Įkraunama...
Įkraunama...

Mano vaikas KAIRIARANKIS!!!

Aš pati esu kairiarankė ir nematau ko čia jaudintis dėl to schmoll.gif
Manęs kiek pamenu niekas perauklėti nebandė, nes labai gerą jauną auklytę turėjom,
bet gal kiek anksčiau darželio laikais ir buvo tokių bandymų.

Bet užaugau be problemų jokių, niekada neiškildavo nepatogumų.
Ir nerdavau ir megzdavau.

Bet iki šiol jokių "daiktų kairiarankiams" neteko naudot - nei žirklių, nei rašiklių nieko.
Gal čia kiek per naujas išmislas man unsure.gif
Bet ir kompiuterio pelė visą gyvenimą dešinėj pusėj buvo, ir nebuvo net minties perkelti - nepatogu.

Tad duokit vaikams laisvę rašyti ta ranka, kuria jiems yra patogiau.
Atsakyti
QUOTE(Doliux @ 2013 06 12, 23:45)
As pati esu kairiaranke ir tikrai daug teko mokykloj praeiti ir mamai eiti pas direktore nes ir su liniuote per rankas gaudavau ir daznai budavo taip kad ka parasydavau su tais laikais rasaliniu parkeliu viska su ranka ir nuvalydavau bet su laiku ipratau neriu ir mezgiu tik su desnia ranka ir tikriausiai vienintelis man supratingas zmogus ir buvo darbu mokytoja kuri bande ir kaire ranka pamokinti ir poto desnia 4u.gif  o  dabar mano maziuke tikriausiai bus i mane nes kol kas viska ir ima kairia ranka  smile.gif

Oj kokia pažįstama situacija smile.gif , dabar ramiai viską prisimenu, bet seniau labai skaudi tema buvo. Mano mokytoja pirmoji, man irgi per nagus yra keliskart uždavus, uždavinėjimai baigėsi kai mamai išdrįsau pasakyt. Perėjau pas kitą mokytoją, kuri nesimušė biggrin.gif ,ale irgi nuvalydavau viską ką parašydavau biggrin.gif
Sūnus mano irgi kairiarankis. Jokio diskomforto vaikui, mes to net neakcentuojam.
Atsakyti
Ne, nieko nereikia daryti, vaikas turi pats pasirinkti ir valgyti ir piešti ta rankyte, kuria jam patogiau. Žinoma, pradžioje bandykit pakeisti, bet jei vėl perima į kairę- taip ir [palikit. dabrtinėje literatūroje daug rašo, susiraskit- tai normalu.Tikrai.
Papildyta:
na gal tik reikia daugiau piešti, rašyti, lipdyti...- kad lavinti abi rankytes... Leiskit i kokius būrelius, tegu lavina.
Atsakyti
Aš kairiarankė ir nematau tame nieko blogo smile.gif jaučiuosi išskirtinė gerąja prasme. Vienintelis nepatogumas, kurį man sukėlė tai, kad esu kairiarankė, tai kad aš mėgdavau sėdėti viename suole kitam vaikui iš dešinės. Tai trukdydavo rašyti tiek man, tiek jam, bet tik tiek blush2.gif viską darau su dešine, tik rašau su kaire. Ir gitara grojau su dešine ranka, kaip ir visi kiti, ir visa kita darau su dešine, tik va rašau, piešiu kaire smile.gif kaire net nemoku nagų nusikirpti lotuliukas.gif kiek pamenu, niekas manęs nebandė perauklėti smile.gif mokykloj kreivai nežiūrėdavo. Bet užtat man pačiai kaip keista matyti kairiarankį doh.gif kažkada į banką nuėjau ir priėjau prie tokio jauno vaikino, kuris man dokumentus pildė kaire ranka rašydamas. Akis tik išpūčiau ir garsiai pagalvojau: kaip keistai man tie kairiarankiai rašo, nors ir pati tokia esu biggrin.gif biggrin.gif jeigu mano vaikas bus kairiarankis, net nebandysiu perauklėti smile.gif
Atsakyti
Mano dukra kairiarankė- sūnus iš viso daro v iską abiem rankom (4m) juokingiausia situacija buvo kaime- senelis pamatė kad sūnus valgo su kaire- sako- imk šaukštą į dešinę ranką, kas sukaire valgo- tai jis pasiėmė antrą šaukštą į kitą ranką ir abiem pradėjo valgyti vieną kąsnį su viena ranka kitą su kita... ir piešimas sunkiai jam sekasi betjis piešia su abiem rankom- į kurią pasiims flomasterį su ta ir pieš, kaladėles renkasi ir dsu abiem- nors dabar pastebiu jau ir labiau renkasi- jei valgo su tėte, valgo dešine ranka, jei su sese- kaire...
dėl įvairių priemonių, žinokit yra skirtumas, žirklių ašmenys kutaip įdėti aš bandžiau kirpti su kairiarankių žirklėmis- nepavyko- persilenkia žirklės, darželyje viena mergaitė paėmė dukros žirkles ir sulaužė- nes buvo kirpta keli lapai ir jos neatlaikė dešiniarankio vaiko spaudimo smile.gif
Rašikliai- gavom dovanų pirmoko parkelį (28lt) jis su specialiais grioveliais skirtas kairiarankiams - tokie yra ir dešiniarankiams. Skustukai- neaktualu- nes dabar populiarūs universalūs iš abiejų pusių ašmenys.
Man ydomu kitkas- kaip kairiarankiams sekasi nerti vašeliu? megzti??? mezgimas tai dar pusė velnio, tačiau vašeliu mano mama nors labai norėjo išmokti, bet jai niekaip nepavyko... o juk darbeliai laukia mano dukters... nervuojuosi...Bėda tame dar kad prašyt pagalbos padėt dukrai galiu tik draugės ir jos sūnaus, mama- perauklėta kairiarankė... gal sakau internete reik paieškoti pamokų nėrimo vašeliu kairiarankiams???? bandžiau išmokinti dukrą, tai paprasčiau buvo pynutę rankomis išmokinti nupinti nei su vąšeliu.... 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Reginiukas @ 2013 05 30, 17:10)
o va man truputį liūdna, aišku, nematau nieko blogo, bet mano visi trys vaikučiai kairiarankiai  doh.gif . labiausiai gaila dėl mergaitės nes muzikos mokykloje negalės stoti į norimą instrumentą, liks tik fortepijonas  unsure.gif

