Įkraunama...
Įkraunama...

Kai praeiviai auklėja jūsų vaiką

QUOTE(ragnez @ 2008 08 22, 10:16)

tau gerai, bet vaikams - ne. pagarba aplinkiniams ir aplinkiniu baime ne tas pats. as noriu, kad mano vaikai padoriai elgtusi ne todel, kad bijo zmoniu, o todel, kad juos gerbia.
o kalbant apie gasdinima policininkais, gydytojais ir pan. - tai is viso didele nesamone, nes labai realu, kad viena diena gali prireikti tu profesiju atstovu pagalbos.

taip jie is tiesu teisus, nes dazniausiai tai buna pastabos apie tai, kad mano vaikai puikiai isaukleti  bigsmile.gif  o cia dalyvauju teorineje diskusijoje ir dalinuosi tuo, ka ismokau, augindama vaikus.  4u.gif
takart tai tikrai buvo mamu klaida. kaip jau sakiau, buvo is karto imtasi prevencijos, kad tokie dalykai nesikartotu. o vaikai savo pamoka ismoko: kad istaigose negalima triuksmauti, nes zmones dirba.


,,Bijo,, parašiau kabutėse,kaip matei, į tai įeina ne baimė tiesiogiai , o daugelio jausmų mišinys- pagarba, padorumas, gal gėdos truputis, tiesiog žinojomas savo vietos ir elgesio taisyklių viešose vietose.
Kiek dabar bandau prisiminti, niekada negirdėjau , kad mano vaikus auklėtų praeiviai, neteko to patirti, girdžiu tik gražius žodžius jų atžvilgiu. O jau paauglį auginu.
Kažin galvoju, o jei moteris tada nebūtų išėjusi,nesudrausiminusi, kantri labai būtų pasitaikiusi, tai moterys kitą kartą būtų nieko nedariusios, būtų normalu buvę. Aš visada girdžiu ir matau, ką daro mano vaikai. Man nereikia, kad kiti žmonės jau pritrūkę kantrybės tildytų. Kai veduosi į kažkokį renginį, pasakau, reikės kantrybės, išbūsit, jei ne, nesivedu.
Atsakyti
Fruzina, vadinasi, mudvi su tavim i vaiku auklejima ziurim panasiai, ir dabar gincijames ne tiek del esmes, kiek del formos drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 10:32)
Aš visada girdžiu ir matau, ką daro mano vaikai.

Taip ir turėtų būti drinks_cheers.gif O jei taip nėra, tai jau ne vaikus, o tėvus reiktų auklėt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2008 08 21, 23:45)
Mano reikalavimai vaikams taip pat skiriasi nuo kitų tėvų. Ir dažnai man tekdavo "aiškintis" su savo vaikais, kodėl kitiems vaikams galima lakstyti kavinėse, imti daiktus nuo lentynų parduotuvėse ir panašiai. Tai ar tokioje situacijoje aš turėčiau eiti ir kitų vaikų tėvams ar kitaip besielgiantiems vaikams reikšti pretenzijas motyvuodama tuo, kad aš savo vaikus auklėju kitaip?

Ir man tikrai kelia nusistebėjimą kai kurių mamų nusiteikimas griežtai ar piktai atsikirsti praeiviui įpastabą. Tokiais pasakymais nei praeivius pakeisi, nei vaikui bendravimo su aplinkiniais teigiamą pavyzdį parodysi. Mano supratimu daug naudingiau yra priimti tą pastabą kaip įvykusį faktą ir vaikui paaiškinti kito žmogaus žodžius pagal savo auklėjimo principus ir vaiko amžių.

Kodėl žodžius  "vaikeli, neklausai mamytes, eiks su manim, as tave isauklesiu" reikia vaikui pateikti kaip gasdinimą pikta teta? Juk galima paiškinti vaikui, kad teta mano, kad išauklėti vaikai taip neturėtų elgtis ir mamai būtų labai smagu, jeigu tu taip nesielgtum ir teta tave girtų, kad esi gerai išauklėtas.

thumbup.gif
va va, viskas priklauso, kaip mama vaikui ka issaiskina. as ir aukleju siek tiek kitaip, paaiskinu, kodel kiti daro, o jai negalima, beja, ir pati nebera tokia kvaila ir viska supranta. kad ir kokie kaprizai butu buve uzeje, viskas baigiasi normaliai pasikalbant, o ne blink.gif pasiulius vietoj nusiraminimo saldainiu blink.gif
beja, dirbu tokioj vietoj, kur ateina daug zmoniu ir patikekit, baisu ziureti, kai ateina mamytes su vaikais, tie laksto, daro ka nori, rekia ant viso pastato, jei dar ir gartves neisgirdi, o mamos to nemato, nes, juk reikia vaikui laisves blink.gif ir vaikucio negalima sudrausminti blink.gif
man tai nera suprantama
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 08 22, 10:49)
Fruzina, vadinasi, mudvi su tavim i vaiku auklejima ziurim panasiai, ir dabar gincijames ne tiek del esmes, kiek del formos  drinks_cheers.gif

