Įkraunama...
Įkraunama...

Išmokos vaikams, vaiko pinigai

as tai nesuprantu vieno dalyko,paaiskinkit man tundrai.525 tai pinigai nuo 2010 metu.o pernai metai tai vienam zmogui juk buvo 1050lt.o tai kodel jie skaiciuoja uz viena zmogu 525-2009 metais.?manau suprantamai parasiau.
Atsakyti
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 03 11, 23:51)
as tai nesuprantu vieno dalyko,paaiskinkit man tundrai.525 tai pinigai nuo 2010 metu.o pernai metai tai vienam zmogui juk buvo 1050lt.o tai kodel jie skaiciuoja uz viena zmogu 525-2009 metais.?manau suprantamai parasiau.

Va tu kurie tai skaiciuoja ir paklausk-mes tikrai neatsakysim doh.gif
Atsakyti
QUOTE(T'Nova @ 2010 03 11, 18:37)
ziuri apskritai  seimos pajamas per 2009.
tarkim, seima 3 zmoniu - zmona, vyras ir vaikas. zmonos ir vyro pajamos per 2009 kur ieina viskas - pasalpos, atlyginimai, stipendijos - VISOS OFICIALIOS PAJAMOS, prie kuriu prieina mok. inspekcija, pliusuojamas, isvedamas menesio vidurkis. 3x525 lygu 1575. taigi, jei seimos pajamu men vidurkis nevirsija 1575, 97 litus gausit , jei virsija, tai negausit schmoll.gif

ŠITA NETEISINGA - NES 97LT MOKAMI VAIKAMS IKI 2 METU (o cia pasalpai skaiciuoja tik vien mamytes pajams - ar ji gauna per menesi 525lt) 1575lt -3 asmenims skaiciuojami,jei vaikas virs 2 metuku.

Papildyta:
man tai nedaeina is kur tas juokingas skaicius atsirado 525? kai vien siluma 400 kainuoja, o kur kitos islaidos butui? maistas, drabuziai, vaistai, kurie paprasciausi apie 30 kainuoja???
pasodinti ttuos zmones, kurie tokius juokus isveda ant 525, ir ziureti, kaip jiem seksis sveikus vaikus auginti, maitinant bulvemis.
negaliu, nu, pikta.  doh.gif


QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 03 11, 21:53)
Tai jeigu as su vaiku,gaudavau tik motinistes pasalpa,tai mums turi buti skaiciojama tipo 2*525=1050,tai cia per menesi,tada per metus 12*1050=12600,jei tiek ne gavau,tai turiu gauti tada 97?Ar kaip?  g.gif


turiu du vaikus:
uz mazaja iki 2 metuku gaudavau po 97lt
uz vyresni 52lt
taigi: esu motinystes atostogose ir gaunu is sodros daugiau nei 525lt - taigi uz vaika iki 2 metu siemet negausiu, nes gaunu daugiau nei 525lt "sau- skaiciuoja tik mano vienos pajamas"- bet pasake ateikit kai vaikui sueis lygiai du metukai - gausiu 52lt
uz vyresni skaiciuoja jau kitaip- nuo bendru seimos pajamu (esu nevedusi) taigi skaiciuoja mano motinystes pasalpa, vyro pajamos (kuris ir nesusituokus pasirodo skaiciuojamas- gerai,kad bent birzoj stovi) ir visas kitas pajamas kurios tik imanomos (dividendai, palukanos, laimejimai paveldejimai ir t.t uz praeitus metus) jei kiekvienam seimos nariui neiseina po 525lt (2 asmenims-1050lt, 3 asmenims 1575lt,4 asmenims2100lt per menesi) vadinasi vaikui 52lt priklauso.
jeigu kazkuriais menesiais ir virsijo, tai nieko tokio, nes jei paskutinius menesius truksta - galutiniam rezultate vistiek vedamas pajamu menesinis metu vidurkis
tikiuosi kam nors padejau, su daugiavaikem virs 3 vaiku kazkaip vel kitaip skaiciuoja

