Įkraunama...
Įkraunama...

Abortas - 3

nu tu jadzka jadzka lotuliukas.gif lotuliukas.gif labas rytas
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2006 04 25, 00:01)
Na paimkim 2 situacijas susijusias su abortu:
1. Moteris laikiasi kūdikio. Sužino, kad kažkas negerai. rekomenduojama daryti abortą. Ji sutinka, tam, kad neskaudinti daugiau aplinkinių. Pačiai sunku, ji atgailauja, ir kaip savo atgailą ji įsivaikina vaikutį iš vaikų namų, kurį myli kaip savo.
2 situacija analogiška. Pasidaro abortą. TAčiau tik atgailauja nuolat mintyse, kad Dievas jai atleistų už jos klaidą.

Ir kuri situacija čia teisingesnė? Aš manau, kad vien atgaila šiuo atveju yra šh...  Manau, kad aitgailą reikia pagrįsti darbais.
Labai lengva būtų jei galėčiau žudyti, paskui paatgailausiu dieną ir vėl kaip niekur nieko mane Dievulis mylės. DArbais o ne žodžiais ir ne mintimis reikia gyventi.
Getter, klausyk, o tu mintinai šventą raštą moki? Gal priklausai kokiai nors neaiškiai bažnyčiai, nes kalbi kaip iš "Tikėjimo žodžio".  Čia tik domiuosi, nepriimk kaip įžeidimą wink.gif

Kodėl aš iškart turiu kam nors priklausyt jei žinau Bibliją?????? Čia kiekviena tikinčiojo pareiga Ją žinoti ir tik Ja gyvenime vadovautis kaip visko pagrindu...

Gal 2,16 " tačiau žinome, jog žmogus nuteisinamas ne įstatymo darbais, bet tik tikėjimu į Jėzų Kristų. Taigi mes įtikėjome Kristų Jėzų, kad būtume nuteisinti Kristaus tikėjimu, o ne įstatymo darbais; nes įstatymo darbais nebus nuteisintas nė vienas žmogus."
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2006 04 25, 15:28)
Kodėl aš iškart turiu kam nors priklausyt jei žinau Bibliją?????? Čia kiekviena tikinčiojo pareiga Ją žinoti ir tik Ja gyvenime vadovautis kaip visko pagrindu...

Gal 2,16  " tačiau žinome, jog žmogus nuteisinamas ne įstatymo darbais, bet tik tikėjimu į Jėzų Kristų. Taigi mes įtikėjome Kristų Jėzų, kad būtume nuteisinti Kristaus tikėjimu, o ne įstatymo darbais; nes įstatymo darbais nebus nuteisintas nė vienas žmogus."

Kaip manai, o kas gi užrašė tą Šventą Raštą? g.gif Ir kodėl tiek daug jo interpretacijų? Kodėl skirtingų bažnyčių atstovai renkasi jiems parankias citatas, dažnai netgi neigdami kitus biblijos skyrius schmoll.gif ?...
Man aišku tik tiek, kad Dievas leidžia suvokti save tiek, kiek jis pats leidžia..Todėl tikėjimas yra labai individualus dalykas, nes jei Dievas nedavė mums suprasti daugiau nei trimatė erdvė, tai mes tik joje ir projektuojame Dievą- kiekvienas savąjį...Todėl neprotinga aklai sekti visomis šv.Rašto tezėmis...Perpasakodami Dievo žodį, jas interpretavo žmonės..Dažnai taip, kaip jiems atrodė naudingiau...Yra fundamentas- 10 Dievo įsakymų (anot kai kurių versijų, jų kažkada buvo 18 )..Laikykis jų thumbup.gif . O tai, kas tarp eilučių- tau Dievo duotos minties ir dvasios laisvė... mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pranciska: 25 balandžio 2006 - 15:03
Ir dar ....
Jei darbai neparemti tikėjimu...jie nieko neverti....t.y. vien darbai kaip ir vien tikėjimas nieko verti :

Jok 2,14 "Kas iš to, mano broliai, jei kas sakosi turįs tikėjimą, bet neturi tikėjimo darbų?! Ar gali jį išgelbėti tikėjimas?

Jok 2,17 "Taip pat ir tikėjimas: jei neturi darbų, jis savyje miręs."

Jok 2,18 " Priešingai, kitas pasakys: „Tu turi tikėjimą, o aš turiu darbus. Parodyk man be darbų savo tikėjimą, o aš tau darbais parodysiu savo tikėjimą."

Jok 2,26 "Kaip kūnas be dvasios miręs, taip ir tikėjimas be darbų negyvas."

Į tavo klausimą galiu atsakyti taip...jei ta moteris būtų tikinčioji ji NESIDARYTŲ aborto...Ir tai ji darytų ne dėl saves ar kitų o dėl Dievo...dėl tikėjimo Juom...

Mt 6,1 "Venkite daryti savo teisumo darbus žmonių akyse, kad būtumėte jų matomi, antraip negausite užmokesčio iš savo Tėvo danguje."

Ji žinotų...kad už tai jai bus atlyginta ne žemėje, bet danguje....

