Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas II

QUOTE(georgiana @ 2010 08 04, 07:39)
as ankstyvus kopustukus na tuos kurie dar gyvi liko, tiesiog apipjaustysiu, po to neddelem juostelem supjaustysiu ir i saldikli, bus sunums ziema i sriuba ideti smile.gif

bet kopūstai atšaldyti tokie pavandeniavę būna.......
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2010 08 04, 00:03)
Ziedinius kaip visada kirminai uzpuole, nemalonu valgyti schmoll.gif  Ankstyvi mazuliukai labai, jokio balandelio nesusuksi doh.gif  O velyvi is viso galvu nesuka smile.gif


daug skaiciau apie kopustu auginima,tai galiu patarti toki dalykeli: jei megstate ziedinius kopustus, tai pabandykite juos auginti po agro plevele, tada nepuola kirminai. daigus auginti po agro plevele ir persodinus kopustus vel apdengti ta pacia plevele, arba paugejusius apristi agro plevele taa ir kirminai nepuola, ir nereikia lapu virsuje suristi smile.gif
Atsakyti
Aciu uz patarima 4u.gif Bandot ikalbeti vel auginti lotuliukas.gif lotuliukas.gif Gal ir ismeginsiu si buda, nes labai labai megstu ziedinius kopustus smile.gif
Atsakyti
zinoma pabandykit. as irgi labai megstu ziedinius, todel irgi bandysiu tokiu budu. siemet tai siaubingai nepasiseke net su daiagais - jie vos isdyge nudziudavo. tada dar sejau birzeli, tai sitie iki siol net iki sprindzio dydzio neuzaugo. bet jau kitamet pasesiu po danga ir jie man ten tunos kol uzaugs lotuliukas.gif
Papildyta:
pamirsau pamineti, kad vienoje is el. parduotuviu maciau ziediniu kopustu veisle, kurios ziedas auga jau pasislepes po lapais. gal butu siek tiek paprasciau tokius auginti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ausra.ryte @ 2010 08 05, 11:18)

pamirsau pamineti, kad vienoje is el. parduotuviu maciau ziediniu kopustu veisle, kurios ziedas auga jau pasislepes po lapais. gal butu siek tiek paprasciau tokius auginti biggrin.gif

Nežinau, ar tokią veislę matėt, bet mano irgi buvo lapais žiediniai kopūstai pasislėpę.
Jei reiks, galėsiu paieškoti pakelio, kokią sėjau 4u.gif
Augo visai neblogai, visi suformavo žiedynus, tik užpuolė tokie stori kirminai (labai š...antys). Dabar visus žiedinius kopūstus jau nupjoviau ir užšąldžiau.
Patarimas dėl agroplėvelės labai geras - seniau taip augindavau ir kirminų nebūdavo. Šiemet patingėjau uždengti nuravėjus ir užpuolė doh.gif
Atsakyti
[quote=Asese,2010 08 05, 12:26]
Dabar visus žiedinius kopūstus jau nupjoviau ir užšąldžiau.

oi kaip smagu biggrin.gif . zavu, kad jums pavyksta.
ar galetumet smulkiau paaiskinti nuo pat pradziu kaip auginate daigus? pas mane vakarineje puseje palange, tai gal del to daigai nukepa. kaip dengete ar visus po viena plevele ar kiekviena atskirai? kaip realiai atrodo auginimo eiga? aciu
Atsakyti
Daigus pasėjau šiltnamyje šiemet (seniau šiltnamyje išaugindavo mama)
Kai paauga - persodinu į daržą ir uždengiu visus viena agroplėvėle: ir ankstyvuosius, ir brokolius, ir kalafijorus, ir vėlyvuosius (tik nebeauginu briuselio kopūstų - neauga jie man, nespėja susukti galvyčių g.gif ) 4u.gif
Tik agroplėvelę reikia nusipirkti platesnę, kad augant kopūstams būtų rezervo ir galima būtų leisti kilt jai aukštyn 4u.gif O nudengti tik ravint 4u.gif
Visai nudengiu, kai jau masiškai anksytvieji kopūstai prasideda - tada jau ir tie kopūstinukai, sako, mažiau skraido, neužpuola kirminai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Asese: 05 rugpjūčio 2010 - 13:06
aciu labai, asese, uz informacija. siaip nemazai esu pasiskaiciusi apie tai, bet man daug geriau, kai va taip paaiskinama. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2010 08 05, 14:05)
Daigus pasėjau šiltnamyje šiemet (seniau šiltnamyje išaugindavo mama)
Kai paauga - persodinu į daržą ir uždengiu visus viena agroplėvėle: ir ankstyvuosius, ir brokolius, ir kalafijorus, ir vėlyvuosius (tik nebeauginu briuselio kopūstų - neauga jie man, nespėja susukti galvyčių  g.gif ) 4u.gif
Tik agroplėvelę reikia nusipirkti platesnę, kad augant kopūstams būtų rezervo ir galima būtų leisti kilt jai aukštyn  4u.gif  O nudengti tik ravint  4u.gif 
Visai nudengiu, kai jau masiškai anksytvieji kopūstai prasideda - tada jau ir tie kopūstinukai, sako, mažiau skraido, neužpuola kirminai  smile.gif