o kai pajamos neisnesa- tada pasirodo galima ir i socialine pasalpa pretenduot apie kuria pirma kart suzinojau tik tvarkydama vaiko pinigelius, ten skaiciuoja irgi nuo bendru pajamu kiek tenka vienam asmeniui, o jei pradedi gaut socialine pasalpa (pradedant nuo 5lt, bet dazniausiai apie 300lt), o jei studijuoji aukstaji moksla , nesvarbu ar universitetas ar kolegija, dieninis ar vakarinis ar istestinis- gali pretenduot i stipendija, kurios dydis 390lt (zodziu apmoka tavo aukstaji issilavinima) http://www.vsf.lt/index.php?id=693
zodziu kai pajudinau visa ta burbula, kad pabiro- viena paskui kita pasalpos
o ejau del 52lt pasitikslint ar priklauso
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 12 kovo 2010 - 16:00
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 12, 15:31)
turiu du vaikus:
uz mazaja iki 2 metuku gaudavau po 97lt
uz vyresni 52lt
taigi: esu motinystes atostogose ir gaunu is sodros daugiau nei 525lt - taigi uz vaika iki 2 metu siemet negausiu, nes gaunu daugiau nei 525lt "sau- skaiciuoja tik mano vienos pajamas"- bet pasake ateikit kai vaikui sueis lygiai du metukai - gausiu 52lt
uz vyresni skaiciuoja jau kitaip- nuo bendru seimos pajamu (esu nevedusi) taigi skaiciuoja mano motinystes pasalpa, vyro pajamos (kuris ir nesusituokus pasirodo skaiciuojamas- gerai,kad bent birzoj stovi) ir visas kitas pajamas kurios tik imanomos (dividendai, palukanos, laimejimai paveldejimai ir t.t uz praeitus metus) jei kiekvienam seimos nariui neiseina po 525lt (2 asmenims-1050lt, 3 asmenims 1575lt,4 asmenims2100lt per menesi) vadinasi vaikui 52lt priklauso.
jeigu kazkuriais menesiais ir virsijo, tai nieko tokio, nes jei paskutinius menesius truksta - galutiniam rezultate vistiek vedamas pajamu menesinis metu vidurkis
tikiuosi kam nors padejau, su daugiavaikem virs 3 vaiku kazkaip vel kitaip skaiciuoja

o kai pajamos neisnesa- tada pasirodo galima ir i socialine pasalpa pretenduot apie kuria pirma kart suzinojau tik tvarkydama vaiko pinigelius, ten skaiciuoja irgi nuo bendru pajamu kiek tenka vienam asmeniui, o jei pradedi gaut socialine pasalpa (pradedant nuo 5lt, bet dazniausiai apie 300lt), o jei studijuoji aukstaji moksla , nesvarbu ar universitetas ar kolegija, dieninis ar vakarinis ar istestinis- gali pretenduot i stipendija, kurios dydis 390lt (zodziu apmoka tavo aukstaji issilavinima) http://www.vsf.lt/index.php?id=693
zodziu kai pajudinau visa ta burbula, kad pabiro- viena paskui kita pasalpos
o ejau del 52lt pasitikslint ar priklauso





Sita viska supratau,tik vienas dar vis nedaeina,tai uz 2009 metus skaiciuoja motinistes pasalpa? nu del 97 lt. doh.gif Nes jeigu ima uz 2009 metus,tai as pasirodo veltui laukiu tu pinigeliu verysad.gif Nes daugiau nei puse metu gaudavau po 100 % kol vaikui metukai suejo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 12 kovo 2010 - 16:25
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 03 12, 17:22)
Sita viska supratau,tik vienas dar vis nedaeina,tai uz 2009 metus skaiciuoja motinistes pasalpa? nu del 97 lt.  doh.gif Nes jeigu ima uz 2009 metus,tai as pasirodo veltui laukiu tu pinigeliu  verysad.gif  Nes daugiau nei puse metu gaudavau po 100 % kol vaikui metukai suejo.

