Įkraunama...
Įkraunama...

Detektyvų mėgėjoms

QUOTE(safarikids @ 2005 08 10, 22:15)

Neik, neik pati cry.gif  cry.gif


Žanro grynumas reikalauja aukų... tongue.gif mirksiukas.gif smile.gif
Atsakyti
O kas iš jūsų skaitė Dan Brown "Dievai ir demonai" ir "Da Vinčio kodas"?
Kaip jums šios knygos? g.gif Mane tai tokie dviprasmiški jausmai po tokių knygos užplūdo. Viena vertus intrigos baisiai daug, po kiekvieno skyrelio norisi būtinai perskaityti dar ir dar vieną skyrių. Bet pats knygos motyvas... doh.gif

Pvz. "Dievai ir demonai" man šiek tiek galai nesueina, o jau apie pabaigos pompastiką ir nelogiškumą tai net nekalbu. "Da Vinčio kodas" irgi šiek tiek sunervino pabaiga ir ta sąmokslo teorija. Daug prieštaravimų ir gana kvailų (mano akimis) siužeto vingių...

Nors, kitą Dan Brown knygą turbūt pirkčiau vis tiek biggrin.gif
Atsakyti
Jezau, o ar čia tikrai detektyvai g.gif Jeigu rimtai, tai skaičiau tik pirmąją - holivudiškas šlamštas. Vienintelis pliusas - kai rinko popiežių, buvau girdėjus apie konklavą, kuo niekaip kitu atveju nebučiau prisibaudusi pasidomėti. Ai, dar baisiai didžiavausi, kad supratau, kas ten romano pradžioje per paslaptingas įtaisas ( techniniai dalykai man terra inkognito, todėl tokį aiškumą priskyriau meniniam lygiui). Niekaip nesupratau, iš kur toks ažiotažas dėl antrosios knygos. Mano protu, autorius turėjo susimauti su pirmąja.
Taigi pirkt nepirkčiau, bet skaityt kada nors skaitysiu.
Atsakyti
Ką tik perskaičiau Chmelevskos "Zakon pastajannova nevezenija" biggrin.gif Man patiko thumbup.gif Kaip ir viskas Chmelevskos rolleyes.gif Tik tiek, kad aš jau pripratau, kad visur veikia Joana, o šitoj knygoj ne schmoll.gif Čia pagrindinė herojė kita moteris smile.gif
Atsakyti
Perskaičiau vieną Doncovos knygą – „Bjauriojo ančiuko hobis“. Pavadinimo tai, tiesą sakant, nesupratau, o supratau štai ką – tokio absurdiško detektyvo dar nebuvau skaičius. Naujarusė ieško žudiko, visus sutiktus, kad kalbėtų, apipila šimtinėm žalių, pagaliau viską, kaip jai atrodo, išsiaiškinusi atbėga pas milicininką, o tas sako: kad ne, iš tikrųjų žudikas yra kitas, – ir papasakoja tiesą. Istorijos pabaiga. Blin, tai geriau būtų aprašoma, kaip tasai milicininkas atskleidė nusikaltimus ir išaiškino žudiką doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Savūnė @ 2005 08 15, 00:22)
Perskaičiau vieną Doncovos knygą – „Bjauriojo ančiuko hobis“. Pavadinimo tai, tiesą sakant, nesupratau, o supratau štai ką – tokio absurdiško detektyvo dar nebuvau skaičius. Naujarusė ieško žudiko, visus sutiktus, kad kalbėtų, apipila šimtinėm žalių, pagaliau viską, kaip jai atrodo, išsiaiškinusi atbėga pas milicininką, o tas sako: kad ne, iš tikrųjų žudikas yra kitas, – ir papasakoja tiesą. Istorijos pabaiga. Blin, tai geriau būtų aprašoma, kaip tasai milicininkas atskleidė nusikaltimus ir išaiškino žudiką doh.gif


Visi Doncovos detektyvai yra tokio stiliaus. Mazgai atrišami tiesiog laimingų atsitiktinumų dėka - netyčia nugirdus pokalbį, netyčia pamačius, netikėtų sutapimų dėka. Kai "detektyvas" Daša Vasiljeva, beveik visi reikiami žmonės prašneka jiems gerai sumokėjus. Gal todėl kiekvieno detektyvo pradžioje skaitytojas apšviečiamas, kad pinigų Daša turi - vidimo nevidimo.
Kaip detektyvai - nieko blatno, nes ir detektyviniai mazgai tokie beveik "iš marsiečių gyvenimo" ir "palydinčios istorijos" labai neįtikėtinos. Bet kol Doncovos bajeriai nenusibosta, galima nors pakrizenti.
Tiesa, Jelenos Kolinos knygoje "Naujarusės dienoraštis" radau apie D.Doncovą pasakymą "mylaja grafomanočka". thumbup.gif
Atsakyti
Nu va, o dabar perskaičiau Polinos Daškovos „Gyvatyną“, tai man vienam lygy su Marinina smile.gif
Atsakyti
O kaip jums politiniai detektyvai????

As pati tai neesu detektyvu megeja, bet sitas tai thumbup.gif
Kvaila - autoriaus nepamenu, atrodo kad cekas, o vadinasi "PERSTEN S PECATKOI", tiesa rusu kalba.
Atsakyti
QUOTE(Savūnė @ 2005 08 16, 17:41)
Nu va, o dabar perskaičiau Polinos Daškovos „Gyvatyną“, tai man vienam lygy su Marinina smile.gif


Aha, panašiai ir man, nors Marininai jaučiu didesnę silpnybę, nuo jos vėl pradėjau skaityti detektyvus po ilgos pertraukos. Geriau už šias moteris man tik Akuninas, nors ne visiems jis patinka.

O gal kas skaitote/turite detektyvų anglų kalba? Mielai pasiskolinčiau, sunku Lietuvoj su literatūra užsienio kalba verysad.gif
Atsakyti
Gal kas kompetetingas gali man isvardyti Elizabet George lietuviskai isleistus detektyvus, nes as berods tik Valdzios akivaizdoje teskaicius ir dar viena - gal Juodasis bokstas jei su kitu autoriumi nemaisau g.gif
Atsakyti
Akuninas thumbup.gif Būtinai skaityti originalo kalba mirksiukas.gif
Atsakyti
bokšto nemaišai, o išvardint negaliu smile.gif
Atsakyti