Įkraunama...
Įkraunama...

Protiniai dantys

doh.gif Kaip as jus suprantu! Tik atsikraciau to uzdegimo. Tfiu,tfiu,tfiu db viskas gerai, po antibiotiku kurso. Kai tik pagimdysiu eisiu rauti ta danti, kad vel kokiu problemu nekiltu. unsure.gif
Kaip man pasake, tie dantys pradeda vel augti, kai emunitetas susilpneja. Ir begos atsiranda kartu su jais! g.gif
Atsakyti
QUOTE(lolii @ 2010 07 28, 17:07)
pasake,kad issius uzklausa kazkur ir man kai pasigimdysiu vel kazka darys,raus bet nesuprantu ka...ar galejo jis tik puse apatinio istrukt?


Gal dabar nukirpo dantenų kapišoną, dengusį danti, o rovimą atidėjo po gimdymo? g.gif
Atsakyti
smile.gif As supratau,jis man sake taip as tau numarinsiu ir pramlausiu,paskui ateisi rausim...hmm 4u.gif matyt kad neiisigasciau,pasirodo neturiu virsutinio protinio,kapisonas liko,tik va dantuko islindusio neber,jis man klibejo,kai numarino skaudet pradejo,o kai isrove iskart palengvejo,tai netekau dvieju dantu,virsutinio del sukandino,apatinio del uzdegimo... ax.gif geriu vaistus,nes zandikaulio dar neatrakino,bet tikiuosi greitu laiku viskas susitvarkys,streso buvo,bet db nors valgyt galiu(zandikaulis siek tiek atsidaro):)tai va,aciu,kad atsiliepet,dziaugiuosi,kad man juos pasalino,daktaras pasake,tau ju nereikia,jie uzkres kitus dantis:) blush2.gif tai va snd jau turiu biski jegu:D thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(CarpeDiem @ 2010 07 28, 17:31)
doh.gif Kaip as jus suprantu! Tik atsikraciau to uzdegimo. Tfiu,tfiu,tfiu db viskas gerai, po antibiotiku kurso. Kai tik pagimdysiu eisiu rauti ta danti, kad vel kokiu problemu nekiltu. unsure.gif
Kaip man pasake, tie dantys pradeda vel augti, kai emunitetas susilpneja. Ir begos atsiranda kartu su jais!  g.gif





Del skausmo ir issekimo buvau pasiryzus viskam:)linkiu jums tokios pat greitos ir netiketos proceduros kaip ir man,saknys susipynusios nebuvo,operacijos jokios nereikejo,gal kad stresas del to nerauna nesciom.O man nesake,kad israus:Dtai va,musu situacijos buvo labai panasios,tik tiek,kad man antebiotikai ne ka padejo,todel ir pasalino.Linkiu nepergyvent ir toliau laimingai nesioti savo leliuka,o kai pagaliau laikysit ji ant ranku,galesit pasalint ta nenaudeli trukdziusi ramiai dziaugtis nestumu nestuke.gif 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, man vakar išrovė visus keturis protinius dantis - vienu metu... Gerai, kad nebuvau skaičiusi šios temos, būčiau tam nepasiryžus verysad.gif
Naktį siaubingai skaudėjo, išrašytieji nuskausminamieji nepadėjo. Dabar jau kiek geriau ( išgėrus nimesil) Bet vienoj pusėj vis dar kraujuoja iš kažkurio danties - nežinau, iš kurio, nes iš skausmo neprasižioju. Važiuosiu į kliniką pasirodyti. Apie valgymą net kalbos nėr... Žinokit, baisu, o dar baisiau, kad kokia infekciją neįsimestų.
Man apačioj abi skyles užsiuvo, viršuj paliko.
Atsakyti
man visus išoperavo. teko savaitę ligoninėj gulėt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Medeina @ 2004 06 16, 19:13)
Man augo gulsčiai mad.gif , net "išlindęs" nebuvo.Tai "užmarino", prapjovė, atkalė nuo žandikaulio i vsio thumbup.gif Bet tas buvo prieš kokius 8 metus  wink.gif



