Įkraunama...
Įkraunama...

Aliejai aliejukai

QUOTE(lapuaite @ 2010 09 14, 11:26)
isigijau nilinio sviestmedzio sviesta, kad nesusikristalizuotu padariau kaip rasoma: atsildziau karstam vandeni, poto idejau saldytuvan kad sustingtu. o dabar kas?


bet kaip pasidarė įdomu, kur tokios rekomendacijos rašomos: šildyti-šaldyti? g.gif Įdėk linką, jeigu nesunku mirksiukas.gif

laikau kambario temperatūroje šį sviestmedį. Kai buvo didieji karščiai vasarą, tai kiek patirpo, dabar vėl kaip šviežias wink.gif
Atsakyti
QUOTE(lapuaite @ 2010 09 14, 11:26)
kaip laikyti pvz avokadu,abrikosu kauliuku aliejus?hydrolatus?
hidrolatai-saldytuve,
aliejai tamsioj, vesioj spintelej
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 09 14, 11:58)
bet kaip pasidarė įdomu, kur tokios rekomendacijos rašomos: šildyti-šaldyti?  g.gif Įdėk linką, jeigu nesunku  mirksiukas.gif

laikau kambario temperatūroje šį sviestmedį. Kai buvo didieji karščiai vasarą, tai kiek patirpo, dabar vėl kaip šviežias wink.gif

prasom mirksiukas.gif antroje pastraipoje rasoma smile.gif
http://www.love-eco....products_id=105
Atsakyti
labai keista smile.gif Nesigilinant į skirtingų aliejų išgavimo būdus (vieni šaltai spaudžiami, kiti "verdami"), tai jie dar gauna ryškesnių temperatūrų fasuojant. Pvz. kokie kokosai pašildomi, kad gražiai, lygiai ir vienodai išsipilstytų į indelius ir pan. Kam juos reikia mums pačioms šildyti iki gana aukštos temperatūros, o vėliau šaldyti - nesuprantu tikrai, nes kuo mažiau jie paveikti, tuo geriau smile.gif

mano sviestmedis niekaip nepasikeitė, nors gavo karščių. Nestačiau jo į šaldytuvą. Dabar dar įdomiau, kaip jis ten kristalizuojasi smile.gif
Papildyta:
dar įdomumo dėlei nuėjau į Materia Aromatica puslapį - būtent šitai įmonei LT atstovauja Kvapų namai, tai ir info svarumu neabejoju. Štai ką apie nilinį sviestmedį rašo MA, dalį pacituosiu:

Like coconut, it is solid a room temperature and will turn into a thick paste as the temperature rises. The melting point of Shea butter is about 33C.

tai kam jį kaitinti iki 80 laipsnių? blink.gif Lietuviška parduotuvė gal iš proto išsikraustė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 09 14, 13:18)
labai keista smile.gif Nesigilinant į skirtingų aliejų išgavimo būdus (vieni šaltai spaudžiami, kiti "verdami"), tai jie dar gauna ryškesnių temperatūrų fasuojant. Pvz. kokie kokosai pašildomi, kad gražiai, lygiai ir vienodai išsipilstytų į indelius ir pan. Kam juos reikia mums pačioms šildyti iki gana aukštos temperatūros, o vėliau šaldyti - nesuprantu tikrai, nes kuo mažiau jie paveikti, tuo geriau smile.gif

mano sviestmedis niekaip nepasikeitė, nors gavo karščių. Nestačiau jo į šaldytuvą. Dabar dar įdomiau, kaip jis ten kristalizuojasi smile.gif
Papildyta:
dar įdomumo dėlei nuėjau į Materia Aromatica puslapį - būtent šitai įmonei LT atstovauja Kvapų namai, tai ir info svarumu neabejoju. Štai ką apie nilinį sviestmedį rašo MA, dalį pacituosiu:

Like coconut, it is solid a room temperature and will turn into a thick paste as the temperature rises. The melting point of Shea butter is about 33C.