o kokio instrumento norėjo??? mano dukra kairiarankė, mes stojome į smuiką. Antras instrumentas greičiausiai bus priverstinis fortepionas...
dabar galvoju- gitaros yra specialios kairiarankiams... (aišku kainuoja) kanklės irgi be problemų- man sunku dešinarankei buvo su kanklėmis- juk pagrinde ten dirba kairė (jei groji su brauktuku) o jei groji be tai vienodai kenčia abi rankos...
manau ir arfai jokio skirtumo
aišku akordioną galima ir paprašyt padaryt kairei liaudies meistų- mano kaimynas amžinajį atelsį savu laiku kai išėjo į pensiją padarė 20 armonikų (tų su mygtukais0 buvo įdomumo dėlei pradėjęs daryti ir kairiarankiui broliui- bet nebaigė... armoniką ir akordionas gi panašūs, nu skambesys kitoks...
dabar galvoju koks instrumentas gali būt kad taip širdelę skauda- šiais laikais turėk tik pinigų..
kai seksis kairiarankei su smuiku groti jei norit parašysiu po kokių metų šioje temoje, tačiau pasaulyje yra garsių smuikininkų kairiarankių... cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Klepesova: 23 rugpjūčio 2014 - 08:30
QUOTE(Klepesova @ 2014 08 23, 09:41)
Man ydomu kitkas- kaip kairiarankiams sekasi nerti vašeliu? megzti??? mezgimas tai dar pusė velnio, tačiau vašeliu mano mama nors labai norėjo išmokti,  bet jai niekaip nepavyko... o juk darbeliai laukia mano dukters... nervuojuosi...Bėda tame dar kad prašyt pagalbos padėt dukrai galiu tik draugės ir jos sūnaus, mama- perauklėta kairiarankė... gal sakau internete reik paieškoti pamokų nėrimo vašeliu kairiarankiams???? bandžiau išmokinti dukrą, tai paprasčiau buvo pynutę rankomis išmokinti nupinti nei su vąšeliu....

