Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (5)

QUOTE(Juknele @ 2010 11 01, 12:32)
Parduotuves yra Vilniuj ir Kaune. Galima pirkti internetu.
Teida
Tik nakciai ta atrama isimu.
Tiesa, pirma diena, kai nupirkom, ant tos atramos dar padejau pagalvele. Bet padejau taip, kad pagalve nesieke nugaros apacios. Tik vakare pastebejau, kad i nugaros apacia isispaude metalinio strypelio zymes.  doh.gif Tai dabar dedu didziule pagalve ir viskas thumbup.gif
Sekmes, parasyk, kaip seksis su lova. Beje, o kiek mamytei metu?

Oi, atsiprašau, neturėjau priėjimo prie interneto... Taigi su lova nesiseka kol kas, Caritas sakėsi neturįs pakankamai lovų net saviems seneliams jų prieglaudos namuose... Dabar įnirtingai ieškau pagal skelbimus nupirkt kokią padevėtą už prieinamą kainą... Ech, kai jau turėsim - atkris didelis rūpestis. O mamai 62metai. Paskui pagalvojau dėl tos atramos, kur siūlėt, tai ji gerai, kol zmogus dar kažkiek pajuda per juosmenį ar ranka sveikąja prisilaiko, o kaip aš pakišiu tą atramą jei viena pati gausiu pakelt mamą sedėjimui ir tuo pačiu pakišt tą atramą.... Visgi laikau ją dar slaugos ligoninej kol rasiu lovą... Ech...
O kaip jum sekasi? 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Vilusa @ 2010 11 06, 14:35)
Valstybės lėšomis draudžiami:
"◦nesukakęs senatvės pensijos amžiaus vienas iš neįgalaus asmens, kuriam nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis, tėvų (įtėvių) arba asmuo, nustatyta tvarka paskirtas šio neįgalaus asmens globėju ar rūpintoju, slaugantis namuose nurodytą neįgalų asmenį. Ši nuostata taip pat taikoma vienam iš tėvų, globėjui ar rūpintojui, slaugančiam namuose visiškos negalios invalidą, pripažintą tokiu iki 2005 m. liepos 1 "....
http://www.sodra.lt/index.php?cid=6343
Ar esate paskirta tokiu asmeniu? (teismas paskiria).

Mmmmm, kad kažkaip labai pesimistiškai mane nureikė soc. rūpyboj dėl globos nustatymo, tipo dokumentų tvarkymas gali 1metus užtrukti, o stažas skaitytųsi ne nuo prašymo parašymo datos, o nuo teismo nutarties datos, tai sako, gal jau ir ligonio nebus po tų metų, kam prasidėt su tuo vargu... schmoll.gif Tai eisiu i savivaldybe nemokamai teisininko konsultacijai, žiūrėsiu, ką jis pasakys... Šiaip susitvarkiau mamai slaugą ir gausiu tuos pinigėlius už slaugymą, o dėl soc.draudimo esu užsiregistravus darbo biržoj ir jie kai žino mano situaciją nejuda manęs ten... Aišku būtų gerai, kad eitų stažas, dar tikiuosi, kad gal pavyks dėl globos nustatymo greičiau...
Papildyta:
QUOTE(nutė @ 2010 11 06, 15:15)
Taip, stažas eina, socialinis draudimas yra (bent jau prieš dvejus metus buvo). Bent jau mums pasitaikė labai gera valstybės paskirta advokatė, labai aiškiai surašė, ko reikia, per porą dinų viską buvau sutvarkius.

oooo ax.gif ir aš to tikiuosi mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Jazminė @ 2010 11 09, 18:50)
Sveikos, senokai nesilankiau, nes vaikai apsirgo vienas paskui kita...rupesciai  doh.gif Kaip jau rasiau, i klinika mamos nenuvezem, nes per dvi valandas niekaip nesugebejom iseiti is namu. Situacija buvo baisi, isvadino kaip tik mokejo, gerai dar , kad siaip ne taip nusiramino ir uzmigo, nes gera valanda tiesiog rekte reke, kad mes norim ja gyva palaidoti, pas pedofilus isvezti ir pan. Blogiausia, kad per ta sumaisti palikome mamos buto raktus isvaziuojant  doh.gif , dabar reikalui esant negalesime ieti doh.gif Prasem grazinti, niekaip nesusitarem, apieskojom visas sleptuves, niekur neradom verysad.gif  Jau beveik darau prielaida, kad ji jaucia, kai mes norim ja pas gydytojus nuvezti, elgiasi baisiai. Dabar bandom tartis su gydytojais, kad atvaziuotu i namus, reikia surasti optimaliausia laika, daugiau i darbo pabaiga, kita savaite lyg ir nusimato, dar reikia tikslintis laika. O dar klausimas ar ieisim i buta  g.gif Pavargau nerealiai nuo sios nezinomybes ir chaoso gyvenime.