tai kam jį kaitinti iki 80 laipsnių?  blink.gif Lietuviška parduotuvė gal iš proto išsikraustė  doh.gif

ne , tai jo ten kaitinti pacio nereikia, tiesiog istatyti i dubeni su karstu/siltu vandeniu kad suskystetu, o poto padeti i saldytuva kad atvestu biggrin.gif na as pirma karta pirkausi nilini sviestmedi, pabijojau kad kazkas ten gali kristalizuotis, tai taip ir padariau kaip parasyta- istirpdziau ji, tada patogiai isipyliau i man patogu indeli ir pastaciau saldytuvan, nieko juk blogiau nenutiks manau biggrin.gif . nekantrauju vakare grizus ji ismeginti ant veiduko. o jus ji veidui naudojate? ar dar kam? pasidalinkit ispudziais? 4u.gif
Atsakyti
į mane "tu" wink.gif

logiškai man nesuvokiamas dalykas tai kaitinimai ir šaldymai/atšildymai. Anyway taip nedaryčiau ir šaldytuve nelaikyčiau. Nes kai kurių aliejų gerosios medžiagos po to atšildžius iškrenta į nuosėdas ax.gif

nuostabus dalykas tas nilinis sviestmedis wub.gif Man jis tarnauja kaip paakių kremas (geresnio dar nebandžiusi), tepti lūpoms, nosies gleivinei. Kaip nepamainoma priemonė susimušus ir gresiant mėlynei - pritepiau kartelį taip skruostą prie pat akies, kai apakinta saulės nepamačiau automobilio durelių kampo, net nenusispalvino skruostas thumbup.gif Jis turi analgetinių savybių - nuima niežulį po vabzdžių įkandimų cool.gif

tik nedaug aš jo turiu, tai kol kas tiek ir to panaudojimo. Bet kai užsipirksiu, būtiniausiai pabandysiu ir kaip kūno sviestą naudoti thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Satura: 14 rugsėjo 2010 - 14:04
QUOTE(lapuaite @ 2010 09 14, 15:29)
tai as irgi pradziai isigijau tik 50gr. tai nei kuno tept, nei plauku, nes gaila, per pora kartu ir susinaudotu jauciu doh.gif 


pasibandyk, ar tiks, nes būna ir kam nelabai tinka wink.gif Man ir kvapas skanus, ir poveikis jo patinka. Geriasi greitai, neriebiai, oda lieka matinė, tik aišku, nereikia daug prisitepti smile.gif
Atsakyti
rasau su vakar vakaro ispudziais blush2.gif isbandziau nilini sviestmedzio sviesta veidukui, na super patiko, veido oda paliko tokia minkstute, pamaitinta, padrekinta thumbup.gif tikiuosi viskas bus gerai ir nesusigadinsiu veido odos kaip nuo kokosu aliejaus doh.gif nes nuo pastarojo tai oij kaip isbaisejo mano veidas schmoll.gif pamenu norejau pereiti nuo sintetiniu kremu ant naturaliu alieju veidui, ir pirmasis isigytas buvo kokosu aliejus, pradzioj tai atrode labai tiko veidui, bet po truputi pradejo labai stipriai berti skruostus, bet as nesupratau, kad tai nuo aliejaus ir vistiek juo tepliojau veida doh.gif tai net iki dabar man skruostus beria dideliais ir mazais spuogeliais, ir aplamai oda pasidariusi tokia siurksti, sausa schmoll.gif tai po truputi stengiuosi grazinti jai senaja isvaizda.. berimus tepu arbatmedzio aliejum, vakarais tepsiu sviestmedi wub.gif na o rytais teks kokius kremus naudoti, nes bijau kad nuo naturalumo visai alergizuosis oda unsure.gif
Atsakyti
kokosai nemažai kam kemša, o šaltuoju metų sezonu būtų protinga ir kremą naudoti, nes jis daugiau drėgmės negu sviestai-aliejai odai nuneša smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 09 15, 12:41)
kokosai nemažai kam kemša, o šaltuoju metų sezonu būtų protinga ir kremą naudoti, nes jis daugiau drėgmės negu sviestai-aliejai odai nuneša smile.gif

kazka girdejau, bet maniau kad kaip tik gal aliejai/sviestai labiau drekina odele, juk tai natur.produktas turintis daug geru savybiu, o kremai tai pagrinde tik chemija.. g.gif
Atsakyti
na kad ne, yra aibė įvairių natūralių, ekologiškų kremų, bet čia jau Natūralios kosmetikos gamintojų temos objektas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lapuaite @ 2010 09 15, 13:04)
na o rytais teks kokius kremus naudoti, nes bijau kad nuo naturalumo visai alergizuosis oda unsure.gif
kremus galima ir paciai maisytis, ir pirkti gatavus. yra ir naturaliu kremu sociai juk, Satura ikele nuoroda, kur apie juos reikia diskutuoti 4u.gif
QUOTE(lapuaite @ 2010 09 15, 14:12)
kazka girdejau, bet maniau kad kaip tik gal aliejai/sviestai labiau drekina odele, juk tai natur.produktas turintis daug geru savybiu, o kremai tai pagrinde tik chemija.. g.gif
mano manymu, aliejai labiau maitina, na kai kurie ir drekina gerai, bet visumoj tai labiau maitina
Atsakyti