Įkraunama...
Įkraunama...

Pirkimo- pardavimo sutartis

8.3. Jei Šuns pirkėjas Sutarties pasirašymo metu yra nepilnametis asmuo, už Sutarties sąlygų vykdymą yra atsakingi jo tėvai, įtėviai ar globėjai, kurie pasirašo šią Sutartį kartu su Pirkėju.

Ir šito punkto nerašyčiau. Nepilnamečiui apskritai šuns neparduočiau, tai šiaip jau ir savaime tas punktas būtų neaktualus.
P.S o pas jus dažnai šunis perka nepilnamečiai? Ir moka ne 100, ir ne 200 Lt, o triženklę sumą?...man nepasitaikė, ir, tikiuosi, nepasitaikys... ax.gif

6.4. Pardavėjas turi teisę tikrinti Šuns laikymo ir auginimo sąlygas

Su šituo punktu, aš, būdama pirkėja- nesutikčiau. Tai jau mano teisių pažeidimas. Gal aš iš principo nemėgstu svetimų žmonių namuose. O čia ne kažkoks oficialus asmuo, o kažkoks veisėjas ims lakstyti ir nosį kaišioti...Žmonių visokių būna, o jei tas veisėjas pasitaikys ypač įkyrus ir turintis daug laisvo laiko? tai tokiu punktu jam atrišamos rankos... schmoll.gif Aš galvoju, kad gal geriau rašyti, kad pirkėjas įsipareigoja bendrauti su pirkėju, bent retkarčiais parašyti laiškus ir atsiųsti nuotraukas, kaip šuo auga ir gyvena, jeigu nėra galimybių susitikti kur nors parodose ar dresūroa aikštelėje...

Dar parašyčiau apie įsipareigojimą pagal savo galimybes teikti pagalbą naujam šeimininkui- patarimais, pamokymais ir t.t
Papildyta:
QUOTE(megeja @ 2011 02 08, 01:27)
Na tai ta sutartis ir nėra "vienintelis ir teisingas" egzempliorius, o tiesiog pavyzdys  smile.gif  Kaip ir minėjau, dabar pati ją rašyčiau kitokią.



Tik nesupykit. 4u.gif Labai ačiū už pavyzdį. Iš tiesų aš dabar apmąstymų stadijoje, ir jei čia ką prirašysiu ( sorry mirksiukas.gif ), tai tikrai ne jus kritikuodama, tiesiog mąstau ( garsiai biggrin.gif )- kas man aktualu, kas ne...
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2011 02 08, 00:33)
P.S o pas jus dažnai šunis perka nepilnamečiai? Ir moka ne 100, ir ne 200 Lt, o triženklę sumą?...man nepasitaikė, ir, tikiuosi, nepasitaikys... ax.gif

O kas čia tokio? Aš vieną pirkau, keturženklę sumą pati mokėjau, kitą bendrasavininkystei ėmiau. Nesuprantu, kas čia tiek klausimų sukėlė.
Papildyta:
Meluoju, du pirkau, tik už kitą suma tik triženklė buvo.
Atsakyti
QUOTE(karinna @ 2011 02 08, 01:36)
O kas čia tokio? Aš vieną pirkau, keturženklę sumą pati mokėjau, kitą bendrasavininkystei ėmiau. Nesuprantu, kas čia tiek klausimų sukėlė.


Tiksliai, norėjau parašyt- keturženklę sumą... blush2.gif
Tai kad bet kokio LKD klubo nariu gali būti fizinis asmuo, sulaukęs 18 metų. Išeina, kad ir šuns savininku nepilnametis būti negali. Ir į bendrasavininkystę imti negalėjote, nes pagal LKD veisimo nuostatus:
3.2. Bendrasavininkams keliami reikalavimai:
3.2.1. Visi šuns savininkai turi būti LKD klubo nariai;
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mike-pukuotukas: 08 vasario 2011 - 00:45
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2011 02 08, 00:42)
Tiksliai, norėjau parašyt- keturženklę sumą... blush2.gif
Tai kad bet kokio LKD klubo nariu gali būti fizinis asmuo, sulaukęs 18 metų. Išeina, kad ir šuns savininku nepilnametis būti negali.

