Na va grįžau aš iš tos ministerijos. Kaip man sekėsi? Na gerai, pasakoju. Taigi nuėjau į primamąjį, pas jo vedėję ir uždaviau klausimą kuo taip esmingai skiriasi mano globotinio augančio pas mane šeimoje poreikiai ir interesai, nuo globotinio augančio šeimynoje. Pasakė kad ji nežino, negali paaiškinti, viskas vyko labai mandagiai, ir pagalvojo jog man ji gal ir padės- va paskambins į ministeriją ir paklaus. Negali ginčytis paskambino, paprašė ten esančiųįstatymo autorių su manim pakabėt- įteikė ragelį- konsultuokitės. Man anas galas ragelio pasakė jog šiuo metu pašalpos vaikui mokamos vienodos. Na čia tai tiesa, negi ginčysies žmogus. Sakau, bet va nuo sausio tai pasikeis, ir noriu sužinot priežastis( nu maža kokie kataklizmai mūsų laukai- maž mūsų vaikai daugiau nebevalgys, neaugs dar kas atsitiks, kad jie jau taip žino jog jiems reikia mažiau). Sako žinot čia klausimas ne mums įstatymą parašė mūsų ministeriją, ją pateikėm mes, bet viso to autorė Svetlana Kulpina, na Kulpina tai Kulpina. Tel. neatsiliepė, žinot sakau duokit man lapelį kad mane kas ton ministerijon su reikalu einu, apsauginis kad praleistų ir einu pas tą Kulpiną. Nuėjau ir jos, tos autorės asmeniškai paklausiau- kuo ji rėmėsi, kas konsultavo projektą, kur tie tyrimai kuriais remiantis buvo galima visa tai parašyti- šeimoje augantiems globotiniams reikia mažiau ir tiek. Net suprakaitavo moteriškė beatsakydama vieną ir tą patį- negaliu paaiškinti. Aš jos klausiu- gal aš kažko nepajėgi suprasti- ji rašė, ji teikė, Seime pristatė, reiškia kažkaip argumentavo o dabar niekaip negali atsakyti į klausimus rodos labai paprastus- kuo rėmėsi ir kuo vadovavosi. Pabaigoj aš jau jjai sakiau , kad turbūt yra beviltiška jos klausti kodėl globėjas šeimoje šį darbą privalo dirbti neatlygintinai, nes matyt ji negalės paaiškinti. Bet visvien pribloškė jos pasakymas, kad ji tiesiog nesitikėjo jog glojai pasirodo yra pakankamai išsilavinę, išprusę žmonės( įdomu ar tai ji būtų galėjus paaiškinti kaip suprato), tai vos neatsakiau kad žinot mes dar ir visais fizikos stebuklais naudotis mokam.
Bet už tai supratau, pajutau viena- kad tikrai nereikia tūnoti ir slėptis, bijoti kažkokių represijų savo atžvilgiu, kad jie patys bijo globėjų, bijo kad pas juos kas neateitų. Na žodžiu daug supratau. Ir darr supratau, kad jei ir yra geras laikas kažko siekti ir pasiekti tai tik dabar- kai yra didžiulis tarppuvaldis. Kada iekvienas nori išsaugoti savo kėdes, arba gauti naujas. Vardan to jie visgi pasiryžę pasiklausyti žmonių, ir jei realavimai stiprūs ir garsūs.
Labai gerai eiti tarpušvenčiu- tada jokių žmonių- valdininkai yra, interesantų aš viena. Tai ir peckiojosi. Žodžiu, kad daugybė pasiketimų dar laukia apie pašalpas apie viską taip pat, bet neaišku ar mums. Raštą ministro vardu palikau, užregistravau- reiškia atsakymą gauti privalėsim. Kad galėtumėm tuo raštu- atsakymu remtis visos užrašiau įsatymiškai leistina formuluote- nuo LR piliečių iniciatyvinės grupės. Ką tai reiškia- tokia grupė nereikalauja jokio juridinio statuso turėjimo. Viskas. atrodo, jei ką praleidau jei klausinėsit gal paaiškės. Bet kokiu atveju mes tenn likom kaip ir vieni kitais patenkinti.
Bet į prisistatymą jog aš globėja, reagavo taip- tarsi būčiau prisitačius aš marsietė.
Carvel, labai labai ačiū už rytinį palaikymą