Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Lietuvoje. Kiek tam reikia pinigų?

QUOTE(Kris_ @ 2010 11 26, 15:57)
jau pusmetį perkam tai tikrai ne akcija  biggrin.gif pavadinimo irgi nepasakysiu, bet tikrai yra ir norfoj ir rimi, kitose nežiūrėjau... Iki batonai labai pigūs, bet duonos pigios nemačiau, maximoj seniai buvau tai nežinau ar ten yra  g.gif


nes prie mano namu tik maximyte maza, iki, ir turgelis,o vaziuoti i kita mikrorajona,del duonos nzn ar verta g.gif
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 14:25)
p.s.gal galite pasakyti duonos pav.kuri kainuoja 90ct.nes as uzmeciau pardej aki i nukainuota tai pigiausia buvo tuo metu Bociu 1.78lt.


Gal 95 ct, IKI, Cento duona. Gal kam neskani ir nelygis, bet pabandziau neseniai palangos ir bociu, tai nea schmoll.gif saldi pasirode. Nu gal cia kaip kam, iki batonas irgi 50-60 ct kainuoja. Tai tiek, bet kiekvienam savo. Jokiu budu nesakau, kad pragyventi is minimalios algos seimai su vaikais normalu, gal ir imanoma, bet tai jau ne gyvenimas 4u.gif verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 14:25)
as neperku,bet su drauge visuomet aptariam kiek kainuoja vaika isleist i mokykla ir palyginam kiek kainavo pries 5-6m.(pasukau jai ir paklausiau kainu,tai susake tik koki ceki rado)

ir ka jus norite pasakyti,kad viskas pigiai gaunasi?


Nu nera cia 400 4u.gif O be to, viskas perkama per akcijas pries mokslo metus, tai viskas minimum trecdaliu pigiau gaunasi. Beje, parkeri uz 17 vakar ismeciau. Dakniso, vaikas net neraso su juo kaip reikiant (dar pirmokas, nelabai moka tongue.gif ), bet ardosi dalimis, neuzsisuka. Uztai puikiai tarnauja pirktas uz 3 lt is tos pacios maxes biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rainiukas: 26 lapkričio 2010 - 15:30
rimi yra ekologiskas batonas be E putinas vadinasi. labai skanus ir kainuoja apie 80 ct 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2010 11 26, 16:29)
Gal 95 ct, IKI, Cento duona. Gal kam neskani ir nelygis, bet pabandziau neseniai palangos ir bociu, tai nea schmoll.gif saldi pasirode. Nu gal cia kaip kam, iki batonas irgi 50-60 ct kainuoja. Tai tiek, bet kiekvienam savo. Jokiu budu nesakau, kad pragyventi is minimalios algos seimai su vaikais normalu, gal ir imanoma, bet tai jau ne gyvenimas 4u.gif  verysad.gif


nu va ir issiaiskinom kokia cia duona lotuliukas.gif pvz.as jos nepirkus niekada,nes man labai patinka tevo su medum(berots toks pav.)pirslio ir ajeru,tai man pacios skaniausios duonos thumbup.gif bet reiks pabandyti,jei nepatiks issikepsim,nes kepimui perku visuomet nukainuota thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 14:37)
jei jau taip blogai toj lietuvoj,tai kodel tada i uzsieni iskart nevaziuojat visi?Galbut motinystes atostogas turit,2 metai,ilgiausios turbut motinystes atostogos pasaulyje,tai as irgi sedeciau..Kiekviena salis turi savo privalumu ir trukumu ir matyti,kad uzsienyje rojus,labai provincialu ax.gif

Nagi turbūt todėl kad ne visiems lengva palikti gimtają žemę, draugus, tėvus mirksiukas.gif o aš tada paklausiu kitaip - kodėl tos kurios teigia kad FR ar dar kur kitur praktiškai tas pats pragyvenimo lygis gyvena būtent ten o ne LT jei jau čia taip gerai? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo butėė: 26 lapkričio 2010 - 19:20
ka tik grizau is parduotuves, ir idomu pasidare kiek lietuvoj kainuoja kilogramas jautienos(ne versienos) farsas? g.gif as kaip tik pirkau daugiau nei kilograma tai raso kad kilogramo kaina 5,60€
o pasitikslinsiu pienas ne 0,7€ bet moku 0,63€ manau lietuvoj nera pieno uz litra kad moketai 0,63lt smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Neox: 26 lapkričio 2010 - 19:25
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 20:25)
ka tik grizau is parduotuves, ir idomu pasidare kiek lietuvoj kainuoja kilogramas jautienos(ne versienos) farsas? g.gif as kaip tik pirkau daugiau nei kilograma tai raso kad kilogramo kaina 5,60€
o pasitikslinsiu pienas ne 0,7€ bet moku 0,63€ manau lietuvoj nera pieno uz litra kad moketai 0,63lt smile.gif

