Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų nuogumas vaikų atžvilgiu

QUOTE(Ilgaplaukė @ 2009 06 25, 19:25)
Na nezinau,bet persirengineti prie vaiko doh.gif ,na man tai nepriimtina ir tiek ax.gif Net ir maitinimas kito vaikucio,jei vaikas jau didesnis,nemanau,kad normalu! doh.gif  O jau ejimas i vonia, tai jau visai nesamone  doh.gif  blush2.gif na ziurint kiek metu tam vaikui? g.gif Jei kokie trys,keturi ar vyresnis,tai jau absurdas doh.gif Paskaitykite daugiau literaturos,koks poveikis gali vaikui buti doh.gif Jums atrodo ,kad jis nekreipia demesio(pasikartosiu,neparasete kiek metuku vaikui) rolleyes.gif

biggrin.gif doh.gif
o man priimtina persirengti prie vaiko (jam beveik 3 m). na specialiai nepersirenginėju prie jo, bet jei įeina į kambarį, tai tikrai nepradeu bėgt ir slėptis. tiesiog neakcentuoju to. tėtis pvz visada miega nuogas namuose. nepasakyčiau kad vaikai į tai kreiptų dėmesį. ir į vonią kai esam vieni ateina. o žindžiau ji beveik 2 metus, ir vyresnėlis kasdien tai matydavo. ir normaliai tai priimdavo. koks čia dar gėdymasis MAITINTI vaiką blink.gif . tai jei slėpsies, kaip tik vaikui susiformuos nuomonė, kad krūtys - kažkoks super seksualinis objektas, o ne tiesiog maisto šaltinis vaikeliui. nu nžn, pas mus šeimoj kažkaip nėra nuogumo tabu. specialiai nesiafišuojam, bet ir nesislapstom kaip nuo svetimų.
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2009 06 25, 20:05)
Skaityti ir suprasti kas ten parasyta yra skirtingi dalykai ax.gif  mirksiukas.gif Na jusu poziuris man nepriimtinas doh.gif  schmoll.gif  ,bet tai nesvarbu! ax.gif

šiaip jei ką aš irgi tiek psichologiją tiek pedagogiką univerę valstybinius laikius. ir beje aukščiausiai balais išlaikius. ir tikrai niekas niekur nemokė, kad jūsų požiūris teisingas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*GAILĖ* @ 2009 06 25, 22:13)
biggrin.gif  doh.gif
o man priimtina persirengti prie vaiko (jam beveik 3 m). na specialiai nepersirenginėju prie jo, bet jei įeina į kambarį, tai tikrai nepradeu bėgt ir slėptis.  tiesiog neakcentuoju to. tėtis pvz visada miega nuogas namuose. nepasakyčiau kad vaikai į tai kreiptų dėmesį. ir į vonią kai esam vieni ateina. o žindžiau ji beveik 2 metus, ir vyresnėlis kasdien tai matydavo. ir normaliai tai priimdavo. koks čia dar gėdymasis MAITINTI vaiką blink.gif . tai jei slėpsies, kaip tik vaikui susiformuos nuomonė, kad krūtys - kažkoks super seksualinis objektas, o ne tiesiog maisto šaltinis vaikeliui. nu nžn, pas mus šeimoj kažkaip nėra nuogumo tabu. specialiai nesiafišuojam, bet ir nesislapstom kaip nuo svetimų.

šiaip jei ką aš irgi tiek psichologiją tiek pedagogiką univerę valstybinius laikius. ir beje aukščiausiai balais išlaikius. ir tikrai niekas niekur nemokė, kad jūsų požiūris teisingas biggrin.gif





As irgi manau nereikia begioti,bet as aukleta buvau taip,kad ismokau belstis ieinat i teveliu kambari,ir nebuvo jokiu niuansu,kad pamatysime ko nereikia matyti vaikams,paaugliams mirksiukas.gif
Maitinti kudiki negeda,bet tai asmeninis rysys tarp mamos ir mazojo,ir nereikia trukdyti,net ir didiesiems vaikams ,ir demonstruoti tai,manau nereikia:mmm As nepersu savo nuomones jums,bet tai mano nuomone,o jums spresti,priimti ja ar ne ax.gif

As irgi baigusi,ir ne tik universitete Lietuvoje , ir zinote, visai gerai! mirksiukas.gif
As remiuosi ne tik knygomis,bet ir gyvenimu:savo seimos,mociuciu mirksiukas.gif

Papildyta:
[quote=muminukas,2009 06 25, 21:58]

prieštarauji pati sau - esi už šeimyninius persirengimo kambarius, bet persirengti prie vaiko nenormalu g.gif


O jus suprantate ka reiskia "persirengimo seimyniniai kambariai"? g.gif

Papildyta:
QUOTE(Tigris @ 2009 06 25, 22:11)
Cia turbut nuo auklejimo priklauso. Prie juros nuosaliame papludimyje teko stebeti vaizda - atvaziavo i pliaza vyras su jau tokiais paaugliukais berniuku ir mergaite. Jie visi issirenge nuogi ir tai jiems nebuvo nieko keista. Matyt nuo mazems iprate ir tiek. Vaikai zaidzia, tetis mankstinasi .... Na o man tai kazkokia kreiva ta situacija pasirode...




