Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie spiralę

Man tikiuosi šią savaitę įdės,laukiu mms tai tuomet pasakysiu,kaip man ax.gif
Atsakyti
NOVA T®
Varinė kontraceptinė gimdos spiralė

Spiralės sudėtis
NOVA T yra nuo pastojimo sauganti T formos gimdos spiralė. Vertikali jos šaka yra apvyniota gryno vario viela su sidabrine šerdimi. Varinio paviršiaus plotas yra maždaug 200 mm2. Sidabrinė šerdis neleidžia varinei vielai sulūžti. Prie apatinio vertikalios šakos galo kilpos pritvirtinti du siūlai spiralei iš gimdos ištraukti.

Spiralės poveikis
Paskutiniųjų metų tyrimų rezultatai rodo, jog varinė gimdos spiralė nuo nėštumo saugo trukdydama apvaisinti. Ji slopina spermos ir kiaušialąstės judėjimą bei spermos pajėgumą apvaisinti kiaušialąstę. Gimdoje spiralė NOVA T atpalaiduoja labai mažą vario kiekį, todėl moteriai žalingo poveikio nesukelia. Su maistu per dieną į organizmą vario patenka daug daugiau, negu atsipalaiduoja iš gimdos spiralės.

Spiralės veiksmingumas
Šimtui NOVA T spiralę nešiojančių moterų per metus nėštumo dažnis 1,26.

Kontraindikacijos
Spiralės į gimdą kišti negalima, jeigu:


moteris nėščia arba įtariama, jog gali būti pastojusi;
prasidėjo arba atsinaujino mažojo dubens organų uždegimas, yra apatinių lyties organų infekcinė liga, gimdos infekcija po gimdymo ar aborto arba per paskutinius 3 mėnesius neišgydytas cervicitas;
yra gimdos arba jos kaklelio vėžys;
neišgydyta gimdos kaklelio displazija;
dėl neaiškių priežasčių kraujuoja iš gimdos;
nenormali gimda arba jos kaklelis, įskaitant gimdos ertmę deformuojantį skaidulinį naviką;
yra alergija variui;
sergama Vilsono liga (sutrikusi vario apykaita organizme);
sutrikęs kraujo krešėjimas;
yra būklė, kurios metu sumažėja atsparumas infekcijai.
Negimdžiusioms moterims NOVA T spiralė nėra tinkamiausia kontraceptinė priemonė.

Atsargumo priemonės
Prieš spiralės kišimą reikia padaryti gimdos kaklelio tepinėlio tyrimą, nustatyti, ar nėra infekcinės ligos, įskaitant plintančią lytiniu keliu. Ginekologas turi nustatyti gimdos padėtį ir dydį.
Nešiojant varinę gimdos spiralę, gali atsirasti dismenorėja, sustiprėti kraujavimas mėnesinių metu. Toms moterims, kurios mėnesinių metu stipriai kraujuoja, kurioms yra dismenorėja ar mažakraujystė arba kurios vartoja antikoaguliantų, spiralė ANOVA T nėra tinkamiausia kontraceptinė priemonė. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių atsiranda nešiojant spiralę, ją iš gimdos reikėtų ištraukti.
Moterims, kurioms yra įgimta širdies liga arba širdies vožtuvų liga, šiuo kontracepcijos būdu reikia naudotis atsargiai, kadangi galimas infekcinis endokarditas. Joms infekcijos profilaktikai reikia vartoti antibiotikų ir kišant spiralę į gimdą, ir traukiant iš jos.

Spiralės kišimo laikas
NOVA T spiralę galima kišti bet kurią ciklo dieną. Kad nenustatyto nėštumo galimybė būtų mažesnė, geriausia spiralę kišti per pirmas 7 dienas nuo mėnesinių pradžios. Po aborto spiralę galima kišti tuoj pat, jeigu nėra lyties organų infekcijos. Po gimdymo ją reikėtų kišti ne anksčiau kaip po 6 savaičių.

Žindymo laikotarpis
Žindymo laikotarpiu nešiojama NOVA T spiralė neigiamo poveikio nedaro.

