Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

sakykit kaip is tikruju daryt su tais gelbejamaisiais agurkais, ar naujus pipirus ir t.t. i stiklainius det ir nauja marinata daryt, ar kaip doh.gif ?
Atsakyti
As tai daryciau viska is naujo.Tik tu nekaitink stiklainiu,o kaitink pacius agurkus jau viska padarius.
Atsakyti
Na pas mane ir taip buvo su tais pabalimais, as uzpilinedavau ir dar po silta antklode laikydavau ir buvo keletas stiklainiu pabalusiu trys ir nusove o dar keturi stovi, nesiryztu as ju atidaryt, nusede tokios baltos nuosedos, man tai atrodo kad pas mus cia labai prastu dangteliu uzveze is 20 tai 5 persisuka. Nors dabar kai jau pradejau virinti su visais stiklainiais tai dar nei vienas nenusove ir nepabalo o dangtelius jau pirkau rimi ir nei vienas is 40 nepersisuko.
O as dar kazkur lyg ir buvau skaicius kad orkaitej galima pakaitint, tai kazin kaip butu jei visus stiklainius sudejus i skarda ir pakaitinus jau su visais marinatai, man atrodo ir turetu buti gerai reiks pabandyt, tik kad dabar kol kas neturiu ka marinuot.
Bet sekmadieni tai pirksiu kalafijoru ir bandysiu juos marinuot gal kas bande..?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daivasen: 24 rugpjūčio 2009 - 11:15
drauge man sake kad ji jei ir pabala nieko nedaro su jais, nebent jai nusauna blink.gif
Atsakyti
QUOTE(gili_upė @ 2009 08 23, 20:54)
pabandykit šitą receptą, jis man labai patinka 4u.gif

Marinuoti agurkai “GRIEŽINĖLIAI“

4 kg agurkų
1 stiklinė cukraus
3 dideli šaukštai druskos
3 stiklinės vandens
0,75 stiklinės acto
0,5 stiklinės aliejaus

10 skiltelių česnako
10 vnt karčiųjų pipirų
2 lauro lapai
Sauja petražolių
Sauja krapų

      Agurkus supjaustyti maždaug 0,8 cm storio griežinėliais. Petražoles, krapus ir česnakus susmulkinti ir kartu su agurkais sudėti į didelį puodą ir išmaišyti. Šią masę reikia laikyti visą parą, kaskart pamaišant. Po to viską pakaitinti iki užvirimo ir sudėti į švarius stiklainius, užsukti stiklainius galima paprastais dangteliais, po to stiklainius apversti ir palaikyti šiltai suvyniotus antklodėje, kol jie patys atvės. Po to nešti į šaltą patalpą.


Agurkus su actu, aliejum ir kt. laikyti parą ar tik, kaip rašo "Petražoles, krapus ir česnakus susmulkinti ir kartu su agurkais sudėti į didelį puodą ir išmaišyti. Šią masę reikia laikyti visą parą, kaskart pamaišant." g.gif
Atsakyti
QUOTE(Leilla @ 2009 08 24, 10:35)
sakes dar tris radau jau nebejuokinga  doh.gif

Likusius bandykit dėti i šaldytuvą laikinai. gal per karšta pas jus.
Atsakyti
QUOTE(nikute @ 2009 08 23, 15:47)
Jau kelintus metus, kai turiu daug agurkų, juos rauginu taip:
Agurkai agurkuose

10 kg pernokusių (nebūtinai) agurkų sutarkuoti burokine tarka. Įberti 700 g druskos. Pridėti krienų lapų, serbentų lapų, česnako skiltelių.

Tą masę emaliuotame inde sluoksniuoti su „čielais“ agurkais.

Paslėgti ir laikyti vėsiai rūsyje. Žiemą labai skanu.

Kiti ir masę vartoja sriuboms, aš – tik agurkus  smile.gif

labuka, aš pernai taip bandžiau daryti agurkus, tik nesupratau kodėl man jie visi suminkštėjo g.gif , žodžiu košė gavosi ir teko išmesti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Greta77 @ 2009 08 24, 11:31)
Agurkus su actu, aliejum ir kt. laikyti parą ar tik, kaip rašo "Petražoles, krapus ir česnakus susmulkinti ir kartu su agurkais sudėti į didelį puodą ir išmaišyti. Šią masę reikia laikyti visą parą, kaskart pamaišant."  g.gif



laikyti reikia su marinatu(actu aliejum ir kt.) parą laiko, tada pakaitinti iki burbuliukų ir užsukti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gili_upė: 24 rugpjūčio 2009 - 14:02
QUOTE(Leilla @ 2009 08 24, 12:11)
sakykit kaip is tikruju daryt su tais gelbejamaisiais agurkais, ar naujus pipirus ir t.t. i stiklainius det ir nauja marinata daryt, ar kaip  doh.gif  ?


Pabandžiau daryt pagal vieną siūlytą receptą marinuoti agurkus su svogūnų griežinėliais,nors iš patirties žinau ,kad svogūnai sukelia rūgimą. Ir pasitvirtino tongue.gif Stiklainiai pradėjo balti,ko man nebuvo atsitiko nnnn metų.Atidarius išmečiau svogūnus, agurkus nuploviau ,stiklainius išploviau,dangtelius paėmiau kitus ir padariau naują marinatą.TFU, TFU ,TFU ,kad neprasišnekėjus smile.gif stovi ir kolkas nebala.Koks bus skonis neisivaizduoju g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rozarka @ 2009 08 24, 15:23)
Pabandžiau daryt pagal vieną siūlytą receptą marinuoti agurkus su svogūnų griežinėliais,nors iš patirties žinau ,kad svogūnai sukelia rūgimą. Ir pasitvirtino tongue.gif Stiklainiai pradėjo balti,ko man nebuvo atsitiko nnnn metų.Atidarius išmečiau svogūnus, agurkus nuploviau ,stiklainius išploviau,dangtelius paėmiau kitus ir padariau naują marinatą.TFU, TFU ,TFU ,kad neprasišnekėjus smile.gif  stovi ir kolkas nebala.Koks bus skonis neisivaizduoju g.gif

Prieš maišant svogūnų griežinelius su agurkais, reikia pirma juos nuplikyti verdančiu vandeniu. Dingsta kartumas ir suminkštėja. Aš dariau "Niežino salotas" arba dar kitaip vadinamas Latgalės salotas iš pjaustytų agurkų. Laikosi labai gerai, o ir skonis Liuks!( neiškenčiau ir atidariau stiklainiuką paragavimui).
Atsakyti
QUOTE(Rozarka @ 2009 08 24, 15:23)
Pabandžiau daryt pagal vieną siūlytą receptą marinuoti agurkus su svogūnų griežinėliais,nors iš patirties žinau ,kad svogūnai sukelia rūgimą. Ir pasitvirtino tongue.gif Stiklainiai pradėjo balti,ko man nebuvo atsitiko nnnn metų.Atidarius išmečiau svogūnus, agurkus nuploviau ,stiklainius išploviau,dangtelius paėmiau kitus ir padariau naują marinatą.TFU, TFU ,TFU ,kad neprasišnekėjus smile.gif  stovi ir kolkas nebala.Koks bus skonis neisivaizduoju g.gif

O man nebala su svogunais, ju net nenuplikau. Tiesiog supjaustau ir i stiklaini
Atsakyti
aš čia kažkurioje žinutėje užskaičiau, kad stiklainius galima plauti soda. Ar čia tiesiog su sodos milteliais tiesiogai, ar tirpalas koks daromas? g.gif
Atsakyti