stiprybės jums dideliausios ir išmonė kad jūsų neišsisemtų kaip nors pergudrauti mamytę... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerami Dūšelė @ 2010 11 13, 11:34)


Mmmmm, kad kažkaip labai pesimistiškai mane nureikė soc. rūpyboj dėl globos nustatymo, tipo dokumentų tvarkymas gali 1metus užtrukti


Būčiau jau prieš gerus merus susitvarkius, jei ne tas socialinis, varinėjo, stumdė, bet dabar nusprendžiau eiti iki galo.
Reikėjo jai pasakyti, gal po metų manęs, ar jūsų gali nebebūti, o ligonis bus - nėra tokios eilės tvarkos pas Dievą, nežinia kada kurį pašauks. Kaip bus taip, tvarkysiuos toliau, gal dar gyvens ilgai, nieks nežino. Pas medikus jau susitvarkiau, pirmadienį eisiu pas advokatę, ji surašys prašymą mamos vardu (parnešiu pasirašyt) ir toliau sutvarkys kas priklauso.
Kaip man seksis parašysiu, man sakė, kad rupyba daug lengviau tvarkosi nei globa.
Atsakyti
Sveikos smile.gif
O nepasiteiravot, kodel taip ilgai tvarkomi dokumentai? Nejaugi taip sudetinga ten?
Atsakyti
QUOTE(dinazaure @ 2010 11 13, 12:25)
Sveikos smile.gif
O nepasiteiravot, kodel taip ilgai tvarkomi dokumentai? Nejaugi taip sudetinga ten?

Klausiau, advokatė tiksliai nežino, tik sakė, kad rupyba visai greit, nėra sudėtinga. Va globai, žinau, viena moteris dokumentus tvarkosi nuo birželio mėn. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(dinazaure @ 2010 11 13, 11:25)
Sveikos smile.gif
O nepasiteiravot, kodel taip ilgai tvarkomi dokumentai? Nejaugi taip sudetinga ten?

Draugė tvarkėsi močiutei globą... Tai procedūra maždaug tokia:
1. Močiutei jau buvo sutvarkyti specialieji poreikiai.
2. Laukė eilėje pas teismo medicinos ekspertus apie 1,5 mėn. (čia greitai).
3. Laukė eilėje teismui dėl neveiksnumo nustatymo 1 mėn.
4. Laukė eilėje teismui dėl globos 2 savaites.
Visi kiti formalumai pakankamai greitai, t.y. tiek laiko, kiek reikia teismo sprendimui įsiteisinti, susitvarkyti kitus globėjui priklausančius formalumus - registrų centre, socialiniame, sodroje, banke. Vnž - kažkur per keturis mėnesius - susitvarkė viską pilnai.
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2010 11 13, 10:52)
Reikėjo jai pasakyti, gal po metų manęs, ar jūsų gali nebebūti, o ligonis bus - nėra tokios eilės tvarkos pas Dievą, nežinia kada kurį pašauks.

Tai va, apie tai daugelis užmiršta drinks_cheers.gif . Sėkmės tau.
QUOTE(dinazaure @ 2010 11 13, 11:25)
Sveikos smile.gif
O nepasiteiravot, kodel taip ilgai tvarkomi dokumentai? Nejaugi taip sudetinga ten?

Įtariu, dėl kai kurių darbuotojų tingumo ir valstybės politikos mažinti išlaidas nežiūrint į konkrečią situaciją. Esu gyvai girdėjus, kaip kai kurie visai neblogos būklės ligoniai gauna slaugas ar priežiūras patys pagudravę (ir greičiausiai patepę), o rimtiems ligoniams limito nebelieka.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2010 11 13, 12:45)
Sėkmės tau.

Įtariu, dėl kai kurių darbuotojų tingumo ir valstybės politikos mažinti išlaidas nežiūrint į konkrečią situaciją.

