Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Lietuvoje. Kiek tam reikia pinigų?

QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 13:07)
nu jau rasiau pas mus menesinio mokescio nera superki ta ko vaikams reikia daryti ju darbeliams, o tokiu kad valymo priemoniu nereik biggrin.gif o mokykloms ir kai sunus pradejo eiti i mokykla visu reikiamu priemoniu sumokejau 60€ cia sasiuviniai, vandeniniai dazai, aplankalai, popierius fotokopijoms, ir tt kuprine kainavo 39,90€ penalas(pilnas 24plamasteriai 24 spalvoti piestukai, zirklutes, trintukas, 3 tusinukai, paprastas piestukas) 20€ ir it nenaudoja uniformu bet tokie kaip chalatai tai 10€

Pas mus i darzeli tereikia atnesti po 100 vienkartiniu stikliniu, pora kart per metus po deze vienkartiniu nosiniu ir viskas lyg. Dar sausainius nesam, vaikams duoda apie 10 val (kadangi priklauso tik vienas maitinimas - pietus), papraso kartais plastino namie pagamint.
I pirma klase isleist irgi 100 euru neprireike.
Papildyta:
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 13:07)
as mokedavau 2,50 uz 1 diena bet pas mus ieina ir priespieciai (jogurtas arba vaisiai), o tokio dalyko kad ilgiau nei iki  16val nera tagi nera ka moket papildomai smile.gif

Tai pas jus pigiau, nes cia uz tuos 4,6 tik pietus duoda. Paskui nebent atlieka kokios duonos, vaisiu, tai pries isleidziant namo duoda aukletojos vaikams. O priespieciams tai mamos nesa sausainius.
Atsakyti
QUOTE(vija23 @ 2010 11 26, 13:12)
Pas mus i darzeli tereikia atnesti po 100 vienkartiniu stikliniu, pora kart per metus po deze vienkartiniu nosiniu ir viskas lyg. Dar sausainius nesam, vaikams duoda apie 10 val (kadangi priklauso tik vienas maitinimas - pietus), papraso kartais plastino namie pagamint.
I pirma klase isleist irgi 100 euru neprireike.
Papildyta:

Tai pas jus pigiau, nes cia uz tuos 4,6 tik pietus duoda. Paskui nebent atlieka kokios duonos, vaisiu, tai pries isleidziant namo duoda aukletojos vaikams. O priespieciams tai mamos nesa sausainius.

pas mus net neliepdavo atnesti popieriaus nei stikliniu nieko budavo uzdeda rasteli ant duru ko jiems truksta ir sunesa, o as ir nei i 1 nei i antra klasei nei 100€ neisleidau, + siais metai pirkom nauja kuprine nes kur pirmoj klasei naudojo nera ratuku tai pirkau nauja smile.gif

darzeli ieidavo priespieciai, nereikdavo iduot, o dar mokykloj ir kaina ta pati 2,5€ tik priespieciu cia neduoda idedu kokia bulkute ir sulciu pokeli, o darzeliuose netgi per gimtadinius vireja kepdavo tortus, tik mums pasakydavo ko atnest smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 14:07)
nu esselungoj perku ax.gif o perku piena pati pigiausia nes nieks namie jo negeria, tik as isipilu i kava ax.gif gi rasiau scuola materna(darzelis) nera mokescio menesinio, 20 dienu pietus kainuoja 50€ as nesneku apie asilo nido(lopseliai), lopseliai zinau kad brangus prie musu yra ir kainuoja i menesi virs 500€, ir scuola materna reik supirkt plamasterius, atnest popieriaus, nupirkt sasiuvini, kliju, visa ka reik vaikams bet gerai superki atsimenu sumoku taro 30€-40€ ir viskas uztenka daugiau nei 6 menesiams.
taip as pragyvenu su tiek, matyt moku gyventi, as vaziuoju apsipirkti 1 kart i savaite ir isleidziu 100-120€ tai paskaiciuokit kiek iseina
nu jau rasiau pas mus menesinio mokescio nera superki ta ko vaikams reikia daryti ju darbeliams, o tokiu kad valymo priemoniu nereik biggrin.gif o mokykloms ir kai sunus pradejo eiti i mokykla visu reikiamu priemoniu sumokejau 60€ cia sasiuviniai, vandeniniai dazai, aplankalai, popierius fotokopijoms, ir tt kuprine kainavo 39,90€ penalas(pilnas 24plamasteriai 24 spalvoti piestukai, zirklutes, trintukas, 3 tusinukai, paprastas piestukas) 20€ ir it nenaudoja uniformu bet tokie kaip chalatai tai 10€

