Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 19

bbg23

KT - kompiuterine tomografija, o BMR - biomagnetinis rezonansas.

del nekalbumo man ir kyla panasios mintys, kad zmogus nenori susitaikyti su ta mintimi. Suprantu, kad kiekvienas skirtingai reaguoja, bet ne visada gerai emocijas savyje uzgniauzti.

Prakalbot apie genetinius tyrimus. Jau kuris laikas mastau siuo klausimu. Dauguma jusu jau turite vaikucius, kas maziukus, kas jau beveik suaugusius, o stai man neramios mintys del to kirba. As nenoreciau savo vaiko pasmekrti tom paciom ligom, kaip ir mano. Gal kuri zinot apie kokius nors genetinius tyrimus, ar imanoma issiaiskinti, kokia itkimybe vaikui paveldeti tokio pobudzio ligas? Siaip mano gimineje niekas neturi jokiu inkologiniu ligu, tik as pirmoji.
Atsakyti
QUOTE(bbg23 @ 2009 10 01, 12:04)
merginos,
o kas ta Balvociute?

http://www.jadvyga.lt/lt_jadvyga.php 4u.gif
Atsakyti
nothing sweet,
aciu pasiskaitysiu:) siaip sako zoles daro stebuklus..


tati,
zinai, mano mociute sirgo veziu, dabar mama.. man teta irgi sako "gal pasidaryk ta genetini tyrima?".. bet kas is to? A yra kazkokia prevencija, suzinojus tuos tyrimus, kad turiu polinki i vezy? A reiktu griauzti save, ir tokiu budu prisisaukti liga? Poto kai mama susirgo mes pasisnekam apie tia, kaip reikia rupintis savimi, darytis tyrimus reguliariai, ilsetis daugiau, maziau nervuotis, sveikai maitintis ir t.t Manau, kad ir tavo vaika susipazine su ta liga tures kitoki poziuri i gyvenima ir i jo verte. Visad reikia kartoti, kad dazniau rupintis savimi, tikrintis, ilsetis..

Na, gal as ir neteisi. Bet kazkaip nedrystu pati to tyrimo pasidaryti..
Atsakyti
[B]
QUOTE(bbg23 @ 2009 10 01, 13:51)
nothing sweet,
aciu pasiskaitysiu:) siaip sako zoles daro stebuklus..
tati,
zinai, mano mociute sirgo veziu, dabar mama.. man teta irgi sako "gal pasidaryk ta genetini tyrima?".. bet kas is to? A yra kazkokia prevencija, suzinojus tuos tyrimus, kad turiu polinki i vezy? A reiktu griauzti save, ir tokiu budu prisisaukti liga? Poto kai mama susirgo mes pasisnekam apie tia, kaip reikia rupintis savimi, darytis tyrimus reguliariai, ilsetis daugiau, maziau nervuotis, sveikai maitintis ir t.t Manau, kad ir tavo vaika susipazine su ta liga tures kitoki poziuri i gyvenima ir i jo verte. Visad reikia kartoti, kad dazniau rupintis savimi, tikrintis, ilsetis..

Na, gal as ir neteisi. Bet kazkaip nedrystu pati to tyrimo pasidaryti..


user posted image

Prevencija tokia pati kaip ir nežinant.Pastoviai pasitikrinti.O apie tai pati ir rašai.
Bet ar tas žinojimas neišbalansuos dvasios ramybės? Atsidursi tokioje pat psichologinėje įtampoje kaip ir mes sergančios.O tai patikėk yra labai sunki būsena.
O kaip rašo literatūroje vėžinių lastelių nešiojasi beveik visi, o suserga vienetai.
Mano pažįstamos medikės markeris 14, kai norma 34.Reiškia kažkiek lastelių yra , bet ji neserga.Aš baigiu chemo su rodikliu -12 ir mano remisija tęsiasi 3 mėnesius, po to vėl iš naujo.Viskas labai individualu.
Jau buvo didkusija šia tema.Ir samprotavimai buvo ir už ir prieš.
Atsakyti
QUOTE(bbg23 @ 2009 10 01, 13:51)
mano mociute sirgo veziu, dabar mama.. man teta irgi sako "gal pasidaryk ta genetini tyrima?".. bet kas is to?