Tamponų naudojimas
Spiralę nešiojančioms moterims rekomenduojama naudotis sanitariniais įklotais. Jeigu naudojamasi tamponais, juos keisti reikia atsargiai.

Poveikis lytiniam aktui
Nuo pastojimo spiralė pradeda saugoti tuoj pat, kai tik įkišama į gimdą. Lytinio akto metu spiralės turi nejusti nei moteris, nei jos partneris. Jeigu ji juntama, nuo lytinių santykių reikėtų susilaikyti tol, kol ginekologas nustatys, ar jos padėtis gimdoje tinkama.

Spiralės kišimas
Pradžioje skėtikliu išplečiama makštis ir antiseptiniu tirpalu nuvalomas gimdos kaklelis. Po to, pro ploną lankstų plastmasinį vamzdelį spiralė įstumiama į gimdą. Moteris stūmimą gali justi, tačiau skausmas būna nestiprus.

Spiralės nešiojimo trukmė
Nuo pastojimo NOVA T spiralė saugo 5 metus. Po to ją reikia ištraukti. Kitą galima kišti tuoj pat. Prieš kišimą moteris turi turėti neseniai atlikto gimdos kaklelio tepinėlio tyrimo rezultatus.

Spiralės padėties tikrinimas
Ar spiralė tinkamoje vietoje, gali nustatyti pati moteris. Po mėnesinių jai reikia švelniai įkišti ranką į makštį ir prie gimdos kaklelio apčiuopti siūlus. Jų traukti negalima, kadangi spiralė gali iškristi. Jeigu siūlų apčiuopti nepavyksta, reikia kreiptis į ginekologą.

Jeigu planuojama pastoti arba yra kitokių priežasčių spiralei ištraukti
Spiralę iš gimdos gydytojas gali ištraukti bet kuriuo metu. Po to nėštumas galimas. Paprastai ištraukimas yra beskausmė procedūra. Vaisingumas atsigauna tuoj pat, kai tik spiralė ištraukiama. Jeigu moteris pastoti nenori, spiralę reikia traukti mėnesinių metu. Jeigu ji traukiama ciklo viduryje ir moteris savaitės laikotarpiu iki traukimo turėjo lytinių santykių, ji gali pastoti. Vadinasi, tokiu atveju kelias dienas prieš traukimą ir po jo reikia naudotis dar ir kitokiu kontracepcijos būdu.

Priežastys, dėl kurių reikia kreiptis į gydytoją
Į gydytoją būtina kreiptis praėjus 4 - 12 savaičių po spiralės įkišimo, vėliau reikia tikrintis ne rečiau kaip kartą per metus. Be to, į jį būtina kreiptis ir tuo atveju, jeigu:


sutrinka mėnesinės ir dėl to atsiranda diskomfortas;
vėluoja mėnesinės (įtariama, jog moteris nėščia);
nuolat skauda pilvą (kartais dar ir karščiuojama) arba atsiranda neįprastų išskyrų iš makšties;
moteris arba jos partneris lytinių santykių metu junta skausmą ar diskomfortą;
makštyje neįmanoma užčiuopti spiralės siūlų;
juntamas iš gimdos išslinkusios spiralės galas.
Šalutinis poveikis
Pirmus kelis mėnesius po spiralės įkišimo gali sutrikti kraujavimas mėnesinių metu. Kraujavimas ir tepimas galimas daugiau dienų. Be to, kraujavimas gali būti stipresnis. Po spiralės įkišimo trumpai gali skaudėti pilvą. Jeigu skausmas ilgalaikis ir stipriai kraujuojama, spiralė iš gimdos gali būti šiek tiek išlindusi. Tokiu atveju ją reikia ištraukti ir tinkamai įkišti kitą. Jeigu moteris pastoja, nėštumas gali būti negimdinis. Galimas mažojo dubens organų uždegimas.
Spiralę įkišus, kai kurioms moterims gali skaudėti ir svaigti galva. Jeigu gulint toks poveikis per pusvalandį neišnyksta, spiralės padėtis gimdoje gali būti netinkama. Tokiu atveju moterį turi apžiūrėti gydytojas, prireikus spiralę ištraukti.
Spiralė gali sukelti alerginę reakciją.

