Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

sveikos, merginos 4u.gif
Kadangi šitose išmokose viskas pasikeitė, nebeturiu supratimo kaip jas skaičiuoja doh.gif
Ar galėtumėte kiek apšviesti?.. ax.gif
Situacija tokia. Mergina nėščia, darbo stažo per paskutinius 24 mėn nėra, bet ji dieninio skyriaus studentė. Gimdyti laikas kitų metų gegužę. Yra galimybė dabar įsidarbinti. Bet ar užeks to darbo stažo? Kaip šiuo atveju skaičiuosis dekretinės ir vaiko priežiūros atostogų išmokos?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 10 03, 10:16)
sveikos, merginos  4u.gif
Kadangi šitose išmokose viskas pasikeitė, nebeturiu supratimo kaip jas skaičiuoja  doh.gif
Ar galėtumėte kiek apšviesti?..  ax.gif
Situacija tokia. Mergina nėščia, darbo stažo per paskutinius 24 mėn nėra, bet ji dieninio skyriaus studentė. Gimdyti laikas kitų metų gegužę. Yra galimybė dabar įsidarbinti. Bet ar užeks to darbo stažo? Kaip šiuo atveju skaičiuosis dekretinės ir vaiko priežiūros atostogų išmokos?

Negaus ji pinigeliu,nors ir isidarbins,nes reikia 12 men stazo,jeigu baigtu mokslus ir per 3 men isidarbintu,tada jai stazas nebutu taikomas.Gaus ti vienkartines is socialinio.
Atsakyti
QUOTE(ružava. @ 2011 10 01, 19:26)
istatyma skaicaiu bet ar gali but,kad blogai pasakaiciavo?nes matau paskaiciuota  gal tris kart mazesne suma

Bet juk turit ziuret ne kada gavot is Sodros, o kiek uz ta menesi popieriuj yra paskaiciuota. jei uz geguzi priklause uz 19d., tai tos pajamos uz geguzi ir skaiciuojas, o birzelis bei liepa - be pajamu .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natele: 03 spalio 2011 - 09:52
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 03, 09:23)
Negaus ji pinigeliu,nors ir isidarbins,nes reikia 12 men stazo,jeigu baigtu mokslus ir per 3 men isidarbintu,tada jai stazas nebutu taikomas.Gaus ti vienkartines is socialinio.


tai jei ir įsidarbintų, negautų išmokos ne tik už nėštumo ir gimdymo atostogas, bet ir už vaiko priežiūros taip pat?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 10 03, 10:49)
tai jei ir įsidarbintų, negautų išmokos ne tik už nėštumo ir gimdymo atostogas, bet ir už vaiko priežiūros taip pat?

O gal yra dirbus ir susidarytu tas reikiamas stazas?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2011 10 03, 10:49)
tai jei ir įsidarbintų, negautų išmokos ne tik už nėštumo ir gimdymo atostogas, bet ir už vaiko priežiūros taip pat?

taip.nebent isidarbintu,dirbtu iki gimdymo,po gimdymo vel i darba,kad susidaritu stazas,o tada jau i vaiko prieziura,tik taip.
Atsakyti
o ar galėtumėte man, durnai, paaiškinti?


"pirmajai nėštumo ir gimdymo atostogų dienai turi ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą arba neįgijo nustatyto ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes:

* yra iki 26 metų amžiaus ir nurodytu laikotarpiu mokėsi nustatyta tvarka įregistruotose bendrojo lavinimo ar profesinėse mokyklose pagal dieninę mokymo formą bei aukštosiose mokyklose pagal dieninę ar nuolatinę studijų formą ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą) iki tapote apdraustąja, neviršija 3 mėnesių; "



Jei butu studente mokslus pabaigusi, per tris mėn įsidarbinusi, tai tas 12 mėn stažas nebūtinas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 03 spalio 2011 - 10:35
QUOTE(saintlina @ 2011 10 03, 11:35)
o ar galėtumėte man, durnai, paaiškinti?
"pirmajai nėštumo ir gimdymo atostogų dienai turi ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą arba neįgijo nustatyto ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes:

    * yra iki 26 metų amžiaus ir nurodytu laikotarpiu mokėsi nustatyta tvarka įregistruotose bendrojo lavinimo ar profesinėse mokyklose pagal dieninę mokymo formą bei aukštosiose mokyklose pagal dieninę ar nuolatinę studijų formą ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą) iki tapote apdraustąja, neviršija 3 mėnesių; "
Jei butu studente mokslus pabaigusi, per tris mėn įsidarbinusi, tai tas 12 mėn stažas nebūtinas?

taigi as jums rasiau,taip,tada netaikitu stazo,o gautu minimalia ismoka 390 lt.
Atsakyti
Labukas 4u.gif
Kaip Jus čia viska gražai aiškinat. Norėčiau ir aš šiek tiek info. Įsidarbinau 2011-05-02 iki šios dienos niekur nedirbau nuo 2007 metu, kadangi buvom išvyke iš lietuvos paskui gime sunelis ir 2009 atvykom vel į lietuvą. Dabar aš nėscia, vos 4 savaitės, tai ar man kas nor priklauso ar ne?kaip ten skaičiuojasi visiškai nesuprantu. doh.gif
Iš anksto ačiū už pagalbą. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(supermamacka @ 2011 10 03, 12:32)
Labukas  4u.gif
Kaip Jus čia viska gražai aiškinat. Norėčiau ir aš šiek tiek info. Įsidarbinau 2011-05-02 iki šios dienos niekur nedirbau nuo 2007 metu, kadangi buvom išvyke iš lietuvos paskui gime sunelis ir 2009 atvykom vel į lietuvą. Dabar aš nėscia, vos 4 savaitės, tai ar man kas nor priklauso ar ne?kaip ten skaičiuojasi visiškai nesuprantu. doh.gif
Iš anksto ačiū už pagalbą. 4u.gif

Priklausis,nes i dekreta iseinama 7 men,o jus jau dirbat puse metu.Stazas susidaro.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 10 03, 13:36)
Priklausis,nes i dekreta iseinama 7 men,o jus jau dirbat puse metu.Stazas susidaro.


Valiooooo thumbup.gif
Aąoi labai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(supermamacka @ 2011 10 03, 12:49)
Valiooooo thumbup.gif
Aąoi labai  wub.gif

Bet pries iseinant i dekreta suzinokit tyksliai kiek stazo turit,kad nebutu taip,kad truksta pora dienu,arba eikit veliau i dekreta,kad nors savaite butu rezerve.
Atsakyti