Megzt lengvai išmokau ir gerai mezgu bet kokius raštus, mezginius, o nerti - niekaip..ir stengiausi labai, ir ne vienas žmogus mokino, bet neišmokau niekaip. Tik pynutę išraizgau kairiąja ranka ir tuo darbelis baigtas biggrin.gif
O m-klai ką reikėjo, už mane nunerdavo cool.gif
Atsakyti
mano drauge buvo kairiaranke, bet nert vaseliu ismoko be problemu kaire ir tikrai graziai nere thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2014 08 23, 08:41)
Papildyta:

o kokio instrumento norėjo??? mano dukra kairiarankė, mes stojome į smuiką. Antras instrumentas  greičiausiai bus priverstinis fortepionas...
dabar galvoju- gitaros yra specialios kairiarankiams... (aišku kainuoja) kanklės irgi be problemų- man sunku dešinarankei buvo  su kanklėmis- juk pagrinde ten dirba kairė (jei groji su brauktuku) o       jei groji be tai vienodai kenčia abi rankos...
manau ir arfai jokio skirtumo
aišku akordioną galima ir paprašyt padaryt kairei liaudies meistų- mano kaimynas amžinajį atelsį savu laiku kai išėjo į pensiją padarė 20 armonikų (tų su mygtukais0 buvo įdomumo dėlei pradėjęs daryti ir kairiarankiui broliui- bet nebaigė... armoniką ir akordionas gi panašūs, nu skambesys kitoks...
dabar galvoju koks instrumentas gali būt kad taip širdelę skauda- šiais laikais turėk tik pinigų..
kai seksis kairiarankei su smuiku groti jei norit parašysiu po kokių metų šioje temoje, tačiau pasaulyje yra garsių smuikininkų kairiarankių... cool.gif

Pritariu. Netiesa, kad kairiarankiams apribotas instrumentų pasirinkimas smile.gif Jokių norų koreguoti nereikia smile.gif
Kanklėm (t.y. kanklėmis vadinama išsigimėle) garsą ir jo kokybę formuoja dešinė, taip pat užgavimo brauktuku technika aktualesnė negu dengimo keitimas smile.gif. Gal tik vieną kanklininką žinau, kuris pirštais skambino apkeitęs rankų padėtis smile.gif. Skirtumas yra, bet near lemiamas smile.gif
Kairiarankiai smuiku groja puikiai smile.gif Tinkami rinktis smuiką kaip profesiją visam gyvenimui smile.gif
Mano kairiarankiukui gitaroje ši ypatybė tik privalumas. Kaip ir kanklėse - išlavinama kairė ir tiek....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 24 rugpjūčio 2014 - 17:04
QUOTE(Klepesova @ 2014 08 23, 08:41)

Man ydomu kitkas- kaip kairiarankiams sekasi nerti vašeliu? megzti??? mezgimas tai dar pusė velnio, tačiau vašeliu mano mama nors labai norėjo išmokti,  bet jai niekaip nepavyko... o juk darbeliai laukia mano dukters... nervuojuosi...Bėda tame dar kad prašyt pagalbos padėt dukrai galiu tik draugės ir jos sūnaus, mama- perauklėta kairiarankė... gal sakau internete reik paieškoti pamokų nėrimo vašeliu kairiarankiams???? bandžiau išmokinti dukrą, tai paprasčiau buvo pynutę rankomis išmokinti nupinti nei su vąšeliu.... 4u.gif


Aš esu kairiarankė ir mama norėjo išmokyt nerti vąšeliu, bet niekaip nemokėjo parodyti ant kairės rankos tai teko mokytis su dešine ir puikiai pavyko thumbup.gif
Atsakyti
Mano brolis kairiarankis ir nieko cia baisaus. Kai mokesi mokykloje, turejo spec kapsulini parkeli. Mama pamenu kelis kartus "bruko" sauksta ar parkeli I desine, bet jam nieko nesigavo ir tuo viskas baigesi smile.gif dabar tarnauja... o juk aknsciau kairiarankiu ir I armija nepriimdavo :/ Laikai keiciasi ;)
Atsakyti
Aš pati kairiarankė, dukra ir sūnus- taip pat. Beliko tik vyrą kairiarankiškumo bacila užkrėsti:)
Atsakyti
Mano mergaite kaireranke nors giminej tokiu nera smile.gif net nebandau perauklet ( ir kazi ar imanoma jei pas zmogu geriau veikia ta smagenu puse smile.gif )
Atsakyti