Pagal Vilniaus gyvūnų auginimo ir laikymo taisykles savininku gali būti nuo 16 metų. Tuo motyvuojant (bedus pirštu į atsispausdintas taisykles) GRC gyvūnai buvo registruojami mano vardu. Į VŠMB įstojau būdama 17, jokių problemų dėl to neturėjau. Norėjos į parodas šunį registruoti ir tiek.

O va bendrasavininkystės mano tik žodinės, pasitikėjimu grįstos. Oficialiai aš vienintelė šunų savininkė. Sutarčių rimtų jokių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo karinna: 08 vasario 2011 - 00:50
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2011 02 08, 01:42)
Tai kad bet kokio LKD klubo nariu gali būti fizinis asmuo, sulaukęs 18 metų. Išeina, kad ir šuns savininku nepilnametis būti negali. Ir į bendrasavininkystę imti negalėjote, nes pagal LKD veisimo nuostatus:
3.2. Bendrasavininkams keliami reikalavimai:
3.2.1. Visi šuns savininkai turi būti LKD klubo nariai;


2. ASISTENTAI
2.1. Asistentu gali tapti kiekvienas LKD klubo narys, ne jaunesnis nei 16 metų, teigiamai išlaikęs egzaminą (testą).


tai, kad turbut ne nuo 18 metu i ta LKD stot galima.
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2011 02 08, 00:19)
7.12. Pirkėjas turi teisę per 72 val. nuo Šuns priėmimo-perdavimo gražinti Šunį Pardavėjui
<...>
Tokio punkto aš nerašyčiau.

Dėl šito punkto ir aš dabar galvoju. Jūsų mintys logiškos tikrai. Bet, aš, jei būčiau veisėja, norėčiau, kad šuneliui neįtikus savo šeimininkams, jis visų pirma grįžtu pas mane, veisėją. Dėl to ir yra punktas sutartyje, kad perpardavimo atveju pirmenybę turi veisėjas.
Tik, gal trumpinčiau terminą, pvz. iki 24 val.

QUOTE
O štai punkto, kuris privalomas ir pagal LKD nuostatus ( jei gerai pamenu, reiks pasižiūrėt tiksliai)- trūksta. Tai 14 dienų, per kurias, šuniukui susirgus infekcine liga, ir veterinarui nustačius, kad šuniukas užsikrėtė veislyne( pagal inkubacinį laikotarpį), yra kompensuojamas gydymas/ pakeičiamas šuniukas/ grąžinami pinigai (pagal susitarimą)

Šitą galima laisvai įtraukti smile.gif

QUOTE(mike-pukuotukas @ 2011 02 08, 00:36)
8.3. Jei Šuns pirkėjas Sutarties pasirašymo metu yra nepilnametis asmuo, už Sutarties sąlygų vykdymą yra atsakingi jo tėvai, įtėviai ar globėjai, kurie pasirašo šią Sutartį kartu su Pirkėju.

Ir šito punkto nerašyčiau. Nepilnamečiui apskritai šuns neparduočiau, tai šiaip jau ir savaime tas punktas būtų neaktualus.
P.S o pas jus dažnai šunis perka nepilnamečiai? Ir moka ne 100, ir ne 200 Lt, o triženklę sumą?...man nepasitaikė, ir, tikiuosi, nepasitaikys... ax.gif

Žinau du asmenis, kurie, būdami nepilnamečiais (vienas iš jų ir tebėra), patys pirko šunį ir mokėjo už jį visą keturženklę sumą. Vienas iš jų, jau prisistatęs - Karina.
Bet šitą punktą irgi galima koreguot, t.y. išvis išbraukti tuos globėjus biggrin.gif Arba (perskaičiau naujas žinutes) palikti ribą - 16 metų.

QUOTE
6.4. Pardavėjas turi teisę tikrinti Šuns laikymo ir auginimo sąlygas

Su šituo punktu, aš, būdama pirkėja- nesutikčiau. Tai jau mano teisių pažeidimas.

Va dėl šito su jumis sutinku drinks_cheers.gif
nors, geriau pasvarsčius, ar nuotraukos ką nors duoda?
bet taip, šitą punktą braukčiau lauk smile.gif

QUOTE
Dar parašyčiau apie įsipareigojimą pagal savo galimybes teikti pagalbą naujam šeimininkui- patarimais, pamokymais ir t.t

To net neįtraukiau - man tai savaime suprantamas dalykas.

