Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos... *49 Namučiai...

Aš sakiau, kad imsiu vampyrės dienoraštį, bet nusprendžiau imti jau gan seniai (t.y. penktą mėnesį) laikomą Alice Sebold ,,Numylėtieji kaulai''. Perskaičiau vos 60 psl, bet galiu sakyti, kad patinka thumbup.gif laukiu nesulaukiu, kada galėsiu toliau skaityti.
Atsakyti
Labas,

QUOTE(AgnĖ.** @ 2011 01 22, 21:03)
Tikrai nepykstu ir sutinku, kad tai subjektyvu, juk ir parašiau, kad tai mano nuomonė  smile.gif Gal tada dar buvau per mažą, vis tik tai irgi buvo mano pirmoji pažintis su Picoult  rolleyes.gif


biggrin.gif Gerai čia apie Picoult padiskutavot. Aš tai AgnĖ pritariu, man ji irgi nepatiko, ir nepadėjo joks Dantė, jeigu knyga nuobodi, tai ir be Dantės ar su Dantė yra nuobodi.
Bet kitą vertus, labai čia juk subjektyvu, va vienai mamai parekomendavau pažintį pradėti nuo „Kitas gyvenimas“, tai irgi neužsikabino.
Taip kad Gegytė, mums bus labai įdomi tavo nuomonė.

O aš pati tai dabar supratau apie shiaudines klausimą dėl skaitymo. Pradėjau rusiškai skaityti Bulgakovo „Meistras ir margarita“ ir pasibaigė mano lakstymai per eilutes, dabar tariu žodžius mintyse... smile.gif. Bet jau kaip man patinka pati knyga, koks gėris knyga, kad nemoku net papasakoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Skaitanti: 23 sausio 2011 - 16:07
Skaitanti, net pavydu, kad skaitai tokią knygą originalo kalba. O, kad tai gėris, tai sutinku wub.gif
Atsakyti
Ildefonso Falcones. Jūros katedra.

Gal vis tebesigriaužiat, kad nepasirinkot studijuoti istorijos? Gal dažnai pagalvojat, ką veikdavo viduramžiais vaikai, kai nebuvo Lego ir kompiuterių? O jų tėvai, kai dar niekas net negalvojo, apie televizorių, Facebooką ir Akropolio išpardavimus?

Tada knyga patiks. Nes ji dar ir apie Ispaniją, o konkrečiai apie Barseloną, prieš gerus 650 m. Nuo pono pabėgęs baudžiauninkas tikisi rasti savo sūnui geresnį gyvenimą Barselonoje, tačiau greitai įsitikina, kad visur turtingųjų teisybė. Ir Arnau teks kovoti su savo priešais visą gyvenimą.

- Kur badas, ten laisvės nėra (psl. 159).


Nors knyga parašyta pagal Petro III „Kroniką“, ji nepaprastai lengva, visi istoriniai įvykiai tarsi atskirti, veikėjai juos stebi tarsi iš šono. Man ji būtų nepaprastai panaši į Diuma knygas, jei ne tikrai daug smurto, kuris, kaip paaiškinta paties autoriaus, tikrai buvo būdingas to laikotarpio Katalonijai. Bet pati knyga tikrai buvo nenuobodi, įvykiai vijo vienas kitą, puslapiai vertėsi vienas po kito ir miegas neėmė.

Didžiausias man asmeniškai knygos trūkumas tas, kad vis dėlto norėta aprašyti beveik visas to meto sritis. Gavosi visko po truputį ir nieko išsamiai. Knygoje yra ir katedros statyba, maras Barselonoje, inkvizicijos šiek tiek, karų šiek tiek, miestiečių tradicijų, paties miesto aprašymo, amatininkų, žydų kvartalų ir t.t. Būtų labai įdomu paskaityti panašią knygą apie to laikotarpio Lietuvą.

Nors ir ne pati geriausia mano skaityta istorinė knyga, bet rekomenduoju istorinių knygų mėgėjams.
Atsakyti
Sveikos,

draugauju su Picoult, ir net labai. Patinka man jos rašymo stilius, lengvai skaitosi ir kažkaip priverčia galvoti, kaip aš elgčiausi būdama dukros vietoje, o ką keisčiau mamos elgesyje. Taip pat labai patinka ir mamos ir tėvo santykių aiškinimasis, kai viską bandoma išsiaiškinti ramiai, be lėkščių daužymo ect. Vienu žodžiu, trečdalį knygos jau įveikiau, dabar einu toliau skaityt. GAL pavyks per šiandien perskaityti, o vėliau esu beveik garantuota, kad kitas jos knygas skaitysiu. Vis gi ganėtinai nemažai psichologijos jose.
Atsakyti

Laba diena mirksiukas.gif

Tik dabar atsikėliau blink.gif

O dėl Picoult, man vienareikšmiškai pirmoje vietoje knyga "19 minučių" dėl savo tematikos ir jos atskleidimo. Nuo jos ir pradėjau pažintį su šia rašytoja.
Atsakyti
Baigiau skaityti "Arklienos kumpis". Nebloga knyga, parašysiu vėliau atsiliepimą. Einu dabar skaityti "Amo sūpuoklės".
Atsakyti
QUOTE(Ingėnas @ 2011 01 23, 15:15)
Labas 4u.gif
Čia aš ją gyriau smile.gif