Pigiausias pienas LT - 1,29, Norfa.
Maltą jautieną aš perku turguje po 9,99 lt/kg
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 21:34)
kaip turguj gali kainuoti daug daugiau,nei pardej? g.gif ir man juokingas pasakymas kad jei ne bio tai ten kazkas ziauraus doh.gif tiek bio tiek eiliniai gaminai yra pilna visokio s...bet tik vien tas zodis bio lotuliukas.gif suprasciau,jei tiesiogiai pirktumet is kokio ukininko thumbup.gif tarkim pas mus kaune yra ukininku turgelis,ale viskas sviezia be jokiu s....tai nusipirkau bryza sonines pradejau ja kept eme putoti doh.gif is kaimo atsiveziau,mociutes augintos kiaules,nei putojo ir spalva visai kita thumbup.gif tai kad maziau tik tu tokiu reklamu apie BIO,manau pas mus daug lengviau gauti BIO produktu,nei jum kazkokiose turguose mirksiukas.gif



netiesa. pardese yra specialios prekes su "bio" antspaudais. jie turi specialius sertifikatus, grieztai kontroliuojami.
o turguj jeigu nepazisti zmogaus, is kur zinot ka perki. as tai neperku turguose, tuom labiau, kad akcijos metu pardese kainuoja maziau, negu turguj
Papildyta:
QUOTE(angelinka @ 2010 11 25, 22:19)
jazau kaip nemegstu zmoniu,kurie isitikine,kad lt viskas brangiau.Mes gyvenam it,Romoje,as tau garantuoju,kad mb italas atvaziaves ejo i maximas ir tikrai dziaugesi,kad geros kainos lt tikrai,beto ir pasirinkimas didelis.Gal jis ismano,dirbdamas restoranu versle.Bananai 1 eur,siandien paziurejau specialiai,beveik 2e..beto italija tau ne bananu salis lotuliukas.gif O turguje,kur mes daznai apsiperkam,yra brangesniu prekiu negu supermerkatuose,isdurineja zmones ir tiek..Beto kokie mokesciai,butu nuomu kainos ir t,t..o as tikrai zinau jaunu zmoniu,kurie cia dirba uz 700e,yra italai,su aukstuoju,ne babajai visokie,ir dziaugiasi bent jau darba turedami.Ir kiek zinau 4 zmoniu seimu,kurie turi isgyventi uz 1000 e..nesapnuokit,kad jau cia uzsienyje dangus,visur savos bedos,aisku as nelieciu skandinavijos saliu,ten sistema daug labiau civilizuota
Papildyta:
Zbitkames irgi tiek pat,jei ne daugiau mirksiukas.gif Gal tikra edrunai kokie esam lotuliukas.gif Nors tiesa sakant mums patinka geras,kokybiskas maistas..As dar akciju paieskau,o vat vyra reikia pabarti,nes geriems dalykams neskaiciuoja..



as igi galvoju kad edrunai, ar ka..mano diedas 192cm ugio jam reikia pavalgyt. blush2.gif be to jeigu ne tik pastas valgai- kainuoja. pvz. siandie uzsipirkau 3d. uz 60€. jautienos hamburgeriai (man pasirinkus mesa specialiai sumale) 3.40€, puse kilo lasisos 6€, po to vaisiai, darzoves, duona, jogurtai, kumpis 2d. rytoj vakarienei picos...sekmadienio pietus pas uosviene bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Pireja @ 2010 11 25, 22:49)
O kodel tai butu kita kalba? Tiesiog idomu.
As gyvenu FR.
Nu paprastai. Yra, kas kainuoja brangiau, yra ir pigiau.
Taip, cia FR.
As bio neperku, ir tiesiai is ukininko neperku. Bet jautiena vis tiek man kainuoja nuo 20 eur/kg.

