Įkraunama...
Įkraunama...

Detektyvų mėgėjoms

O man iškyla klausimas, kaip apibūdinamas tas detektyvinio romano žanras?
Žinau keletą tikrai puikių knygų, kurios turi dalį detektyvo siužeto, tačiau nežinau ar tai detektyvai g.gif

Na bet kokiu atveju galiu rekomenduoti-ten apie nusikaltimus ir jų išaiškinimą.

Purpurinės upės 4u.gif autoriaus nepamenu blush2.gif
Misteris Džo (autoriaus taip pat nepamenu sad.gif bet knyga iš XX amžiaus aukso fondo....

Tik sakau, kad nežinau ar tai detektyvai g.gif na, jei patiks, tai patiks thumbup.gif
Atsakyti
o man Agata Kristi patiko ir paauglystėje, ir dabar dar mielai jos knygas skaitau. smile.gif
Agatos nusikaltimai tokie "kultūringi" ir šiaip to laikotarpio Anglija, visa žavingai atrodo.
Dar visai patiko berods Gilberto Čestertono Kito "Tėvas Braunas", bet irgi tiriami ankstesnių laikų nusikaltimai.

Esu sukaupusi nemažą Agatos Kristi knygų kolekciją, tik pastaruoju metu Lietuvoje labai retai išleidžia jos knygas. Tad, gal kas turite ankstesnio leidimo jos detektyvų? Mielai priglausčiau. 4u.gif
Atsakyti
As detektyvus kazkodel tik vasara skaitau unsure.gif
Agata Kristi tai ne karto nesu perskaiciusi iki galo - visada tik nuzudyma, keleta skyriu ir pabaiga blush2.gif blush2.gif
O siaip man labai George patiko. Neatsimenu ar jos knygos "Juodasis bokstas", "Valdzios akivaizdoje" - thumbup.gif
Oi labai patiko kazkada toks detektyvas - romanas - D.Tartt "Slapta istorija" thumbup.gif , prie to paties J.Fowles :Kolekcionierius".
P.Hoeg "Paneles Smilos sniego jausmas" ir dar "Grobuonis" neatsimenu kieno.
Siaip detektyvu perskaitytu as neisidemiu - bet cia paminetas knygas iki siol atsimenu.
Atsakyti
QUOTE(uogelle @ 2005 07 29, 14:04)
o man Agata Kristi patiko ir paauglystėje, ir dabar dar mielai jos knygas skaitau.  smile.gif
Agatos nusikaltimai tokie "kultūringi" ir šiaip to laikotarpio Anglija, visa žavingai atrodo.
Dar visai patiko berods Gilberto Čestertono Kito "Tėvas Braunas", bet irgi tiriami ankstesnių laikų nusikaltimai.

Vat vat, aš irgi mėgėja "seno gero angliško detektyvo" biggrin.gif Konan Doilį, Kristi ir Čestertoną labai mėgstu, dar visai patiko Simenono Megrė serija (nors čia ir "senas geras prancūziškas" biggrin.gif ) O kitų vis nedrįstu kažko skaityti blush2.gif
Tiesa, va prisiskaičiau "Knygų mylėtojų" temoj apie Akuniną, dabar bandau vyrą užlaužt, kad man iš interneto atspausdintų, ir skaitysiu ax.gif
Atsakyti
O manęs senas geras detektyvas kažkodėl visai netraukia. Bet, žiūriu, jau perskaičiau 7 Marininos knygas ir dar dvi namie laukia. Kai sudorosiu Marininą, toliau tęsiu Akuniną.
O dabar skaitau Bradbury „Vienišasis prišaukia mirtį“, tai nieko gero. Kažkoks puikavimasis žodelyčiais.
Šiaip man patinka policiniai/miliciniai detektyvai, kur atsiskleidžia daugmaž realus darbas, o ne vienišo seklio genijaus su mistiniais „nušvitimais“. Nors... Agento Kuperio vizijos buvo visai vietoj, taip kad apibendrinti neišeina.
Atsakyti
[quote=Cikadelė,2005 07 23, 14:41]
O man iškyla klausimas, kaip apibūdinamas tas detektyvinio romano žanras?
Žinau keletą tikrai puikių knygų, kurios turi dalį detektyvo siužeto, tačiau nežinau ar tai detektyvai g.gif ]

Matyt mados yra ir detektyvo žanre. Šiandien detektyvas jau ne Agata Kristi ar Konan Doilis. Gal daugiau tiktų trilerio pavadinimas. Jis paprastai turi dar bent vieną siužetinę liniją - šeimos, prisiminimų. Ir padoriam šiuolaikiniam detektyvui būtinas koks nors kontekstas - pseudomokslinis kaip PANELĖS SMILOS SNIEGO JAUSMAS ar GYVATĖ SIDNĖJUJE, socialinis kaip GYVATNEŠIS ( beje, labai nebloga knyga), politinis kaip PRIEŠO AKIVAIZDOJE ir t.t., ir t.p. Aš jau pasigaviau šiai madai, man įdomiau skaityti tokias knygas, nei spręsti A.Kristi kryžiažodį.
Atsakyti
Rekomenduoju
Elizabeth George "Burimas is pelenu", "Prieso akivaizdoje", "Tobulas kerstas" thumbup.gif
Atsakyti
[quote=Aimma,2005 07 31, 22:00]
[quote=Cikadelė,2005 07 23, 14:41]
O man iškyla klausimas, kaip apibūdinamas tas detektyvinio romano žanras?
Žinau keletą tikrai puikių knygų, kurios turi dalį detektyvo siužeto, tačiau nežinau ar tai detektyvai g.gif ]