Man tai kvepia iskrypimu! doh.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2009 06 25, 20:25)
  O jus suprantate ka reiskia "persirengimo seimyniniai kambariai"? g.gif

kadangi tokiais kartais naudojuosi, tai puikiai suprantu. tai persirengimo kamabrys į kurį eina visa šeima. nes kokių šešių-septynių metų vaikai jau kaip ir per dideli eiti į priešingos lyties suaugusių persirengimo kambarį, o vieni eiti -- dar per maži.
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2009 06 25, 20:44)
As irgi manau nereikia begioti,bet as aukleta buvau taip,kad ismokau belstis ieinat i teveliu kambari,ir nebuvo jokiu niuansu,kad pamatysime ko nereikia matyti vaikams,paaugliams mirksiukas.gif

Maitinti kudiki negeda,bet tai asmeninis rysys tarp mamos ir mazojo,ir nereikia trukdyti,net ir didiesiems vaikams ,ir  demonstruoti tai,manau nereikia:mmm As nepersu savo nuomones jums,bet tai mano nuomone,o jums spresti,priimti ja ar ne ax.gif

As irgi baigusi,ir ne tik universitete Lietuvoje , ir zinote, visai gerai! mirksiukas.gif
  As remiuosi ne tik knygomis,bet ir gyvenimu:savo seimos,mociuciu mirksiukas.gif

na pas mus namie kambarių durys uždarinėjamos tik nakčiai. į vonią be abejo prieš įeidami beldžiamės. bet mažiukas dar tikrai to nemoka ax.gif

na aš nematau jokio asmeninio ryšio trukdymo, kai į tą ryšį priimami ir kiti šeimos nariai. be to - o kaip jūs tai praktiškai įsivaizduojat? 2 metus po kelis kart per parą užsidaryt su mažuoju vaiku ir neįsileist vyresniojo? unsure.gif . taigi jis dėl to atstumtas pasijaus. nu pvz situacija - vakaras, visi 4 lovoj sukritę žiūrim TV. mažius užsimano pažįst. tai ką man db išvaryt vyresnį iš kambario? kaip jis jausis? arba - grįžta vaikas namo iš mokyklos, aš žindau, leliukas tarkim lb mažas, valgo ilgai. vyresnis pasakoja savo mokyklinius įspūdžius, galbūt dalinasi problemomis. ar turėčiau liept jam laukt? kodėl gi negaliu vienu metu žindyt ir bendraut su kitu vaiku? g.gif tokie dangstymaisi ir intymumai apskritai įmanomi, jei žindai tik tarkim kokį mėnesį. paskui tiesiog pavargtum nuo to amžino atsiribojimo nuo namiškių. o ir visus kitus nuvargintum.

tai ir aš ne tik knygomis remiuosi. mano pačios vaikystėj kažkokių ypatingų slapstymųsi nebuvo. aišku iš niekur nieko nebėgiodavo namiškiai po namus nuogais užpakaliais, bet kad būčiau kažkokį šoką patyrus nuo nuogo vyro vaizdo, tai irgi neatsimenu.

man kažkaip atrodo, kad žmonės dažnai suplaka tiesiog nuogą kūną ir seksualumą. juk nebūtinai nuogas kūnas - sex objektas. juk ir pas gydytojus dažnai reikia nusirengt, ar pirtyje nusimaudyt. jei aš prie savo sūnaus gėdysiuos savo kūno, taigi ir jis nuo pat mažens pradės prie manęs savojo gėdytis. kaip tuomet jį nuprausiu? kaip apžiūrėsiu, ar nieko blogo neatsitiko? kaip pagaliau bus jei reikės gydyt?
ai, mes kažkaip nesureikšminam to nuogumo. kuom gi jau labai čia ta nuoga krūtis skiriasi nuo kitos kūno dalies? mano vaikai tai kažkaip net nekreipia dėmesio į tai.
Atsakyti
QUOTE(*GAILĖ* @ 2009 06 25, 23:00)





