Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Lietuvoje. Kiek tam reikia pinigų?

QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 10:48)

Matot, jums tai, kad tureti 2 NT yra brangiau nei viena + 1 nuoma 3 menesius/1metus labiau apsimoka - nesuprantamas dalykas. Bet kai kam tai realybe rolleyes.gif Turbut girdejote apie NT mokesti, kuris yra zymiai didesnis, jei turi daugiau nei 1 NT. Prie to dar prisideda NT prieziura, minimalus remontas, minimalus sildymas ziema ir t.t., ir pan. Niu gal dabar aiskiau? unsure.gif

Kitu klausimu nekomentuoju, nes nematau ka. Perskaitykite viska dar karta, gal bus aiskiau.

San, pas mus darbe sandelyje dirba isskyrusi moteris prancuze, turinti 2 vaikus. Menesio gale jai koleges sumeta ant benzino. Ir isaugtus vaiku rubelius ne i raudonaji kryziu nesa, o jai dovanoja (kuo ji labai dziaugiasi).
Perka zmones ir cia pigiausias kruopas. Ir ne visuomet is taupumo, daznai ir todel, kad geresniu ipirkti neistengia. Pasiskaitau as ir prancuziska foruma, patikekit, yra ir cia zmoniu, kuriu pietus susideda is pigiausiu ryziu+1 zuvies pirstelio+1 obuolio.
Gerai ten, kur musu nera. To vargo dabar jau yra visur, ir skalsesnei duonai uzsidirbti darosi vis sunkiau ir sunkiau "issivysciusioje" Europoje.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 11 26, 11:01)
San, pas mus darbe sandelyje dirba isskyrusi moteris prancuze, turinti 2 vaikus.


konkretų pavyzdį aš ne apie FR rašiau...

o dar apagalvojau, kad mano anas būdas gauti realų palyginimą gal per sudėtingas. galima paimti 10, 20 ar 50 plataus vartojimo prekių ir paskaičiuoti jų kainos santykį su vidutine alga. ir tada kalbės skaičiai, o ne kiekvieno įsivaizdavimas, nes tie įsivaizdavimai labai skirtingi smile.gif
pvz.: 1 kg duonos, 1 kg sviesto, 1 l pieno 2,5 riebumo, 1 kg bulvių, 1 kg morkų, 1 kWh elektros, 1 l šalto vandentiekio vandens, 1 l karšto, 1 džinsai, 1 ofisinis kostiumėlis, 12 tablečių APAP ir pn...
Atsakyti
labos nu pasisakysiu ir as sia tema, italijos atlyginimo minimumas ne vienodas daleiskim nuo 800€ iki 1200€ ziurint koki darba dirbi ax.gif kiek mb uzdirba neisivaizduoju nes pats sau seimininkas, bet nevertus litu i € mane kainos lt sokiravo. turiu 2 vaikucius daleiskim pampersu mazajai pirkausi italijoj ir siunciausi i lt palyginimas neverciant dvigubas pokas pampersu it kainuoja apie 15€ lt su akcija maciau 60 lt doh.gif tirpi arbata vaikiska hipp italijoj apie 3€ kainuoja pries 2 metus lt mokejau 13litu. italijoj kur perku duona kilas kainuoja 2,5€ yra pigesniu bet sneku kokia mes vartojam, bulves perku maiseli 5kg moku 2,59€, vaikams sultis perku tetrapak mazus 6 vnt 1,99€ o lt 1 tetrapak nedidukas gerai neatsimenu bet atrodo 2lt g.gif pieno litras nezinau koks riebumas kainuoja 0,7€
nu noriu tik ta paskyt kad as su 2 vaikais kaip sakant 4 asmenu seima perkant viska mesos ivairios kiauliena, jautiena, triusiena, vistiena retkarciais eriena, skalbimo priemones, higienos priemones ir tt sunaudoju -+ 500€ neperku nieko Bio, aisku ziuriu akciju ir kas pigiau rolleyes.gif o lietuvoj nemanau kad galima 4 asmenu seimai pragyventi su 500 litu smile.gif
apie elektra mes sunaudojam daug nes pas mus elektrinis boleris tai kas 2 menesiai apie 170€ bet zianu kas neturi boilerio moka kas 2 menesius apie 40€
dzinsai tiek vaikiski tiek suaugusiems turgui ir ne izymiose parduotuves galima rasti ir uz 10€-15€ rolleyes.gif
darzeliai ir mokyklos valdiskos yra nemokamos tik nuperki blokeli su 20 taloneliu pietums kainuoja 50€ ir viskas smile.gif
Atsakyti
Sveikos ax.gif
tik nebarkit, tik nepykit, bet labai reikia Jūsų pagalbos verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Apklausėlė kelioms minutėms
http://www.######/f/...iskinti-5f7kuan
vietoje ### apklausa. lt (be tarpo)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Namuera: 26 lapkričio 2010 - 12:24
QUOTE(Namuera @ 2010 11 26, 12:22)
Sveikos  ax.gif
tik nebarkit, tik nepykit, bet labai reikia Jūsų pagalbos  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
Apklausėlė kelioms minutėms

