Įkraunama...
Įkraunama...

Protiniai dantys

QUOTE(Eraja @ 2010 06 30, 18:11)
Ištraukė man vakar protinį dantuką viršuje. Kraujavo gal 6 val. Šiandien tik kažkoks gelsvas kraujas-ne kraujas pasirodo tarpais. Skausmas pakenčiamas. Parą laiko nieko nevalgiau, tik atvėsintas ramunėlių, medetkų, žaliąją arbatas gėriau. Vieną kartą paskalavau jau su Octenidol, bet kvapas vis tiek kažkoks bjaurus burnoje laikosi, lyg kokių pūvėsių, tarpais rūgštus skonis jaučiasi. Temperatūros neturiu. Kokį maistą ir kiek laiko valgėte, kad nepažeisti žaizdos, kurios jau anksčiau išsitraukė dantukus?

Pirmas dienas valgiau tik sriubas trintas, ketvirtoje ir desra sveikaja puse smile.gif Jau antra savaitei po traukimo su rautaja puse nevalgau ir dabar, pas mane rugstusis skonis tai nuo to vedinamojo dreno kuri keitinejo visas dvi svaites ir siulus tik siandien iseme.
Atsakyti
QUOTE(Kalpana @ 2010 07 01, 01:22)
Valgyti galima viską, išskyrus labai kietą (kieta dešra, čipsai ir pan.) maistą, kad nedraskytų žaizdos. Kramtyti reikia kol kas stengtis kita puse.



Dėkui 4u.gif

QUOTE(gabute @ 2010 07 01, 09:27)
Pirmas dienas valgiau tik sriubas trintas, ketvirtoje ir desra sveikaja puse smile.gif Jau antra savaitei po traukimo su rautaja puse nevalgau ir dabar, pas mane rugstusis skonis tai nuo to vedinamojo dreno kuri keitinejo visas dvi svaites ir siulus tik siandien iseme.



Man tai tik ištraukė, ir viskas. Nei siuvo, nei kažką ten dėjo. Tik pasakė, kad, jei pajusiu kažką ne taip - bėgti atgal pas gydytoją. O realiai nelabai suvokiu, kada tas skausmas ir kvapas skaitosi normos ribose doh.gif
Atsakyti
Skausmo suvokimas - labai subjektyvus dalykas. Net nežinau kaip apibūdinti "normalų" skausmą. Jei skausmas toks, kad negėrus medikamentų, netrukdo dirbti, miegoti, jei jis nedidelis, nuolatinis, jei stipriai neskauda paspaudus kaulą netoli žaizdos, tai lyg ir turėtų būti viskas gerai. Keistas skonis irgi gali jaustis keletą dienų.
Atsakyti
paskaičiau Jūsų temukę, nes jau kokia trys metai auga protiniai, bet taip ir nepasirodo galutinai. galvojau viskas, teks traukti, naktim nemiegojau nuo skausmo ir minčių apie procedūrą... nuėjau pas odontologę tai sakė gražiai apatiniai auga, vietos yra, o viršutiniai dar nesirodo . apsiraminau ir laukiu . reiškias dar pagyvensiu su skausmu ir su jais lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2010 07 04, 22:45)
paskaičiau Jūsų temukę, nes jau kokia trys metai auga protiniai, bet taip ir nepasirodo galutinai. galvojau viskas, teks traukti, naktim nemiegojau nuo skausmo ir minčių apie procedūrą... nuėjau pas odontologę tai sakė gražiai apatiniai auga, vietos yra, o viršutiniai dar nesirodo . apsiraminau ir laukiu . reiškias dar pagyvensiu su skausmu ir su jais  lotuliukas.gif


Pas mane vienas augo 7 metus, o išaugęs labai greitai sugedo.
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2010 07 04, 22:45)
o viršutiniai dar nesirodo . apsiraminau ir laukiu