Lyginant pragyvenimo kastus LT ir uzsienyje, nereiktu pamirsti ir daugelio mokesciu, kuriu LT nera, bet seniai egzistuoja uzsienyje.



butent jautiena ir italijoje kainuoja nuo 12€/kg ir cia perkant ne bio o paprasta jautiena. versiena dar brangesne blush2.gif kiauliena pigesne.zuvies kaina nuo 10€ kilas iki 40€ obuoliai kainuoja dabar min 1.59€/kg iki 2€/kg.
Papildyta:
QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 23:00)
jetau gyvenu lietuvoj ir matau kas cia dedasi  doh.gif  pagrindine zmoniu alga yra 800lt.ant popieriaus 650lt.i rankas,o dirba daugiau nei 8val.ir kas antras su aukstuoju doh.gif tai seima 4asm.gauna pajamu 1300-1500lt.ir skaiciuojam,sildymas 200lt.(cia as tik tiek moku)+gyvatukas apie 45lt.+vandens pasildymas kubo virs 12lt.+elektros kw 0.45ct.+duju kubas 2,15lt+ abonentas 2lt.+siuksles,kaupiamosios lesos,prieziura ir t.t.45lt.(cia as taip moku)+tv,internet 50lt.+buto nuoma 300lt.=?  g.gif man gaunas menesiui 700-750lt.vien mokesciai blink.gif o kur uz darzeli? g.gif 80lt.su lengvatai,o taip 160lt. g.gif na tai kaip 4asm. isgyventi uz 500-600lt. g.gif kai duonos kepalo kaina virs 4lt.10kiausiniu 4lt.pieno 1l.2lt.pigiausio,sviesto 400gr.virs 3lt.grikiu 500gr.apie 5lt.jau nekalbu apie mesa...o jei susergi ir vaistu dar reikia g.gif o kur higienos reikmenys?skalbimo? doh.gif tai apie ka cia mes kalbam,kad pas mus labai pigu ir imanoma pragyventi?tik nejuokinkit,kai nueini i parduotuve su 20lt.ir tegali nusipirkti arba puskili farso,kiausiniu,duonos arba duonos,kiausiniu,sviesto ir desros 2rusies doh.gif



del to ir emigruoja is lietuvos visi, kad neina pragyventi. kaip 4 zmones is 1000lt gali pragyventi. man pries tris metus gyvenant lietuvoje ir dirbant banke neuztekdavo to 1100lt, nes vien uz kambario nuoma ziemos sezonu mokedavau 420lt. nuolatinis 60lt. buvo..
Atsakyti
QUOTE(butėė @ 2010 11 26, 20:18)
Nagi turbūt todėl kad ne visiems lengva palikti gimtają žemę, draugus, tėvus mirksiukas.gif o aš tada paklausiu kitaip - kodėl tos kurios teigia kad FR ar dar kur kitur praktiškai tas pats pragyvenimo lygis gyvena būtent ten o ne LT jei jau čia taip gerai? g.gif


as is it,prancuzija kitas lygis,mums dar toli.Ir ca gyvenu del meiles.Netikiu,kad rastum lietuviu,kurie atvaziuoja i it del darbo,vienetai,nes darbo paprasciausiai cia NERA tongue.gif Jeigu galeciau,mielai grisciau i lt ir padeciau savo teveliui,kuris su aukstuoju issilavinimu,mokslnius darbus atlikes ir pasauli del darbo isvazinejes,dabar prekiauja turguje.Bet jei bent jau pasakau jam,atvaziuok i it,nenori nors tu ka.Todel nereikia cia svaigti,kad nezinom mes,kad lt sunku..sunku lt,labai sunku..Bet ir kitur ne pyragai schmoll.gif Bet jeigu juos guodzia optimistine mintis,kad va isvaziuosiu-ponas patapsiu,tai juokina mane..
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2010 11 25, 23:44)
Aišku, kad niekur nėra rojus, kai negauni daug daugiau nei minimalios pajamos.visada atrodo gerai, kur mūsų nėra..

Bet sakykim asmeniškai aš pati, gyvenus UK ir gyvenu dabar Belgijoj, tai tiek UK tiek čia,BE, turėdama minimalias pajamas galiu sau leisti daugiau, nei turėdama minimalias pajamas lt.(imu tik maisto, namų apyvokos produktus, ne nuomą, mokesčius ar transportą) nes algos ir maisto produktų/paslaugų santykis lt yra gerokai perdėtas. blogąja prasme.