na aš nematau jokio asmeninio ryšio trukdymo, kai į tą ryšį priimami ir kiti šeimos nariai. be to - o kaip jūs tai praktiškai įsivaizduojat? 2 metus po kelis kart per parą užsidaryt su mažuoju vaiku ir neįsileist vyresniojo?  unsure.gif . taigi jis dėl to atstumtas pasijaus. nu pvz situacija - vakaras, visi 4 lovoj sukritę žiūrim TV. mažius užsimano pažįst. tai ką man db išvaryt vyresnį iš kambario? kaip jis jausis? arba - grįžta vaikas namo iš mokyklos, aš žindau, leliukas tarkim lb mažas, valgo ilgai. vyresnis pasakoja savo mokyklinius įspūdžius, galbūt dalinasi problemomis. ar turėčiau liept jam laukt? kodėl gi negaliu vienu metu žindyt ir bendraut su kitu vaiku?  g.gif tokie dangstymaisi ir intymumai apskritai įmanomi, jei žindai tik tarkim kokį mėnesį. paskui tiesiog pavargtum nuo to amžino atsiribojimo nuo namiškių. o ir visus kitus nuvargintum.

tai ir aš ne tik knygomis remiuosi. mano pačios vaikystėj kažkokių ypatingų slapstymųsi nebuvo. aišku iš niekur nieko nebėgiodavo namiškiai po namus nuogais užpakaliais, bet kad būčiau kažkokį šoką patyrus nuo nuogo vyro vaizdo, tai irgi neatsimenu.

man kažkaip atrodo, kad žmonės dažnai suplaka tiesiog nuogą kūną ir seksualumą. juk nebūtinai nuogas kūnas - sex objektas. juk ir pas gydytojus dažnai reikia nusirengt, ar pirtyje nusimaudyt. jei aš prie savo sūnaus gėdysiuos savo kūno, taigi ir jis nuo pat mažens pradės prie manęs savojo gėdytis. kaip tuomet jį nuprausiu? kaip apžiūrėsiu, ar nieko blogo neatsitiko? kaip pagaliau bus jei reikės gydyt?
ai, mes kažkaip nesureikšminam to nuogumo. kuom gi jau labai čia ta nuoga krūtis skiriasi nuo kitos kūno dalies? mano vaikai tai kažkaip net nekreipia dėmesio į tai.




Taip,as suprantu,kad negalima atstumti vyresniojo ,bet juk ne viena ji auginate,gali tuo metu,kai maitinate,dydysis visus ispudzius papasakoti teciui,o veliau jau ir jums mirksiukas.gif Ir tai joks atstumimas,juk galima vaikui paaiskinti,ir jei su vaiku bendrausite,snekesite apie tai,tai vaikas tikrai supras mirksiukas.gif ,kad mazasis nori valgyti,o paskui pakalbesite,pasidalinsite dienos ispudziais ax.gif Vyresnysis visada nores buti isklausytas,paguostas pirmasis,nes jis priprates,kad mama ir maitindama mazaji TURI klausyti ir jo,o jei nutiks ,kad tuo metu negales klausyti,tada ir prasides problemytes doh.gif ,maciau tokia situacija kaip jusu,o dabar stebisi tevai,kad vaikas tapo atzagarus,reikalaujantis vien sau demesio doh.gif blush2.gif
Cia tik mano pastebejimas! ax.gif

As pabreziau,kad didesni vaikai neturetu matyti nuogu tevu,lakstanciu po buta,juk persiregti galima ir kai vaikai nemato,net jau penkeriu metu drauges mergaite,nesirengia prie tetu ,nes tevai taip aukleja mirksiukas.gif ,ir tai man normalu! mirksiukas.gif
Atsakyti
Ilgaplauke, labai kategoriškai jūs čia. kodėl maitininant krūtim reiktų slėptis nuo kito vaiko? blink.gif juk net viešoj vietoj žindyt yra leidžiama tongue.gif (kur galbūt svetimi vaikai laksto)
JAV buvo toks atvejis, kai ant mamoms skirto žurnalo buvo krūtim maitinančios mamos nuotrauka, ir pakilo baisus šaršalas, nes kai kurioms mamoms pasirodė, kad nepadoru pirkti tokį žurnalą kai namie yra mokyklinio amžiaus sūnūs. dry.gif
o paskui stebimės, kad vyrai ir šiaip visuomenė šlykštisi maitinančiom motinom doh.gif kaip auklėjam, taip ir turim
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena niekšė: 25 birželio 2009 - 22:25
QUOTE(sena niekšė @ 2009 06 26, 00:24)
Ilgaplauke, labai kategoriškai jūs čia. kodėl maitininant krūtim reiktų slėptis nuo kito vaiko?  blink.gif juk net viešoj vietoj žindyt yra leidžiama  tongue.gif (kur galbūt svetimi vaikai laksto)
JAV buvo toks atvejis, kai ant mamoms skirto žurnalo buvo krūtim maitinančios mamos nuotrauka, ir pakilo baisus šaršalas, nes kai kurioms mamoms pasirodė, kad nepadoru pirkti tokį žurnalą kai namie yra mokyklinio amžiaus sūnūs. dry.gif
o paskui stebimės, kad vyrai ir šiaip visuomenė šlykštisi maitinančiom motinom  doh.gif kaip auklėjam, taip ir turim



