QUOTE(Eliza68 @ 2011 05 09, 08:54)
labai juokėsi iš manęs kai dilgėles raugui roviau...
Gaila kad nebuvai šeštadienį su mumis tame seminare...
Saulius labai normaliai, argumentuotai išaiškino, kokio "raugumo" tas
raugas turi būti.
Jei ima smirdėti - nebetinkamas... O ir reikalingas jis tik vienam laistymui - "užkurti" bakterijas pavasarį, kai tik pradedame mulčiuoti.
Gamta sukųrė geriausią M-preparatą

)) - tai karvutės "tortas". Šviežią užpilti vandeniu ir laistyti. Ten visas reikiamų bakterijų "fabrikėlis"
Bet šiaip geriau naudotis tuo kas natūraliai gamtoje padeda bakterijoms, skaidančioms mulčią, darbuotis: laistyti labai smulkiu purkštuvu, kuris kaip dulksna lieja - pasirodo daugiau naudos toks lietutis duoda nei raugais smardintis.
Bet lieti TIK RYTE, nes vakarinis laistymas - tik menka naudos dalelė palyginus prieš rytinį.
Ir laistyti PAČIU PAPRASČIAUSIU
ŠAAAALTU VANDENIU.
Gamtoje lyjantis tikras lietus yra šaltas, nes iš aukštai krentantys lašai atšąla.
Merginos, siūlau pabandyti eksperimentą - paimkite bet kokį purkštuvą, įsipilkite vandens ir pabandykite purkšti ant savo plikos rankos. Jei purkšite kaip priklauso, t.y. iš toliau, kaip lietus augalus aplyja, pajusite kad tikrai vanduo šaltas ant rankos krenta.
Dėl tvorų.
Daržas, segmentuotas aptvertomis tvorelėmis, labai gerai. Vėjas nenupučia susidariusių bakterijų "draugijų" nuo lysvių. Nuo vėjo reikėtų apsaugoti bent apatinę dalį augalų.
Tu aptverk tas savo lysves kad ir celofano juostomis, nors pusmetrinio aukščio tvorelė nuo vištos neapsaugos, bet kaimiečiams nu nu nu... jau galima bus pasakyti. Tvorelė visur suprantama, kad jos paskirtis - nuo kažko saugoti.
Man labai šita tvorelių idėja patiko kai radau internete:
Papildyta:QUOTE(ErikaI @ 2011 05 09, 10:05)
NUOTAIKINGA
norėjau paklaust dėl to "gandralizdžio" cukinijoms.
TAI kaip ten su tom cukinijom. Užaugs daigeliai tarkim indeli, o toliau? I ta gandralizdį, vistiek kažkiek žemių turbūt dėt reikia, ar kaip? Kur kišt tą daigelį?
Ar daryt skylutę tose šakose ir iš indelio išėmus jį kišt ten?
ten tik dalis to būsimo "gandralizdžio", čia procese nufotkinta. Jis praktiškai padvigubėjo pabaigoje.
Kai reikės sodinti, prasklaidyti toje vietoje (iki žemės nebūtina kapstytis), duobutės gilumoje įpilti puskibirį kompostinės ar kitokios žemės ir pasodinti mūsų augaliuką. Jis bus toje duobutėje.
Parauti aplink esančios žolės, ir užmesti labai gerą saują ant augalo viršaus, palaistyti ir... "pamiršti" iki derliaus.
Na dar kol ims stipriai plėstis moliūginės mūsų daržovės, manau galima bus nusipjauti aplink mums reikalingo mulčiio žolės, nes vėliau - viską nustelbs sukinojis ar patisonai.
Toks metodas
NETINKA AGURKAMS - jie neužauga kokių norėtume. Čia iš Sauliaus šeimyninės patirties informacija