na man kai buvo 16 metu, tai padare nuotrauka ir mate protinius dantis uzsimezgusius, bet dar neisdygusius. Tai jie ir kazkaip buvo i kita danti atsireme, bet po to isdygo, apacioje tik kai dygsta skauda, o virsuj net nejauciu. Bet jie su tokiom pertraukom auga. O apacioje dantis dabar dygsta, is pradziu skaudejo, o dabar kraujas bega ir tik puse is po dantenu islindes. Bijau kad kokia bedute nebutu su juo. Gal kas su tuo susidure esate?
Atsakyti
QUOTE(austeja11 @ 2010 09 05, 21:06)
O apacioje dantis dabar dygsta, is pradziu skaudejo, o dabar kraujas bega ir tik puse is po dantenu islindes. Bijau kad kokia bedute nebutu su juo. Gal kas su tuo susidure esate?


Mano sesei buvo taip. Buvo Žalgirio g. išplovė ir davė skalauti Eludrilu ir Nimesilio nuo skausmo. Sakė, kad uždegimukas, tą patvirtino ir mano odontologas.

O man tarpdantis kraujavo, bet ten buvo kita bėda, vainikėlis nusėdo ir kraštas sulindo į dantenas bei ėmė jas dirginti.

Aš irgi su savo protiniu sienom laipioju, bet pas gydytoją eiti nenoriu. Nusibodo, vis sutvarko, kad neskaudėtų ir sako, kad jei dar skaudės tai rausim. Jau turėjo išrauti prieš mėnesį, bet nerovė dėl karščių, sakė apsunkins gijimą, o dabar man tolima kelionė ant nosies nenoriu turėti problemų su gijimu. Vis tik ne vainikėlis buvo kaltas, nors gal ir jis prisidėjo, kraštas- tai dantenose buvo.
Atsakyti
Na ka, parasysiu ir as savo istorija, nes gal kam pravers ax.gif
Turiu pusiau isdygusi protini dantuka apacioje. Si kart irgi pajauciau augimo skausmus - surakino ir istino taip zandas, kad gyvent sunku buvo su tokiu skausmu biggrin.gif Kadangi ne pirmas protinis dygsta (turiu visus kitus 3 graziai isdygusius) , tai zinojau kad reikia gert Nimesil, padejo, atleido zanda, bet pasirodo ten pulingas procesas ir komplikavosi man i stipria pulinga angina verysad.gif . Na ka, leido vaistus, po to geriau antibiotikus, bet temperatura vis sokinejo, tad supratau, kad ta gulinti protini teks raut unsure.gif Prisiskaiciau internete visokiu baisybiu, nusprendziau, kad eisiu i KMUK, bet siuntima gali israsyti tik poliklinikoje kur prisirases, tad pirmiausia nupedinau i savo p-klinika. Paziurejus gydytoja patvirtino, kad pulingas tas gulintis dantis - tik raut ir liepe eit pas vietini chirurga dabar pat, kad paziuretu. Siaubas kaip bijojau, o kai nuejau net verkt beveik pradejau blush2.gif . Chirurge suleido vaistus nuskausminancius - man vaidenosi kad neaptirpo doh.gif Chirurge paziurejo, kad dantis baisus, su instrumentu nustume mesas i sonus, kad netrukdytu, su kitu isjudino is vietos ir isrove. Raunant nuluzo viena saknis, bet ir ta iskrapste. Ir idomiausia tai, kad girgzdesius girdejau, bet jokio skausmo tikrai nebuvo nuskausminamu vaistuku deka ax.gif
Puse valandos po to pamaude, va dabar sedziu ir rasau, atitirpe man vaistukai ir skausmas nyksta smile.gif

Nesakau, mano ne sudetingiausias variantas, bet jei kas paskaitysite kieno panasus - drasiai pirmyn 4u.gif
Atsakyti
Aš ir vėl po protinio šalinimo doh.gif Čia taip ekspromtu viskas buvo biggrin.gif Vakar nuėjau pas burnos chirugę,o šian jau operavo.Gydytoja sakė,kad gal šalinam vienu kartu ir viršutinį toj pusėj,bet nusprendžiau,kad per sunku bus.Tai vėl labai sunkiai rovė,daug siūlių.Dar neatleido šiaip pilnai,bet jau dabar skauda.Vėl gavau vaistukų į sėdimąją ir antibų.Ryt einu tikrintis ir vaistukų dozės jamt lotuliukas.gif Šiaip tikiuos,kad labai neskaudės ir neatrodysiu,kaip bomžas,nes praėjusį kartą 2 sav.namie tupėjau doh.gif
Atsakyti
Labas visoms.