Ačiu, prireiks smile.gif 4u.gif

drinks_cheers.gif žinoma, ir aš taip manau.
kai socialiniam pasakiau, kad slaugu mamą su dideliais specialiaisiais poreikiais ir noriu būt drausta, man atsakė - čia tavo problemos cool.gif Žinoma mano, bet kas priklauso, priklauso, kam tada tie įstatymai g.gif
Atsakyti
Mums irgi tenka susidurti su sunkiu ligoniu slauga... Tetis rimtai serga veziu, deja nebepagydomu, mociute susilauze klubo sanari ir jau lovoje gulintis ligonis. Turim dilema: mociutei baigiasi laikas slaugos ligoninej, tik panasu, kad namie su ja nesusitvarkysim, pakelti net 2 su mama jos negalim, o juk reikia ir patalyne keisti ir sauskelnes, vartyti, kad pragulos neatsirastu, o ji pati visa sustingus, nei kiek nepajuda.... Ko gero lieka ieskoti mociutei pensionato....Juk dar ir teti reikia slaugyti, laimei dar pats iki tualeto nueina, atsiseda...Tik po chemiju labai silpnas buna. Mes Vilniuje, kazin koks pensionatas geresnis: Senevita, Antaviliu ar gerantologijos centras Baltupiuose (apie pastaraji nekokie atsiliepimai...)?
Atsakyti
GZA, užjaučiu, tikrai sunku console.gif Apie pensionatus nesidomėjau, bet yra mergaičių išmanančių.
Atsakyti

Aš irgi gan ilgai tvarkiaus dėl globos-pradėjau rugsejo pradžioj 2009 m, baigiaau 2010 birželio vidury. Labai ilgai reikėjo laukti pas teismo eksperta. Jei nebūčiau skambinus, eilė mums būtų priėjus tik šį rugpjūti. Po to pora mėnesių reikėjo laukt kol ekspertas sutvarkė dokumentus.
Atsakyti
QUOTE(rutulux @ 2010 11 13, 13:42)
Aš irgi gan ilgai tvarkiaus dėl globos

Toks vaizdas, kad specialiai vilkina doh.gif Juk čia laikas svarbiausia, kodėl dėl skirybų momentaliai sutvarko cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 11 13, 11:43)
Draugė tvarkėsi močiutei globą... Tai procedūra maždaug tokia:
1. Močiutei jau buvo sutvarkyti specialieji poreikiai.
2. Laukė eilėje pas teismo medicinos ekspertus apie 1,5 mėn. (čia greitai).
3. Laukė eilėje teismui dėl neveiksnumo nustatymo 1 mėn.
4. Laukė eilėje teismui dėl globos 2 savaites.
Visi kiti formalumai pakankamai greitai, t.y. tiek laiko, kiek reikia teismo sprendimui įsiteisinti, susitvarkyti kitus globėjui priklausančius formalumus - registrų centre, socialiniame, sodroje, banke. Vnž - kažkur per keturis mėnesius - susitvarkė viską pilnai.



QUOTE(rutulux @ 2010 11 13, 12:42)
Aš irgi gan ilgai tvarkiaus dėl globos-pradėjau rugsejo pradžioj 2009 m, baigiaau 2010 birželio vidury. Labai ilgai reikėjo laukti pas teismo eksperta. Jei nebūčiau skambinus, eilė mums būtų priėjus tik šį rugpjūti. Po to pora mėnesių reikėjo laukt kol ekspertas sutvarkė dokumentus.

Sveikos 4u.gif
Visus dokumentus, nuo pat pradžios (pirma slaugai) pradėjau tvarkyti kažkur liepą. Ateinantį ketvirtadienį bus jau paskutinis teismo posėdis dėl globos skyrimo. Jei nebūčiau pati važiavus pas teismo psichiatrus, eilė ekspertizei būti prėjusi... kitų metų gruodžio pabaigoj doh.gif Va kur ilgiausia laukti. Spec. poreikius sutvarkiau greitai (mums spec. poreikia dėl psichikos - psichiatrė atėjo labai greitai), teismui dokumentus padėjo suruošti psichikos sveikatos centro socialinė darbuotoja - nereikėjo net advokato. Ekspertas, kadangi buvo iš karto po atostogų, nelaukė jo prisikaupę darbai, išvadą parašė per porą savaičių. Po to teismai - po neveiksnumo nustatymo nuosprendis įsiteisėja po 30 dienų, dėl to anksčiau skirti posėdžio dėl globos negalima. Tai va tokia mano istorija...
Tėvukas mano žiauriai blūdija doh.gif Ruduo vis dėlto... verysad.gif Teko keisti vaistus - pradėjau duoti Buronilį ir Tiapridalį. Atrodo, ramesnis, nors vakar vėl ožiavosi doh.gif Gruodžio antroj pusėj paguldysiu į slaugą kokiam mėnesiui - atsipūsiu nors per šventes ax.gif
Atsakyti