Įkraunama...
Įkraunama...

Vaistai ir nėštumas

Na taip, skaiciau anotacija pries gerdama vaistus, ten buvo grieztesne nuoroda, kad nepatartina nescioms ar kazkas pan. Paziuresiu, ka pasakys gydytoja, dabar jau vis tiek nieko nepakeisiu - vaistai seniai sugerti...
Atsakyti
Tai aišku,kad kiekviena renkasi paal save.Tik aš niekur nepaminėjau,kad išgėrus pusę tabletės paskui nesuku sau dėl to galvos. Aišku suku,kaip ir prieš tai sukau,kol galvą skaudėjo,bet išgėrus bent jau galvos neskauda. Stresas juk irgi kenkia.
Atsakyti
QUOTE(mad_nomad @ 2006 02 01, 14:41)
Sveikos, paskaiciau jusu zinutes ir dar labiau sunerimau: keli metai nuolat geriu psichotropinius vaistus. Pries pat nestuma vaistai buvo keiciami istisai. Pirmas 4 nestumo savaites geriau ju nemazai - seroquel 200mg, wellbutrin 300 mg, asentra 50 mg ir lorafen 4-6 mg. Suzinojus apie nestuma - 5-6 savaite paliko tik seroquel 150 mg ir wellbutrin 300, dabar - ty 7 savaite pagal gydytojo rekomendacijas nutraukiau wellbutrin ir grizau prie asentra plius seroquel. Kitu paskirtu vaistu pasamoningai nevartoju arba vartoju maziau negu skirta, kakzaip ranka nekyla gert, o isgerus ilgai atsiprasineju vaikelio.

Atlantida raso kad asentra reikia nutraukti PRIES 2 MENESIUS o man ja dabar paskyre! Gydytojas tikina kad vaistai nera labai didelem dozem ir pavojaus kelti neturetu, taciau ginekologe nebuvo tokia optimistiska, tik pasake kad gydymo savavaliskai nenutraukciau. Visose anotacijose rasoma kad sie vaistai su nestumu nesuderinami, bet gydytojas aiskina kad taip rasoma del to kad poveikis nera istirtas arba per mazai duomenu. Del siu priezasciu siuncia pas genetikus, bet uzrase tik kovo 28 diena, tai bus jau 15 savaite.

Labai bijau kad pakenkiau vaisiui ir bijau kad nebutu genetiku konsultacija saukstai po pietu. Tuo labiau kad paaiskejo kad mano toxoplazmozes titrai IgG (rodantys neaktyvia infekcija) 16 kartu virsija normas (pries 5 metus sirgau  toxoplazmoze). Infekcinej ligoninej gydytoja sake kad didelio pavojaus nemato, bet siuntime uzrase kad genetiko konsultacija del to taip pat reikalinga.

Gal kas zinote, ar nebus velu eit pas genetikus 15 savaiciu laikotarpiu? Gal turejote nelames gerti psichotropinius vaistus nestumo metu ir kaip sekesi Jums ir Jusu vaikeliui?


Velu, tai tikrai nebus - pats tas 4u.gif
Kiek man kur teko skaityti apie vaistuku naudojima, visur raso, kad ju skyrimo nauda mamai turi buti didesne uz galima rizika vaisiui. Na vat, ir zinok zmogus. Siaip kiek skaiciau, kad ligoninese nestukems, jei l. blogai miega duoda raminamuju ar migdomuju nakciai, tai gal ir tie neuroleptikai nera jau tokie pabaisos, juk skiria, todel, kad jie reikalingi. g.gif
Papildyta:
QUOTE(Rasandra @ 2005 12 27, 18:07)

Kiek zinau, vienintelis leidziamas vaistas nuo skausmo  nestuke.gif yra paracetamolis.


Nu, kad ne, aspirinas irgi visai leidziamas, o kartais net skiriamas, kad placenta geriau isitvirtintu. Man gydytojs taip sake ir ne vienas. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aistukas @ 2006 02 08, 16:08)
Nu, kad ne, aspirinas irgi visai leidziamas, o kartais net skiriamas, kad placenta geriau isitvirtintu. Man gydytojs taip sake ir ne vienas. blush2.gif

Aha, aš irgi kažką panašaus girdėjau smile.gif Kad aspirinas negerai tik nėštumo pabaigoje ax.gif
Atsakyti
Man tik paracetamolį leido gydytoja
Atsakyti
QUOTE(laiminga_mamyte @ 2006 02 08, 20:01)
Man tik paracetamolį leido gydytoja

jo,man irgi sake kad galima gerti paracetamoli,nes jis nekenkia leliukui. nors vienai nestuke.gif daktare sake gerti relaniuma,o cia tai nesilpnas raminamasis vaistas,nu bet liepe g.gif
Atsakyti
LABA DIENA,

