Įkraunama...
Įkraunama...

Akiniuotės:)

aš tai manau kad reikia priprast. Kai keičiu akinius į stipresnius taip ir būna - skauda akis, svaigsta galva ir t.t. Lauke iš vis per ryšku viskas doh.gif Bet vėliau pripranti ir viskas čiki thumbup.gif
Atsakyti
Tikriausiai per stiprus akinukai. Negerai, pastoviai itemti raumenukai - nueik, pasitark su dakatariuku.
Siaip, kai as dariau akinukus (jau nezinau kelintus), norejau pastiprinti, pasedes regejimas buvo, bet pabandzius siek tiek sukosi galva, tad daktare patare nestiprinti. Plius antirefleksiniai lesiai visuomet ryskumo daugiau suteikia. Vien prie ju reikia priprasti.
Atsakyti
Turiu toki klausimeli.
Vakar tikrinausi akis (mano viena akis mato gerai, o kitos regejimas susilpnejes), gydytoja patare nesioti akinius nuotoliui. Ne nuotoliniam nesiojimui, o nuotoliui. Paaiskinkit, prasau, man zaliai, niekad akiniu nenesiojusiai, ka reiskia nuotoliui????? unsure.gif Paskaitu metu ziureti i lenta (kai man jau paskaitu nera....) , teatre. O kur dar????? unsure.gif
Atsakyti
Kaip suprantu bet kur. Vairuojant mašiną, žiūrint bet kur į tolį. Aš manau, kad ji tik taip bendrai pavadino. Yra akiniai skaitymui, tai yra žiūrėjimui arti ir nuotoliui, kai nematai į tolį. Bet šiaip, jei matai gerai, tai nemanau, kad akiniai reikalingi. Akys yra tinginės ir jos pripranta labai greit prie naujų sąlygų. Tad jei tu nešiosi akinius, juos nusiėmus tau bus sunkiau. Mano nuomone, jei matai tikrai puikiai (tikrai pasitaiko, kad ir tokiem žmonėm užkabina akinius) neskubėk tu jų dėtis. o jei prastai matai, nešiok. Aš seniau gėdindavausi, tai net žmonių veidų nematydavau, jaučiu galvojo, o kokia pasikėlus, net nesisveikina ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mally: 10 birželio 2005 - 08:23
Hmm g.gif Įdomiai čia tau pasakė... Na aš tai jau apie dešimt metelių kaip ir akiniuota. Tai pačioj pradžioj, kai akys dar tik truputuką nusilpusios buvo, tai akinius tai užsidėdavau žiūrėdama į lentą, TV (čia būtinai reikia), kine, teatre ar kažkur, kur reikia ilgai ir įtemptai į tolį žiūrėti . Bet kuriuo atveju, jei esi trumparegė, tai žiūrėdama kažkur tolyn, kur tavo akys jau "nedatraukia"- prisimerki (nors galbūt to ir nejauti),- va tada ir reikia dėtis akinius, nes taip žiūrint akys įsitempia (ar kažkaip panašiai atsimenu man gydytoja aiškino). 4u.gif Tokiuosi kažkiek padėjau, nors labai neaiškiai čia viską surašiau,- sėkmės nešiojant akinukus 4u.gif Ai, dar prisiminiau- vasarą mano regėjimas visada pagerėja (gal nuo saulės g.gif ), tai anksčiau, kai dar nebuvau tokia didelė trumparegė, netgi kartais neprireikdavo akinių žiūrint kad ir TV ar pan.
Atsakyti
Beje, kai akys yra bnedaug pasilpusios, okulistai siūlo jas patreniruoti. Be jokių akinių žiūrėti į tolį, kiek tik išeina tolyn, paskui pažiūrėti į kokį taškelį visai šalia, paskui vėl į tolį ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Gulcan @ 2005 06 10, 09:21)
Ai, dar prisiminiau- vasarą mano regėjimas visada pagerėja (gal nuo saulės g.gif )


tai visi geriau mato, kada daugiau šviesos - kai šviesiau, tai viskas ryškiau smile.gif

O nešiot akinius galima retkarčiais tada, kai jauti, kad jau neprimatai - kino teatre, vairuojant, žiūrint TV. Pačiai reikia spręst, jei jauti, kad neryškus vaizdas, kažko nebeperskaitai, neįžiūri, tai ir dedies akinukus...