4u.gif

QUOTE(mylimuke @ 2008 08 22, 11:57)
Taip ir turėtų būti  drinks_cheers.gif  O jei taip nėra, tai jau ne vaikus, o tėvus reiktų auklėt  mirksiukas.gif


thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(trys_spirgiukai @ 2008 08 22, 12:08)
beja, dirbu tokioj vietoj, kur ateina daug zmoniu ir patikekit, baisu ziureti, kai ateina mamytes su vaikais,  tie laksto, daro ka nori, rekia ant viso pastato, jei dar ir gartves neisgirdi, o mamos to nemato, nes, juk reikia vaikui laisves  blink.gif  ir vaikucio negalima sudrausminti  blink.gif
man tai nera suprantama

Buvom prieš porą savaičių poliklinikoj. Išlaukėm beveik 2val su 1,5 metų vaiku. Žmonių labai daug, vaikų ypač (patikrinimai prieš darželius, mokyklas), karšta. Leidau saviškei vaikščioti (išskyrus gyd. kabinetus), lakstyti, triukšmauti, žaisti su vaikais, "kibinti" dėdes ir tetas. Ar aš baisi mama, kad nelaikiau pasisodinus vaiko ant kelių? g.gif

P.S. Pastebėjau, kad dažniausiai "piktybiniai" vaikų atžvilgiu būna tie, kurie vaikų arba neturi, arba jau seniai pamiršo tuos "vargus".
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 09:32)
,,Bijo,, parašiau kabutėse,kaip matei,  į tai įeina ne baimė tiesiogiai , o daugelio jausmų mišinys- pagarba, padorumas, gal gėdos truputis, tiesiog žinojomas savo vietos ir elgesio taisyklių viešose vietose.
Kiek dabar bandau prisiminti, niekada negirdėjau , kad mano vaikus auklėtų praeiviai, neteko to patirti, girdžiu tik gražius žodžius jų atžvilgiu. O jau paauglį auginu.
Kažin galvoju, o jei moteris tada nebūtų išėjusi,nesudrausiminusi, kantri labai būtų pasitaikiusi,  tai moterys kitą kartą būtų nieko nedariusios, būtų normalu buvę. Aš visada girdžiu ir matau, ką daro mano vaikai. Man nereikia, kad kiti žmonės jau pritrūkę kantrybės tildytų. Kai veduosi į kažkokį renginį, pasakau, reikės kantrybės, išbūsit, jei ne, nesivedu.


Galima girtis, kad vaikai gerai isaukleti, bet neamirskime, kad yra naturalus vaiku auginimo tarpsniai, kuomet jie dar nesupranta elgesio taisykliu - tarkim dvieju metu krize. Tada ir tenka sprest sia problema.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 08 22, 13:21)
Buvom prieš porą savaičių poliklinikoj. Išlaukėm beveik 2val su 1,5 metų vaiku. Žmonių labai daug, vaikų ypač (patikrinimai prieš darželius, mokyklas), karšta. Leidau saviškei vaikščioti (išskyrus gyd. kabinetus), lakstyti, triukšmauti, žaisti su vaikais, "kibinti" dėdes ir tetas. Ar aš baisi mama, kad nelaikiau pasisodinus vaiko ant kelių?    g.gif

P.S. Pastebėjau, kad dažniausiai "piktybiniai" vaikų atžvilgiu būna tie, kurie vaikų arba neturi, arba jau seniai pamiršo tuos "vargus".

Kiekvienam laikui-savas isdykavimas 4u.gif Kai poliklinikos koridoriais laksto 1,5 metu vaikas-tai grazu, zavinga, kelia sypsena. Kai poliklinikos koridoriais jau laksto drinda penkiametis, beje, atsitrenkdamas i kokia nescia moteri, sulauzyta koja ligoni ar sukrypusia bobute, einancia prasitesti vaistu receptus nuo sirdies-tai baisu, ziauru, nemandagu.
Ir tada bunu ta "piktybine" teta, kuri bara ir vaikus, ir ju nematancius ar nereaguojancius tevelius devil.gif
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2008 08 22, 13:25)
Galima girtis, kad vaikai gerai isaukleti, bet neamirskime, kad yra naturalus vaiku auginimo tarpsniai, kuomet jie dar nesupranta elgesio taisykliu - tarkim dvieju metu krize. Tada ir tenka sprest sia problema.

