
Amuletų ir talismanų žmonės ieško visur: paprastose parduotuvėse ir ezoterinėse, pas gatvės prekeivį ir mugėse. Žinoma, randa, bet ne tuos... Nežinomos kalbos rašmenimis aprašinėtos plokštelės, figūrėlės, žiedai, "vėjeliai", "pergamentai", "papirusai" tai tik komercinis bandymas parduoti tai, kas paklausu. Atvežamos įvairiausių tautų dievybės ir pardavinėjamos. Tai natūralu. Bet kas tai per dievybė ir už ką ji atsakinga? Jūs patys, ko gero, žinote atvejų, kai jūsų pažįstamiems, o gal net jums patiems, įsigijus kažką panašaus, pakito vidinė būsena, namų atmosfera, o gal pagausėjo vienokių ar kitokių įvykių. Tą patį daro ir knygos. Nesistebėkite, o tiesiog atkreipkite dėmesį: paėmę vieną knygą į rankas ir susikaupę į jos turinį, pasijusite stipriau, stabiliau, atsivers švarios erdvės, kita gi - įneš minčių chaosą, abejones, baimes, o gal net sužadins pyktį ar blogas emocijas. Vienaip pasijusi laikydamas Bibliją, dar kitaip - Rerichą, Blavatskajos leidinius ir, žinoma, visai kitaip - Ryk1os diktatus. Išmokime pasitikėti pojūčiais.
Šiame rašinyje pabandykime aptarti tai, ką galėtume vadinti amuletu, o ką - talismanu. Visa kita neatitiks tų pavadinimų esmės. Pirmiausia pasakysiu, jog jau paruošto savo amuleto ar talismano įprastiniu būdu niekur nenusipirksite. Geriausiu atveju gausite pusfabrikatį.
Pagal L.Rampą į amuletą kažkas turi įdėti minties formą. Be jos jis neatlieka savo funkcijos. Pagal E.P. Blavatskają, "talismanas - tai daiktas, padarytas iš akmens, metalo ar švento medžio; pergamentas, pilnas raidžių ir piešinių, kurie atlikti esant atitinkamiems planetų poveikiams. Tai magiškos formulės, apsaugančios nuo blogio arba padedančios realizuoti siekius. Talismano poveikio galia priklauso nuo jo nešiotojo tikėjimo; ir tai ne iš lengvabūdiškumo, ir ne todėl, kad talismanas neveikia, o todėl, kad tikėjimas yra savybė, turinti labai galingą kuriančiąją jėgą, kuri buvo įdėta į talismaną jį gaminant (E.P.Blavatskaja "Teosofijos žodynas").
Pagal Plinijų amuletas - tai daiktas, nuvejantis bėdą. Tai gali būti akmenys - tiek brangūs, tiek paprasti (jūros ar lauko), kriauklelės, šaknelės, plunksnelės, žiedai, nuotrauka ar tiesiog bet kuris daiktas, kuris jums brangus ir sukelia geras asociacijas; pavyzdžiui, žiedas, dovanotas mamos, tetos ar kito brangaus žmogaus; jums svarbios dievybės nuotrauka; lauko akmenėlis, rastas ypatingoje situacijoje ir t.t. Noriu pasakyti, kad amuletu daiktas tampa tada, kai jis yra susijęs su jums brangaus ir jus mylinčio žmogaus energija, arba jūs jį turite užsiprogramuoti patys.
Amuletai gali būti natūralūs (akmenukas, kriauklelė, plunksnelė, gėlės žiedas...) ir žmogaus rankomis sukurti (žiedas, apyrankė, pakabutis, išdrožtas, išpjautas ar nukaltas simbolis ir t.t.).
Babiloniečiai ir asirai savo amuletuose vaizdavo gyvūnus, dievų figūras, gamino cilindro formos antspaudus-amuletus iš mineralų: žadeito, jaspio, agatų, topazų, lazurito, ametisto, kalnų krištolo.
Egiptiečiai mėgo simbolius (lankas, dešinioji ir kairioji Goro akys irt.t.), kuriuos pradžioje gamino iš titnago, vėliau iš lazurito, bronzos, vario, aukso, obsidiano, juodo bazalto, žalio akmens ir t. t. Jų amuletai buvo paukščių ir gyvūnų, ypač vabalo skarabėjaus ir gyvatės kobros, simboliai.
Įdomūs judėjų amuletai. Tai buvo įvairūs ornamentai, kuriais buvo puošiami žiedai, apyrankės, rūbai, varpeliai. Iš molio buvo lipdomos dievų figūrėlės ir puošiamos juvelyriniais akmenimis. Svarbiu amuletu buvo laikomas metalinis pus- mėnulis (manoma, jog jis buvo "pasiskolintas" iš babiloniečių). Stipriausiu amuletu buvo laikomos judėjų abėcėlės raidės. Naudojama Dovydo žvaigždė (šešiakampė) ir pentagrama (penkiakampė žvaigždė).
Finikiečiai naudojo ir Egipto skarabėjaus simbolį, ir Babilono antspaudą, tačiau gamino viską žymiai subtiliau. Puikiai išmanė vario kalybos meną.
Visos anksčiau minėtos kultūros didelį poveikį padarė graikams, o šie - romėnams.
Įdomu tai, jog simbolika ir medžiagos, iš kurių buvo gaminami amuletai, buvo panašios visame pasaulyje. Panašia kryptimi dirbo inkai, majai, actekai, kinai, indai. Sunku paaiškinti, ar tai vyko dėl to, jog žmonės keliaudami perimdavo informaciją, ar tai atsitiko todėl, kad tikroji informacija iš aukštųjų šaltinių iš esmės sutampa, nesvarbu kuriame kontinente ji priimta.
Noriu priminti, kad amuletai iš esmės visada atlieka apsauginę funkciją arba jų jėga nukreipiama tiesiogiai sėkmei, meilei, sveikatai ir t.t.
Jei jūs nusprendėte nešioti amuletą, tai geriau paimkite natūralų gamtos produktą arba pasigaminkite pats. Galite duoti jį pagaminti juvelyrui, skulptoriui ar drožėjui, kuriuo pasitikite. Išimtis čia - mylimų žmonių dovanoti daiktai, relikvijos.
Kai amuletui skirtas daiktas jau jūsų rankose - pasikalbėkite su juo ir įdėkite į jį tas mintis, kurių išsipildymo jūs trokštate.
Su talismanais reikalai dar sudėtingesni. Jie gaminami atitinkamą savaitės dieną, valandą, esant reikiamai Mėnulio fazei ir atitinkamai planetų pozicijai. PO to jie turi būti šventinami. Būtent pašventinimas jiems ir suteikia magiškąją galią.
Talismanu pritraukiamos planetų, stichijų, pageidaujamų esybių ar angelų energijos. Tam naudojami konkretūs simboliai, antspaudai, magiški kvadratai, spalvos. Talismanai gali būti kalami iš atitinkamų metalų, su akmenimis, be jų ir iš jų, piešiami ant pergamento, drobės ir t.t.
Geriausia būtų juos gamintis pačiam, bet jei tai neįmanoma, susiraskite patikimą meistrą, kuris turės ir galės laikytis griežtai apibrėžtų taisyklių.
Po įšventinimo talismanai būtinai nešiojami prie kūno. Populiariausia talismanų gamyboje yra kabalistinė simbolika.
Audronė Ilgevičienė Astromineralogijos centro PARS FORTUNAE direktorė