angelinka, tai gal tavo vyras italas žiūrėjo kainas apskritai,lygindamas su tai, ką turi italijoj, nežinodamas lt atlyginimų?
tai tada ir man kainos atrodo geros. bet kai pagalvoji kokią algą gauna vidutinis statistinis lietuvis, ir kokios kainos viso kito parduotuvėj, tai ne saldu pasidaro.. o kur dar būsto nuoma, mokesčiai... unsure.gif

pvz. dar kas, sakykim dėl tų pačių mokesčių, tiek jau imant vienas prie vieno, ar pavertus į litus, palyginimui, sakykim mes dabar dviese už elektrą plius dujas kas mėn. mokam apie 80 eur (šildymas buto dujos ir elektra,vanduo šildomas elektra, orkaitė dujinė, tv eina beveik visą dieną, jei kuris namie, kaip bebūtų vakare apie 7 val iš vis visada įjungtas,du kompai, na kambaryje šviesa irgi visą laik kai reikia).  vanduo įeina į nuomą (bet realiai apie 20eur kažkur ima, jaučiu, kad 17, na bet čia ir dar priklauso nuo sutarties, kitur moki atskirai).
(čia BE sistema šiek tiek kitokia nei lt, moki kas mėn pastovų mokestį, paskaičiuotą pagal pernai metų sunaudojimą, o daugiau metų gale ateina sąsk. arba dar primokėt reikia, arba tau grąžina, jei per metus permokėjai, ir pagal tai paskaičiuoja kitiems metams kiek vėl mokėti kas mėn.

tai imkim vidurkį 80 eur. litais būtų 276 lt. už dujas ir elektrą
plius 20 eur vanduo - 69 lt.

VISO litais:345 lt. (arba 100 eur).per mėn už dujas, elektrą ir vandenį.

tai sakyčiau tai nėra daug, tiek jau imant viens prie vieno, tuo labiau pavertus, kas kitu atveju būna brangiau. Bet kaip už mokesčius, neskaitau kad yra daug (vėlgi, priklauso nuo išnaudojimo, bet asmeniškai žinau ne vieną dviejų asmenų šeimą, kurie už mokesčius moka tikrai daugiau nei 400 lt.... ).

tai dabar imkim minimalią algą litais lietuvoje ir mokesčius iš vis, ir imkim min. algą eur kažlkur svetur ir mokesčius eur.  tai ta proporcija atrodo "padoresnė", normalesnė ir tikrai ne tokia skaudi, kaip kad susiduriama šiuo metu Lietuvoje.

panašu ir su transportu, imu tik autobusus, metinis bilietas >26 m. kainuoja 216 eur metams. dabar padauginkim mėn. bilietą kiek kainuoja lt (dar kaip žinia skirtinguose miestuose kainos skirias) iš 12... gausim paprastą aritmetiką, kad ir transportas žiauriai brangus lt doh.gif
be to, aš su bilietu galiu važiuot iš vieno miesto į kitą su tam tikros rūšies autobusais, jei aš randu. lt nekalbant jau kad galioja tik vienam mieste...

tiesiog tokie paprasti kasdieniniai dalykai pasirodo kad deja deja nėra viskas taip pigu ir gera gyvent kaip kad gali atrodyti "užsieniečio" akimis žiūrint...



mes sildomes dujom. vasara per 2men. 100€, ziema ant menesio 170-180€. cia ieina dujos virimui, dujos vandens sildymui ir buto sildymui.


ana diena skaiciavau kiek pernai sumokejom mokesciu
sildymas 1700€-1800€
bendrijos mokestis 1260€ (ieina mokesciai administratoriui, laiptines valymas ir apsvietimas, namo draudimas, vanduo)
elektra apie 460€ per metus
buto draudimas 600€ metams
mano masinos draudimas 800€ metams
nac. telev. 120€
internetas 480€ metams
kabeline 360€ metams
siuksles 220€ metams
Papildyta:
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 01:03)
blink.gif butu idomu suzinoti kokio dydzio jis deklaruojamas jusu akim?nes realybe kalba visai ka kita schmoll.gif na zinoma juk vidurkis vedamas visu gaunanciu algas ant popieriaus,tai yra visu lietuvos gyventoju ir taip dar ne tiksliai,nes visi geras pareigas uzimantys valstybinese istaigose gauna priemokas,tai manau bus apie 1200-1400lt.ant popieriaus lotuliukas.gif tai i rankas 900-1200lt.? g.gif
kas liecia kauno nuolatini bilieta,tai kaina 3men.be studento pazymejimo 7d.per savaite(galima darbo dienom pirkt,bet jei ispuola pirmad.sventine diena,jis negalioja lotuliukas.gif ) 230lt. blink.gif vienkartinis talonelis,kioske pirktas 1.80lt.autobuse 2lt.



