Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 3

Pagaliau mamai po truputi dingsta krutu skausmas. Negi akupunktura+mauda padejo? Negaliu patiket. biggrin.gif O tai vis skusdavosi, kad skauda.
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

Kazkodel is pacio ryto man liudna pasidare. verysad.gif

Vakar vakare suzinojom, kad mano anyta siandien atveza i Onkologini. Pries savaite ji labai nukraujavo, (dar tas nelemtas spaudimas labai dideles). Svencionyse jai padare valyma (tolku net nezinau ka ten jai isvale, nes zmogus labai uzdaras). Seseles pasiteiravau , sako viskas gerai. Pirmadieni i namus isleido, o vakar vakare vel su greitaja i ligonine, vel gausiai kraujuoja ir vel viskas is naujo. O dar siuntima i onkologini dave, tai jai vargsei vien tas zodis jau ka reiskia.
Kazkas su gimda, ar su gimdos kakleliu negerai. Vaziuosiu siandien ten, ja bent moraliskai palaikyti. Kuo galesim, zinoma, padesim. Dar niekada nebuvau onkologineje klinikoje. Brrrrrr, bet teks:) Nezinau, kaip gali atsistikti:(( Liudna:(
Atsakyti
QUOTE(Kotri @ 2005 12 01, 08:35)
Sveikutes 4u.gif

Kazkodel is pacio ryto man liudna pasidare. verysad.gif

Vakar vakare suzinojom, kad mano anyta siandien atveza i Onkologini. Pries savaite ji labai nukraujavo, (dar tas nelemtas spaudimas labai dideles). Svencionyse jai padare valyma (tolku net nezinau ka ten jai isvale, nes zmogus labai uzdaras). Seseles pasiteiravau , sako viskas gerai. Pirmadieni i namus isleido, o vakar vakare vel su greitaja i ligonine, vel gausiai kraujuoja ir vel viskas is naujo. O dar siuntima  i onkologini dave, tai jai vargsei vien tas zodis jau ka reiskia.
Kazkas su gimda, ar su gimdos kakleliu negerai. Vaziuosiu siandien ten, ja bent moraliskai palaikyti. Kuo galesim, zinoma, padesim. Dar niekada nebuvau onkologineje klinikoje. Brrrrrr, bet teks:)  Nezinau, kaip gali atsistikti:(( Liudna:(

Sveikute 4u.gif Laukiam naujienu is taves,tikiuosi geru.O onkologinio visai nebijok,ten ne tik blogu naujienu isgirsti.Sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2005 11 29, 17:38)
Yra tokia knyga Džeremio R. Gefeno  "Kelionė per vėžį", 2003 m. Kaina apie 23 Lt,  Rekomenduočiau paskaityti, gal pasidarys nors truputėlį lengviau.

Aciu uz patarima, deja mums toks variantas netinka, nes mano mama nelietuve, tai sunku butu skaityt, kai ne viska supranti, bet tikriausiai yra isversta ir i kitas kalbas wink.gif
QUOTE(Kotri @ 2005 12 01, 07:35)
Svencionyse jai padare valyma (tolku net nezinau ka ten jai isvale, nes zmogus labai uzdaras).
Dar niekada nebuvau onkologineje klinikoje. Brrrrrr, bet teks:)  Nezinau, kaip gali atsistikti:(( Liudna:(

Na apie Svencionys nieko gero negaliu pasakyt, kiek teko susidurt su gydytojais, tai vien neigiami atsiliepimai. Tevas (kai buvo gyvas) visa diena pragulejo su insultu ir nieko, visiskai nieko nepadare, mano leliukas buvo mazytis, tai nieko negalejau padet, vyras darbe ir t.t. tai mano mama, maza t , kad pati serga, turejo slaugyt serganti teva, o is mediku jokios reakcijos, kol nenusprende, kad laikas vezt i Vilniu, nes gali neisgyvent. Siaubiakas blink.gif
Atsakyti
Sveikos,

Žinot skaitydama jūsų žinutes supratau, kad jūs visos besidalindamos savo patirtim galit padėti daugiau nei gydytojai. Ačiū jums visos už tai. Kai susiduri su didelia baisia liga atrodo, kad gydytojai nieko negali padėti, toks jausmas, kad jiems vienodai - vienu ligoniu daugiau ar mažiau... Klausimai kaip sumažinti šalutinį poveikį po chemoterapijos arba ką valgyti ko ne, kaip pasveikti ir šiaip išgirsti paguodžiantį žodį - tai ne mūsų gydytojų darbas. Aišku negalima turbūt taip sakyti apie visus, bet mano patirtis būtent tai ir parodė.
Todėl kreipiuosi į jus gal kas turit patirties kaip atsigauti po chemoterapijos? Mano teta labai sunkiai ją perneša, o dar tik vieną seansą praėjo, jai labai silpna, stipriai viduriuoja. Gal kas žinot kaip visa tai greičiau pašalint arba nuslopinti?
Ir dėl plaukų slinkimo - per kiek laiko jie nuslenka ir kaip greitai jie atauga? Ji neteko daug svorio, kaip jį atstatyti?
Atsakyti
QUOTE(saule97 @ 2005 12 03, 10:22)
  Todėl kreipiuosi į jus gal kas turit patirties kaip atsigauti po chemoterapijos? Mano teta labai sunkiai ją perneša, o dar tik vieną seansą praėjo, jai labai silpna, stipriai viduriuoja. Gal kas žinot kaip visa tai greičiau pašalint arba nuslopinti?
Ir dėl plaukų slinkimo - per kiek laiko jie nuslenka ir kaip greitai jie atauga? Ji neteko daug svorio, kaip jį atstatyti?