perdekit is naujo nuoroda nes ismeta error 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 13:24)
perdekit is naujo nuoroda nes ismeta error 4u.gif


www.######/f/apklausa-skirta-vartotoju-poreikiams-issiaiskinti-5f7kuan/answers/already_answered.html

vietoje #### apklausa. lt

Niu nežinau ar pavyko, bandau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Namuera: 26 lapkričio 2010 - 12:32
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 13:07)
labos nu pasisakysiu ir as sia tema, italijos atlyginimo minimumas ne vienodas daleiskim nuo 800€ iki 1200€ ziurint koki darba dirbi ax.gif kiek mb uzdirba neisivaizduoju nes pats sau seimininkas, bet nevertus litu i € mane kainos lt sokiravo. turiu 2 vaikucius daleiskim pampersu mazajai pirkausi italijoj ir siunciausi i lt palyginimas neverciant dvigubas pokas pampersu it kainuoja apie 15€ lt su akcija maciau 60 lt doh.gif tirpi arbata vaikiska hipp italijoj apie 3€ kainuoja pries 2 metus lt mokejau 13litu. italijoj kur perku duona kilas kainuoja 2,5€ yra pigesniu bet sneku kokia mes vartojam, bulves perku maiseli 5kg moku 2,59€, vaikams sultis perku tetrapak mazus 6 vnt 1,99€ o lt 1 tetrapak nedidukas gerai neatsimenu bet atrodo 2lt g.gif pieno litras nezinau koks riebumas kainuoja 0,7€
nu noriu tik ta paskyt kad as su 2 vaikais kaip sakant 4 asmenu seima perkant viska mesos ivairios kiauliena, jautiena, triusiena, vistiena retkarciais eriena, skalbimo priemones, higienos priemones ir tt sunaudoju -+ 500€ neperku nieko Bio, aisku ziuriu akciju ir kas pigiau  rolleyes.gif o lietuvoj nemanau kad galima 4 asmenu seimai pragyventi su 500 litu smile.gif
apie elektra mes sunaudojam daug nes pas mus elektrinis boleris tai kas 2 menesiai apie 170€ bet zianu kas neturi boilerio moka kas 2 menesius apie 40€
dzinsai tiek vaikiski tiek suaugusiems turgui ir ne izymiose parduotuves galima rasti ir uz 10€-15€ rolleyes.gif
darzeliai ir mokyklos valdiskos yra nemokamos tik nuperki blokeli su 20 taloneliu pietums kainuoja 50€ ir viskas smile.gif


0,7 pienas?Nu cia tai tikrai negirdeta,nezinau,gal jus hard diskauntuose viska perkat,nes netikiu,kad net kaime uz tiek nusipirksi blink.gif O gal papasakokit kiek darzelis kainuoja,kaip tik per zinias sake,kad statistiskai auksciausios europoje kainos darzeliu italijoje,ir as nekalbu apie privacius,o valstybinius..bet jei jau su 500e visa seima pragyvenat,tai labai sveikinu,pagirtina 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Neox @ 2010 11 26, 13:07)
darzeliai ir mokyklos valdiskos yra nemokamos tik nuperki blokeli su 20 taloneliu pietums kainuoja 50€ ir viskas smile.gif


