Įkraunama...
Įkraunama...

Ar sakyti pastabas dukrai dėl jos figūros?

Pritariu, kad visų pirma mama neturi leisti vaikui (nesvarbu berniukui ar mergaitei) nutukti, o po to žeminti blink.gif Tam ir duotas mamai protas, kad suderintų maistą, pamažintų ko nereikia ir tt.
Atsakyti
Ne pastabas sakyti, o rodyti pavyzdį ir mokyti, kaip maitintis.
Atsakyti
QUOTE(__snowflake @ 2010 11 11, 13:59)
Ne pastabas sakyti, o rodyti pavyzdį ir mokyti, kaip maitintis.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
Taip turi mama rodyti pavyzdi smile.gif , o del pilvuko leiskite mergyte i sokius.
Atsakyti
Aš esu prieš dėl bet kokių pastabų sakymą vaikui dėl išorės.. Pati turiu daug daug metų jaunesnę seserį, ji buvo labai apkūni ir žinau, kaip išgyveno dėl pastabų mokykloje, tai negi dar ir į namus parėjęs toks sužeistas vaikas turėtų girdėti pažeminimus iš artimiausiųjų? Jokiu būdu. Išties reikia visai šeimai koreguoti mitybos įpročius ir pamažu viskas susidėlios į savas vietas.. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aggnesse: 18 vasario 2011 - 16:43
Aš irgi sutinku dėl to, kad jokių pastabų. Mano visa paauglystė buvo pragaras dėl to storumo... Iš pradžių tikriausiai pradėjau storėti dėl brendimo, o paskui dėl savęs nemylėjimo. Mama tai lyg ir nieko nesakė, bet iš tėčio suprasdavau, kad nekaip atrodau. Nekoks jausmas. Susitvarkė viskas, kai dėmesys nukrypo kitur (nuo dietų, sportų ir savigailos), kai realizavau save studijuojant, kai sutikau MB...
Manau galėjo susitvarkyt ir anksčiau, jei šeimoj būtų matę ir ką gero manyje, ne vien tą storumą.
Atsakyti
QUOTE(Pieva1 @ 2005 09 28, 15:20)
Neseniai žiūrėjau Nomedos laidą apie merginų valgymo sutrikimus. Vienos merginos pasisakymas, kad prie valgymo sutrikimo ligos ją privedė mama, mane privertė susimąstyti g.gif  Mano dukrytei 10. Na ir ji turi užsiauginusi pilvuką. Pamačius, kad jis stabiliai didėja, puoliau drausminti ją - žiūrėk vaikel ką valgai, pažiūrėk koks jau pilvas, į drabužius netelpi doh.gif
Tai po tos laidos aš ir mąstau, kas geriau - nekreipti dėmesio ir vėliau kai ji puls prie visokių dietų ir tada su ja kariauti, ar dabar ją drausminti?

Iš tokios dukros taško galiu pasakyti (pati visą paauglystę buvau stora dėl nediagnozuotų endokrininių bėdų), kad iš mamos girdėti, kad esi stora, negali gražiai apsirengti, eik į lauką palakstyt - lašinius pakratyt, yra skaudžiausia. Aš tokios mamos vietoje stebėčiau vaiką: ar daug valgo, ar mažai juda. Iš to galima įtarti, ar nėra sveikatos bėdų. Galima pasikonsultuoti su gydytoju, bet geriau ne prie vaiko. Jei vaikas daug valgo ir mažai juda (daug sėdi namie), ieškočiau psichologonių priežasčių. Tada stengčiausi daugiau bendraut, siūlyčiau kartu aktyviai leisti laiką. Nekritikuodama pasiūlyčiau sveikų užkandžių, pvz.: skaičiau žurnale, kad nuo snikerių spuogai kyla; dar ten parašyta, kad odai labai sveika morkos, oda tampa rusva kaip po soliariumo ir pan.
Atsakyti
QUOTE(filifjonka @ 2005 09 28, 15:46)
siūlyčiau labai nekritikuoti vaiko, kad nepultų dietų laikytis...
tiesiog pasistengk labiau reguliuoti vaiko mitybą, ribot nesveiką maistą, saldumynus.  ir sportuot aktyviau nukreipk.  mirksiukas.gif