Įspėjimas

Infekcija
Kad sumažėtų infekcijos patekimas į moters lyties organus, spiralė yra stūmimo vamzdelyje. Nepaisant to, tuoj pat po jos įkišimo mažojo dubens organų infekcijos rizika padidėja. Spiralę nešiojančios moterys dažniausiai užsikrečia lytiniu keliu plintančia infekcija. Jeigu moteris ar jos partneris santykiauja su keliais partneriais, užsikrėtimo galimybė didėja. Mažojo dubens infekcinę ligą būtina gydyti tuoj pat, kadangi dėl jos galimas vaisingumo sutrikimas bei negimdinio nėštumo rizikos padidėjimas. Jeigu mažojo dubens organų infekcinė liga atsinaujina arba ūminė infekcinė liga po kelių gydymo dienų nepalengvėja, spiralę reikia ištraukti.

Gimdos pradūrimas
Labai retai, paprastai kišimo metu, spiralė gali patekti į gimdos sienelę arba ją perdurti. Po gimdymo tokios komplikacijos galimybė yra didesnė. Ne gimdos ertmėje esanti spiralė nuo pastojimo nesaugo, todėl ją būtina kuo greičiau ištraukti.

Spiralės išstūmimas
Mėnesinių metu susitraukdami gimdos raumenys kartais spiralę gali pastumti į kitą vietą arba visiškai iš gimdos išstumti. Tokios komplikacijos simptomai yra skausmas ir nenormalus kraujavimas. Spiralės padėtį pakeitus kontraceptinis poveikis silpnėja, todėl patariama pirštais patikrinti, pavyzdžiui, maudantis duše, ar spiralės siūlai yra prie gimdos kaklelio. Siūlų traukti negalima, kad spiralė neiškristų. Jeigu jų apčiuopti neįmanoma, reikėtų arba nuo lytinių santykių susilaikyti, arba jų metu naudotis kitokiu kontracepcijos būdu ir kreiptis į gydytoją.

Pastojimas
Spiralę NOVA T nešiojanti moteris pastoti neturėtų. Jeigu ji pastoja ir nėštumo nutraukti nenori, spiralę patariama ištraukti. Jos neištraukus, kyla persileidimo ir priešlaikinio gimdymo pavojus. Tokiai moteriai nėštumo metu būtina atidi gydytojo priežiūra. Jeigu nėštumas baigiasi laiku, kūdikis apsigimti neturėtų. Vis dėlto, jei švelniai spiralės ištraukti nepavykstą, nėštumą reikėtų nutraukti. Jeigu moteris jo nutraukti nesutinka, o spiralės ištraukti neįmanoma, reikia klausti gydytojo, kaip toliau elgtis. Jeigu atsiranda spazminio tipo pilvo skausmas ir karščiavimas, į gydytoją būtina kreiptis nedelsiant.

Negimdinis nėštumas
Nors pastojus spiralės nešiojimo metu galimas negimdinis nėštumas, tačiau turimi duomenys rodo, jog spiralę nešiojančioms moterims jis nėra dažnesnis, negu kontraceptinėmis priemonėmis nesinaudojančioms. Jeigu spiralę nešiojanti moteris vis dėlto pastoja, ją būtina atidžiai ištirti. Negimdinio nėštumo galimybė yra didesnė toms moterims, kurioms jis buvo anksčiau, kurioms buvo atlikta mažojo dubens organų operacija arba yra jų infekcinis uždegimas. Jeigu vėluoja mėnesinės, jų metu kraujuoja mažai, skauda apatinę pilvo dalį, būtina kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar nėra negimdinio nėštumo.

Mažakraujystė
Nešiojant varinę gimdos spiralę, gali sustiprėti kraujavimas mėnesinių metu, todėl gali padidėti mažakraujystės pasireiškimo galimybė.

