Įkraunama...
Įkraunama...

Finansinis pasirengimas šeimos pagausėjimui

QUOTE(pelytte @ 2009 01 06, 15:48)
Na ir ash pasireikshsiu taupyt tam tikros sumos priesh nieshtuma nesiruoshiu.
Bet. Pasibaigiau moxlus, dirbu megiama darba, isigijom busta, susitvarkem, pagyvenau sau, payvenau vyrui, o dabar jau norisi ir leliuko.
Dar nesilaukiu planuojam tik ant rudens. bet jau dabar zvalgausi kainu. daiktu ko reikia.

manau tai geriausias variantas drinks_cheers.gif svarbu visada daryti kai nori, ir taip kaip nori blush2.gif
Atsakyti
Aš irgi noriu noriu leliaus. Bet kitą kartą toks mažvaikis neišsibėgiojęs pasijauti, kad pradedu galvoti, jog kažkaip susiimti reikia lotuliukas.gif
Atsakyti
O man prieš nėštumą buvo svarbiausia baigus mokslus padirbti metus dėl socialinių (varganų) garantijų blush2.gif
Atsakyti
Kartais galvoju, jog žmonės labai sureikšmina tą finansinį pagrindą. Pas mus poroje - kažkas panašaus. Suprantu - kad vaikas, ne žaisliukas, kad tai pakankamai didelė atsakomybė ...bet vis gi...Pinigų visada nebus tiek - kad būtų pakankamai. Manau, kad kai atsiranda vaikelis - visa tai nueina į antrą planą ir viskas vyksta natūraliai. Kažką vis tiek sugalvoji, kad prisidurtum prie šeimos biudžeto...
Atsakyti
Tai turi ką nors sugalvoti...

Aš kartais iš vis pagalvoju, taip pripratę prie komforto kad net bijome pagalvoti, o kas bus, jeigu turėsi nusipirkti vienu daiktu mažiau. Taigi ne dėl komforto žmogus gyveni, o kiek nenuperkamos laimės suteiktų vaikas.

Kita vertus, vis tiek noriu turėti finansinį pasirengimą tam biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 06 11, 11:32)
Tai turi ką nors sugalvoti...

Aš kartais iš vis pagalvoju, taip pripratę prie komforto kad net bijome pagalvoti, o kas bus, jeigu turėsi nusipirkti vienu daiktu mažiau. Taigi ne dėl komforto žmogus gyveni, o kiek nenuperkamos laimės suteiktų vaikas.

Kita vertus, vis tiek noriu turėti finansinį pasirengimą tam biggrin.gif



Manau, kad vaiko šypsena ir apkabinimas, kompensuotų viską...ypač sunkiom akimirkom, kai dvi mažos rankytės apsivytų kaklą, galbūt ištartų - myliu Tave...
Mane pvz. gal labiau gasdina - ne finansinė padėtis (nors tikrai neatmetu ir jos), bet tai, kad gal nesugebėsiu būti gera mama, kad gal nesugebėsiu jų išauklėti gerais ir dorais žmonėmis...kad nemokėsiu jų suprasti...
Kažkur skaičiau, jog viena moteris sakė, jog kol neturėjau vaikų, žvelgiant į kitų vaikus galvojau, va auklėčiau taip ir taip, o kai atsirado savieji - visos knygos ir mano įsivaizdavimai nuėjo šuniui ant uodegos. Bet vis tiek, nepaisant visokių sunkumų - aš juos myliu.
Atsakyti
O as manau, kad nors minimali, bet pinigų atsarga reikalinga, juolab zinau ne viena atveji, kai buna komplikuoti nestumai ar vyras netenka darbo, o zmona jau laukiasi... gerai jei yra giminiu, i kuriuos gali atsiremti, bet ne visiems taip pasiseka:( ypac dabar, kai dauguma nera tikri nei del darbo, nei del motinystes ismoku dydzio... o ir bankas ne labdaros organizacija- jei ir padarys paskolos atidejima, bet vistiek palukanas reikes moketi...
as cia truputi juodom spalvom, bet sios visos mintys is dabartinio musu gyvenimo
Atsakyti
QUOTE(Klaipeda @ 2008 11 25, 13:57)
Kažkada skaičiavau, kad vaikučiui reikėdavo apie 1000 Lt (10mėn. amžiaus). Į tą sumą įeina sauskelnės, košelės Hipp (mano darytų nevalgydavo), rūbeliai ir dar visokios smulkmenos  ax.gif tai buvo 2007 metų gegužės mėnuo  mirksiukas.gif