vilniuje 2.40lt bilietukas jeigu neklystu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 12:07)
labos nu pasisakysiu ir as sia tema, italijos atlyginimo minimumas ne vienodas daleiskim nuo 800€ iki 1200€ ziurint koki darba dirbi ax.gif kiek mb uzdirba neisivaizduoju nes pats sau seimininkas, bet nevertus litu i € mane kainos lt sokiravo. turiu 2 vaikucius daleiskim pampersu mazajai pirkausi italijoj ir siunciausi i lt palyginimas neverciant dvigubas pokas pampersu it kainuoja apie 15€ lt su akcija maciau 60 lt doh.gif tirpi arbata vaikiska hipp italijoj apie 3€ kainuoja pries 2 metus lt mokejau 13litu. italijoj kur perku duona kilas kainuoja 2,5€ yra pigesniu bet sneku kokia mes vartojam, bulves perku maiseli 5kg moku 2,59€, vaikams sultis perku tetrapak mazus 6 vnt 1,99€ o lt 1 tetrapak nedidukas gerai neatsimenu bet atrodo 2lt g.gif pieno litras nezinau koks riebumas kainuoja 0,7€
nu noriu tik ta paskyt kad as su 2 vaikais kaip sakant 4 asmenu seima perkant viska mesos ivairios kiauliena, jautiena, triusiena, vistiena retkarciais eriena, skalbimo priemones, higienos priemones ir tt sunaudoju -+ 500€ neperku nieko Bio, aisku ziuriu akciju ir kas pigiau  rolleyes.gif o lietuvoj nemanau kad galima 4 asmenu seimai pragyventi su 500 litu smile.gif
apie elektra mes sunaudojam daug nes pas mus elektrinis boleris tai kas 2 menesiai apie 170€ bet zianu kas neturi boilerio moka kas 2 menesius apie 40€
dzinsai tiek vaikiski tiek suaugusiems turgui ir ne izymiose parduotuves galima rasti ir uz 10€-15€ rolleyes.gif
darzeliai ir mokyklos valdiskos yra nemokamos tik nuperki blokeli su 20 taloneliu pietums kainuoja 50€ ir viskas smile.gif


butent -dedant 1X1 lietuvoje sunkiau pragyventi, negu it. pvz. mano geriami vaistai lt buvo kompensuojami 80% bet primoketi reikdavo 25-40lt per menesi (butu niekas nekompensaves vaistu nuo nerimo, kurie kainuoja apie 100lt per menesi, bet daktare prirase "depresija" nors man jos nebuvo, kad nereiktu moketi uz vaistu!!!. tik depresija sergantiems kompensuoja valstyve, nerimui ne.) italijoje kaip bedarbe gaunu nemokamai. vaistus nuo nagu grybelio pirkausi lietuvoje 100lt, veliau jau italijoje israse nemokamai). vakar israse antibiotiku- nemokamai. kai kurie baziniai vaistai net ir dirbanciam yra nemokami (moki tik 2€ uz recepta), einant pas daktara moki 37€ (uz specialista, seimos gydytojas nemokamas). as kaip bedarbe nieko nemoku
benzino kainos tokios pat kaip italijoje. dabar it 1.3€ uz litra. kiek lt nezinau..
vasara autobusu vaziavom su diedu is kauno i vilkaviski (88km). uz abu mokejom 50lt. traukinys abiems 27lt. italijoje i milana (55km.) moku 4.5€ uz traukini, tiek pat uz autobusa. i torina 140km. su traukiniu 7€ blush2.gif

Papildyta:
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 13:31)
as nerasau kad mums yra lengva, nera lengva as parasiau jei pradeciau visus mokescius skaiciuot tai mums daugiau iseina nei 2000€ va kaip pavyzdys 600€ buto nuoma i menesi, 1700€ darbo patalpos i menesi, cia tik nuomos o kur islaikymas 3 masinu 1 mano, 2 darbines, kur mokesciai visokiausi pvm ir tt , kur mokestis uz telefonus, mokestis uz elektra darbe ir namie, tai kad nera lengva ir mums, atrodo va turi savo firma i viskas ok, gal netgi tie kur gauna alga jiems lengviau, nes mums ir algas reik ismoket ir visa kita smile.gif



