Įkraunama...
Įkraunama...

IVF

QUOTE


Miela Elvita,
kadangi sita tema man yra jautri, kalbesiu trumpai. Taip, esu susidurusi.  Ir dziaugiuosi, kad jus moketes ir kazka patyret, ir nuosirdziai linkiu ismokti ir kitu dalyku, kurie pakeistu Jusu poziuri i tam tikrus musu gyvenimo aspektus... Ir labai linkiu pagimdyti SVEIKA vaika, nes kaip suprantu, nesveikas vaikas, Jusu akimis, yra kaip ir nurasytas sad.gif((((((((((((


Kara,
Toki priekaista turemtu issakyti tiem tevams, kurie ta vaika suluosino begerdami ar kitaip ir ji kaip koki daikta paliko.  Savo vaiko as NIEKADA NEPALIKCIAU IR MAN JIS BUTU PATS BRANGIAUSIAS. Noras tureti savo vaika yra naturalus.  Antra, nevaisingi zmones NERA IPAREIGOTI ISIVAIKINTI PALIKTU VAIKU, nes tai - didziule atsakomybe.  Tam reikia subresti, nes svetima vaika pasiimi ne keliem menesiams ar keliem metam, o visam gyvenimui.  Jei jauti, kad negalesi tokio vaiko myleti 100%, tai geriau jo neisivaikinti, nes vaikas ne zaislas ar siaip daiktas.  
Dar norejau paklausti, kodel jus, kurie taip moralizuojate, patys neisvaikinate vaiko?
Atsakyti
QUOTE


Miela Elvita,
kadangi sita tema man yra jautri, kalbesiu trumpai. Taip, esu susidurusi.  Ir dziaugiuosi, kad jus moketes ir kazka patyret, ir nuosirdziai linkiu ismokti ir kitu dalyku, kurie pakeistu Jusu poziuri i tam tikrus musu gyvenimo aspektus... Ir labai linkiu pagimdyti SVEIKA vaika, nes kaip suprantu, nesveikas vaikas, Jusu akimis, yra kaip ir nurasytas sad.gif((((((((((((


Ir dar. Nesame mes tokie besirdziai.  Man labai gaila ir paliktu vaiku, ir tu, kuriu tevai nemyli ir nepriziuri.  Teko dirbti vaiku namuose, o kai mokiausiai universitete dirbau savanore vaiku gynimo organizacijoje.  Bendraudavau su asocialiais tevais ir vaikais, padedavau tiems vaikams ruosti pamokas, kalbedavomes, kodel jie bega is mokyklos arba vagia is parduotuviu.  Jie vis pasizadedavo, kad to nedarys, bet anksciau ar veliau grizdavo prie tokio gyvenimo.  Bet as negaliu viso to pakeisti, kad ir labai noreciau.   Tikrai nenurasau nei nesveiku, nei sveiku vaiku.  Jais rupintis turi ir tevai, ir visuomene.  
Atsakyti
Debi, as rasiau ir kartoju: ivaikinimas ir dirbtinis apvaisinimas - tai visiskai skirtingi dalykai.
Dirbtinis apvaisinimas - tai sansas patenkinti motinystes instinkta. Tai kai vaiko trokstama ne del paties vaiko, o del to, kad ispildyti si instinkta - buti nesciai, pagimdyti, tureti savo vaika. Moteris, tai jaucianti, turbut negali kitaip pasijusti laiminga, kaip tik pastoti. Todel dirbtini apvaisinima vertinu kaip pagalba moteriai (jeigu nori- seimai, zmonai ir vyrui, nes yra ir tevystes instinktas).
O isivaikinimas - tai rupinimasis vaiku. Tam reikia subresti moraliai, cia jau nebe instinktu klausimas. Tai zygdarbis, jei nori.
Atsakyti
QUOTE

nes kaip suprantu, nesveikas vaikas, Jusu akimis, yra kaip ir nurasytas sad.gif((((((((((((


Oi Kara , kokia tu neteisi siuo poziuriu!!!! O tu galvoji dirbtinis apvaisinimas garantuoja 100% sveika vaika? Zinoma ne , mes kalbame apie tai , kad savo nesveikam vaikui (apsaugok viespatie , zinoma)jaustum visiska ir negincijama meile !
Atsakyti
QUOTE
Debi, as rasiau ir kartoju: ivaikinimas ir dirbtinis apvaisinimas - tai visiskai skirtingi dalykai.
Dirbtinis apvaisinimas - tai sansas patenkinti motinystes instinkta. Tai kai vaiko trokstama ne del paties vaiko, o del to, kad ispildyti si instinkta - buti nesciai, pagimdyti, tureti savo vaika. Moteris, tai jaucianti, turbut negali kitaip pasijusti laiminga, kaip tik pastoti. Todel dirbtini apvaisinima vertinu kaip pagalba moteriai (jeigu nori- seimai, zmonai ir vyrui, nes yra ir tevystes instinktas).
O isivaikinimas - tai rupinimasis vaiku. Tam reikia subresti moraliai, cia jau nebe instinktu klausimas. Tai zygdarbis, jei nori.