Man irgi visada rašydavo ir rašė akinius nuotoliui, bet akutės nuo pirmo akinių išrašymo pablogėjo, šiaip ir toliau rašo tik nuotoliui recepte, bet pačios gydytojos rekomenduoja nešioti pastoviai (-1,75 dioptrijos).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liepsnelė: 10 birželio 2005 - 08:39
As siaip matau gerai. Ir ziuredama i toli ir arti, kadangi mano viena akis(kurios regejimas geras) visa kruvi veza. Kai viena karta nuejau pas akiu gydytoja profilaktiskai ir uzsidengus desiniaja aki vaizdas liejosi man buvo sokas!!!! blink.gif blink.gif blink.gif As net nezinojau, kad ji silpna, nes visa laika pas mane abieju akiu regejimas buvo geras. Tada gydytoja pasake, kad akiniai nera butini. Taip 2 metus pravaiksciojau, bet vis turejau minti nueiti pasitikrinti privaciai. Zodziu, vakar nuejau i Fielmana. Gydytoja nustate, kad pas mane yra uzsleptas kaires akies zvairumas. Zodziu kartais ji "nuvaziuoja" i sona. Del to zvairumo susilpnejes akies raumuo ir del to ji mato blogiau. Ir ji man pasake, kad akiniai nera butini, bet juos butu gerai nesioti, kad tas akies raumuo visai nenusilptu ir as senatvej nesuzvaireciau. doh.gif Ji sake, kad dabar geroji akis viska veza, o blogai matancioji yra atsipalaidausi (ziurint i toli), o nesiojant akinius ir blogai matancioji dirbtu.

P.S. Todel ir nezinau, kada tuos akinius detis, nes siaip tai as matau gerai....
Atsakyti
Net nežinau, ką patart. Jei būtų tiesiog trumparegystė vienos akies, tai gal ir apsieitum be akinių. Nors ką aš žinau, pvz. man palaisniui ėmė blogėti regėjimas nuo vienos akies, su kita visąlaik puikiai mačiau, o ta viena blogiau matė iš pradžių viena, dviem eilutėm, paskui - dar daugiau. Akinių beveik kad nenešiojau, ir kai visai apsilpo blogiau matanti, staigiai pablogėjo ir geriau matanti akis... Gal jei būčiau nešiojus akinius, nebūtų ėmus blogėti kita akis g.gif .

O dar kai yra šiek tiek žvairumo, tai net nežinau... Gal tikrai reiktų tų akinukų...
Atsakyti
Aš ir visą gyvenimą mačiau gerai ir net neįsivaizdavau, ką reiškia akiniai. Prieš porą metų ėmė ir nusilpo verysad.gif Akinių nešiot pastoviai nereik, nes nestiprus dar minusas, bet kaip ir tau, reik retkarčiais, nuotoliui. Tai 1.visad vairuoju su akiniais, 2.teliką žiūriu, nes kambarys nemažas ir tikrai jų reik. Ir dar 3.kai varau į kokį Akropolį ar kur kitur, kur daug spalvų, daigtų, info. Tada krūvis akim ir didelis. Va tada ir nešioju akinukus. Kai reik apžiūrėt daigtą iš arčiau, ar lentyną, tiesiog pasikeliu juos ant plaukų mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo juva: 10 birželio 2005 - 12:29
O ziurint i kompa nereikia??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sypsenaa @ 2005 06 10, 13:51)
O ziurint i kompa nereikia???  g.gif


o kaip gydytoja rekomendavo?
Jei labai nedaug blogiau kita akis mato, tai gal nereikia, visgi mažas atstumas iki kompo...
Atsakyti