Įkraunama...
Įkraunama...

Lauko, balkono gėlės

dar norejau paklausti: gal kas nors daigina seklytes tokiose durpinese "tabletese"? Galvoju siemet pabandyt, bet net neisivaizduoju kaip ten elgtis reikia g.gif po kiek seklyciu i jas deti, kaip laistyti, ar reikia uzdengti?
Aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Principessa @ 2008 02 28, 14:33)
dar norejau paklausti: gal kas nors daigina seklytes tokiose durpinese "tabletese"? Galvoju siemet pabandyt, bet net neisivaizduoju kaip ten elgtis reikia  g.gif po kiek seklyciu i jas deti, kaip laistyti, ar reikia uzdengti?
Aciu is anksto  4u.gif

Visas sėklas daiginant reikia pridengti, tada labiau drėgmė laikosi.
O su durpinėm tabletėm tai, jei sėklos smulkios, tai sėk po kelias į vieną, paskui, kai sudigs, paliksi stipriausią augaliuką, o kitus išrausi mirksiukas.gif
Atsakyti
Aciu, Linuke, labai. Imk baliona 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Christyyyn @ 2008 02 26, 12:32)
Kiek visokių gražių spalvyčių yra. Aš jau įsigijau surfinijų daigelių. Lauksiu gražių žiedelių  bigsmile.gif

Sveika Christyyyn, o kur tu jau gavai surfinijų daigelių?
Atsakyti
[COLOR=blue]Minesota, [COLOR=purple]dar savaitelę gali palaukti. Tik turėk omeny, kad šių begonijų daigeliai, kaip ir jų sėklytės, pradžioje būna tiesiog mikroskopiški - mano mama su padidinamu stiklu tikrina, ar sudygo smile.gif. Auga jos gan lėtai, tad žiedeliai, manau, išties bus jau vėlokai. Aš paprastai pasisėju dar lapkritį. Beje, tikiuosi sėdama tu sėklyčių neužpylei ir palaikai nuolatinę drėgmę ir temperatūrą?
Atsakyti
Pas mane labai prastai su ziniomis smile.gif gal kas jau is patirties zino, lengviau priziurimas balkonams gelytes nei sulfinijas. Man pernai grazios buvo tos sulfinijos, zydejo istisai, bet jau tas kiekviena diena nuzydejusiu ziedeliu skabymas, tai oijoij kaip igriso, paliet vien, o man jas is aukstai su kopeciom nusikabinti, tada ziuret kur padet, kad nenulauzyt saku, nes ilgos buvo, nuskabyt ir vel kartis ant kopeciu, kad pakabyt. Per daug vargo buvo. Siaip galvoju apie svyrancias begonijas, bet nesu ju pirkus. Gal patartumet ar bandyt is ugliuku nusipirkus issiaugyti ar pirkti jau uzaugusias.

Beje ir man patinka kelios rusys gelyciu vazonuose, tik as ju pavadinimu nezinau, pernai nusipirkau ir augino, norisi kiek daugiau ismanyti viska ir daugiau sirdies ideti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vartotojo vardas @ 2008 02 29, 00:11)
[COLOR=blue]Minesota, [COLOR=purple]dar savaitelę gali palaukti. Tik turėk omeny, kad šių begonijų daigeliai, kaip ir jų sėklytės, pradžioje būna tiesiog mikroskopiški - mano mama su padidinamu stiklu tikrina, ar sudygo smile.gif. Auga jos gan lėtai, tad žiedeliai, manau, išties bus jau vėlokai. Aš paprastai pasisėju dar lapkritį. Beje, tikiuosi sėdama tu sėklyčių neužpylei ir palaikai nuolatinę drėgmę ir temperatūrą?


Neužpyliau žemėmis, drėgmę palaikau uždengusi plėvele, bet kasdien vėdinu, apverčiu plėvelę. Lyg ir viskas pagal taisykles. ax.gif
Sėklos buvo padengtos baltu apvalkalu, dėl to ne tokios smulkios pasirodė. Apie sėjimą lapkritį pirmą kartą išgirdau. Ar nereikia ypatingų sąlygų rudenį pasėtiems? Juk vėsu kambariuose būna, saulės mažai.

Dar klausimuks. Į kokį kompastą reikia pikuoti daigus? Į skirtą daigams, ar į tą kurioje augs pastoviai? Ar galima daigus tręšti?

Ačiū už konsultaciją smile.gif .



Atsakyti
QUOTE(lile @ 2008 02 29, 09:05)
Pas mane labai prastai su ziniomis smile.gif gal kas jau is patirties zino, lengviau priziurimas balkonams gelytes nei sulfinijas. Man pernai grazios buvo tos sulfinijos, zydejo istisai, bet jau tas kiekviena diena nuzydejusiu ziedeliu skabymas, tai oijoij kaip igriso, paliet vien, o man jas is aukstai su kopeciom nusikabinti, tada ziuret kur padet, kad nenulauzyt saku, nes ilgos buvo, nuskabyt ir vel kartis ant kopeciu, kad pakabyt. Per daug vargo buvo. Siaip galvoju apie svyrancias begonijas, bet nesu ju pirkus. Gal patartumet ar bandyt is ugliuku nusipirkus issiaugyti ar pirkti jau uzaugusias.