O jei kalbame apie surogatine motinyste? Gi tada tavo motiniskas instinktas nebus patenkintas , bet vaikas bus BEVEIK TAVO! Ir as galiu garantuoti uz tai , kad as ta vaika myleciau visa gyvenima , koks jis bebutu! Ko tikrai negaleciau pasakyti paie visiskai svetima. O tie , kurie isivaikina svetima , nesveika kudiki , nemanau , kad niekada gyvenime neprakeike tos dienos , kai tai padare. Taip , jie daro didziuli zygdarbi , bet ar nemanai , kad tai beprasmiska , ir gal kartais tai daroma tik del paties ZYGDARBIO? Mes nezinome kodel uzsenieciai ima nesveikus vaikus.As pavyzdziui nesu garantuota , kad tai jie daro ne del kazkokiu lengvatu , pasalpu ar dar kazkokiu zemu keslu.Labai noreciau , kad taip nebutu. Bet negi Lietuvoje nera NEI VIENO  moraliai subrendusio zmogaus (seimos), kad paimtu nesveika vaika is vaiku namu? Mes zinome graziu pavyzdziu , kai paimami SVEIKI vaikai , bet pasakyk nors viena atvirkstini varianta....
Atsakyti
QUOTE


Oi Kara , kokia tu neteisi siuo poziuriu!!!! O tu galvoji dirbtinis apvaisinimas garantuoja 100% sveika vaika? Zinoma ne , mes kalbame apie tai , kad savo nesveikam vaikui (apsaugok viespatie , zinoma)jaustum visiska ir negincijama meile !


Vaikas yra vaikas, savas ar ne. Sveikas ar ne. Koks bebutu, jam reikia meiles, silumos, pilnavercio gyvenimo.  O del dirbtinio apvaisinimo - jau kazkur rasiau, man yra visiskai nepriimtinas dirbtinis apvaisinimas, isodinant i motinos gimda kelis embrionus tikintis, kad 1-2 ishgyvens. O kiti? Kokia as tureciau moraline teise nuzudyti dar 5 savo vaikelius tam, kad tureciau viena, bet SAVA? Neisizeiskit, tai tik mano subjektyvi nuomone, bet manau, kad moketi milziniskus pinigus uz toki dirbtini apvaisinima yra ne kas kita, o absoliutus egoizmas - bet kokia kaina ir priemonemis gauti tai, ko nori...

Norge, aciu, kad esi ir dalyvauji smile.gif Labai gera skaityti Tavo postus  :-*
Atsakyti
Kad jau gavau pagyrima, tai dar pora zodiu ;D.

Gyvenau mazam miestelyje, daugiabuciame name. Mano kaimyne (pora metu uz mane jaunesne mergaite) buvo ivaikinta. Tai suzinojau tik pries kelis metus, bet ne apie tai daina. Taigi, tie zmones isivaikino, nes moteris negalejo tureti vaiku.
Mergaite uzaugo. Gal kai jai buvo 18-20, jos iteviai issiskyre. Tevas vede kita moteri ir su ja susilauke berniuko. Mano mama papasakojo, kad sutiko ta pora su mazu vaikuciu Palangoje. Kadangi draugavo su tuo kaimynu, tai mama issidrasino ir paklause to vyro: koks skirtumas auginti savo vaika ir ivaikinta? Tas atsake - tikesit ar ne - jokio!!! Abu jam vienodai brangus, ir net mintis nekyla, kad ta mergaite svetima. Pasako kai ka, ane?
O pamenat ta garsia istorija, kai gimdymo namuose sumaise kudikius, ir atkeite juos tik kai vaikams sukako 2 m. Viena is seimu buvo kategoriskai pries atkeitima, jai tai buvo netiketa. Jie nebenorejo to savo vaiko. As juos puikiai suprantu. Vat ateitu pas jus ir sakytu: ups, sumaisem, cia ne jusu vaikas. Atkeisim dabar. Keistumet? As asmeniskai tai paimciau ir savo, jei butu galima, abu auginciau. O jei ji auginantys zmones myletu kaip sava, tai negriauciau ju laimes, o tik stebeciau, ar tas vaikutis laimingas, padeciau jam, draugautume seimomis ir pan.
Ir dar pora zodziu. Musu giminej yra ivaikintu vaiku. Vienas jau suauges, dar grazuole mergyte yra. Niekas ju neisskiria is kitu. Jie labai saunus.