Gamintojas
LEIRAS OY (SCHERING AG filialas)
Pansiontie 47 (P.O. Box 415)
20101 Turku, Suomija

Atsakyti

 ! 
Temoje diskutuojama apie varinę spiralę. Žinutės neatitikusios temos - pašalintos.
Pagarbiai, Daisy
Atsakyti
O va as buvau isidejusi spirale po pirmo gimdymo ir pati pirma menesi pastojau tai padejau taska ant spiraliu ir dabar naudoju tik kontraceptines tabletes thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(astinija @ 2006 12 02, 12:41)
O va as buvau isidejusi spirale po pirmo gimdymo ir pati pirma menesi pastojau tai padejau taska ant spiraliu ir dabar naudoju tik kontraceptines tabletes thumbup.gif

o kokia naudojei, jei nepaslaptis?
gal daktare paprasciausiai blogai idejo? g.gif
Atsakyti
As 12 metu nesiojau spirale,o kontacept.tabl.- schmoll.gif ,man nepatiko,turedavai nepamirsti isgerti ir siaip,...mano bendradarbei nuo jo usai pradejo augti ir siap plaukuotumas padidejo... doh.gif topsecret.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
neparasiau pavadinimo: triregolis...
Atsakyti
4u.gif man tai gyd sakė,kad spiralė saugo 100procentų tuo atveju jai per vaisingas dienas naudojiesi dar papildoma apsaugėle. mirksiukas.gif
Atsakyti
Nesupratau, kam per vaisingas dienas dar apsauga, tai kam tada spiralė blink.gif
Man čia skamba kaip vienu metu: būti su spirale, gerti tabletes ir dar prezervatyvą. Na, kad jau tikrai 100procentų. Žinau vieną moterą, kuri panašiai ir darė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(renuteg @ 2006 12 02, 15:44)
o kokia naudojei, jei nepaslaptis?
gal daktare paprasciausiai blogai idejo? g.gif

zinok pavadinimo tikrai neprisimenu nes buvo pries 5metus daktare pati pasake kokia man nusipirkti ir pati idejo dar net su narkoze ir snipstas tiek pinigu sumokejau o po to dar uz isvalyma vel mokejau bigsmile.gif tai dabar pokol kas rami papildomu priemoniu nenaudoju tik tabletes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(3ramune @ 2006 12 03, 23:14)
Nesupratau, kam per vaisingas dienas dar apsauga, tai kam tada spiralė blink.gif
Man čia skamba kaip vienu metu: būti su spirale, gerti tabletes ir dar prezervatyvą. Na, kad jau tikrai 100procentų. Žinau vieną moterą, kuri panašiai ir darė biggrin.gif

4u.gif kaip gyd sako moteriai vyresniai papildomos apsaugos nereikia,tačiau jaunam organizmui nepakenktų,mat jauno vyro spermutė labai jau judri biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(s_tyleee @ 2006 11 26, 22:41)
Merginos, ar yra kam nors is jusu kokiu nors neigiamu faktoriu del spirales??? nu kazkokie nepatogumai, pasikeitimas organizme ir pan????

QUOTE(s_tyleee @ 2006 11 27, 22:30)
Na kraujavimas yra normalu, man irgi taib buvo.......
bet mano menesines pasidare kazkokios keistos  wacko.gif  jos prailgo......po ju dar ilgai teplioja......... nzn........ verysad.gif

man vienas pasikeitimas- mėnesinių trukmė. su KT būdavo tris dienas. dabar pateplioja, paskui dvi-tris dienas gausesnės, ir po to vėl teplioja. visumoj gaunas maždaug savaitė.

QUOTE(ligiukss @ 2006 12 05, 21:55)
4u.gif kaip gyd sako moteriai vyresniai papildomos apsaugos nereikia,tačiau jaunam organizmui nepakenktų,mat jauno vyro spermutė labai jau judri  biggrin.gif

tai čia ne vyresnei moteriai, o tai, kuri miega su jaunais vyrais lotuliukas.gif
Atsakyti
ar labai skausmingas tas procesas spirales idejimas? kada galima ja deti po gimdymo, na kiek laiko turi praeiti?
gal kas zino? aciu blush2.gif 4u.gif
Atsakyti