Beje ir man patinka kelios rusys gelyciu vazonuose, tik as ju pavadinimu nezinau, pernai nusipirkau ir augino, norisi kiek daugiau ismanyti viska ir daugiau sirdies ideti smile.gif


Viena maziausiai prieziuros reikalaujanciu yra tagetes (vadinamos gvazdikeliais).Yra visokiu spalvu,galima derinti su kokia nors sliauziancia gele,gali buti ta pati tagete,tik smulkiaziede.Sausros nebijo,palaistai karta per savaite geriausiu atveju,o zydi visa vasara ir iki pat salciu.
As jas visur sodinu.Baisiai megstu ryskiai geltonas ir morkvines.Labai spalvingai fotografuojantis prie ju atrodo.Ir ant kapu labai gerai-is sono dar zilem apkantuoju,ir puiku,nereikia istisai priziureti.

Papildyta:
QUOTE(linuke_ @ 2008 02 28, 16:13)
tai sėk po kelias į vieną, paskui, kai sudigs, paliksi stipriausią augaliuką, o kitus išrausi mirksiukas.gif



Man visada gaila israuti ir ismesti,tai sodinu trikampiu ir visus daigelius panaudoju.Aisku,tie persodinti daiguciai leciau vystosi,bet ranka nekyla ju ismesti.Tas pats su cukiniju sodinimu-paseji keleta seklu greta,abi sudygsta ir nors uzmusk negaliu vieno "panaikinti".
Atsakyti
Sveikutes.Perskaiciau ne viena psl.bet atsakymo i man rupima klausima kaip ir neradau g.gif Jus seklytes sejat i lovelius,kuriuos gelytem prazydus dedat ant palanges ar i kokius vazonelius?As turiu prisipirkusi daug ilgu loveliu ant palangiu(lauke)sustatyti,ir nezinau ar i juos dabar seti gelytes ar i kitus kazkokius vazonelius,o kai gelytes uzaugs tada perkelti i lovelius? g.gif ir kas kiek laiko laistyti pasetas seklas?
Atsakyti
QUOTE(daugvaikuciu @ 2008 02 29, 12:28)
Viena maziausiai prieziuros reikalaujanciu yra tagetes (vadinamos gvazdikeliais).

tagetes tai cia tie vadinami serenciai?? dar niekada neteko tokio pavadinimo girdet g.gif

Dominuke, seklytes as seju i dezutes, o kai jau sudygsta ir biskeli paauga ispikiuoju ir tada jau i lovelius ar vazonus.. Bet manau kad galima ir tiesiai i lovelius.. tik tada juos is balkono turesi parsinesti nes temperatura turi buti apie +20 +22.

Gal kas nors zino kur Kaune didenis geliu seklu pasirinkimas? Vakar nuvaziavau i pramones senukus tai net nustebau koks mazas pasirinkimas.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(lile @ 2008 02 29, 08:05)
Pas mane labai prastai su ziniomis smile.gif gal kas jau is patirties zino, lengviau priziurimas balkonams gelytes nei sulfinijas. Man pernai grazios buvo tos sulfinijos, zydejo istisai, bet jau tas kiekviena diena nuzydejusiu ziedeliu skabymas, tai oijoij kaip igriso, paliet vien, o man jas is aukstai su kopeciom nusikabinti, tada ziuret kur padet, kad nenulauzyt saku, nes ilgos buvo, nuskabyt ir vel kartis ant kopeciu, kad pakabyt. Per daug vargo buvo. Siaip galvoju apie svyrancias begonijas, bet nesu ju pirkus. Gal patartumet ar bandyt is ugliuku nusipirkus issiaugyti ar pirkti jau uzaugusias.

Beje ir man patinka kelios rusys gelyciu vazonuose, tik as ju pavadinimu nezinau, pernai nusipirkau ir augino, norisi kiek daugiau ismanyti viska ir daugiau sirdies ideti smile.gif

begonijos labai gražios, nereikia lieti kiekvieną dieną ir žiedų nurinkinėti. Bet jos augs tik pavėsyje, arba bent jau pusiau pavėsyje. Jei sodinsi visiškoje saulėje, nieko gero nebus

QUOTE(Principessa @ 2008 02 29, 12:30)
Gal kas nors zino kur Kaune didenis geliu seklu pasirinkimas? Vakar nuvaziavau i pramones senukus tai net nustebau koks mazas pasirinkimas..  g.gif

aha, aš irgi žiūrėjau Senukuose. Kažkaip nieko gero. gal dar anksti g.gif Bandysiu į Žalią stotelę nuvažiuoti, gal ten bus įvairesnių sėklų g.gif
Atsakyti
QUOTE(linuke_ @ 2008 02 29, 14:04)
aha, aš irgi žiūrėjau Senukuose. Kažkaip nieko gero. gal dar anksti g.gif Bandysiu į Žalią stotelę nuvažiuoti, gal ten bus įvairesnių sėklų g.gif

tikrai ne anksti.. gi jau vasaris baigiasi... schmoll.gif
o kur kaune yra zalia stotele?? Bandysiu siandien iki Magnus nuvaziuot kur vyduno al prie azuolyno yra.. pranesiu apie rezultatus wink.gif
Atsakyti