Sakykite, prašau, o kaip tie brokokliai auga - nesu auginusi - pirmą sykį šiemet, tai man jie didžiausi užaugo , kokio pusmetrio aukščio, tikrai gražūs, bet galvikės išlenda apie 5 cm ir iš karto išsiskleidžia. Na, bet tokios mažos, net neapsimoka skint jų. Gal kas ne taip daryta, bet tik vietą užima, o naudos jokios schmoll.gif . Daugiau tikrai neauginsiu, nes kai pažiūri Maximoj, kaip žiediniai kopūstai galvos jų g.gif

Ožiedinius ir nesisekė auginti , tai šiemet uždengus laikau -matysiu , jei ir nieko nebus, tai vėl daržas sumažės kitais metais, o gaila...
Atsakyti
QUOTE(Juračiuks @ 2010 08 06, 14:57)
Sakykite, prašau, o kaip tie brokokliai auga - nesu auginusi - pirmą sykį šiemet, tai man jie didžiausi  užaugo , kokio pusmetrio aukščio, tikrai gražūs, bet galvikės išlenda apie 5 cm ir iš karto išsiskleidžia. Na, bet tokios mažos, net neapsimoka skint jų. Gal kas ne taip daryta, bet tik vietą užima, o naudos jokios  schmoll.gif . Daugiau tikrai neauginsiu, nes kai pažiūri Maximoj, kaip žiediniai kopūstai galvos jų  g.gif

Ožiedinius ir nesisekė auginti , tai šiemet uždengus laikau -matysiu , jei ir nieko nebus, tai vėl daržas sumažės kitais metais, o gaila...

Taip - brokoliai užauga tokio paties dydžio kaip žiediniai, tik jie būna neapdengti lapais ir pjauti reikia juos kol dar galvytės būna standžios, nepradėję skleistis. Nupjovus pagrindines galvas, brokolius aš palieku, tada jie dar iš šonų išaugina nedideles 5-10 cm galvytes (po 5-6 kiekvienas daigas). Man labai skanu brokoliai į troškinius - visa šeima jas mėgsta.
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2010 08 06, 15:14)
Taip - brokoliai užauga tokio paties dydžio kaip žiediniai, tik jie būna neapdengti lapais ir pjauti reikia juos kol dar galvytės būna standžios, nepradėję skleistis. Nupjovus pagrindines galvas, brokolius aš palieku, tada jie dar iš šonų išaugina nedideles 5-10 cm galvytes (po 5-6 kiekvienas daigas). Man labai skanu brokoliai į troškinius - visa šeima jas mėgsta.


Va va , aš ir juos žiauriai mėgstu, šeimyna tai nea, bet kad mažos tos galvikės pas mane - jokios naudos, o pats augalas didelis ir gražus.Reiškia kažkas negerai ir nepatinka jam , kad galvos mažos g.gif . Nebesodinsiu tikraiusiai, o tiek dėjau vilčių į juos, nes skaičiau, kad lengviausiai auginams ir še tau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Juračiuks @ 2010 08 06, 21:44)
Va va , aš ir juos žiauriai mėgstu, šeimyna tai nea, bet kad mažos tos galvikės pas mane - jokios naudos, o pats augalas didelis ir gražus.Reiškia kažkas negerai ir nepatinka jam , kad galvos mažos  g.gif  . Nebesodinsiu tikraiusiai, o tiek dėjau vilčių į juos, nes skaičiau, kad lengviausiai auginams ir še tau  verysad.gif

O kokią veislę sodinot g.gif ? Gal tiesiog reikia pasirinkt kitą ir augs puikiausiai ax.gif
Atsakyti