nu jei pradesiu rasyt mokescius visus viska, tai aisku iseis ir daugiau 2000€ smile.gif
Papildyta:

as mokedavau 2,50 uz 1 diena bet pas mus ieina ir priespieciai (jogurtas arba vaisiai), o tokio dalyko kad ilgiau nei iki  16val nera tagi nera ka moket papildomai smile.gif


Na aisku,jei pajamos leidzia,tai suprantu,kad nera sunku mirksiukas.gif Bet kiek seimu yra,kurio turi i 1000-1200 pragyvent tai jau nebe taip lengva
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2010 11 26, 13:52)
O ka jus tiek perkat? g.gif Na taip, gerai kuprinei reikia negailet, 150 mazdaug (tiesa buna akcijos pries mokslo metus, bandet naudotis? mirksiukas.gif ). Bet jos nereikia pirkti kiekvienais metais. Piestukai trintukai sasiuviniai tikrai 300 nekainuoja. O rubai batai saket atskirai 4u.gif

Tik neuzmetykit akmenimis, bet as turbut is tu, kurios duonos kepaliukas 90 ct kainuoja, o ne virs 4 lt, todel gal ir matau viska kiek kitaip.  smile.gif


as neperku,bet su drauge visuomet aptariam kiek kainuoja vaika isleist i mokykla ir palyginam kiek kainavo pries 5-6m.(pasukau jai ir paklausiau kainu,tai susake tik koki ceki rado)
1.sasiuvinys 24lapu.langeliais apie 1.50lt(ju reikia min.6vnt.)
2.sasiuvinys 24lapu.linijom apie 1.45lt.
3.akvarelinis piesimo popierius 20lapu apie 6lt.
4.guasas 6spalvos apie 10lt.
5.spalvotas popierius apie 5lt.
6.parkeris apie 12lt.
7.piestukai spalvoti apie 5lt.
8.klyjai sausi apie 2lt.
9.pratybos matematikos,lietuviu,uzsienio kalbos apie 70lt.
10.geografijos atlasas 13lt.
11.istorijos 14lt.
12.anglu k.knyga apie 40lt.


ir ka jus norite pasakyti,kad viskas pigiai gaunasi?


p.s.gal galite pasakyti duonos pav.kuri kainuoja 90ct.nes as uzmeciau pardej aki i nukainuota tai pigiausia buvo tuo metu Bociu 1.78lt.
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 14:25)
as neperku,bet su drauge visuomet aptariam kiek kainuoja vaika isleist i mokykla ir palyginam kiek kainavo pries 5-6m.(pasukau jai ir paklausiau kainu,tai susake tik koki ceki rado)
1.sasiuvinys 24lapu.langeliais apie 1.50lt(ju reikia min.6vnt.)
2.sasiuvinys 24lapu.linijom apie 1.45lt.
3.akvarelinis piesimo popierius 20lapu apie 6lt.
4.guasas 6spalvos apie 10lt.
5.spalvotas popierius apie 5lt.
6.parkeris apie 12lt.
7.piestukai spalvoti apie 5lt.
8.klyjai sausi apie 2lt.
9.pratybos matematikos,lietuviu,uzsienio kalbos apie 70lt.
10.geografijos atlasas 13lt.
11.istorijos 14lt.
12.anglu k.knyga apie 40lt.
ir ka jus norite pasakyti,kad viskas pigiai gaunasi?
p.s.gal galite pasakyti duonos pav.kuri kainuoja 90ct.nes as uzmeciau pardej aki i nukainuota tai pigiausia buvo tuo metu Bociu 1.78lt.