mums gerai, kad nereikia diedo masinos islaikyt- islaiko firma (kuri ir yra jo seimos). daug atkrenta. man beveik visada uzpila benzo uz dyka. uz sita suma galiu pasisamdyti bobele, kuri man padeda tvarkytis. uz diedo telefona nieko nemokam. dar dabar man ziemines padangas uz dyka uzdejo (apie 400€). vasara reikes paciai pirktis verysad.gif biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 13:37)
jei jau taip blogai toj lietuvoj,tai kodel tada i uzsieni iskart nevaziuojat visi?Galbut motinystes atostogas turit,2 metai,ilgiausios turbut motinystes atostogos pasaulyje,tai as irgi sedeciau..Kiekviena salis turi savo privalumu ir trukumu ir matyti,kad uzsienyje rojus,labai provincialu ax.gif



mano drauges mergaitei 1.5m. bet dar sedi namie.
pas mane pieno puse litro 0.85€
Papildyta:
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 19:25)
ka tik grizau is parduotuves, ir idomu pasidare kiek lietuvoj kainuoja kilogramas jautienos(ne versienos) farsas? g.gif as kaip tik pirkau daugiau nei kilograma tai raso kad kilogramo kaina 5,60€
o pasitikslinsiu pienas ne 0,7€ bet moku 0,63€ manau lietuvoj nera pieno uz litra kad moketai 0,63lt smile.gif


tai pas tave pigiau! pas mus maltos jautienos kilas 9€
Atsakyti
QUOTE(ZBITKA @ 2010 11 26, 23:01)
butent -dedant 1X1 lietuvoje sunkiau pragyventi, negu it. pvz. mano geriami vaistai lt buvo kompensuojami 80% bet primoketi reikdavo 25-40lt per menesi (butu niekas nekompensaves vaistu nuo nerimo, kurie kainuoja apie 100lt per menesi, bet daktare prirase "depresija" nors man jos nebuvo, kad nereiktu moketi uz vaistu!!!. tik depresija sergantiems kompensuoja valstyve, nerimui ne.) italijoje kaip bedarbe gaunu nemokamai. vaistus nuo nagu grybelio pirkausi lietuvoje 100lt, veliau jau italijoje israse nemokamai). vakar israse antibiotiku- nemokamai. kai kurie baziniai vaistai net ir dirbanciam yra nemokami (moki tik 2€ uz recepta), einant pas daktara moki 37€ (uz specialista, seimos gydytojas nemokamas). as kaip bedarbe nieko nemoku
benzino kainos tokios pat kaip italijoje. dabar it 1.3€ uz litra. kiek lt nezinau..
vasara autobusu vaziavom su diedu is kauno i vilkaviski (88km). uz abu mokejom 50lt. traukinys abiems 27lt. italijoje i milana (55km.) moku 4.5€ uz traukini, tiek pat uz autobusa. i torina 140km. su traukiniu 7€ blush2.gif

Papildyta:
mums gerai, kad nereikia diedo masinos islaikyt- islaiko firma (kuri ir yra jo seimos). daug atkrenta. man beveik visada uzpila benzo uz dyka. uz sita suma galiu pasisamdyti bobele, kuri man padeda tvarkytis. uz diedo telefona nieko nemokam. dar dabar man ziemines padangas uz dyka uzdejo (apie 400€). vasara reikes paciai pirktis verysad.gif  biggrin.gif

as niekad neverciu lietuvoj i eurus nes iseitu tokios pacios kainos, bet daleiskim mane kai surakino lietuvoj man israse recepta as uz vaistus nuo skausmo sumokejau beveik 200litu blink.gif o italijoj dauguma vaistu 100% nemokami netgi kontraceptines tabletes nemokamos, ir aplamai kai perki vaistus paduoti sanitarine kortele gale metu kazkiek gali atsiimti tai yra partita iva (pvm) as netgi esu siuntus mamai vaistus nup auksto spaudimo nes ji lt mokedavo daugiau nei 200lt o cia nemokami.
benzinas musu regione 95 senza piombo 1,42€ as naudoju dujas gpl moku 0,67€
o del masinu mano vyro firma tik jo, tai mums tenka uz viska moketi, draudimas, ir visa kita, plius darbo patalpu draudimas per draugus padarem mokam 360€ i metus thumbup.gif
dar daleiskim mano broliene gauna minimuma lietuvoj nesiekia nei 700litu tai daleiskim jei kad ir 2 seimos asmenys tokia alga gauna kaip pragyvent blink.gif
Atsakyti