti sviestiniu kremu ar tai su vysniom ar tai su slyvom...zodziu skoni zino,vaizdo beveik ne blink.gif gal kas kazka seno tarybinio tokio zinot...

Aš jau pastebėjau ,kad skiriasi pagal miestus tortai ir jų pavadinimai.
Aš iš mažo mietelio kilusi iš Kelmės. Kelmė garsėjo savo Bulka, ttokia mielinė pynė, ją lauktuvėm pirkdavo.
Iš tortų atsimenu:
Šalna toks biskvitinis, ir vienas sluoksnis kapotos tešlos, apteptas baltu beze, man jis skaniausias buvo.
Anykšta baltas biskvitas, svietinis kremas, ant viršaus šokoladas
Rudenėlis, biskvitas baltas, pertepimas karamelinis sviestinis
Žuvėdra varškės, žele ir biskvito derinys
Sodžius ale medutis su grietinėlės pertepimu.
Seklyčia ,na tolimas Napaleono giminaitis...
Daugiau neatsimenu, jau kiek vėliau Jaunystė atsirado, bet pradžioje tiek jų buvo.

Kelmėje tortus kepė tokia moteris Ignatavičienė, jau deje amžinatilsis, vadinosi PENSININKASA< nežinau ką ji dėdavo į juos, ir ar dabar man jie atrodytų tokio dieviško skonio, bet tuomet jie buvo KAŽKAS TOKIO ...kažkas tokio visa Kelmė užsakinėjo pas ją
Atsakyti
QUOTE(ingriduska @ 2009 02 02, 16:43)
Aš jau pastebėjau ,kad skiriasi pagal miestus  tortai ir jų pavadinimai.
Aš iš mažo mietelio kilusi iš Kelmės. Kelmė garsėjo savo Bulka, ttokia mielinė pynė, ją lauktuvėm pirkdavo.
Iš tortų atsimenu:
Šalna toks biskvitinis, ir vienas sluoksnis kapotos tešlos, apteptas baltu beze, man jis skaniausias buvo.
Anykšta baltas biskvitas, svietinis kremas, ant viršaus šokoladas
Rudenėlis, biskvitas baltas, pertepimas karamelinis sviestinis
Žuvėdra varškės, žele ir biskvito derinys
Sodžius ale medutis su grietinėlės pertepimu.
Seklyčia ,na tolimas Napaleono giminaitis...
Daugiau neatsimenu, jau kiek vėliau Jaunystė atsirado, bet pradžioje tiek jų buvo.

Kelmėje tortus kepė tokia moteris Ignatavičienė, jau deje amžinatilsis, vadinosi PENSININKASA< nežinau ką ji dėdavo į juos, ir ar dabar man jie atrodytų tokio dieviško skonio, bet tuomet jie buvo KAŽKAS TOKIO ...kažkas tokio visa Kelmė užsakinėjo pas ją


Medutis , Bitutė , Senolis , Sodžius ir Pensininkas ----vienas ir tas pats tortas ( bent pas mus Kaune ) tongue.gif

Na aš kaip vyresnė tai pamenu tik keleta 1978m. - 1985 m. - iki nepriklausomybės darytu tortų :

"Jaunystę " ----puoštas baltai ,
"Sniegelį "------nepamenu , kas vidui ,
" Seklyčią "-----ooooo ale napoleonas tongue.gif
" Napoleoną "----na čia visom aišku ,
" Griliažinį "-------skanus brudas buvo ( ypač kavinėje " TUPLĖ "),

o daugiau kaip ir nieko unsure.gif unsure.gif ....na buvo dar pardėse visoki fabrikiniai biskvitiniai , aš vaikas jų į burną neimdavau fu ....neskanųs schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(ingriduska @ 2009 02 02, 16:43)
Aš jau pastebėjau ,kad skiriasi pagal miestus  tortai ir jų pavadinimai.
Aš iš mažo mietelio kilusi iš Kelmės. Kelmė garsėjo savo Bulka, ttokia mielinė pynė, ją lauktuvėm pirkdavo.


atsimenu ir as ta pyne tongue.gif Visada, kai vaziuodavom pas gimines, tai pirkdavom. Man pamenu labai patiko ji.
Atsakyti
QUOTE(Cipciukas @ 2009 02 02, 17:07)
"Jaunystę " ----puoštas baltai ,


O gal turit receptuka ar kokio panasaus? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Masiania* @ 2009 02 02, 17:35)
O gal turit receptuka ar kokio panasaus? blush2.gif


Nea ... schmoll.gif ....neturiu , ir kas jo vidui gerai nepamenu g.gif ....lygtai juodi serbentai į kremą buvo idėti .....
Atsakyti
Kadangi aš Kuršėnietė, o jūs taip mėgstat Kuršėnų vyniotinį bigsmile.gif , tai mūsų kulinarijos "Jaunystė" buvo lyg visai be pertepimo, išorė bezuota, o vidus toks kietas kietas ir ten pagal mane daug migdolų gal būdavo maltų, jei pasisekdavo atkąst, tai tas kąsnis iškart ištirpdavo burnoj wub.gif Mūsų kraštuos tai buvo vestuvinis tortas....

O aš labai mėgdavau Magdę pyragą....
Atsakyti
Tada su serbentais buvo "Sniegelis "....va daba pamenu " Jaunystę ", jo toks kietas morengas , o jame vieni riešutai , bet jis buvo perteptas , tik laaaaaaaabai nedauk , kad suliptų laksteliai ( 3 lygtai jie buvo g.gif )
Atsakyti