Viską galima gauti pigiau, žiūrint kur pirkti, kaip tik rugsėjį reikėjo lopšelinuką apipirkti, tai žinau. Pigios duonos (70 - 90 ct už 700 - 800 g) yra Norfoje, Iki, Rimi, dėl Maximos nežinau, neperku ten maisto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 13:24)
Na aisku,jei pajamos leidzia,tai suprantu,kad nera sunku mirksiukas.gif Bet kiek seimu yra,kurio turi i 1000-1200 pragyvent tai jau nebe taip lengva

as nerasau kad mums yra lengva, nera lengva as parasiau jei pradeciau visus mokescius skaiciuot tai mums daugiau iseina nei 2000€ va kaip pavyzdys 600€ buto nuoma i menesi, 1700€ darbo patalpos i menesi, cia tik nuomos o kur islaikymas 3 masinu 1 mano, 2 darbines, kur mokesciai visokiausi pvm ir tt , kur mokestis uz telefonus, mokestis uz elektra darbe ir namie, tai kad nera lengva ir mums, atrodo va turi savo firma i viskas ok, gal netgi tie kur gauna alga jiems lengviau, nes mums ir algas reik ismoket ir visa kita smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2010 11 26, 14:30)
Viską galima gauti pigiau, žiūrint kur pirkti, kaip tik rugsėjį reikėjo lopšelinuką apipirkti, tai žinau. Pigios duonos (70 - 90 ct už 700 - 800 g) yra Norfoje, Iki, Rimi, dėl Maximos nežinau, neperku ten maisto  4u.gif


kad duona kainuotu 70-90ct neesu net girdejusi,o maciusi juo labiau blink.gif daznai apsiperku iki,maximoj ir turguje...gal galite pasakyti tos duonos pavadinima bent? g.gif turguj duona pigiausia esu pirkusi 2.20lt.jus gal kalbate apie batona,o ne apie juoda duona? g.gif nes optimos duona kainuoja apie 1.80-2lt.
Atsakyti
jei jau taip blogai toj lietuvoj,tai kodel tada i uzsieni iskart nevaziuojat visi?Galbut motinystes atostogas turit,2 metai,ilgiausios turbut motinystes atostogos pasaulyje,tai as irgi sedeciau..Kiekviena salis turi savo privalumu ir trukumu ir matyti,kad uzsienyje rojus,labai provincialu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 13:25)
p.s.gal galite pasakyti duonos pav.kuri kainuoja 90ct.nes as uzmeciau pardej aki i nukainuota tai pigiausia buvo tuo metu Bociu 1.78lt.

norfoj ir rimi yra duonos po 95ct 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 14:37)
jei jau taip blogai toj lietuvoj,tai kodel tada i uzsieni iskart nevaziuojat visi?Galbut motinystes atostogas turit,2 metai,ilgiausios turbut motinystes atostogos pasaulyje,tai as irgi sedeciau..Kiekviena salis turi savo privalumu ir trukumu ir matyti,kad uzsienyje rojus,labai provincialu ax.gif

ne atostogu neturiu,darbo birzoj stoviu.vyras gyvena kitoj saly ir islaiko mus,bet neatmetu galimybes isvaziuoti pas ji ir ten pasilikti ax.gif



cia jus gal kalbate apie ta duona kur dabar akcija padare?cia per radijas viesai kalbejo? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ugnex: 26 lapkričio 2010 - 13:47
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 14:35)
kad duona kainuotu 70-90ct neesu net girdejusi,o maciusi juo labiau blink.gif daznai apsiperku iki,maximoj ir turguje...gal galite pasakyti tos duonos pavadinima bent? g.gif turguj duona pigiausia esu pirkusi 2.20lt.jus gal kalbate apie batona,o ne apie juoda duona? g.gif nes optimos duona kainuoja apie 1.80-2lt.

Tikrai yra duona už tokią kainą 4u.gif Tai ne akciinė kaina, o pastovi. Duona juoda, ne batonas. Batonas Iki parduotuvėje kainuoja 55 ct, beje ax.gif Vat su pavadinimais sunkiau blush2.gif Norfinė berods PŽRN, bet galiu painiot. Gal kas kitas parašys tikslų pavadinimą, nes ne aš vieną matau tokią duoną 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 13:45)
cia jus gal kalbate apie ta duona kur dabar akcija padare?cia per radijas viesai kalbejo? g.gif

jau pusmetį perkam tai tikrai ne akcija biggrin.gif pavadinimo irgi nepasakysiu, bet tikrai yra ir norfoj ir rimi, kitose nežiūrėjau... Iki batonai labai pigūs, bet duonos pigios nemačiau, maximoj seniai buvau tai nežinau ar ten yra g.gif
Atsakyti