Pasidalinsiu savo patirtimi ir mintimis dėl įvairių vaistų naudojimo.Su nėštumais (dabar 3-as) turėjau įv. problemų, tad pagulėdavau ligoninėse.Priklausomai nuo situacijos, net ir iki 12-kos sav. leidžiami ir raminantys, ir nuskausminantys vaistai, pvz Nošpa, Dizimpex(nežinau ar teisingai surašiau). Kaip ir teigiama, gydytojas turi pats įvertinti vaistų naudą ir riziką.Tarkim, jei gręsia persileidimas ir gydytojas mato būtinybę numalšinti spazmavimą, jis pasirenka naudoti Nošpa, ar kitus raminančius. Ir daugumai nėščiųjų su komplikacijomis taip daroma. Aišku, niekas negali pasakyti, ar tai turės(turėjo) kokį poveikį, nes jis gali būti nežymus ir nepastebimas (tarkim vėlesniame gyvenime kokios ligos).

Tačiau - yra tyrimų kad ir dabartiniai vaikų skiepai gali turėti įtaką onkologinėms ligoms.
Todėl manau tikrai nereikia nervintis dėl to, kas jau įvyko.
Nepiktnaudžiauti vaistais, žinoma, bet ir negalvoti kad viskas baigsis blogai.

Atsakyti
O ka manote apie tokia situacija:
mergina gere antibiotikus, nes buvo plauciu uzdegimas,
poto po kurio laiko pasidare testa ir jis teigiamas,
tik nezino kuriuo metu pastojo. Kaip stipriai galejo pakenkti
jie nestumo pradzioje?
Atsakyti
QUOTE(Atlante @ 2006 03 02, 15:48)
O ka manote apie tokia situacija:
mergina gere antibiotikus, nes buvo plauciu uzdegimas,
poto po kurio laiko pasidare testa ir jis teigiamas,
tik nezino kuriuo metu pastojo. Kaip stipriai galejo pakenkti
jie nestumo pradzioje?

manau reiktu pasakyti gyd nes girdejau kad vienai mergina del tokios situacijos siunte i genetikos centra pasidaryti tyrimus ar tie antibiotikai nepakenke vaisiui g.gif todel siulyciau pasisakyti gyd ir butinai pasakyti kokios ten vaistus gere ir ji nuspres ar tie vaistai is tikro buvo pavojingi nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(Atlante @ 2006 03 02, 16:48)
O ka manote apie tokia situacija:
mergina gere antibiotikus, nes buvo plauciu uzdegimas,
poto po kurio laiko pasidare testa ir jis teigiamas,
tik nezino kuriuo metu pastojo. Kaip stipriai galejo pakenkti
jie nestumo pradzioje?

sveikos.as pati asmeniskai susiduriau su tokia problema,buvau jau 7men nescia,kai pagulde i ligonine su inkstu uzdegimu,net neuzdegimas,o paprasciausia gimda per daug inkstus spaude,todel slapima bloga rode.pagulde,suleido kursa antibiotiku(pinicilina)gryzau o po dvieju savaiciu vel atsiduriau ligoninej,pasirodo antibiotikai pazeide vaiko augima,rezultatas-vaikas invalidas.aciu labai tiems daktaram kurie taip rupinasi mumim verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(liena@dsl.takas.lt @ 2006 03 02, 21:19)
sveikos.as pati asmeniskai susiduriau su tokia problema,buvau jau 7men nescia,kai pagulde i ligonine su inkstu uzdegimu,net neuzdegimas,o paprasciausia gimda per daug inkstus spaude,todel slapima bloga rode.pagulde,suleido kursa antibiotiku(pinicilina)gryzau o po dvieju savaiciu vel atsiduriau ligoninej,pasirodo antibiotikai pazeide vaiko augima,rezultatas-vaikas invalidas.aciu labai tiems daktaram kurie taip rupinasi mumim  verysad.gif

kazkoks siaubas doh.gif
oi mergytes pries dedamos vaistukus i burna gerai pagalvokit ar nepakenks leliukui nestuke.gif
Atsakyti
Laba diena, esu naujoke jusu skyrelyje, t.y. tik siandien perejau is nesulaukiaunciu gandro. Taigi norejau papasakoti savo rupesti. Pres savaite, kai dar nezinojau, kad esu nescia, man buvo diagnozuotas vidinis hemarojus,t.y. rastas vienas mazgelis tieisojoje zarnoje. Paskyre gerti detralex ir posterizan zvakutes visa menesi. Pageriau ju savaite ir stai suzinojau, kad esu nescia. Dabar nezinau, ka daryti. Kontraindikacijose raso, kad nekenkia, bet reikia pasitarti su gydytoju. As taip noriu issigydyti ta savo hemaroju, o man liko dvi savaites gerti tuos vaistukus. Net nezinau, kad daryti. Ginekologe liepe nebegerti, bet parasyta, kad tie vasitai nekenkia...?
Atsakyti