na na g.gif o pas mus viska supirkti reikia,nieko nemokamo nera lotuliukas.gif vaika paruost mokslo metam kainuoja apie 400lt.be rubu batu doh.gif
p.s. as nzn kaip pas jus darzeliuose,bet kaimyne i darzeli vaikui turejo supirkt priemoniu per 60lt.(valikliai,gaivikliai,kempines,nuriebalintojai...)+ kas menesi uz darzeli 160lt.(+-4lt.)tai valdiskas darzelis lotuliukas.gif
na man nereikejo,musu kitas darzelis ir gal kad dar lopselinuke g.gif
Papildyta:
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 13:42)
0,7 pienas?Nu cia tai tikrai negirdeta,nezinau,gal jus hard diskauntuose viska perkat,nes netikiu,kad net kaime uz tiek nusipirksi blink.gif O gal papasakokit kiek darzelis kainuoja,kaip tik per zinias sake,kad statistiskai auksciausios europoje kainos darzeliu italijoje,ir as nekalbu apie privacius,o valstybinius..bet jei jau su 500e visa seima pragyvenat,tai labai sveikinu,pagirtina 4u.gif

as kiek supratau,tai cia vien maistui 500euru turejo omeny,bet ne su mokesciais mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 13:47)
na na  g.gif o pas mus viska supirkti reikia,nieko nemokamo nera lotuliukas.gif vaika paruost mokslo metam kainuoja apie 400lt.be rubu batu doh.gif


O ka jus tiek perkat? g.gif Na taip, gerai kuprinei reikia negailet, 150 mazdaug (tiesa buna akcijos pries mokslo metus, bandet naudotis? mirksiukas.gif ). Bet jos nereikia pirkti kiekvienais metais. Piestukai trintukai sasiuviniai tikrai 300 nekainuoja. O rubai batai saket atskirai 4u.gif

Tik neuzmetykit akmenimis, bet as turbut is tu, kurios duonos kepaliukas 90 ct kainuoja, o ne virs 4 lt, todel gal ir matau viska kiek kitaip. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rainiukas: 26 lapkričio 2010 - 12:53
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 12:42)
O gal papasakokit kiek darzelis kainuoja,kaip tik per zinias sake,kad statistiskai auksciausios europoje kainos darzeliu italijoje,ir as nekalbu apie privacius,o valstybinius..bet jei jau su 500e visa seima pragyvenat,tai labai sveikinu,pagirtina 4u.gif

Siaures IT valstybinis darzelis kainuoja 4,60 eur uz maista, moki tik uz dienas kurias ateina. Bet darbo laikas 9-16, jei nori 7.30-17.30 moki papildomai 300 eur per metus. Privatus kainuoja apie 120 euru kas menesi, iskaitant maista. Cia bent is mano pazistamu daug kas renkasi privacius darzelius del patogumo, nes kaina kaip matai skiriasi gal 30 euru, jei kasdien vaikas eina. Lopseliai valstybiniai vaikams iki 3 metu yra brangus, apie 400 eur/menesi. Darzeliai tikrai nebrangus.
O maistui mes isleidziam irgi apie 400-500 euru menesiui. Perku ne tik discountuose, bet ir normaliuose prekybos centruose, bet per akcijas. Uz vistienos krutinele neesu 10eur/kg mokejusi, o ne daugiau 5, uz kiauliena apie 4. Piena perku UHT, jis pigesnis ir nereik kasdien pirkti. Duona kepu namie, jogurtus irgi pati gaminu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vija23: 26 lapkričio 2010 - 12:56
QUOTE(vija23 @ 2010 11 26, 13:53)
Siaures IT valstybinis darzelis kainuoja 4,60 eur uz maista, moki tik uz dienas kurias ateina. Bet darbo laikas 9-16, jei nori 7.30-17.30 moki papildomai 300 eur per metus. Privatus kainuoja apie 120 euru kas menesi, iskaitant maista. Cia bent is mano pazistamu daug kas renkasi privacius darzelius del patogumo, nes kaina kaip matai skiriasi gal 30 euru, jei kasdien vaikas eina. Lopseliai valstybiniai vaikams iki 3 metu yra brangus, apie 400 eur/menesi. Darzeliai tikrai nebrangus.
O maistui mes isleidziam irgi apie 400-500 euru menesiui. Perku ne tik discountuose, bet ir normaliuose prekybos centruose, bet per akcijas. Uz vistienos krutinele neesu 10eur/kg mokejusi, o ne daugiau 5, uz kiauliena apie 4. Piena perku UHT, jis pigesnis ir nereik kasdien pirkti. Duona kepu namie, jogurtus irgi pati gaminu ax.gif