QUOTE
Tik nesupykit. 4u.gif

Nė trupučio mirksiukas.gif Kuo daugiau kalbų ir pamąstymų šia tema, tuo geriau thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo megeja: 08 vasario 2011 - 01:03
QUOTE(wolfin @ 2011 02 08, 00:59)
2. ASISTENTAI
2.1. Asistentu gali tapti kiekvienas LKD klubo narys, ne jaunesnis nei 16 metų, teigiamai išlaikęs egzaminą (testą).


tai, kad turbut ne nuo 18 metu i ta LKD stot galima.

bigsmile.gif Įdomu. Asistento egzaminą išlaikiau dar net nebūdama LKD klubo nare. Niekas nieko dėl narystės neklause.
Atsakyti
QUOTE(karinna @ 2011 02 08, 01:46)
Pagal Vilniaus gyvūnų auginimo ir laikymo taisykles savininku gali būti nuo 16 metų. Tuo motyvuojant (bedus pirštu į atsispausdintas taisykles) GRC gyvūnai buvo registruojami mano vardu. Į VŠMB įstojau būdama 17, jokių problemų dėl to neturėjau. Norėjos į parodas šunį registruoti ir tiek.


Neradau VŠMB įstatų. Įdomu buvo pažiūrėt, nuo kiek metų pas juos galima būti nariu. Šiaip įdomu pasidarė, kad žinočiau kitą kartą, jei ką.... mirksiukas.gif

QUOTE(karinna @ 2011 02 08, 01:46)
Sutarčių rimtų jokių.


Ir?.. kokios mintys- jų reikia/nereikia? augindama šunis pasigedot jų ar ne? ( nors tiesą sakant, jei viskas gerai, tai tų sutarčių gal ir nepasigendi, bet va jei, tarkim, išlįstų kokia šuns liga, ar trūkumas?)

Papildyta:
QUOTE(wolfin @ 2011 02 08, 01:59)

tai, kad turbut ne nuo 18 metu i ta LKD stot galima.


Nu tai ir nebesiginčysiu. Prieš akis turiu tik LRDK ( rotveilerių klubo) įstatus, ten galima tik nuo 18 metų. Galvojau, visur reikalavimai bus panašūs.mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(megeja @ 2011 02 08, 02:01)

nors, geriau pasvarsčius, ar nuotraukos ką nors duoda?
bet taip, šitą punktą braukčiau lauk  smile.gif
To net neįtraukiau - man tai savaime suprantamas dalykas.
Nė trupučio  mirksiukas.gif  Kuo daugiau kalbų ir pamąstymų šia tema, tuo geriau  thumbup.gif


Šį bei tą ir pagal nuotraukas gali spręsti- pvz. šuns kondiciją, aplinką. Bet tada reikėtų tikrai kažkaip sugalvoti, kad esant įtarimams vis tik tą šunį galima būtų teisėtai apžiūrėti...Čia yra erdvės pamąstymams.

Tai ir man tai savaime suprantama, bet va kartą, kalbantis su potencialiais pirkėjais, manęs tiesiai šviesiai paklausė- o kokią mes turėsime naudą, jei pirksime iš jūsų šuniuką- patarimus, pagalbą ruošiant parodoms ar pan? Taigi, dabar ir suku galvą, kuo aš galiu įsipareigoti, kuo- ne. O tų patarimų ir tiksliai įvardinti, kad jų gaus tiek, kiek reikės, manau, naujajam šeimininkui ( ypač, jei jis patirties ne kažkiek turi), yra labai svarbu, nes iš tiesų klausimų būna visokių ir žmogus turi žinoti, kad tikrai gaus į juos atsakymus, kad ir kokie jie ten pasirodys veisėjui...Tiesiog gal ramiau?..
Atsakyti
jatau kaip cia viskas sudetinga doh.gif
isivaizdavau kad paprasciau viskas...
kaip pirkeja noreciau kad veisejas prisiimtu atsakomybe (na ar kompensuotu ar kita suni pigiau parduotu...) jei kokios paveldimos ligos ar kokie diskvalifikuojantys is parodu defektai islystu... pagalbos patarimu suniuko auginimo klausimais... na kad nepamirstu vos tik atidaves...
as isipareigociau neveist be veisejo sutikimo, zinios... savaime suprantama tinkamai priziuret augintini ir panasiai...
kastruot jei koks brokas ar liga islystu...
na ir nebezinau ko cia galiu noret ar isipareigot g.gif

bet labai aktuali ir idomi tema man siuo metu smile.gif
Atsakyti
Na, savo parduodamiems šuniukams panaudojau kiek modifikuotą megejos sutartį. Nė vienas iš pirkėjų nebuvo man pažįstamas, tad taip tiesiog buvo ramiau. Dabar galiu verst geru maistu maitint sutartimi grąsindama devil.gif Ir jei bent didžioji dalis displazijos tyrimą atliks, jau man gerai bus. Dresūros reikalavimą pašalinau ir savo atsakomybę šiek tiek sumažinau.