Įprastai tiek tikrai nereikia schmoll.gif Nors susispaudus nelaikiau ax.gif
Papildyta:
QUOTE(FleurDeLis @ 2008 11 25, 15:29)
Tai va va, Sandriukai. Pas mus taip, atrodo abu uzdirbam normaliai, bet kai pradedi skaiciuoti, tai vis atrodo dar nepakankamas rezervas vaikuciui lieka, ir vis dar nepakankamas. o apie taupyma vaikucio saskaita tai is vis net nekalbu.
Turbut cia neplanuotu vaikiuku privalumas toks, kad nei skaiciuoji, nei planuoji, o kai jis gimsta viskas atrodo susistato i savo vietas  smile.gif
patarčiau atsipalaiduot, vaikas atsineša gimdamas ir šaukštą, kažkaip atsiranda pinigėlių ax.gif
Tik MP paskatinčiau maitinti. Aš maitinau beveik metus, tai nežinojau ką reiškia pirkti arbatas, mišinukus biggrin.gif kai paskaičiuoju taip linksma pasidaro, nes šiaip aš dėl to kad MP sveika maitinau, alia kai paskaičiavau, supratau, kad ne tik sveika, bet ir pigu biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(uogute @ 2008 11 25, 16:56)
Na sutinku su daugeliu cia kad nera ko skaiciuoti, taciau kad ir kaip bebutu, pvz man noretusi zinoti kiek reikes tai pradziai: vezimelis, lovyte, pampersiukai, rubeliai pradziai... na dar ko reik pasakytu gal mamos.... na ar tarkim grubiai 10 tukst tai gera pradzia manau  ax.gif

Absurdas biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Kažkokia ubagė pasijutau lotuliukas.gif Nors viską esu nupirkus ko norėjau ir tikrai gailiu jai mažiausiai smile.gif
Papildyta:
QUOTE(FleurDeLis @ 2008 11 25, 18:21)
Viena diskusijos dalyvė klausė, ar 10 tūkst. pakankama suma. Greitai čia užmečiau akį, kiek maždaug kas kainuoja internetinėse parduotuvėse. Panašu, kad tokios sumos per akis. Bent jau lovelei, vežimėliui, vonelei, automobilio kėdutei užtektų ir pusės tokios sumos.

Visiškai teisingai. Be to geros kokybės daiktai atlaiko ne vieną vaiką. Gali įsigyti karuselę virš lovos ne už 300 litų, o už 100, gali įsigyti lovelę ne už 800, o už 350, maitinimo kėdutę ne už 600, o už 300 ir t.t. Mano dukriuko daiktai kokybiški, bet daug esu pirkus tiesiai iš ebay ar iš super mamų ir nesigailiu. Kam man leist už maitinimo kėdutę dvigubai daugiau, jei ji po mėnesio bus tokio pat nusidėvėjimo biggrin.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Abo: 04 liepos 2009 - 10:55
QUOTE(linuke_ @ 2008 11 25, 15:58)
Aš biški pesimistiškom nuotaikom parašysiu 4u.gif

Duok Dieve, kad pavyktų natūraliai leliuką pasigaminti. Dabar posakis, kad vaiką pirksim, kai turėsim pinigų, man įgauna visiškai kitą prasmę doh.gif Kai yra problemų dėl nevaisingumo, tai patikėk kiek daug kainuoja pinigų vien pastojimas unsure.gif

