Įkraunama...
Įkraunama...

Kai praeiviai auklėja jūsų vaiką

Tai idomu, kaip tada kulturingai pasaklote praeiviams, kad nesikistu? Kokiais zodziais?
Atsakyti
"atleiskit, santykius su sunum issiaiskinsiu pati"
Atsakyti
smile.gif Neblogas atsakymas smile.gif

Gal man cia taip sekasi, bet mus kol kas niekas niekuo negasdino... O draugiskai pamokyt savo vaika, kaip minejau, as leidziu, nes tai ji sudrausmina - labai atidziai klausosi ir nusiramina kaip niekad greitai. Bet gal kada teks pasinaudoti sia mandagiaja fraze...
Atsakyti
O aš dažniausiai atsakau: "ačiū už jūsų rūpestį". Nors tokių, kurie auklėtų maniškius, sutikau labai mažai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 08 21, 21:18)
pasakymai "nerek, policininkas ateis" arba "vaikeli, neklausai mamytes, eiks su manim, as tave isauklesiu" visai nepiktybiniai, bet man nepriimtini, nes vaikus aukleju negasdindama piktom tetom ir policija.


Mano reikalavimai vaikams taip pat skiriasi nuo kitų tėvų. Ir dažnai man tekdavo "aiškintis" su savo vaikais, kodėl kitiems vaikams galima lakstyti kavinėse, imti daiktus nuo lentynų parduotuvėse ir panašiai. Tai ar tokioje situacijoje aš turėčiau eiti ir kitų vaikų tėvams ar kitaip besielgiantiems vaikams reikšti pretenzijas motyvuodama tuo, kad aš savo vaikus auklėju kitaip?

Ir man tikrai kelia nusistebėjimą kai kurių mamų nusiteikimas griežtai ar piktai atsikirsti praeiviui įpastabą. Tokiais pasakymais nei praeivius pakeisi, nei vaikui bendravimo su aplinkiniais teigiamą pavyzdį parodysi. Mano supratimu daug naudingiau yra priimti tą pastabą kaip įvykusį faktą ir vaikui paaiškinti kito žmogaus žodžius pagal savo auklėjimo principus ir vaiko amžių.

Kodėl žodžius "vaikeli, neklausai mamytes, eiks su manim, as tave isauklesiu" reikia vaikui pateikti kaip gasdinimą pikta teta? Juk galima paiškinti vaikui, kad teta mano, kad išauklėti vaikai taip neturėtų elgtis ir mamai būtų labai smagu, jeigu tu taip nesielgtum ir teta tave girtų, kad esi gerai išauklėtas.

Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2008 08 21, 23:45)
Mano reikalavimai vaikams taip pat skiriasi nuo kitų tėvų. Ir dažnai man tekdavo "aiškintis" su savo vaikais, kodėl kitiems vaikams galima lakstyti kavinėse, imti daiktus nuo lentynų parduotuvėse ir panašiai. Tai ar tokioje situacijoje aš turėčiau eiti ir kitų vaikų tėvams ar kitaip besielgiantiems vaikams reikšti pretenzijas motyvuodama tuo, kad aš savo vaikus auklėju kitaip?

Ir man tikrai kelia nusistebėjimą kai kurių mamų nusiteikimas griežtai ar piktai atsikirsti praeiviui įpastabą. Tokiais pasakymais nei praeivius pakeisi, nei vaikui bendravimo su aplinkiniais teigiamą pavyzdį parodysi. Mano supratimu daug naudingiau yra priimti tą pastabą kaip įvykusį faktą ir vaikui paaiškinti kito žmogaus žodžius pagal savo auklėjimo principus ir vaiko amžių.

Kodėl žodžius  "vaikeli, neklausai mamytes, eiks su manim, as tave isauklesiu" reikia vaikui pateikti kaip gasdinimą pikta teta? Juk galima paiškinti vaikui, kad teta mano, kad išauklėti vaikai taip neturėtų elgtis ir mamai būtų labai smagu, jeigu tu taip nesielgtum ir teta tave girtų, kad esi gerai išauklėtas.


Labai puikios mintys thumbup.gif
Atsakyti

QUOTE(pagyvenus @ 2008 08 22, 00:45)
Kodėl žodžius  "vaikeli, neklausai mamytes, eiks su manim, as tave isauklesiu" reikia vaikui pateikti kaip gasdinimą pikta teta? Juk galima paiškinti vaikui, kad teta mano, kad išauklėti vaikai taip neturėtų elgtis ir mamai būtų labai smagu, jeigu tu taip nesielgtum ir teta tave girtų, kad esi gerai išauklėtas.

svetimo zmogaus zodziai "eik su manim", "as tave pasiimsiu, nes neklausai" ir pan yra gasdinimas elementarusis, kai vaika bauginant nerealiom pasekmem siekiama greitai sustabdyti situacija. as vaiku tetomis negasdinu ir tetu niekaip nepateikineju - jos pacios kartais ima ir "pasiteikia".