Nesijaudink per daug - pas mane apatiniai taip ir nepasirodė biggrin.gif
Atsakyti
Perskaičiau keletą psl. iš jūsų atsiliepimų apie dantų rovimą. Gal tiesiog taip užtaikiau, bet panašu, kad daugumai čia atrodo, jog protinių dantų rovimas - visiškai paprasta procedūra. Iš savo skaudžios patirties norėčiau patart labai rimtai apmąstyt operacijos padarinius, ryžtis šiai procedūrai tik tuomet, kai tai iš tiesų neišvengiama ir labai labai kruopščiai rinktis chirurgą. Kitu atveju tokia paprastutė operacija gali sugadint gyvenimą tikrąją to žodžio prasme. Nuolatinis žandikaulio ir pažeisto nervo skausmas, nesibaigiantys vizitai pas gydytojus, šimtai konsultacijų, krūvos vaistų, jokio progreso ir vilties greitai pasveikti, o kuo toliau, tuo labiau mažėja vilis pasveikti apskritai. Visas gyvenimas tiesiog pasidalina į 2 dalis: prieš ir po operacijos. Prieš tai buvo laikas, kai gyvenau normalų (dabar atrodo, kad tiesiog beprotiškai fantastišką) gyvenimą - jokių vaistų, jokių daktarų, draugai, vakarėliai, kelionės, mylinti šeima. Gyvenimas po operacijos gali pasikeisti kardinaliai, kuomet tu bijai netgi išvykt atostogų, nes nepaisant to, kad skauda visą laiką, bet kada gali prasidėt tokie priepuoliai, kad atostogos praies ant sofutės beiinškčiant iš skausmo, nuo kurio deja nepadeda jokie vaistai. Apie tokias "smulkmenas", kaip deformuotas veidas, užtirpusios tam tikros veido vietos, atsiradusios miego problemos bei nuolatos (net valgant) nešiojama kapa, aš jau net ir nekalbu...
Gal ši žinutė ką nors labai nemalioniai nuteiks, bet jeigu ji padės išvengti mano likimo nors vienam žmogui, liksiu patenkinta. Gaila, kad pati prieš operuodamasi nieko panašaus nebuvau girdėjus ir užuot kruoščiai pagal rekomendacijas pasirinkusi patkimą mediką pataikiau ant tokio, kurį sutikt net savo baisiausiam priešui nelinkėčiau... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Cerera @ 2010 07 06, 21:02)
Perskaičiau keletą psl. iš jūsų atsiliepimų apie dantų rovimą. Gal tiesiog taip užtaikiau, bet panašu, kad daugumai čia atrodo, jog protinių dantų rovimas - visiškai paprasta procedūra. Iš savo skaudžios patirties norėčiau patart labai rimtai apmąstyt operacijos padarinius, ryžtis šiai procedūrai tik tuomet, kai tai iš tiesų neišvengiama ir labai labai kruopščiai rinktis chirurgą. Kitu atveju tokia paprastutė operacija gali sugadint gyvenimą tikrąją to žodžio prasme. Nuolatinis žandikaulio ir pažeisto nervo skausmas, nesibaigiantys vizitai pas gydytojus, šimtai konsultacijų, krūvos vaistų, jokio progreso ir vilties greitai pasveikti, o kuo toliau, tuo labiau mažėja vilis pasveikti apskritai. Visas gyvenimas tiesiog pasidalina į 2 dalis: prieš ir po operacijos. Prieš  tai buvo laikas, kai gyvenau normalų (dabar atrodo, kad tiesiog beprotiškai fantastišką) gyvenimą - jokių vaistų, jokių daktarų, draugai, vakarėliai, kelionės, mylinti šeima. Gyvenimas po operacijos gali pasikeisti kardinaliai, kuomet tu bijai netgi išvykt atostogų, nes nepaisant to, kad skauda visą laiką, bet kada gali prasidėt tokie priepuoliai, kad atostogos praies ant sofutės beiinškčiant iš skausmo, nuo kurio deja nepadeda jokie vaistai. Apie tokias "smulkmenas", kaip deformuotas veidas, užtirpusios tam tikros veido vietos, atsiradusios miego problemos bei nuolatos (net valgant) nešiojama kapa, aš jau net ir nekalbu...
Gal ši žinutė ką nors labai nemalioniai nuteiks, bet jeigu ji padės išvengti mano likimo nors vienam žmogui, liksiu patenkinta. Gaila, kad pati prieš operuodamasi nieko panašaus nebuvau girdėjus ir užuot kruoščiai pagal rekomendacijas pasirinkusi patkimą mediką pataikiau ant tokio, kurį sutikt net savo baisiausiam priešui nelinkėčiau... sad.gif

