QUOTE(l'eau @ 2010 02 22, 19:26)
* man atrodo kad įniaciatyva turi perspektyvų [...]
** 100 pirmais vienerius manau geresnė įdėja, nors man atrodo geriausia būtų mokėti metus, bet nebūtinai 100 proc., o priklausomai kiek užsidirbta, žinant kad gauti metus pilną sumą mokesčius mokėti reikia maždaug keturis metus.
* Sutinku iš esmės. Tik problema ta, kad iš pradžių reikėtų sukurti ,,darželinę" sistemą ir ,,nepilnos darbo dienos" sistemą (kaip kad pvz. Vokietijoje - apie 70proc motinų, auginančių vaikus, dirba nepilną darbo dieną... tuo tarpu LT tokių tėra 9proc.). Ir tik tada natūraliai atkristų poreikis papaildomai remti mamas.
Ar žinote, kad kiekvieno vaiko išlaikymas darželyje vidutiniškai (Vilniuje ir Kaune) kainuoja 7000-13000Lt/metus. (t.y. apie 1000lt/mėn). Taigi, išmetame mamas į darbą - lai darbuojasi... atiduodame tą tūkts Lt darželiams - lai vaikai vietoje mamos auga įstaigose, o taupymo rezultatas - niekinis... tik nuostoliai - vaikai ne mamų auginami. Ar ne geriau tą sumą geriausiam vaiko ugdytojui (kalbant apie vaikus iki 2m.) palikti, kad jie augtų laimingi?
** jei mokėsime pagal atskaitos tašką ,,kiek uždirbta" - vaikai gims tik 40-čių šeimose. ir tikrai ne po 2 šeimoje - laiko tam tiesiof fiziologinio moteriai nebeliks. taigi, remiant jaunas mamas/šeimas, valstybė kaip ir iš savo rezervų sumoką, tikintis, kad mama, grįžusi į darbo rinką, iki pensijinio amžiaus nnn metų dar mokės (ir tą pačią ,,motinystės draudimo įmoką", beje...