Visiškai pritariu smile.gif
Atsakyti
www.eschool.lt

man sia rekomendavo anglu kalbos smile.gif
Atsakyti
Manau, labai svarbu nuo pirmuju dienu formuoti vaikams teisingus mitybos principus. Geriausia tai daryti rodant gera pavyzdi. smile.gif taigi... jei patys teveliai valgo sveika maista, su malonumu ir daug gamina namie, skonejasi darzovemis ir vaisiais... stengiasi susesti prie stalo valgiu metu, neuzkandziauti tarp valgymu...tai ir vaikui tai turetu tarsi "organiskai" persiimti.
Jei vaikas valgo sveikai, tai tada nuo komentaru apie figura be brendimo geriausia nereiksti. nes juk buna tas naturalus vaikiskas putlumas, kuris va bac per brendimo metus ir dingsta...
o po brendimo, tai aisku, kad galima pasakyti, kad dukryte/suneli, gal noretum pvz sporto sale palankyti ir turet grazius raumenukus? g.gif aisku, geriausia, jei tai lydi teveliu pavyzdys - juk jei tevai savaitgali plaukia, eina, begioja, vazineja dviraciu - tai ir vaikus lengviau i ta veikla itraukti. g.gif

bet desimtmetei sakyti - tu ziurek, ka tu valgai... nu mano akimis truputuka per ziauriai skamba... g.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Pieva1 @ 2005 09 28, 15:56)
Na tą aš stengiuosi daryti. Bėda, kad ne visur galiu sužiūrėti, ką ji valgo. O ką pvz daryti, kai ji vakarienę pavalgiusi, dar prieš miegą lendą į šaldytuvą? Gal sūrelio, gal jogurto, mėsytės... na ko nors skanaus kaip ji sako. Klausiu - alkana? Atsakymas dažnai - ne.  doh.gif
O ta mergina per laidą ir skundėsi, kad jos mama kišosi, kada jai valgyti, kiek valgyti... Na gal aš taip žiauriai nedarau, kaip tos merginos mama g.gif O jeigu? Labai nenoriu įvaryti kokio komplekso mergičkai, bet visai nekreipti dėmesio negaliu blink.gif


jei tik pilvukas auga, bet nestoreja visa, tai cia ne taip baisu smile.gif
as pvz irgi buvau lb liesa ir valgiau nezmoniskai daug, turejau pilva, bet buvau lb liesa. aisku tai nera gerai, kadangi skrandis buvo istampytas, isivariau gastrita, zarnyno problemos,nes pastoviai kazka kramtydavau..tai mama pradejo riboti mano valgoma maista. tada to nepastebejau, bet valgyt gaudavau maziau ir ji stengesi nelaikyti namie mano megstamu uzkandziu. kadangi maistui esu isranki, tai neradus to ka megstu nevalgydavau nieko ir db lygiai tas pats smile.gif tik jau senai uz maista namuose esu atsakinga as ir pasirupinu savim, kad butu kuo pasmaguriaut blush2.gif
dar iki siol prisimenu kaip sunku buvo su visom tom skrandzio ir zarnyno problemom, tai prisilaikau lb daznai nuo naktiniu uzkandziavimu ir bandau nepersivalgyt..
o dar mama su maistu pagudraudavo taip, pvz pavalgau ir ateinu dar isidet, tai ji sakydavo ,,palauk 10min, jei vis dar noresi valgyt, tai isidesi smile.gif ,, ir prisimenu, kad per 10min ateidavo tas sotumo jausmas biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Vijali @ 2010 11 08, 15:24)
Pritariu, kad visų pirma mama neturi leisti vaikui (nesvarbu berniukui ar mergaitei) nutukti, o po to žeminti  blink.gif Tam ir duotas mamai protas, kad suderintų maistą, pamažintų ko nereikia ir tt.