Per vakar vakarą perskaičiau "Kabulo kregždės", bet man ji nelabai nelabai... Gal nelabai patiko stilius, gal dar kažkas. O gal tiesiog nelabai pagavau kūrinio pagrindinės minties g.gif

taip ir maniau, kad tamsta skaitei mirksiukas.gif . O "Kabulo kregzdes" mano grauztukas blush2.gif , skaitau nemazai tos tematikos knygu, bet sioji visiskai "nelindo" ir vos puse perskaiciau, galiausiai padejau is kur paemiau doh.gif

QUOTE(Gegytė @ 2011 01 23, 17:34)
Sveikos,

draugauju su Picoult, ir net labai. Patinka man jos rašymo stilius, lengvai skaitosi ir kažkaip priverčia galvoti, kaip aš elgčiausi būdama dukros vietoje, o ką keisčiau mamos elgesyje. Taip pat labai patinka ir mamos ir tėvo santykių aiškinimasis, kai viską bandoma išsiaiškinti ramiai, be lėkščių daužymo ect. Vienu žodžiu, trečdalį knygos jau įveikiau, dabar einu toliau skaityt. GAL pavyks per šiandien perskaityti, o vėliau esu beveik garantuota, kad kitas jos knygas skaitysiu. Vis gi ganėtinai nemažai psichologijos jose.

Tuo mane ir zavi si autore, jog labai akivaizdiai iskelia tevu ir paaugliu, bei kitaip tariant suaaugusiuju ir vaiku santykius i viesuma, bei parodo abieju pusiu teisuma ir nagrineja tokias situacijas, jog smerkti ar teisti bet kuri praktiskai neimanoma. Toms kas augina paauglius vaikus, tai praktiskai kaip mini vadovelis apie vaiku jausmus, kuriu mes kartais nematome.
Atsakyti
QUOTE(laTulipe @ 2011 01 23, 16:00)
Aš sakiau, kad imsiu vampyrės dienoraštį, bet nusprendžiau imti jau gan seniai (t.y. penktą mėnesį) laikomą Alice Sebold ,,Numylėtieji kaulai''. Perskaičiau vos 60 psl, bet galiu sakyti, kad patinka  thumbup.gif laukiu nesulaukiu, kada galėsiu toliau skaityti.

Įdomu kaip toliau skaitysis, aš ją numečiau nebaigus smile.gif
Atsakyti
Norėjau vakar prieš miegą truputį Murakami paskaityti, bet daugiau puslapio nepasistūmėjau. Vietoj jos užsinorėjau "Paskutinis traukinys į Lisaboną", tai visai kitas reikalas. smile.gif Dar labai nedaug perskaičiau, bet kol kas patinka, kažkiek primena "Vėjo šešėlį".

Buvau šiandien dviejuose knygynuose, tai vėl didelių pagundų turėjau. smile.gif Ir Vagoj, ir Pegase nemažai gerų knygų su nuolaidom. Bet Murakamio nepirkau, kaip buvau planavusi, pagalvojau, kad spėsiu, nes abiejuose knygynuose buvo. Vos nenusipirkau Remarko "Gyvybės kibirkštis", bet susilaikiau, kadangi jau skaityta. O nusipirkau tokias knygas:

P. Robert Smith "Naktį parke aukštai medyje su ežiuku"
Linda Grant "Rūbai ant jų pečių"
Michael Ridpath "Lemtinga klaida"
(apie šią nesu girdėjusi, bet tik 4.50, gal bus visai neblogas trileris).
Atsakyti
QUOTE(katilina @ 2011 01 23, 19:02)

Michael Ridpath "Lemtinga klaida"[/b] (apie šią nesu girdėjusi, bet tik 4.50, gal bus visai neblogas trileris).


neispudingas, bet visai neblogas, kiek pamenu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Gegytė @ 2011 01 23, 16:34)
Sveikos,

draugauju su Picoult, ir net labai. Patinka man jos rašymo stilius, lengvai skaitosi ir kažkaip priverčia galvoti, kaip aš elgčiausi būdama dukros vietoje, o ką keisčiau mamos elgesyje. Taip pat labai patinka ir mamos ir tėvo santykių aiškinimasis, kai viską bandoma išsiaiškinti ramiai, be lėkščių daužymo ect. Vienu žodžiu, trečdalį knygos jau įveikiau, dabar einu toliau skaityt. GAL pavyks per šiandien perskaityti, o vėliau esu beveik garantuota, kad kitas jos knygas skaitysiu. Vis gi ganėtinai nemažai psichologijos jose.

Kaip džiugu girdėti thumbup.gif Ne veltui rašei, kad mūsų skoniai gan panašūs mirksiukas.gif Aišku, įdomu bus perskaityti kada nors, kaip šią knygą ateityje pati vertinsi jau kitų jos knygų kontekste mirksiukas.gif

QUOTE(Sielos Sparnai @ 2011 01 23, 17:24)
O dėl Picoult, man vienareikšmiškai pirmoje vietoje knyga "19 minučių" dėl savo tematikos ir jos atskleidimo. Nuo jos ir pradėjau pažintį su šia rašytoja.

Pagal patikimą, pagal tai, kuri jos knyga mane labiausiai paveikė, tai irgi vienareikšmiškai pirmoje vietoje jos "19 minučių" drinks_cheers.gif
Atsakyti