Ir aš noriu papasakot apie protinių dantų šalinimą. Gal kuriai bus įdomu. smile.gif
Ryžausi raut todėl, kad jie dygo, o niekaip išdygt negalėjo (kaip matyt ir daugumai, augo kreivai), o augdami skausmą sukeldavo. Plius apie breketus pasvajoju - tai ortodontė sakė, kad jei norėsiu juos dėtis, protinius teks šalint, nes vietos nėra.
Operacija man nieko nekainavo. Nes savo poliklinikoj paprašiau siuntimo chirurgo konsultacijai žalgirio poliklinikoje, o tas man parašė siuntimą gultis į ligoninę, nes bijojau raut tuos neišdygusisu dantis su vietiniu nuskausminimu ir per kelis kartus.

Žalgirio klinikoj mane operavo jaunas gydytojas - rezidentas (Povilas Drobnys).
(Operacija buvo su pilna narkoze)
Pradžioj gal kažkiek neramu buvo, kad toks jaunas, bet po to savo nuomonę pakeičiau. Viską atliko profesionaliai: viską paaiškino, ko nereikia nekalbėjo- trumpai, konkrečiai, korektiškai. thumbup.gif
Žinoma, po operacijos buvo patinęs veidas (išoperavo 3 dantis, 2 iš jų - neišdygę, 1 vos vos prasikalęs), mėlynės, deformuoti lūpų kampai (nes mano dantys buvo labai toli, burna ganėtinai maža - tai sunku prieit). Bet iš esmės - viskas gerai. Palatoj buvom dviese. Kaip kažkuri rašė, seselės fainos (gal tik viena tokia nekokia buvo), maistas normalus. smile.gif Ligoninėj prabuvau savaitę.
Iš tiesų, maniau, kad bus baisiau - skaudės labai, o nieko panašaus. Tik po operacijos šiek tiek maudė, bet suleido vaistų ir praėjo. Kitą dieną išvis man nuskausminamųjų nereikėjo. O po to - kaip kada. Nors nepasakyčiau,kad kažkoks baisus skausmas buvo, o toks labiau tempimas, maudimas.

Labai džiaugiuosi, kad susitvarkiau, ir, kad visus iš karto. Nes du kartus eit per tą patį - kad ir tais antibiotikais save pumpuot, manau, nėra labai gerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo annomis: 16 rugsėjo 2010 - 23:44
QUOTE(annomis @ 2010 09 17, 00:21)
Labas visoms.

Ir aš noriu papasakot apie protinių dantų šalinimą. Gal kuriai bus įdomu. smile.gif
Ryžausi raut todėl, kad jie dygo, o niekaip išdygt negalėjo (kaip matyt ir daugumai, augo kreivai), o augdami skausmą sukeldavo. Plius apie breketus pasvajoju - tai ortodontė sakė, kad jei norėsiu juos dėtis, protinius teks šalint, nes vietos nėra.
Operacija man nieko nekainavo. Nes savo poliklinikoj paprašiau siuntimo chirurgo konsultacijai žalgirio poliklinikoje, o tas man parašė siuntimą gultis į ligoninę, nes bijojau raut tuos neišdygusisu dantis su vietiniu nuskausminimu ir per kelis kartus.