O šiaip, manau, visada užteks pinigų vaikui wub.gif nesvarbu, kiek beuždirbtumėt. Nes didėjant pajamoms išlaidos didėja proporcingai mirksiukas.gif Poreikiai išauga ir atrodo, kad tų atliekamų pinigų niekada nėra  mirksiukas.gif Nekalbu apie tuos, kurie uždirba dešimtimis tūkstančių

Ot liuks mintelė.. Labai daug tiesos thumbup.gif
Kadangi jau žinau, ką reiškia turėti vaiką ir kiek jis gali kainuoti -- žinau viena -- jo šypsniukai, jo krykštavimas, jo džiugesiukas verti kur kas daugiau nei milijonai... Jokiais pinigais tai nėra vertinama... Jei iki jo gimimo jausdavausi vertinga tik dienomis, kai būdavau žmonių apsupty, pagarboj, o vakare... vos ne kaip šuva kaukdavau, kad neturiu kam atiduoti dalelės savęs kažkam laaabai brangiam (neturėjau savo tęsinio...), tai dabar jau žinau, kad turiu patį didžiausią turtelį wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnyte1984 @ 2008 11 30, 21:22)
Nieko kvalesnio už draugės pasakymą,kad planuos vaikutį kai sutaupys 10tūks lt neteko girdėt blink.gif  doh.gif 

Na, taip pritariu tau, esu girdėjus tik apie tai, kad baigs moksus, turės kur gyvent ir t.t. ir t.t. bet apie konkrečias sumas nesu girdėjus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Abo @ 2009 07 04, 12:01)
Na, taip pritariu tau, esu girdėjus tik apie tai, kad baigs moksus, turės kur gyvent ir t.t. ir t.t. bet apie konkrečias sumas nesu girdėjus biggrin.gif

O kas, jei tai nepavyksta? Tarkim, NUOSAVO BŪSTO nerasta? Tai ką -- nuosprendis -- vaikų nebus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(gritte @ 2008 12 23, 18:37)
Nuo šeimos poreikių ir galimybių priklauso: vežimą galima nusipirkti ir už 400 litų, ir už 4000 litų ir.t.t, vieniems maitinimo kėdutės užtenka medinukės apie 120 litų kainuoja, kitiems reikia chicco- virš 500 kainuoja, v

Jei klausia apie pinigus, vadinasi jais nelyja cool.gif Aš neuždirbu melejonų, bet man net į galvą neatėjo mintis, kad turiu konkrečias sumas atsidėt, užtenka stabilios sumos kas mėnesį, o gyvenimas parodė, kad nieko negali planuot, gali viena su tuo vaiku likt, gal ir tai suplanuokit? Mes jei atvirai suplanavom, pirmiausia vyrą apdraudėm, nes mano mamos gyvenimo taip ir buvo, liko su trimis vaikais ir su skolom. Va čia tai blogai. O kai kalbama apie kažkokias sumas, kurių net nežinai reiks ar nereiks, oi tikria neverta.

jei norite konkrečių patarimų, nesiūlyčiau pikrti belekokio daikto, kad tik naujo. Va, paminėta gritte's kėdutė už 120. Taip, yra tokių, alia jos vos atlaiko vieną vaiką ir ne tokios malonios ar patogios 4u.gif

QUOTE(Liniuka78 @ 2009 07 04, 12:11)
O kas, jei tai nepavyksta? Tarkim, NUOSAVO BŪSTO nerasta? Tai ką -- nuosprendis -- vaikų nebus? g.gif
Dažnai planuotojai ir nesulaukia biggrin.gif ir tuomet patarinėja kitiems, kad taip planuot negalima, visko niekuomet neturėsi smile.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Abo: 04 liepos 2009 - 11:17