Kodel visada ka nors norint pasakyti,lyginamos kitos salys,na ,kad ir su jusu pvz.Amerika g.gif Juk musu mentalitetas kitoks,kultura,auklejimas ax.gif man tai nepriimtina doh.gif Reikia atsisukti i sava krasta,o ne "bezdzionauti" ,turime nuostabia kultura,tradicijas,o ziurime kazkur ,kur i mus ziuri kaip i trecio pasaulio sali doh.gif blush2.gif O man ,kaip ir moteriai,mamai nepriimtina ,kad kita mama maitina doh.gif ,tai labai man asmeniska,intymu ax.gif Jokiais budais nesakau,kad tai slykstu,tai man net sventa,nes tai laikau labai artimu rysiu -mamos ir vaiko mirksiukas.gif
Del to,manau,kad tas minutes turi nieks netrukdyti,net ir didieji vaikai,kurie turi zinoti,kad tai labai svarbus momentas ,ir mamai ,ir vaikeliui mirksiukas.gif Va kiek prirasiau! mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2009 06 25, 22:07)
Taip,as suprantu,kad negalima atstumti vyresniojo ,bet juk ne viena  ji auginate,gali tuo metu,kai maitinate,dydysis visus ispudzius papasakoti teciui,o veliau jau ir jums :
Ir tai joks atstumimas,juk galima vaikui paaiskinti,ir jei su vaiku bendrausite,snekesite apie tai,tai vaikas tikrai supras mirksiukas.gif ,kad mazasis nori valgyti,o paskui pakalbesite,pasidalinsite dienos ispudziais ax.gif Vyresnysis visada nores buti isklausytas,paguostas pirmasis,nes jis priprates,kad mama ir maitindama mazaji TURI klausyti ir jo,o jei nutiks ,kad tuo metu negales klausyti,tada ir prasides problemytes

maciau tokia situacija kaip jusu,o dabar stebisi tevai,kad vaikas tapo atzagarus,reikalaujantis vien sau demesio

  As pabreziau,kad  didesni vaikai neturetu matyti nuogu tevu,lakstanciu po buta,juk persiregti galima ir kai vaikai nemato,net jau penkeriu metu drauges mergaite,nesirengia prie  tetu ,nes tevai  taip aukleja  ,ir tai man normalu!



kokiam tėčiui? taigi tėtis iki vakaro darbe, o sūnus po pietų jau namie

patikėkit manim, vyresnis vaikas ir taip jaučiasi atstumtas, nes mama nuolat užsiėmusi mažyliu. ir taip, be abejo, jis pripratęs būti išklausytas pirmasis, nes kone 10 metų taip buvo. ir nemanyk kad taip parasta vienu pokalbiu išaiškint, kad nuo šiol bus kitaip. be to ir nematau tikslo atribot jį. juk tai jo mama ir jo brolis. kodėl jis negali matyt paprasčiausio maitinimo? kam apskritai taip sureikšmint žindymą? juk buteliuku maitindamos nei viena nebėga slėptis nuo kitų vaikų. kuom krūtis blogesnė už buteliuką?

dauguma vienturtėlių nelengvai išgyvena savo pasikeitusį "statusą" šeimoj. nes to dėmesio iš tiesų tiek nebegauna. bet tai ne su maitinimu susiję, o su naujagimio atsiradimu. nes tėvai natūraliai būna labiau užsiėmę kūdikiu, negu vyresniuoju. tad visiškai natūralu, kad dėmesio jie reikalauja kartais ne itin maloniais būdais. bet nieko, praeina su laiku tai. kartais užsitęsia, jei sutampa su paauglystės prasidėjimu. bet vistiek praeina. jei tik normaliai į tai reaguojam.