Labas, nežinau kur gyvenat. Jei Vilniuje, tai yra Vilniuje Santariškių 1 Onkologijos institutas ir pirmam aukšte yra vėžio informacijos centas (kabinetas) kur turi nemažai spausdintinės medžiagos apie chemoterapiją. Yra išleista brošiūra ji taip ir vadinasi APIE CHEMOTERAPIJĄ, gal ir gydantis gydytojas turi. Kiekvienas chemoterapiją perneša skirtingai, į klausimą dėl viduriavimo patarčiau naudoti LINEKS, tai gerųjų bakterijų preparatas, kuris padeda atsatayti žarnyno mikroflorą, man taip pradžioje buvo. Lineksas naudojamas ir vartojant stiprius antibiotikus, onko gydytojas man leido juos vartoti. Tik vaistukai nepigūs įpakavimas apie 16 Lt ir užtenka 3-4 dienoms. Reikėtų gal savaitę panaudoti. Daug gerti vandens, vanduo padeda išplauti toksinus, kurie atsiranda yrant augliui ir nuo pačios chemijos. Kiti netgi atvyksta į chemoterapijos centus ir leidžiasi į veną fiziologinį tirpalą, kad greičiau išsivalytų organizmas, gydytojai paskiria, bet man buvo gaila venų, jų dar reikės. Vartojau Jadvygos Balvočiūtės vaistažolių mišinį, jis vadinasi ARBATA GERINANTI KEPENŲ DARBĄ, skirtas kepenų ir tulžies stiprinimui, yra vaistinėse, klauskit Jadvygos žolių. tai taip pat buvo suderinta su onkologu. Valgyti po truputį ir įvairaus maisto, paprastai blogumas apie 7-10 parą man preidavo, nežinau kokiu ciklu bus leidžiami vaistai, aš turėdavau 10 dienų atsigavimui, augindavau svorį... valgiau daug daržovių, vaisių varškės ir kt. nors skonis pasikeitęs ir maistas buvo neskanus, po truputį po truputį ir prarastus kg pasididindavau.
Paprastai pirmoji chemija yra sunkiausia. Plaukai pradėjo ataugti po chemijos kurso baigimo, dabar turiu apie 2 cm, praėjo 3 mėn. Mano plaukai lėtai auga visuomet. Geriausia plaukus, kai pradės slinkti nusikirpti, yra perukų. jei supranti angliškai pabandyk internete paiešką, kad ir www.google.lt su žodžiu chemoterapy. Yra daug geros informacijos. Viskasa bus gerai, man dar padėjo įsitikinimas, kad ir kaip man blogai vėžiukui dar blogiau. wink.gif
Atsakyti
Dar apžiūrėk http://www.gsk.lt/li...l_chemterap.htm
Atsakyti
Ačiū labai už info. Bandysim dar kartelį su gydytoja pasitart.
Linkiu ir tau sveikatos.
Atsakyti
Sveikutes merginos, prisijungiu ir as prie jusu 4u.gif Mano tetis serga plauciu veziu, penktadieni dare pirma chemoterapija. Kadangi su tuo dar neteko susidurti, turiu keleta klausimu g.gif Tetis dabar nieko nevalgo, nes skundziasi, kad jam visai sustojes skrandis. Geria tik vandeni. Ar nebus blogai tokia "dieta"? Maisto jam visiskai negalim isiulyti. Gal tiesiog reikia palaukti kol apetitas pats atsiras? g.gif
Atsakyti
Dar prie adis parašymo norėčiau pridėt, kad pykinimui nuimti labai padeda pelynas (kartusis kietis) - pats labai kartus, tai geriausia maišyti su kokiom kitom žolėm. Bet maniškis tai griežtai gerti atsisakė schmoll.gif , nes jam kartu. Pirmą dieną po chemijos irgi būdavo "dieta" - tik vanduo, negazuotas (butinai be burbuliuku) mineralinis; visa laika tik lengvas maistas - jokiu kepsniu, tarkuotu bulviu patiekalu (mėgsta pieniškas sriubytes, vaisius ir daržoves), nes reikia vengti didelio kepenų apkrovimo (ir taip turi dalį nuodų iš organizmo išvalyti). Sėkmės visiems gydantis.
O Lineksas ar kitos bakterijos (maniškis vartojo Bifidum), tikrai nuo viduriavimo padeda. Dabar kai skrandis stoja, tai ir Kreono paduodu. ax.gif
Atsakyti
O kodėl skrandis stoja? Jūs chemiją jau pabaigę? Ar čia spindulinės poveikis? Bet, kiek suprantu ir ją baigėt? Manęs tai dar laukia spinduliai ar sunkiai įveikėt? Gal ir turit praktinių patarimų, klausiu kaip patyrusių.
Atsakyti
Adis, Tau taip lėtai auga plaukai? per 3mėn nuo chemijos tik 2cm???? blink.gif
aš nespėju kirptis.. trumpų plaukų šukuosena ypač greit atauga schmoll.gif

Aš irgi naudojau Jadvygos žoles tongue.gif bet ne nuo kepenų, o nuo šitos ligos.. ten pamenu buvo ir pelyno ir čiobrelio.. bet vieno palyno tai niekaip schmoll.gif pykindavo netgi nuo jo.. bet kvapas normalus.. tai dabar tiesiog sausi pas mane virtuvėj kvepia ax.gif
Atsakyti