tikriausiai jauciat skirtuma, jei tarkim koks kavineje lakstantis penkiametis sustabdomas zodziais "kavineje lakstyti nedera" ir jei prie uzsikaprizinusio trimecio prisoka moteryte su zodziais "koks blogas berniukas, atiduokite ji man".
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 08 22, 01:00)
tikriausiai jauciat skirtuma, jei tarkim koks kavineje lakstantis penkiametis sustabdomas zodziais "kavineje lakstyti nedera"  ir jei prie uzsikaprizinusio trimecio prisoka moteryte su zodziais "koks blogas berniukas, atiduokite ji man".

O tokiais zodziais "atleiskit, savo sunu auklesiu as pati", nemanot, kad tuo metu sunui darot meskos paslauga? Be abejo, tetule neturetu savimi grasinti, bet kai mamyte tuoj atkerta taip "piktai tetai", tai vaikas greit suvokia, kad atrado gyneja, vadinasi, ir mama toleruoja toki jo elgesi. Mamos isikisimas siuo atveju ne aukleja, o atvirksciai, gadina vaiko pamastyma, ka jis blogai daro.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 08 22, 08:30)
O tokiais zodziais "atleiskit, savo sunu auklesiu as pati", nemanot, kad tuo metu sunui darot meskos paslauga? Be abejo, tetule neturetu savimi grasinti, bet kai mamyte tuoj atkerta taip "piktai tetai", tai vaikas greit suvokia, kad atrado gyneja, vadinasi, ir mama toleruoja toki jo elgesi. Mamos isikisimas siuo atveju ne aukleja, o atvirksciai, gadina vaiko pamastyma, ka jis blogai daro.


tai, kad neleidziu praeiviams gasdinti vaiko, nereiskia, kad toleruoju jo elgesi.

tiesiog as turiu budu tvarkytis su netinkamai rodomais vaiko jausmais ir man nereikia, kad ji gasdintu situacijos nesuprantantys praeiviai. tuo labiau, kad praeivio teiginys yra visiskai klaidingas (vaikas nera blogas; niekas neketina vaiko imti; niekas neketina vaiko atiduoti) ir praeivio teiginio paskirtis - isgasdinti vaika. ar tu tikrai leistum svetimam zmogui gasdinti savo vaika tada, kai jis ir taip blogai jauciasi?

jei tas praeivis bent jau sakytu ka nors alia "parduotuveje ant grindu guleti nedera" - jo teiginys bent jau butu teisingas, suteikiantis informacijos ir nenukreiptas i asmeni.

buvo ir kita reali situacija. mamu klube susirinko mamos, su ivairaus amziaus vaikais. maziukai buvo su mamomis salyteje, koks trejetas vyresniu - zaide koridoriuje. susitikimas uzsitese, vaikai pradejo nuobodziauti, dukti, lakstyti po koridoriu, kol is vieno kabineto isejo moteris ir pasake vaikams, kad ju keliamas triuksmas trukdo dirbti. ir ji buvo teisi: koridoriais lakstyti is tiesu nedera, triuksmas is tiesu trukdo dirbti. o tai, kad ji isejo ir sudrausmino vaikus, buvo naturali nederamo elgesio pasekme. takart mamu pasiplepejimus teko baigti, susipakuoti vaikus ir eiti laukan. kitakart ememes prevencijos: pasamdem auklyte, kuri atskiram kabinete uzimtu vaikus, kol vyksta susitikimas.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 08 22, 09:44)
tai, kad neleidziu praeiviams gasdinti vaiko, nereiskia, kad toleruoju jo elgesi.

tiesiog as turiu budu tvarkytis su netinkamai rodomais vaiko jausmais ir man nereikia, kad ji gasdintu situacijos nesuprantantys praeiviai. tuo labiau, kad praeivio teiginys yra visiskai klaidingas (vaikas nera blogas; niekas neketina vaiko imti; niekas neketina vaiko atiduoti) ir praeivio teiginio paskirtis - isgasdinti vaika. ar tu tikrai leistum svetimam zmogui gasdinti savo vaika tada, kai jis ir taip blogai jauciasi?



Nejaugi jūs manot , kad tie pasakymai, kad ir pasiimsiu, kad ir raganom atiduosiu, vaiką gasdina, oi tik nejuokinkit, nebent jau tai būtų labai lėtas kompleksuotas vaikas, bet kita vertus toks vaikas ir nekeltų triukšmo ir jo drausmint nereikėtų. Tie kurie jau kaip uraganai viešose vietose, tai jau tikrai nebus sutraumuoti praeivių,tikrai nebijo kokios bobulkos. O jei dar mama užtaria, tai iš vis liux.
O man kaip tik gerai, kad mano vaikai ,,bijo ,, suaugusių ,svetimų, aš nebūnu kiaurą parą su jais, tai esu truputį ramesnė , kad jie vengs išdykauti prie svetimų.
Ir dar pastebėjimas, jei jums dažnai yra sakomos praeivių pastabos dėl jūsų vaikų elgesio, tai reikėtų susimąstyti, kad matyt negerai jį auklėjat, nes jei dauguma tą pastebi, tai jie matyt teisūs.

Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2008 08 22, 09:44)

buvo ir kita reali situacija. mamu klube susirinko mamos, su ivairaus amziaus vaikais. maziukai buvo su mamomis salyteje, koks trejetas vyresniu - zaide koridoriuje. susitikimas uzsitese, vaikai pradejo nuobodziauti, dukti, lakstyti po koridoriu, kol is vieno kabineto isejo moteris ir pasake vaikams, kad ju keliamas triuksmas trukdo dirbti. ir ji buvo teisi


O tai ką , tol kol neišėjo svetima moteris ir nesudrausmino vaikų, jų mamos negirdėjo, nematė, kad jų vaikai triukšmauja.
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 10:01)
Nejaugi jūs manot , kad tie pasakymai, kad ir pasiimsiu, kad ir raganom atiduosiu, vaiką gasdina,

taip. nes vaikai nemasto logiskai ir suaugusiuju zodzius priima tiesiogiai.

kita vertus, jei tokie teiginiai kartojami daznai, bet nieko neatsitinka - vaikas gali suprasti, kad tai tusti zodziai ir nebekreipti demesio. ypac, jei kalbam apie vyresni vaika. todel tokie pasakymai nera veiksmingas budas aukleti vaikus. nei savus, nei svetimus 4u.gif

QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 10:01)
O man kaip tik gerai, kad mano vaikai ,,bijo ,, suaugusių ,svetimų, aš nebūnu kiaurą parą su jais, tai esu truputį ramesnė , kad jie vengs išdykauti prie svetimų.

tau gerai, bet vaikams - ne. pagarba aplinkiniams ir aplinkiniu baime ne tas pats. as noriu, kad mano vaikai padoriai elgtusi ne todel, kad bijo zmoniu, o todel, kad juos gerbia.
o kalbant apie gasdinima policininkais, gydytojais ir pan. - tai is viso didele nesamone, nes labai realu, kad viena diena gali prireikti tu profesiju atstovu pagalbos.

QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 10:01)
Ir dar pastebėjimas, jei jums dažnai yra sakomos praeivių pastabos dėl jūsų vaikų elgesio, tai reikėtų susimąstyti, kad matyt negerai jį auklėjat, nes jei dauguma tą pastebi, tai jie matyt teisūs.


taip jie is tiesu teisus, nes dazniausiai tai buna pastabos apie tai, kad mano vaikai puikiai isaukleti bigsmile.gif o cia dalyvauju teorineje diskusijoje ir dalinuosi tuo, ka ismokau, augindama vaikus. 4u.gif

QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 10:01)
O tai ką , tol kol neišėjo svetima moteris  ir nesudrausmino vaikų, jų mamos negirdėjo, nematė, kad jų vaikai triukšmauja.

takart tai tikrai buvo mamu klaida. kaip jau sakiau, buvo is karto imtasi prevencijos, kad tokie dalykai nesikartotu. o vaikai savo pamoka ismoko: kad istaigose negalima triuksmauti, nes zmones dirba.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2008 08 22, 00:45)
Mano reikalavimai vaikams taip pat skiriasi nuo kitų tėvų. Ir dažnai man tekdavo "aiškintis" su savo vaikais, kodėl kitiems vaikams galima lakstyti kavinėse, imti daiktus nuo lentynų parduotuvėse ir panašiai. Tai ar tokioje situacijoje aš turėčiau eiti ir kitų vaikų tėvams ar kitaip besielgiantiems vaikams reikšti pretenzijas motyvuodama tuo, kad aš savo vaikus auklėju kitaip?

O kodėl jūs turėtumėte mokyti auklėti svetimus vaikus? g.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2008 08 22, 08:30)
O tokiais zodziais "atleiskit, savo sunu auklesiu as pati", nemanot, kad tuo metu sunui darot meskos paslauga? Be abejo, tetule neturetu savimi grasinti, bet kai mamyte tuoj atkerta taip "piktai tetai", tai vaikas greit suvokia, kad atrado gyneja, vadinasi, ir mama toleruoja toki jo elgesi. Mamos isikisimas siuo atveju ne aukleja, o atvirksciai, gadina vaiko pamastyma, ka jis blogai daro.

Kad mama neleidžia auklėt svetimiems savo vaiko, tai dar nereiškia, kad ji pati numoja ranka į vaiko elgesį.
Atsakyti