sutinku su pasakymu smile.gif

bet va ka daryti tokioms kaip as?klausiu todel, nes vaikas mano lb isrankus maistui..jau net nzn kuo ji maitint, nes kadien jis valgo ta pati maista..iki 1,5 valge VISKA, o nuo 1,5 kaip ranka nukirto. anksciau dar bent valge omleta ir koses, o db tik desreles(2-ju rusiu), vistienos krutineles saldytus kepsnelius, blynelius, juoda duonyte, sriubas, obuolius. per savo gimtadien net neparagavo savo torto doh.gif
tiesa aciu dievui valgo sriubas, tai skrandukas ir zarnynas bent is to nauda gauna..as nepasiduodu ir neprarandu vilties, kaskart gamindama valgyt idedu jam i jo lekstute ta pati ka valgom mes(maistas buna ir keptas, ir virtas, ir ant garu darytas) pasiulau valgyt paciam arba pamatinti ji, bet nevalgo schmoll.gif nors mato mus valgancius.. tai lb baisu, kad jei taip ir toliau, tai tures bedu su skranduku ir zarnynu schmoll.gif g.gif anksciau lb bijojau ir masciau kaip maitinti, kad tik nenutuktu del mano kaltes, kad blogai maitinu, o db jau svajoju, kad tik nrml pavalgytu, nes net kelniu nrml ngl nupirkt, nes ilgis geras, o per liemeni tiek dideles, kad dar puse savo vaiko galiu sukist doh.gif
Atsakyti
QUOTE(maukis2 @ 2012 09 09, 02:09)
jei tik pilvukas auga, bet nestoreja visa, tai cia ne taip baisu smile.gif
as pvz irgi buvau lb liesa ir valgiau nezmoniskai daug, turejau pilva, bet buvau lb liesa. aisku tai nera gerai, kadangi skrandis buvo istampytas, isivariau gastrita, zarnyno problemos,nes pastoviai kazka kramtydavau..tai mama pradejo riboti mano valgoma maista. tada to nepastebejau, bet valgyt gaudavau maziau ir ji stengesi nelaikyti namie mano megstamu uzkandziu. kadangi maistui esu isranki, tai neradus to ka megstu nevalgydavau nieko ir db lygiai tas pats smile.gif tik jau senai uz maista namuose esu atsakinga as ir pasirupinu savim, kad butu kuo pasmaguriaut blush2.gif
dar iki siol prisimenu kaip sunku buvo su visom tom skrandzio ir zarnyno problemom, tai prisilaikau lb daznai nuo naktiniu uzkandziavimu ir bandau nepersivalgyt..
o dar mama su maistu pagudraudavo taip, pvz pavalgau ir ateinu dar isidet, tai ji sakydavo ,,palauk 10min, jei vis dar noresi valgyt, tai isidesi smile.gif ,, ir prisimenu, kad per 10min ateidavo tas sotumo jausmas biggrin.gif
Papildyta:
sutinku su pasakymu smile.gif

bet va ka daryti tokioms kaip as?klausiu todel, nes vaikas mano lb isrankus maistui..jau net nzn kuo ji maitint, nes kadien jis valgo ta pati maista..iki 1,5 valge VISKA, o nuo 1,5 kaip ranka nukirto. anksciau dar bent valge omleta ir koses, o db tik desreles(2-ju rusiu), vistienos krutineles saldytus kepsnelius, blynelius, juoda duonyte, sriubas, obuolius. per savo gimtadien net neparagavo savo torto  doh.gif
tiesa aciu dievui valgo sriubas, tai skrandukas ir zarnynas bent is to nauda gauna..as nepasiduodu ir neprarandu vilties, kaskart gamindama valgyt idedu jam i jo lekstute ta pati ka valgom mes(maistas buna ir keptas, ir virtas, ir ant garu darytas) pasiulau valgyt paciam arba pamatinti ji, bet nevalgo  schmoll.gif  nors mato mus valgancius.. tai lb baisu, kad jei taip ir toliau, tai tures bedu su skranduku ir zarnynu schmoll.gif  g.gif  anksciau lb bijojau ir masciau kaip maitinti, kad tik nenutuktu del mano kaltes, kad blogai maitinu, o db jau svajoju, kad tik nrml pavalgytu, nes net kelniu nrml ngl nupirkt, nes ilgis geras, o per liemeni tiek dideles, kad dar puse savo vaiko galiu sukist doh.gif

Maniskis ir lygiai taip pat buvo, iki kokiu 1m 3 men valge viska ir paskui prasidejo, nustojo valgyt darzoves, sriubas, is vaisiu obuoli tik, db jam tuoj bus 7 metai, visa laika ugis svoris kaip priklauso, db 130cm ir 28kg, bet valgymo yprociai to kie pat, nieko naujo i burna, tik koses, mesa, bet darzoviu baidosi ir toliau, taciau darzelio deka sriuba jau valgo, bet tokia kur tik kruopos ir bulve, dar vos vos morkos gali but, prie vaisu pridejo dar banana ir vasara braskes valgo, as jau ipratau prie tokio valgymo, nors is pradziu buvo dauk nerimo, bet jei tyrimai geri, vaikas auga, reiskia jam visko pakanka smile.gif
Atsakyti