Atsakyti
smile.gif
Labai gera mintis, kazkada ir as toki zaidima su savim zaidsdavau - isivaizduodavau, kad va vienas is mano vaiku yra ne mano, o sukeistas, ir atsiranda norintys atsiimti  :smile.gif Matyt tai taip pat siek tiek stabdo zmones nuo isivaikinimo - o jei ateis ir pareiks savo teises? Nemalonu siek tiek. Manau, jei kada isivaikinsiu vaikuti, niekada nuo jo neslepsiu, kad jis yra ivaikintas. Jei jis nuo pat mazumes zinos, kad yra ivaikintas, ir tuo pat metu nejaus jokio skirtumo tarp saves ir "tikruju" vaiku, jaus tokia pat didele ji supancia meile ir sauguma, jis priims ta zinojima naturaliai ir bus apsaugotas nuo galimu traumu ateity
Atsakyti
[quote]Pasidalinsiu savo patirtimi. Auginu savo ir ne savo vaika. Patikekit , meile yra , bet ji visiskai skirtinga.Nors tas vaiaks grazus , sveikas ir protingas.O tas , kas sako , kad meile ivaikintam ir savam vaikui nesiskiria , meluoja. Lygiai taip kaip as visiem  sakau.Jie negali pasirodyti silpni , nemoralus ir tt. Bet sirdyje jie visada tuos vaikus skirsto. Ir ivaikintas vaikas visada galvos , kad mano tikri tevai butu geresni!

Klausimelis: o tas ne Tavo vaikas - samoningai ivaikintas ar ne (pvz.; vyro is pirmos santuokos). Nes jei ne ivaikintas, tai  cia is kitos operos. O jei ivaikintas... Kalbejom, cia zmogaus asmenybes, jo subrendimo, supratimo apie pasauli klausimas.  As ne sventoji, ko gero irgi nesugebeciau vienodai myleti, todel sakom su vyru, reikia palaukti, uzauginti savo vaikus. Gal tada?
Atsakyti
Auges, mes cia jau seniai i lankas nupedinom  ;D

O del dirbtinio apvaisinimo - kartojau ir kartosiu: as visada uz SAVA vaika. Ir uz dirbtini apvaisinima - kai pvz vyro sekla susvirksciama motinai. Net uz musuose neitaisinta apvaisinima donoro sekla. Bet ne uz ta, kur i motinos gimda isodinami keli ugteleje embrionai. Cia jau tema darosi artima abortui. Kodel mes snekame apie 4-5 savaiciu nestumo nutraukima kaip apie nusikaltima, bet pateisinam dirbtini apvaisinima, kuris pasmerkia net kokius 5 tokius pat vaikelius negyvenimui? Man asmeniskai tai butu tikrai per didele vieno kudikio kaina...
Atsakyti
QUOTE


Kara, ka tu vadini "dar penkiu vaiku nuzudymu"?  Ir ka reiskia "bet kokiomis priemonemis"?


Debi, dirbtinio apvaisinimo, i motinos gimda isodinant embriona esme yra ta, kad apvaisinama yra ne viena kiausialaste, o kokios 7. 3-4 yra isodinami i motinos gimda, todel dirbtinai apvaisinant daznai gimsta dvynukai ar trinukai. Dar keli yra laikomi uzsaldyti. Visa tai daroma, norint garantuoti sekme. Bet butent del sio aspekto tokiam dirbtiniam apvaisinimui nepritaria Kataliku baznycia, ir as siuo klausimu su baznycia sutinku smile.gif
Atsakyti
QUOTE
Auges, mes cia jau seniai i lankas nupedinom  ;D

O del dirbtinio apvaisinimo - kartojau ir kartosiu: as visada uz SAVA vaika. Ir uz dirbtini apvaisinima - kai pvz vyro sekla susvirksciama motinai. Net uz musuose neitaisinta apvaisinima donoro sekla. Bet ne uz ta, kur i motinos gimda isodinami keli ugteleje embrionai. Cia jau tema darosi artima abortui. Kodel mes snekame apie 4-5 savaiciu nestumo nutraukima kaip apie nusikaltima, bet pateisinam dirbtini apvaisinima, kuris pasmerkia net kokius 5 tokius pat vaikelius negyvenimui? Man asmeniskai tai butu tikrai per didele vieno kudikio kaina...


Cia gydytojo Gudonaviciaus samprotavimai:

- Dėl šių - sunykstančių ar išmetamų - embrionų ir kilo triukšmas Seime, ruošiant Civilinio šeimos kodekso projektą?

- Taip. Kai kurie Seimo nariai tai laiko pasikėsinimu prieš naują gyvybę. Tačiau nuo kada iš tiesų Katalikų bažnyčia skaičiuoja naujos gyvybės pradžią? Lietuvos įstatymai juk leidžia nėštumo nutraukimą iki dvylikos savaičių. Aiškinama, kad tik tada atsiranda žmogaus dvasia - įvyksta embriogenezė, susiformuoja visi organai, smegenys, ir nėštumo nutraukimas vėliau jau laikomas žmogžudyste. Jei jau įstatymai leidžia nėštumo nutraukimą, tai kodėl gi nenorima leisti dirbtinio apvaisinimo, kai žūsta tik kelių parų embrionas ir tai padeda porai, ilgus metus laikytai nevaisinga, patenkinti vieną iš esminių poreikių žmogaus gyvenime - susilaukti vaikų? O draudimais nieko neišspręsi: jei uždraus Lietuvoje - net artimiausi kaimynai latviai, estai tai darys. Žmonėms tik brangiau kainuos.

Ir dar
Atsakyti