taip teisingai supratai, visi kas pretenduoja i 97 litukus, bet gauna motinystes pasalpa, didesne nei 525 litukai- uz vaikuti 97 lituku negaus (tik dabar bijau pameluot ar skaiciuoja uz praeitus metus vien mamytes pajams, ar dabar, jei vis dar gauni 525lt is sodros (mano pajamos kai didesnes tiek siais tiek praejusiais is sodros nei 525lt- tai ir nepagalvojau labiau isigilint)- idomiai ten skaiciuoja uz ta vaikuti iki 2 metuku- atrodo lyg specialiai tam kad nei viena negautu)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 12 kovo 2010 - 16:47
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 12, 16:43)
taip teisingai supratai, visi kas pretenduoja i 97 litukus, bet gauna motinystes pasalpa, didesne nei 525 litukai- uz vaikuti 97 lituku negaus (tik dabar bijau pameluot ar skaiciuoja uz praeitus metus vien mamytes pajams, ar dabar, jei vis dar gauni 525lt is sodros (mano pajamos kai didesnes tiek siais tiek praejusiais is sodros nei 525lt- tai ir nepagalvojau labiau isigilint)- idomiai ten skaiciuoja uz ta vaikuti iki 2 metuku- atrodo lyg specialiai tam kad nei viena negautu)



2009 metais tai didesne truputi buvo motinistes pasalpa nei 525 lt,o siais metais tai mazesne-tai vat ir niekaip man nedaeina uz kokius metus cia skaiciuoja,man jau galva sukasi nuo tu galvojimu blink.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 03 12, 19:00)
2009 metais tai didesne truputi buvo motinistes pasalpa nei 525 lt,o siais metais tai mazesne-tai vat ir niekaip man nedaeina uz kokius metus cia skaiciuoja,man jau galva sukasi nuo tu galvojimu  blink.gif


vaiko pinigai paskaiciuojami kasmet metams laiko,
pvz dabar bus mokami nuo 2010m sausio 1d iki 2011m sausio 1d. (net ir atbuline data, neskaitant kada parasei prasyma(gali buti parasiusi kovo 20d vistiek mokes kiek priklauso nuo metu pradzios) (berods 3metus atbuline data galima)),
o skaiciuojamos 2009 metu pajamos. 4u.gif aiskiau tariant- cia kaip alga-menesi padirbai- gavai atlyginima, tik cia metus ziuri, jei 2009m gaudavai maziau nei 525lt tai 2010 mokes, jei pamazejo tik nuo siu metu tai mokes kitais metais.
placiau galima paskaityti cia http://www.socmin.lt....php?-686915625



Nuo 2010 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d.

Išmoka vaikui

1. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).

2. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio (52 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt):

- kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų;

- kai vaikas yra nuo 7 iki 18 metų, jeigu šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų. Išmoka vaikui mokama, kol kiekvienam vaikui sukaks 18 metų, jei vyresni kaip 18 metų vaikai mokosi, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 24 metai.

Dokumentai, reikalingi išmokai gauti, pateikiami atsižvelgiant į aplinkybes:

prašymas;
asmens tapatybės dokumentas;
vaiko (vaikų) gimimo liudijimas (liudijimai)*;
mokyklos pažyma, jeigu vyresnis kaip 18 metų asmuo mokosi;
Išmoka vaikui nemokama, jei jis yra pilnametis ar emancipuotas ir turi savo vaikų, asmuo susituokia, yra paskelbta paieška arba jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, asmuo yra pilnametis, atliekantis bausmę, sulaikytas ar suimtas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 14 kovo 2010 - 14:52
Gal kas nors man paaiskins,ar man priklauso socialine pasalpa?Vaikui keturi menesiai,auginu viena.Dekretiniu gaunu 900.Vaiko pinigai kiek supratau nebepriklauso?
Atsakyti
QUOTE(Melisa87 @ 2010 03 14, 16:05)
Gal kas nors man paaiskins,ar man priklauso socialine pasalpa?Vaikui keturi menesiai,auginu viena.Dekretiniu gaunu 900.Vaiko pinigai kiek supratau nebepriklauso?