QUOTE(Ilgaplaukė @ 2009 06 25, 23:11)
Juk musu mentalitetas kitoks,kultura,auklejimas  ax.gif man tai nepriimtina doh.gif Reikia atsisukti i sava krasta,o ne "bezdzionauti" ,turime nuostabia kultura,tradicijas,o ziurime kazkur ,kur i mus ziuri kaip i trecio pasaulio sali doh.gif  blush2.gif O man ,kaip ir moteriai,mamai nepriimtina ,kad kita mama maitina  doh.gif ,tai labai man asmeniska,intymu ax.gif Jokiais budais nesakau,kad tai slykstu,tai  man net sventa,nes tai laikau labai artimu rysiu -mamos ir vaiko mirksiukas.gif

Del to,manau,kad tas minutes turi nieks netrukdyti,net ir didieji vaikai,kurie turi zinoti,kad tai labai svarbus momentas ,ir mamai ,ir vaikeliui mirksiukas.gif  Va kiek prirasiau!  mirksiukas.gif

ar mūsų mentalitetas ir kultūra draudžia žindyti matant kitiems? blink.gif nesąmonė. kaip pagal tave senovėj lietuvės vaikus augino. kai vaikai 7, tai ką jos visus palikusios bėgdavo pasislėpt pažindyt kūdikio? lotuliukas.gif . negana to, nepamiršk kokiose trobose lietuviai gyveno, - jose tik 1 kambarys būdavo ir jame gyveno visi ir vykdavo viskas. moterys eidavo į laukus su visu kaimu ir nešdavosi kūdikius, kad nelakstydamos namo galėtų juos čia pat vidur lauko pažindyt. taip kad mūsų kultūra kaip tik neprieštarauja tam. čia sakyčiau, ne kultūros klausimas, o vidinių žmogaus kompleksų buvimas.

daug ką tie didieji vaikai turi žinot. realybė, deja, kitokia. vaikai nesuprotingėja vien todėl, kad tėvai taip liepia. rolleyes.gif
Atsakyti
O kur patartumėt dėt vyresnėlį (jei jis jau nebemaniežinis, bet toks, kur gali vienas paliktas ar uždarytas ką nors pasidaryt), kol mama maitina mažiuką ar nori nusipraust, o tėtis dirba?
Atsakyti
QUOTE(Varpelis @ 2009 06 26, 07:48)
O kur patartumėt dėt vyresnėlį (jei jis jau nebemaniežinis, bet toks, kur gali vienas paliktas ar uždarytas ką nors pasidaryt), kol mama maitina mažiuką ar nori nusipraust, o tėtis dirba?

Kaip kur det? Prie saves laikyt. Ir nekreipt demesio i puritoniskas blink.gif doh.gif nuomones. Nu jei jau nuo nuosavu vaiku sleptis ir saugotis, tai jau persiprasau blink.gif As savo astuonmecio (cia viena persona nualpsta bigsmile.gif) nevarau is kambario, kai maitinu.
Atsakyti
Tarp mano vaiku 5 metu skirtumas. Niekada nesislapsciau nuo sunaus nei maitindama, nei persirenginedama( na iki kelanaiciu ir liemeneles). I vona irgi sunus kartais uzsuka , tiesa nuo 8 metu pradejo prasyti , kad uzsitraukciau uzuolaida ( manau dabar kaip tik pats laikas pradeti ieskoti privatumo ).jeigu jau sleptis, tai ir dukros negaleciau maudyti ir perrengineti sunui matant ? g.gif .
Atsakyti
Man atrodo, kad nereikia labai jau išaukiančiai elgtis su tuo nuogumu. Na viskam ribos, man gražiau kai ir tėvai tvarkingai, neišaukiančiai elgiasi su savo kūnu ir vaikai pamažu išmoksta neišsišokti.
Žindymas normalu, bet kodėl gi būtina jį taip jau demonstratyviai rodyti, argi kūdikis šalia pakeičia krūties išvaizdą, pačią krūtį, juk sakykim nesėdim su drauge prie kavos puodelio išsitraukusios krūtį, tai kodėl žindydami būtina viską rodyti. Juk galima atsiprašius nueiti į kitą kambarį. Arba kai sakykim moteris iš vis išsitraukia krūtį ir prie draugų kompanijos, kur ir vyrai yra, argi taip darote kai vaiko nėra šalia, kas pasikeičia kai vaikas atsiranda. Tai kad žindote, bet juk ir pamperso nekeičiat prikakoto šalia žmogaus , tai kam žintote šalia. Kažkas pas žmogų turi būti intymu. Kam eiti per butą nuogam, jei galima prisidengti rankšluoščiu. Argi būtina tą matyti vaikams. Nereikia kažkaip to visko sureikšminti, slėptis, bet ir demonstruoti tikrai nebūtina. Viskas turėtų būti laiku, vietoje ir su saiku.
Atsakyti