Įkraunama...
Įkraunama...

Kada einat dekretinių?

QUOTE(Cinamonine @ 2013 02 10, 16:26)
Jau nusikalbėjau, tai eina sau doh.gif  Ne 8 mėnesiai man, o 8 savaitės  biggrin.gif
Todėl dar nieko nežinau, pas gydytoją buvau kol kas tik dėl nėštumo nustatymo, kad pažymą darbdaviui išrašytų. Nespėjau apie rūpimus klausimus išsiklausinėt.


I dekreta paprastai isleidzia 30 sav. O gimdymo data (aisku apytiksle) galite suzinoti ir pati. Yra internete nestumo skaiciuokle (pagooglinkite), ten ivesite paskutine mm data ir ismes kada gimdymas, koks dabar nestumas (pagal paskutines mm) smile.gif
Atsakyti
Sveiki! Gal kas galėtų man paaiškinti dėl dekretinių atostogų, nes jau visai susipainiojau.. Į dekretines atostogas man kažkur gaunasi išeiti balandžio 22 d., gimdymas planuojamas birželio pab. - liepos pradžioje. Galvojau pataupyti kasmetines atostogas ir jas išnaudoti jau grįžtant į darbą po dekretinių, nes vis vien norėsis vasarą dar namie pabūti, o už dyką sedėti du mėn. namuose, irgi šiek tiek prabanga. Bet gydytoja man šian pasakė, kad visos ima kasmetines atostogas prieš dekretines, nes taip labiau apsimoka. Bandžiau suprasti, bet nesigavo. Kame tas labiau apsimoka? smile.gif Būčiau labai dėkinga už paaiškinimą.
Atsakyti
Nuo kada anksciausiai gydytojai gali isleisti i dekretines, jei besilaukiancioji blogai jauciasi ir jai reikalingas gulimas rezimas?
Atsakyti
QUOTE(ugnyte @ 2013 02 28, 18:13)
Nuo kada anksciausiai gydytojai gali isleisti i dekretines, jei besilaukiancioji blogai jauciasi ir jai reikalingas gulimas rezimas?


nesu tikra, bet tada iki dekreto duoda bileteni. As va praktiskai visa nestuma esu biletenyje, o i dekreta mane isleis 30 sav. Tiesa kovo 12 d. einu pas gydytoja, tai gal ka kitaip pasakys.
Atsakyti
QUOTE(Vaka @ 2013 02 28, 18:26)
nesu tikra, bet tada iki dekreto duoda bileteni. As va praktiskai visa nestuma esu biletenyje, o i dekreta mane isleis 30 sav.

drinks_cheers.gif

"Lietuvoje moterims suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos - 70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinės dienos po gimdymo."wikipedia
O iki to biuletenis
Atsakyti
Sveikos, turiu tokį klausimą, gal žinosite. Į dekretą aš išeisiu liepos 10, bet jau dabar turiu apie 40 atostogų dienų. Jei aš neatostogaučiau iki dekreto ar po 2 metų dekreto dar galios mano sukauptos atostogos?
Atsakyti
QUOTE(Aura88 @ 2013 02 28, 19:25)
Sveikos, turiu tokį klausimą, gal žinosite. Į dekretą aš išeisiu liepos 10, bet jau dabar turiu apie 40 atostogų dienų. Jei aš neatostogaučiau iki dekreto ar po 2 metų dekreto dar galios mano sukauptos atostogos?

čia jums greičiau atsakys 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(eliza_emi @ 2013 02 12, 23:16)
Bet gydytoja man šian pasakė, kad visos ima kasmetines atostogas prieš dekretines, nes taip labiau apsimoka. Bandžiau suprasti, bet nesigavo. Kame tas labiau apsimoka? smile.gif Būčiau labai dėkinga už paaiškinimą.



QUOTE(Aura88 @ 2013 02 28, 20:25)
Sveikos, turiu tokį klausimą, gal žinosite. Į dekretą aš išeisiu liepos 10, bet jau dabar turiu apie 40 atostogų dienų. Jei aš neatostogaučiau iki dekreto ar po 2 metų dekreto dar galios mano sukauptos atostogos?


Tas labiau apsimoka - turbūt dabar yra dėl to, kad sklinda kalbos, jog keisis įstatyminė bazė. Pagal dabar galiojančius įstatymus tai tos sukauptos atostogos niekur nedingsta, ir galima jas pasiimti po 2 metų. Tik kad jau senai kalbos eina, kad nuo 2015 metų turi įsigalioti įstatymas, kad visos senesnės nei 2metų sukauptos atostogos nus nubrauktos. t.y. nei atostoginių, nei atostogų negausit. Būtent dėl šio neaiškumo aš pati pasiimsiu atostogas prieš dekretą, nes tikrai neaišku kas bus po 2 metų, nors man fainiau būtų imti po - visgi vasara bus. Bet nenoriu rizikuoti ir pratasti tai, ką užsidirbau.
Atsakyti
Išėjau 32 sav., būčiau dar tikrai galėjusi dirbti, nes blogai nesijaučiau, o ir pilvukas nedidelis, bet va vis tiek išlindo problemų su sveikata tą pačią dieną, kai nuėjau pas gydytoją tvarkytis dekretinių atostogų doh.gif

Liko apie 30 dienų nepanaudotų atostogų - tiesiog nemačiau reikalo jų imti, nes nelabai turiu, ką veikti namuose, nuobodu man, tik sėdžiu ir mąstau apie gimdymo baisumus ir sveikatos bėdas, galimas komplikacijas... doh.gif O anksčiau atostogas visada leisdavau labai aktyviai ir visada ne namuose... Gal nedings jos niekur smile.gif
Atsakyti
O aš su keliais klausimais..
Jeigu aš pradedu dirbt ir turiu bandomajį, per tą laiką pranešu apie nėštumą, ar mane per tą laiką gali išmesti iš darbo?
Kiek laiko ilgiausiai galima būti dekrete, ir kiek pinigėlių moka? Ir moka tuos pinigėlius, kurie darbo sutartyje parašyti, ar tuos kur į rankas moka alga? Ta prasme, ar nuskaičiuoja dar mokesčius? Nežinau ar aiškiai parašiau...
Ir dar įdomu, jeigu pagimdau antrą vaiką dar nepasibaigus pirmosioms dekretinėms, tai automatiškai prasitesia dekretas, ir tada moka už du vaikučius?
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Diezela @ 2013 04 04, 10:45)
O aš su keliais klausimais..
Jeigu aš pradedu dirbt ir turiu bandomajį, per tą laiką pranešu apie nėštumą, ar mane per tą laiką gali išmesti iš darbo?
Kiek laiko ilgiausiai galima būti dekrete, ir kiek pinigėlių moka? Ir moka tuos pinigėlius, kurie darbo sutartyje parašyti, ar tuos kur į rankas moka alga? Ta prasme, ar nuskaičiuoja dar mokesčius? Nežinau ar aiškiai parašiau...
Ir dar įdomu, jeigu pagimdau antrą vaiką dar nepasibaigus pirmosioms dekretinėms, tai automatiškai prasitesia dekretas, ir tada moka už du vaikučius?
4u.gif

čia tiksliau atsakys smile.gif
Atsakyti
Ačiū smile.gif
Atsakyti