Matyt mados yra ir detektyvo žanre. Šiandien detektyvas jau ne Agata Kristi ar Konan Doilis. Gal daugiau tiktų trilerio pavadinimas. Jis paprastai turi dar bent vieną siužetinę liniją - šeimos, prisiminimų. Ir padoriam šiuolaikiniam detektyvui būtinas koks nors kontekstas - pseudomokslinis kaip PANELĖS SMILOS SNIEGO JAUSMAS ar GYVATĖ SIDNĖJUJE, socialinis kaip GYVATNEŠIS ( beje, labai nebloga knyga), politinis kaip PRIEŠO AKIVAIZDOJE ir t.t., ir t.p. Aš jau pasigaviau šiai madai, man įdomiau skaityti tokias knygas, nei spręsti A.Kristi kryžiažodį.
[/quote]

Ginčyčiausi.
Žinoma, A. Kristi ir K. Doilis tikrai nebėra vieninteliai sektini autoriai. Bet tikrai pilna atitinkančių įprastą detektyvo modelį kūrinių. Trileris tik turi detektyvo priemaišų/elementų ar panašiai.
Nenorėčiau trilerio įvardinti kaip "naujos mados detektyvo". Būtų gaila, nes detektyvai man schmoll.gif nebepatiktų mirksiukas.gif .
Dabar leidžiama tokia serija "byla Nr..." ar kažkaip panašiai. Šioje serijoje išleista tikrai puikių detektyvinių dalykėlių (gaila, kad teko skaityti tik 3)....
O jeigu kiekvieną knygą, kurioje yra bent kiek paslapties priskyrinėsime detektyvui, tai detektyvo žanrui galime priskirti kokią pusę visos literatūros. Per atostogas vėl perskaičiau chrestomatinį "Biliardą pusę dešimtos" - ir jį drasiai galima priskirti detektyvui, nes išrišimų ir surišimų ten sočiai. Tuo tarpu detektyvu ten nė nekvepia schmoll.gif .
O dėl A. Kristi - jau seniai atradau, kad žudikas tas, į kurį kėsinamasi, bet niekaip nenužudoma, o jeigu dar kokiu nors būdu sužeidžiamas - viskas, tiksliai žudikas/nusikaltėlis/blogietis. Kas netikite - pasitikrinkite. Manau todėl daug kam neįdomu - per daug vienodas modelis. Kita vertus, manau "gausiai" skaitant bet kokį detektyvų autorių ilgainiui daug kas pradėtų kartotis. Na, tarkim, kokia Doncova - tas pats per tą patį. Daug ir iš eilės skaitant - visai nebeįdomu....
Atsakyti
man patinka detektyvai. Agatą Kristi patinka skaityt kai lauke lyja, o namie gali isisupęs į pledą ramiai sau "prasiplauti smegenis" biggrin.gif
O vat dabar perskaičiau Marha C. Lawrence "Šalta ožiaragio širdis", parapsicologinis detektyvas. Man tokie patinka. thumbup.gif Truputį su mistika blink.gif
Atsakyti
Ech, moteros, uzkretet mane Chmelevskajos detektyvais, vietoj to, kad kazka dirbciau, tai dabar skaitau nutaikius laisva minute ax.gif Pamaciau "ka pasake negyvelis" ir atpazinau, kad cia gi man kazkada seniai, dar paauglysteje patikes detektyvas smile.gif
Atsakyti
Atsiminiau, kažkada seniai tarybiniais laikais skaičiau tokį kažkokį detektyvą "Blondinė su žydra suknele, šautuvu ir mašina", ar kažkas panašaus, pavadinimo gerai nė nepamenu ax.gif Tada labai patiko, bet nepamenu net pačios knygos pavadinimo, jau nešnekant apie autorių. O būtų visai įdomu vėl paskaityt... ax.gif Gal kuri žinot, kieno ji?
Atsakyti
QUOTE(Maša @ 2005 08 02, 21:13)
Atsiminiau, kažkada seniai tarybiniais laikais skaičiau tokį kažkokį detektyvą "Blondinė su žydra suknele, šautuvu ir mašina", ar kažkas panašaus, pavadinimo gerai nė nepamenu ax.gif Tada labai patiko, bet nepamenu net pačios knygos pavadinimo, jau nešnekant apie autorių. O būtų visai įdomu vėl paskaityt... ax.gif Gal kuri žinot, kieno ji?


Sebastjenas Žaprizo "Moteris su šautuvu, akiniais ir mašina".
To paties autoriaus lietuviškai tikrai yra "Pinklės pelenei" ir "Mirtina vasara" (gal "Mirties vasara").
Beje, blondinėmis ten tikrai nekvepia. Nuostabus detektyvas. Labai jį mėgstu - skaičiau kelis kartus, nors detektyvus itin retai skaitau antrą kartą. Man patinka tokie sunarplioti-suraizgalioti, kai išrišimą kelis kartus malonu paskaityti - vis kokių prarastų detalių surandi. Ką čia ir besakyti - patinka man Žaprizo stilius thumbup.gif thumbup.gif ...
Atsakyti