QUOTE(bruonius @ 2011 01 03, 11:41)
Nepersu as jums to KKK, tiesiog turiu toki pasistates, nama gerai apsiltines ir nesuvokiu investicijos i SS naudos. Paprastai didziausi SS gerbejai buna tie, kurie jo dar neturi isirenge, lygiai taip pat ir su pasyviu namu. Lygiai taip, kaip ir su namu is esmes! Didziausi statytojai ir didziausi statybu zinovai yra tiek, kurie namo dar nestato, arba yra pasistate dezute. Tuomet sitie veikejai labai placiai reiskiasi, viska, zino ir visiems tikina, kad nama galima pasistatyti uz 160.000Lt. Tokiems veikejams geriausia sildymo sistema tai silumos siurblys, kuri jie tikrai isirengs uz 10.000Lt ir dar liks pinigu langams susideti. Viska jie pasidarys patys, nes viska geriausiai zino. Siurbli susirinks patys arba uz buteli Petras jiems surinks garaze is bendriniu komponentu. Juk siurblys tai tas pats kas saldytuvas! kam svaistyti pinigus, ar ne?

Sitie zinovai taip pat isitikine, kad saules baterijos jiems sildys vandeni ir sutaupys nezmoniskas sumas elektrai. Todel drasiai galima investuoti bent 10.000Lt i kolektorius, kuriu atsipirkimo laikas bus geriausiu atveju desimt metu, o po penkiu metu jie suges. Taip pat sitie zinovai neabejoja, kad reikia statyti vejo jegaines, investuojant apie 100.000Lt, ir gaminti elektros energija sau, kaimynams ir saliai, juk tai taip paprasta!!

prie viso sito dar reikia pasistatyti pasyvu nama, kuriam energijos paktiskai nereikia, o dar geriau - statyti is karto aktyvu nama, kuris energija generuoja ir uzdirba seimai pinigus!

Ir visa sita galima igyvendinti uz kokius tai niekingus 300.000Lt. Suinvestavai tiek pinigeliu, ir generuoji sau kilovatus, ir byra pinigeliai i kisene
Kai tik uzbaigsit aktyvaus namo su visais pribumbasais statyba, butinai pakvieskit apsilankyti pas jus. Prizadu, napasakysiu nei vieno kritinio zodzio
Super, Bruoniau. Tikrai džiaugiuosi, kad dar yra blaiviai mąstančių šiame forume. Beje, būtent ES direktyvos (pvz., 2010/31/ES - įveskit į googlą ir galėsite paskaityti lietuviškai) skatina vietinio atsinaujinančio kuro naudoja.
Papildyta:
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 02, 19:08)
kietu kuru kūrenam dabar, atsikandę mes jau to kūrenimo, su visom iš to išplaukiančiom problemom: nesibaigiantys lakstymas prie to katilo, malkos ar kitas kuras, sandėliavimas, amžinas bardakas katilinėj, negalim išvažiuot ilgesniam laikui ir t.t. Todėl į naują namą ieškom alternatyvų KKK, aišku yra dujos, bet dujų atvedimo ir katilinės įrengimo sąnaudos būtų lygios šilumos siurblio sistemos įsigijimo kainai.
JO. Įsirengia žmonės šūdiną KK, o po to apie tai visiems pasakoja. Jei rimta KK (mano nužiūrėta kainuoja nuo 18 000 iki 21 500 Lt), tai tokį katilą kursite tik kas 2-3 dienas esant dabartinėms oro sąlygoms. Ir vargo su malkoms nėra, jei perki už kūbą po 205 Lt - jos gražiai supakuotos, sausos ir tiksliai žinai, koks jų kiekis.
O jei pradėjot nuo to galo, kad eilinis katilas (3000-6000 Lt) ir radiatoriais, bet nėra akumuliacinės talpos, pamaišymo mazgo ir t.t., o malkas atveža su gaziku bet kaip sukrautas ir dar šlapias - tai ir kvailą bažnyčioj muša.
Papildyta:
Vienareikšmiškai geriausias ir pigiausias šildymo būdas yra centralizuotas. Žinoma, jei gyvenate savivaldybė, kur 1 kWh kaina - apie 0,18 Lt, o ne 0,40 Lt. Tokiu atveju nereikia nei patalpos katilinei, nei jokių kitų investicijų išskyrus radiatorius arba grindinį šildymą.
Tokią patirtį puikiai iliustruoja ir švedai. Jie stato centralizuotus nedidelėms gyvenvietėms katilinių punktus ir vargo nemato. Be to, ne tik švedai, bet ir likę skandinavai su danais vis dažniau pereina prie biokuro ir iki 2050 metų visiškai namų ūkiuose žada atsisakyti iškastinio kuro (tik lietuvaičiai labai protingi ir vis dar išradinėja dviračius). Tai vienintelė ir pigiausia šilumos rūšys žiūrint į 15-20 metų ateitį. Iškastinis kuras (dujos ir t.t.), o su jomis ir elektra (jei neturėsime naujos AE) neišvengiamai brangs. Atsigaus pasaulio ekonomika ir tikrai viskas brangs. Todėl aš galvoju, kad geriausia investicija yra KK. Tik, žinoma, protinga sistema, o ne vien katilas.