mama, močiutė, senelis, prosenelė, teta, dėdė... čia tik tie, kuriuos greitrai mintimis permetus atrinkau. iš vyro pusės irgi ne geriau. nekilo man minčių dėl genetinių tyrimų... jaučiuos įspėta savimi rūpintis, bet - ... apie baimes - tik praėjus dvejiems metams po mamos diagnozės sugebėjau nueiti pati pasidaryti tyrimus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(.GABIJA. @ 2009 10 01, 15:25)
O kaip rašo literatūroje vėžinių lastelių nešiojasi beveik visi, o suserga vienetai.



Tikrai taip, vėžinių ląstelių turi visi. Bet suserga tikrai ne vienetai.. Pavyzdžiui, per 2008metus Lietuvoje naujai išaiškintų vėžio atvejų buvo 16 117. Iš jų 8668 vyrai ir 7449 moterų. Manau, kad tai labai daug... Nes čia tiek per metus naujų atvejų išaiškina ir kasmet suserga vidutiniškai 200 žmonių daugiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bellezza: 01 spalio 2009 - 15:39
QUOTE(.GABIJA. @ 2009 10 01, 15:25)
Jau buvo didkusija šia tema.Ir samprotavimai buvo ir už ir prieš.

Kada mazdaug ir kur buvo apie tai diskutuota?
Ir vis tiek nesupratau, ar imanoma visiems tokius tyrimus pasidaryti, ar tik su tam tikromis ligomis? Kokia ju kaina?
Atsakyti
QUOTE(tati @ 2009 10 01, 17:37)
Kada mazdaug ir kur buvo apie tai diskutuota?
Ir vis tiek nesupratau, ar imanoma visiems tokius tyrimus pasidaryti, ar tik su tam tikromis ligomis? Kokia ju kaina?


http://vilniaus.dien...ziu-vezi-201245

tai vienas tinklapių , kurį radau Google užsidėjus "genetinis vėžio tyrimas"
O jų yra dar daugiau.
Atsakyti
QUOTE(bellezza @ 2009 10 01, 16:35)
Tikrai taip, vėžinių ląstelių turi visi. Bet suserga tikrai ne vienetai.. Pavyzdžiui, per 2008metus Lietuvoje naujai išaiškintų vėžio atvejų buvo 16 117. Iš jų 8668 vyrai ir 7449 moterų. Manau, kad tai labai daug... Nes čia tiek per metus naujų atvejų išaiškina ir  kasmet suserga vidutiniškai 200 žmonių daugiau.

Pries keleta dienu girdejau per tv,kad diagonoze"vezys" Lietuvoje kasdien isgirsta 50zmoniu . doh.gif
Atsakyti
skaitau apie tai, kad kiaušidžių vėžys diagnozuojamas vėlyvose stadijose. o kokia yra jo prevencija? pakanka, kad gydytoja per planinius patikrinimus pažiūri echoskopu kiaušides?
Atsakyti
Genetiniu tyrimu kainu nezinau,bet kreiptis reikia cia :
http://genetika.vhos...=...7&Itemid=53
Atsakyti
Dear Friend,

Rare cancers are more common than you think!
More than two million Europeans live with a rare cancer, and many of them are unfortunately likely to die of it.
Despite the rarity of each individual cancer type, rare cancers represent in total about 20% of all cancer cases in Europe, including all cancers in children.
However, still, policy action on rare cancers is often too little, too late.
This is why I have signed the European Call to Action Against Rare Cancers. Join us to call for more rapid action on rare cancers by signing our call at http://www.rarecance...Call-to-Action- and by disseminating it to your contacts as well!
If you require more information about this initiative, please visit http://www.rarecancers.eu
Thanks for your support.

As pasirasiau, gal ir kas is jusu pasirasys?

Aciu uz nuorodas apie genetinius tyrimus, paskaitysiu.
Atsakyti