Žalgirio klinikoj mane operavo jaunas gydytojas - rezidentas (Povilas Drobnys).
(Operacija buvo su pilna narkoze)
Pradžioj gal kažkiek neramu buvo, kad toks jaunas, bet po to savo nuomonę pakeičiau. Viską atliko profesionaliai: viską paaiškino, ko nereikia nekalbėjo- trumpai, konkrečiai, korektiškai.  thumbup.gif
Žinoma, po operacijos buvo patinęs veidas (išoperavo 3 dantis, 2 iš jų - neišdygę, 1 vos vos prasikalęs), mėlynės, deformuoti lūpų kampai (nes mano dantys buvo labai toli, burna ganėtinai maža - tai sunku prieit). Bet iš esmės - viskas gerai. Palatoj buvom dviese. Kaip kažkuri rašė, seselės fainos (gal tik viena tokia nekokia buvo), maistas normalus. smile.gif Ligoninėj prabuvau savaitę.
Iš tiesų, maniau, kad bus baisiau - skaudės labai, o nieko panašaus. Tik po operacijos šiek tiek maudė, bet suleido vaistų ir praėjo. Kitą dieną išvis man nuskausminamųjų nereikėjo. O po to - kaip kada. Nors nepasakyčiau,kad kažkoks baisus skausmas buvo, o toks labiau tempimas, maudimas.

Labai džiaugiuosi, kad susitvarkiau, ir, kad visus iš karto. Nes du kartus eit per tą patį - kad ir tais antibiotikais save pumpuot, manau, nėra labai gerai.

Aš apie šį rezidentą gerokai prastesnės nuomonės esu.Pavasarį jis skalpelio rankoj nulaikyt nesugebėjo,pats vienas sprendimų taip pat nesugeba priimt,diagnozuot irgi nepavyksta jam pačiam.Pavasarį jis man pjovė dantenas be nuskausminimo (tiesa pasakius jis pats taip ir neprapjovė,tik chirurgė mano paėmus jam už rankos prapjovė,nes jo rankos taip drebėjo,kad aš bijojau,kad jis man kurio kito galo neprapjautų).Prieš keletą sav.jis mane priėmė priimamajam ir nesugebėjo diagnozuoti uždegimo,nors nuotrauką padarė,bet pasakė savo firminę frazę: -Nuuu,nuuuu aš nežinaaau kas čia!Reiktų pasikonsultuoti su Aušra doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2010 09 17, 10:52)
Aš apie šį rezidentą gerokai prastesnės nuomonės esu.Pavasarį jis skalpelio rankoj nulaikyt nesugebėjo,pats vienas sprendimų taip pat nesugeba priimt,diagnozuot irgi nepavyksta jam pačiam.Pavasarį jis man pjovė dantenas  be nuskausminimo (tiesa pasakius jis pats taip ir neprapjovė,tik chirurgė mano paėmus jam už rankos prapjovė,nes jo rankos taip drebėjo,kad aš bijojau,kad jis man kurio kito galo neprapjautų).Prieš keletą sav.jis mane priėmė priimamajam ir nesugebėjo diagnozuoti uždegimo,nors nuotrauką padarė,bet pasakė savo firminę frazę: -Nuuu,nuuuu aš nežinaaau kas čia!Reiktų pasikonsultuoti su Aušra  doh.gif  doh.gif


Na, nežinau. Man tai viskas super buvo. O va, apie vieną ten dirbantį jau patyrusį gydytoją (pavardės neminėsiu) girdėjau ne kokių atsiliepimų. Mano draugas buvo priimamąjame su skausmu - tai viena ranka žiūrėjo, kita - mobiliu kalbėjo, suleido vaistų nuo skausmo - pataikė į liežuvį... doh.gif Padarė nuotrauką, į kurią vos greitomis žvilgtelėjęs, pasakė, kad priežastis - protiniai dantys ir pasiūlė pas jį privačiai operuotis - alia pigiau padarytų. (Po to paaiškėjo, kad ne jokie ten ne protiniai buvo, o nervo uždegimas). Jei taip dirba patyrę gydytojai - tai ko norėt iš dar tik pradedančio? Tas bent jau sąžiningai ir pareigingai savo darbą atlieka. O rankos matyt bet kuriam iš mūsų drebėtų, jei gyvą žmogų pjaut reikėtų. smile.gif Juk įgūdžių viskam reikia.
O dėl diagnozės - net rimti ir patyrę gydytojai konsultuojasi su kolegomis, jei nėra įsitikinę dėl diagnozės, ir tame matau tik pliusus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo annomis: 17 rugsėjo 2010 - 18:23