ojej kaip baisiai cia viskas skamba , bet gal galima placiau kas konkreciai tau nutiko ir ar chirurgas cia del visko kaltas, ar tiesiog kazkokios komplikacijos gavosi? unsure.gif
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
oi, manęs irgi tas "džiaugsmas" laukia. Visi keturi išdygę gulsčiai, katras labiau, katras iš vis mažai unsure.gif žadu pradžiai tikriausiai raut vieną, nes jis sugedęs.
Gal galėtumėt patart koks daktaras Klaipėdoje gerai tai daro? 4u.gif
Būčiau labai dėkinga už patarimus, nes visos temos skaityt neturiu laiko 4u.gif
Atsakyti
Na, mano patirtis operuojantis tai nelabai maloni, kai paskaičiau, kad kitom visai neskaudėjo,o aš ir ne vieną ašarą nubraukt spėjau kėdėj ir padainuoti gailiai aaaa... Sunku buvo, dantis retinuotas, reikėjo skaldyti kaulą, po to dantis labai nelindo laukan(šaknys kabliuko formos), labai ilgai kankino, galvojau, kad visą žandikaulį išlups(o ir pats chirurgas nemažai suprakaitavo)... Žodžiu... labai bijau, bet teks greitu metu operuoti antrą dantį apačioje... O prisiminimai tai labai baisūs... Jau nekalbu apie tai, kad vos ne savaitę košelėm mitau, dvi dienas kraujavau (jei dar ne ilgiau), baisus vaistų kvapas kankino gal du mėnesius ir ilgiau, skonis burnoje buvo irgi nelabai malonus), nuėjus išsitraukti siūlų (ėjau pas stomotologą) tai vargšas pakraupo, kai pamatė kiek ten mane išdrąskė ir kiek man ten siulių susiuvo... Kartot teks, ką jau darysi... Visada nuskaisminamieji man sunkiau veikia, vien paprastą dantį taisant turi suleisti dvi ampoles... ką kalbėt apie tokią operaciją...
Atsakyti
cray.gif Oi, kaip baisiai cia aprasete! Kaip db supratau, pas mane protinis dantis vel pradejo aukti del to atsinaujino skausmas. Jau taip buvo, bet gan trumpai, o db skausma jauciu ilgiau nei savaite, atrodo, kad gerkle skauda nieko valgyti negaliu. verysad.gif Paziurejus i danti, atrodo jam nera vietos kur augti, dantenos jau ant to dantuko, aplink ji ziauriai skaudo, istino, paraudo. Prisiliest negaliu.Nuo ryto iki vakaro ir visa nakti jauciu skausma. Ka daryti nezinau visai. Bijau rauti... Be to, siuo metu man 31sav nestuke.gif cray.gif Vis laukiu, kad liausis skausmas...bet jau nebeturiu jegu kenteti verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo CarpeDiem: 16 liepos 2010 - 10:06
QUOTE(CarpeDiem @ 2010 07 16, 11:05)
cray.gif Oi, kaip baisiai cia aprasete! Kaip db supratau, pas mane protinis dantis vel pradejo aukti del to atsinaujino skausmas. Jau taip buvo, bet gan trumpai, o db skausma jauciu ilgiau nei savaite, atrodo, kad gerkle skauda nieko valgyti negaliu.  verysad.gif Paziurejus i danti, atrodo jam nera vietos kur augti, dantenos jau ant to dantuko, aplink ji ziauriai skaudo, istino, paraudo. Prisiliest negaliu.Nuo ryto iki vakaro ir visa nakti jauciu skausma. Ka daryti nezinau visai. Bijau rauti... Be to, siuo metu man 31sav  nestuke.gif    cray.gif Vis laukiu, kad liausis skausmas...bet jau nebeturiu jegu kenteti  verysad.gif

kas liecia rovima tai nieko baisaus schmoll.gif per praeita savaite visu tris protinius issiroviau,dabar jauciu tik nedideli diskomforta ax.gif o kas liecia rovima,net nepajutau...tik prie vieno ilgiau darbavosi,kad net svajoti buvau pradejusi hihihi.gif
o kas liecia nestuma,tai net nezinau,gal geriau Jums CarpeDiem su gydytoju reiktu pasikonsultuoti g.gif
Atsakyti