sorry sumaisiau su lopseliais blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(angelinka @ 2010 11 26, 12:42)
0,7 pienas?Nu cia tai tikrai negirdeta,nezinau,gal jus hard diskauntuose viska perkat,nes netikiu,kad net kaime uz tiek nusipirksi blink.gif O gal papasakokit kiek darzelis kainuoja,kaip tik per zinias sake,kad statistiskai auksciausios europoje kainos darzeliu italijoje,ir as nekalbu apie privacius,o valstybinius..bet jei jau su 500e visa seima pragyvenat,tai labai sveikinu,pagirtina 4u.gif

nu esselungoj perku ax.gif o perku piena pati pigiausia nes nieks namie jo negeria, tik as isipilu i kava ax.gif gi rasiau scuola materna(darzelis) nera mokescio menesinio, 20 dienu pietus kainuoja 50€ as nesneku apie asilo nido(lopseliai), lopseliai zinau kad brangus prie musu yra ir kainuoja i menesi virs 500€, ir scuola materna reik supirkt plamasterius, atnest popieriaus, nupirkt sasiuvini, kliju, visa ka reik vaikams bet gerai superki atsimenu sumoku taro 30€-40€ ir viskas uztenka daugiau nei 6 menesiams.
taip as pragyvenu su tiek, matyt moku gyventi, as vaziuoju apsipirkti 1 kart i savaite ir isleidziu 100-120€ tai paskaiciuokit kiek iseina

QUOTE(ugnex @ 2010 11 26, 12:47)
na na  g.gif o pas mus viska supirkti reikia,nieko nemokamo nera lotuliukas.gif vaika paruost mokslo metam kainuoja apie 400lt.be rubu batu doh.gif
p.s. as nzn kaip pas jus darzeliuose,bet kaimyne i darzeli vaikui turejo supirkt priemoniu per 60lt.(valikliai,gaivikliai,kempines,nuriebalintojai...)+ kas menesi uz darzeli 160lt.(+-4lt.)tai valdiskas darzelis lotuliukas.gif
na man nereikejo,musu kitas darzelis ir gal kad dar lopselinuke g.gif
Papildyta:

as kiek supratau,tai cia vien maistui 500euru turejo omeny,bet ne su mokesciais mirksiukas.gif

nu jau rasiau pas mus menesinio mokescio nera superki ta ko vaikams reikia daryti ju darbeliams, o tokiu kad valymo priemoniu nereik biggrin.gif o mokykloms ir kai sunus pradejo eiti i mokykla visu reikiamu priemoniu sumokejau 60€ cia sasiuviniai, vandeniniai dazai, aplankalai, popierius fotokopijoms, ir tt kuprine kainavo 39,90€ penalas(pilnas 24plamasteriai 24 spalvoti piestukai, zirklutes, trintukas, 3 tusinukai, paprastas piestukas) 20€ ir it nenaudoja uniformu bet tokie kaip chalatai tai 10€

nu jei pradesiu rasyt mokescius visus viska, tai aisku iseis ir daugiau 2000€ smile.gif
Papildyta:
QUOTE(vija23 @ 2010 11 26, 12:53)
Siaures IT valstybinis darzelis kainuoja 4,60 eur uz maista, moki tik uz dienas kurias ateina. Bet darbo laikas 9-16, jei nori 7.30-17.30 moki papildomai 300 eur per metus. Privatus kainuoja apie 120 euru kas menesi, iskaitant maista. Cia bent is mano pazistamu daug kas renkasi privacius darzelius del patogumo, nes kaina kaip matai skiriasi gal 30 euru, jei kasdien vaikas eina. Lopseliai valstybiniai vaikams iki 3 metu yra brangus, apie 400 eur/menesi. Darzeliai tikrai nebrangus.
O maistui mes isleidziam irgi apie 400-500 euru menesiui. Perku ne tik discountuose, bet ir normaliuose prekybos centruose, bet per akcijas. Uz vistienos krutinele neesu 10eur/kg mokejusi, o ne daugiau 5, uz kiauliena apie 4. Piena perku UHT, jis pigesnis ir nereik kasdien pirkti. Duona kepu namie, jogurtus irgi pati gaminu ax.gif

as mokedavau 2,50 uz 1 diena bet pas mus ieina ir priespieciai (jogurtas arba vaisiai), o tokio dalyko kad ilgiau nei iki 16val nera tagi nera ka moket papildomai smile.gif
Atsakyti