Pati šunis įsigijau be sutarčių ir jų nepasigendu, nes prisiėmiau riziką. Nei iš vieno veisėjo/"bendrasavininko" jokių kompensacijų jokiu atveju nesitikiu, problemų dar nekilo, tikiuosi, ir nekils, bet kažkas galėtų būti keičiama tik vieno šuns atveju, kai buvo imtas gerokai paaugintas šuo be sveikatos tyrimų. Santykiai geri, tad esu tikra, kad susitartume, rastume geriausią išeitį abiems pusėms. Dėl kitų šunų bet kokia kompensacija būtų tik geru veisėjo gestu, bet pati nieko prašyti ar, tuo labiau, reikalauti negalėčiau. Iš dalies gal todėl, kad šunų kaina nors ir keturženklė, bet man atrodo žema.

Ir veisėjai be atsiskaitymų pagal žodinį susitarimą nieko negali iš manęs reikalauti ir nereikalauja. Iš kitos pusės, aš pati padarysiu daugiau, nei reikalauju iš savo šuniukų pirkėjų, nes rimtai užsiimu su savo šunimis ir turiu tam tikrų planų su kiekvienu.

Galų gale pasitikėjimas lieka svarbiausiu aspektu. Gerai sutariam, pasitikim vieni kitais, bent periodiškai bendraujam, susitinkam ir gyvenam ramiai.
Atsakyti
QUOTE(tvikse @ 2011 02 08, 02:29)
jatau kaip cia viskas sudetinga  doh.gif
isivaizdavau kad paprasciau viskas...
kaip pirkeja noreciau kad veisejas prisiimtu atsakomybe (na ar kompensuotu ar kita suni pigiau parduotu...) jei kokios paveldimos ligos ar kokie diskvalifikuojantys is parodu defektai islystu... pagalbos patarimu suniuko auginimo klausimais... na kad nepamirstu vos tik atidaves...
as isipareigociau neveist be veisejo sutikimo, zinios... savaime suprantama tinkamai priziuret augintini ir panasiai...
kastruot jei koks brokas ar liga islystu...
na ir nebezinau ko cia galiu noret ar isipareigot  g.gif

bet labai aktuali ir idomi tema man siuo metu smile.gif


Oi, kaip šaunu- pagaliau sulaukiau ir kitos pusės balso thumbup.gif
Iš tiesų jūsų norai labai suprantami ir visiškai priimtini. Apie tai dabar ir stengiamės šnekėti- kaip padaryti, kad abi pusės liktų patenkintos.
Atsakyti
QUOTE(tvikse @ 2011 02 08, 01:29)
kaip pirkeja noreciau kad veisejas prisiimtu atsakomybe (na ar kompensuotu ar kita suni pigiau parduotu...) jei kokios paveldimos ligos ar kokie diskvalifikuojantys is parodu defektai islystu...

Ar norėtumėte kito šuniuko nuo tos pačios kalės, jei jūsų turimam išlystų paveldimos ligos ar diskvalifikuojantys defektai?

QUOTE(karinna @ 2011 02 08, 01:31)
Dresūros reikalavimą pašalinau

Dresūrą ir aš esu išėmus, tad skaitantys nenustebkit tokio neradę.

QUOTE
Galų gale pasitikėjimas lieka svarbiausiu aspektu. Gerai sutariam, pasitikim vieni kitais, bent periodiškai bendraujam, susitinkam ir gyvenam ramiai.

drinks_cheers.gif
ir, bent jau man tai atrodo svarbu - išsiaiškinti norus/lūkesčius/garantijas/reikalavimus (ar bent jau esminius dalykus) abiejų pusių dar prieš pirkimą/pardavimą
Atsakyti