Nepriklauso nei soc pasalpa (nes jum iseina po 450) nei uz vaika 97 smile.gif,bet galit tvarkytis maisto davini ir kompensacijas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 14, 14:47)
vaiko pinigai paskaiciuojami kasmet metams laiko,
pvz dabar bus mokami nuo 2010m sausio 1d iki 2011m sausio 1d. (net ir atbuline data, neskaitant kada parasei prasyma(gali buti parasiusi kovo 20d vistiek mokes kiek priklauso nuo metu pradzios) (berods 3metus atbuline data galima)),
o skaiciuojamos 2009 metu pajamos. 4u.gif aiskiau tariant- cia kaip alga-menesi padirbai- gavai atlyginima, tik cia metus ziuri, jei 2009m gaudavai maziau nei 525lt tai 2010 mokes, jei pamazejo tik nuo siu metu tai mokes kitais metais.
placiau galima paskaityti cia http://www.socmin.lt....php?-686915625
Nuo 2010 m. sausio 1 d. iki 2011 m. gruodžio 31 d.

Išmoka vaikui

1. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (97,5 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt).

2. Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio (52 Lt) išmoka per mėnesį, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt):

- kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų;

- kai vaikas yra nuo 7 iki 18 metų, jeigu šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų. Išmoka vaikui mokama, kol kiekvienam vaikui sukaks 18 metų, jei vyresni kaip 18 metų vaikai mokosi, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 24 metai.

Dokumentai, reikalingi išmokai gauti, pateikiami atsižvelgiant į aplinkybes:

prašymas;
asmens tapatybės dokumentas;
vaiko (vaikų) gimimo liudijimas (liudijimai)*;
mokyklos pažyma, jeigu vyresnis kaip 18 metų asmuo mokosi;
Išmoka vaikui nemokama, jei jis yra pilnametis ar emancipuotas ir turi savo vaikų, asmuo susituokia, yra paskelbta paieška arba jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, asmuo yra pilnametis, atliekantis bausmę, sulaikytas ar suimtas.






Aciu uz paaiskinima notworthy.gif Bet jie kazkaip keistai skaiciuoja,tai aisku,kad praeitais metais daugiau motinistes pasalpa buvo,nei 525 lt,vis del to 100% gaudavau uz vaika.Tai cia daugumai tada nebemokes,kazkokia nesamone,ziuri ne pagal dabartine situacija,o kas pries metus buvo. g.gif
Papildyta:
QUOTE(Melisa87 @ 2010 03 14, 16:05)
Gal kas nors man paaiskins,ar man priklauso socialine pasalpa?Vaikui keturi menesiai,auginu viena.Dekretiniu gaunu 900.Vaiko pinigai kiek supratau nebepriklauso?




Nepriklauso soc.pasalpa ir 97 lt taip pat.Uzjauciu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2010 03 14, 17:25)
Aciu uz paaiskinima notworthy.gif  Bet jie kazkaip keistai skaiciuoja,tai aisku,kad praeitais metais daugiau motinistes pasalpa buvo,nei 525 lt,vis del to 100% gaudavau uz vaika.Tai cia daugumai tada nebemokes,kazkokia nesamone,ziuri ne pagal dabartine situacija,o kas pries metus buvo.  g.gif


na sugalvojo skaiciuot vien mamos pajamas iki 2 metu, kad maziau moket reiketu

butu padare kaip visose salyse, nesvarbu kokia alga gaudavai, uz vaikus visoms mamoms vienoda ismoka ir nebutu problemu, zinotum kiek priklauso ir nereiktu kas menesi galvot, kodel jai dadejo, man nueme ir panasiai.
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 14, 18:02)
na sugalvojo skaiciuot vien mamos pajamas iki 2 metu, kad maziau moket reiketu

butu padare kaip visose salyse, nesvarbu kokia alga gaudavai, uz vaikus visoms mamoms vienoda ismoka ir nebutu problemu, zinotum kiek priklauso ir nereiktu kas menesi galvot, kodel jai dadejo, man nueme ir panasiai.




Cia jau tikrau,o tai prigalvoja galvosukiu g.gif
Atsakyti