Įkraunama...
Įkraunama...

Kokio vardo neduotumėt savo vaikui?

Bet ir nebūtina tam, kad įtiktum visoms močiutėms, pulti į kitą kraštutinumą ir rinktis tik trumpą vardą, kad ši, neduokdie, sugebėtų šiaip ne taip ištarti...
Atsakyti
Kornelijus labai gražus vardas, niekas nekaltas, kad močiutės liežuvis per trumpas, kad jį ištartų.
Vis galvoju, kad duočiau trumpą vardą ir kurio negalima būti sutrumpinti kalbant arba sugalvoti kokią keistą pravardę. Man labia ptinka Ignas, bet vieną tokį pažįstų, tai jį visi ignošium vadina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ninora: 19 rugpjūčio 2005 - 14:43
QUOTE(ninora @ 2005 08 19, 14:43)
Man labia ptinka Ignas, bet vieną tokį pažįstų, tai jį visi ignošium vadina.


paprasati , kaip pastebejau, jei jau buna trumpas vardas, tai prailgina ir netgi sumazybina g.gif smile.gif
Atsakyti
Dėl vardų patikimo, tai labai subjektyvus dalykas. Kažkada seniai šitoj temoj rašiau, kad neduočiau labai senovinio vardo, ar tokio neįprastai skambančio lietuvio ausiai užsieninio. Mano abiejų vaikų vardai nelietuviški, bet puikiai adaptavęsi pas mus. Ir tas užsieninių vardų atėjimas nėra blogai, didesnis pasirinkimas. Bet kai užsieniniai vardai pritaikomi pagal lietuviškas gramatikos taisykles, kartais ne visai kas gaunasi. Robertas, Adelė puiku, bet Naomė, man tikrai neskamba. Ir dar suderinamumas su pavarde lietuviška kartais tikrai būna nevykęs. Kai girdi per teliką apie Naomi Kempbel, kažkaip normaliai skamba. O Naomė Butkutė, ar Jonaitytė doh.gif .

Bet koks vardų ir pavardžių sutapimas šiame poste yra visiškai atsitiktinis ir su realiais žmonėmis nesusijęs. biggrin.gif
Atsakyti
kazkur skaiciau straipsni, kad tevus galima suskirstyt i dvi rusis: vieni duoda vaikui kuo paprastesni varda is paciu populiariausiu (jeigu daznas, vadinasi grazus visiems), o kiti bando isrinkti kuo mandresni (maziau issilavine pagalbon pasitelkia serialus, o labiau issilavine -- mitologija, istorija, romanus)
as gal prie antros grupes, nes zinau, kad vaikui ieskosiu kuo maziau girdeto vardo, bet grazaus ir su prasme, nesvarbu, lietuviskas ar ne.
Atsakyti
Beje, spėkit iš trijų kartų, kaip ilgai klasiokai galvojo pravardę savo naujajai bendramokslei, vardu Izda? Veiksmas vyko Lietuvoje. Vardas kuo tikriausias...
Atsakyti
QUOTE(matroskinas @ 2005 08 22, 23:07)
Beje, spėkit iš trijų kartų, kaip ilgai klasiokai galvojo pravardę savo naujajai bendramokslei, vardu Izda? Veiksmas vyko Lietuvoje. Vardas kuo tikriausias...


Aha,o mano sesers mokytoja buvo Izolda.Tai spėk ar aš atspėjau iš pirmo karto tavosios Izdos pravardę?O dabar atspėk tu iš vieno karto,kaip jie ją vadino tongue.gif
Atsakyti
Žodžiu, belieka tyliai kamputyje pakrizenant į kumštį užjausti ir Izoldą, ir Izdą biggrin.gif manau, kad raidę vardo priekyje be didesnio vargo atspėjau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2005 08 19, 23:20)
kazkur skaiciau straipsni, kad tevus galima suskirstyt i dvi rusis: vieni duoda vaikui kuo paprastesni varda is paciu populiariausiu (jeigu daznas, vadinasi grazus visiems), o kiti bando isrinkti kuo mandresni (maziau issilavine pagalbon pasitelkia serialus, o labiau issilavine -- mitologija, istorija, romanus)
as gal prie antros grupes, nes zinau, kad vaikui ieskosiu kuo maziau girdeto vardo, bet grazaus ir su prasme, nesvarbu, lietuviskas ar ne.


Keista, man regis, kad aš nei iš tų, nei iš anų. Mano mažiuko vardas Viktoras - tai čia tipo prie paprastų populiarių (nes tokiu vardu vaikų beveik nėra) ar prie mandrų -serialai, istorija romanai - na yra jų tokių, dažniausiai neigiami veikėjai laugh.gif - taigi kaip? g.gif

Cha, arba ne, persigalvojau, atrodo, kad prie abiejų kategorijų tinku laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 23 rugpjūčio 2005 - 07:20
klausykit, ponia, kaip gi nėra- mano Viktoras, ir net trim mėnesiais dviem dienom vyresnis biggrin.gif Tai du iš viso, tiesiog baisiai populiarus vardas biggrin.gif
Atsakyti
dar prisiminiau viena pavyzdi, mano gera drauge, klasioke, mokyklos laikais buvo vadinama JUZE blink.gif nors be abejo turi labai grazu varda JOANA, kad ir nelietuviska smile.gif
Atsakyti
Sūnaus mokykloje yra dvivardis berniukas Džiazas Paskalis. Mamagitana mirksiukas.gif padėk suprasti, kad vardas visai geras g.gif ir tėvai be nukrypimų...
Atsakyti