O gal nereikia suversti visko krizėms? Krizė 3mėn, 2 metų, 3 metų, visa paauglystė- krizė, tuoj visas vaiko gyvenimas iki 18 metų bus vadinamas krize doh.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2008 08 22, 13:28)
Kiekvienam laikui-savas isdykavimas 4u.gif Kai poliklinikos koridoriais laksto 1,5 metu vaikas-tai grazu, zavinga, kelia sypsena. Kai poliklinikos koridoriais jau laksto drinda penkiametis, beje, atsitrenkdamas i kokia nescia moteri, sulauzyta koja ligoni ar sukrypusia bobute, einancia prasitesti vaistu receptus nuo sirdies-tai baisu, ziauru, nemandagu.
Ir tada bunu ta "piktybine" teta, kuri bara ir vaikus, ir ju nematancius ar nereaguojancius tevelius devil.gif

O žinokit, su mumis kartu dūko įvairaus amžiaus vaikai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 08 22, 13:37)
O žinokit, su mumis kartu dūko įvairaus amžiaus vaikai  mirksiukas.gif

O tai ir tamsta drindom kartu ejot poliklinikos koridoriais? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 08 22, 13:21)
Buvom prieš porą savaičių poliklinikoj. Išlaukėm beveik 2val su 1,5 metų vaiku. Žmonių labai daug, vaikų ypač (patikrinimai prieš darželius, mokyklas), karšta. Leidau saviškei vaikščioti (išskyrus gyd. kabinetus), lakstyti, triukšmauti, žaisti su vaikais, "kibinti" dėdes ir tetas. Ar aš baisi mama, kad nelaikiau pasisodinus vaiko ant kelių?    g.gif

P.S. Pastebėjau, kad dažniausiai "piktybiniai" vaikų atžvilgiu būna tie, kurie vaikų arba neturi, arba jau seniai pamiršo tuos "vargus".


Jūs nebaisi mama, jūs tik neauklėjat savo vaiko.
,,Piktybinė,, buvau visada tokiais atvėjais, ir kai maži buvo mano vaikai ir dabar.
Pavyzdžiui man nepatinka, kai koks mažiukas lenda prie manęs ir mano vaiko. Sakykim aš sėdžiu susirūpinusi savo sergančiu vaiku, turiu bėdų, ir man tas svetimo vaiko lindimas nemalonu. O jei dar jų lenda vienas pskui kitą ir taip pusvalandį, valandą, tiesiog nemalonu ir tiek. Nepykstu, bet nemalonu.



QUOTE(mylimuke @ 2008 08 22, 13:37)
O žinokit, su mumis kartu dūko įvairaus amžiaus vaikai  mirksiukas.gif


Poliklinika, ligoninė, bažnyčia, įstaiga ir kt. tai tokios vietos, kur žmonės ateina tam tikrų tikslų, ne visada malonių ir linksmų, vedami, manyčiau tai nėra pasilinksminimo vietos, jose turi būti ramybė, tvarka , drausmė. Taip mokau savo vaikus.
Atsakyti
QUOTE(Fruzina @ 2008 08 22, 12:58)
Jūs nebaisi mama, jūs tik neauklėjat savo vaiko.
,,Piktybinė,, buvau visada tokiais atvėjais, ir kai maži buvo mano vaikai ir dabar.
Pavyzdžiui man nepatinka, kai koks mažiukas lenda prie manęs ir mano vaiko. Sakykim aš sėdžiu susirūpinusi savo sergančiu vaiku, turiu  bėdų, ir man tas svetimo vaiko lindimas nemalonu. O jei dar jų lenda vienas paskui kitą ir taip pusvalandį, valandą, tiesiog nemalonu ir tiek. Nepykstu, bet nemalonu.
Poliklinika, ligoninė, bažnyčia,  įstaiga ir kt. tai tokios vietos, kur žmonės ateina tam tikrų tikslų, ne visada malonių ir linksmų,  vedami, manyčiau tai nėra pasilinksminimo vietos, jose turi būti ramybė, tvarka , drausmė. Taip mokau savo vaikus.



Na, tau nemalonu, kai lenda toks maziukas. O kas belieka 1-2 metuku mamai, pora valandu priverstai sedeti poliklinikoje? Moralais cia vaika ant keliu nenulaikysi, jis ju dar nesupranta... Galvoji lengva mamai kurios vaikas tas dvi valandas visur eina, prie visu duru lenda (rizikuoja but partrenktas), ant visu kedziu lipa, dar laiptais megina nulipt ar uzlipt... O mamai dar reikia ne tik gaudyt savo vaika, bet ir eiles neprarast... Reiketu biski daugiau tolerancijos maziukams, kalbu as butent apie vaikus, kurie dar nepajegus suprasti kad reikia sedeti ramiai ir netriuksmauti, o ne apie kokius isdykelius penkiamecius.

Pati dabar vargstu del apsilankymu poliklinikoj su savo dvimeciu, visa laime kad dar neteko sutikti nepatenkintu tuo, kad tokio amziaus vaikas yra naturaliai judrus ir norintis bendrauti... Atleiskit, na tikrai jis nesugeba dar suprasti, kad jus galite tureti dideliu bedu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Atlantida: 22 rugpjūčio 2008 - 13:10