Ir nesakykite kad čia vėl tam nevieta...pačios klausiate...aš atsakau mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(pranciska @ 2006 04 25, 15:00)
Kaip manai, o kas gi užrašė tą Šventą Raštą? g.gif  Ir kodėl tiek daug jo interpretacijų? Kodėl skirtingų bažnyčių atstovai renkasi jiems parankias citatas, dažnai netgi neigdami kitus biblijos skyrius schmoll.gif ?...
Man aišku tik tiek, kad Dievas leidžia suvokti save tiek, kiek jis pats leidžia..Todėl tikėjimas yra labai individualus dalykas, nes jei Dievas nedavė mums suprasti daugiau nei trimatė erdvė, tai  mes tik joje ir projektuojame Dievą- kiekvienas savąjį...Todėl neprotinga aklai sekti visomis šv.Rašto tezėmis...Perpasakodami Dievo žodį, jas interpretavo žmonės..Dažnai taip, kaip jiems atrodė naudingiau...Yra fundamentas- 10 Dievo įsakymų (anot kai kurių versijų, jų kažkada buvo 18 )..Laikykis jų thumbup.gif  . O tai, kas tarp eilučių- tau Dievo duotos minties ir dvasios laisvė... mirksiukas.gif

Hmmm g.gif įdomūs pastebėjimai...
Atsakysiu tau labai paprastai...kas liečia abortą... Vienas iš Dievo įsakymų yra "Nežudyk" taip?... Yra Biblijoj kelios vietos kur parašyta, kad Gyvybė Dievo akyse prasideda nuo apvaisinimo...šitų dviejų dalykų net neišeitų kitaip interpretuot...Taigi naikindamas tai ką Dievas laiko gyvybe - Žudai .....
Aš jau kažkada minėjau kad netikintysis Bibliją skaito protu...t.y. bandydamas viską logiškai suvokti...Tikintysis ją skaito širdimi...t.y. jame yra Dievo Dvasia...kuri ir padeda teisingai suvokti ir suprasti Bibliją...o jei visdėlto kas lieka neaišku...tam yra tikinčiųjų susirinkimai, Biblijos studijos ir t.t.....
Be to esmė yra ne tikėjimo "pakraipoj" t.y. ne tame kokiai bažnyčiai priklausai...o tavyje asmeniškai t.y. koks tavo kaip tikinčiojo santykis su Dievu...Kiek tu pats remiesi Biblija savo gyvenime...Ir kaip tu pats ją supranti... O bažnyčios pasirenkamos manau artimiausios tam savo suvokimui...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 25 balandžio 2006 - 15:31
QUOTE(Getter @ 2006 04 25, 16:18)
Ir dar ....
Jei darbai neparemti tikėjimu...jie nieko neverti....t.y. vien darbai kaip ir vien tikėjimas nieko verti :


Kaip gali darbai, neparemti tikėjimu būti nieko verti? Tai visiška nesąmonė. Anot tavęs, jei žmogus netikintis, jo darbai nieko verti? blink.gif Atsakyk nesiremdama Biblija ir atsiribojus nuo religijos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Getter @ 2006 04 25, 16:18)
Be to esmė yra ne tikėjimo "pakraipoj" t.y. ne tame kokiai bažnyčiai priklausai...o tavyje asmeniškai t.y. koks tavo kaip tikinčiojo santykis su Dievu...Kiek tu pats remiesi Biblija savo gyvenime...Ir kaip tu pats ją supranti... O bažnyčios pasirenkamos manau artimiausios tam savo suvokimui...

Ne Biblija reiktų gyvenime remtis, nes tai, kartojuosi, tik žmonių užrašytos Dievo žodžio interpretacijos, o Dievu...O dėl Biblijos studijų..Žodis studija -it. studio - tyrimas, darbo vieta,nemažos apimties mokslo veikalas; kokios nors problemos nagrinėjimas...Apie nieką daugiau kaip apie loginį to veikalo suvokimą, supratimą čia ir negali būti kalbos..Tik Dievą tu ir gali jausti širdimi, o ne Bibliją..
Taip, 5-asis Dievo įsakymas- Nežudyk . Pritariu visa širdimi..Dėl aborto- taip pat..Betgi negaliu sutikti dėl tavo sampratos apie atgailą (cit..."darbais savęs neišteisinsi.."). Jeigu tie darbai- tavo nuoširdi atgaila, tai visai nesvarbu kokia forma ji buvo padaryta..Tikėjimas- tai ne kažkas paskira. Tikėjimas- tai tavo dvasios ir proto sintezė. Sintezė, kurią tau davė Dievas..
Atsakyti
QUOTE(Dalilė @ 2006 04 25, 16:37)
Kaip gali darbai, neparemti tikėjimu būti nieko verti? Tai visiška nesąmonė. Anot tavęs, jei žmogus netikintis, jo darbai nieko verti?  blink.gif Atsakyk nesiremdama Biblija ir atsiribojus nuo religijos  mirksiukas.gif

Nežinau ar verta sakyti, kad neverti... juk netikintysis netiki - taigi manim irgi nepatikės...jei netiki kad yra Dievas ir kad yra rojus ir pragaras...tai kodėl turi tikėti manim...kai aš visu tuom tikiu ?????
Dievas teis mus pagal mūsų darbus kurie buvo paremti tikėjimu Juom arba ne...

Iš žmogiškos pusės pasakyčiau, kad aišku verti...pvz toks darbas kaip paimti vaikiuką iš namų ir jį užauginti...ar pamaitinti benamį ir pan.....

Sakau...tik tokiu atveju jei žmogus nebus girdėjęs apie Dievą ir jo egzistavimą bus teisiamas pagal savo darbus...
Juk pats gėris yra iš Dievo...Tai kaip darant gerus darbus nepriimti pačio gėrio šaltinio?????
Papildyta:
QUOTE(pranciska @ 2006 04 25, 16:42)
Ne Biblija reiktų gyvenime remtis, nes tai, kartojuosi, tik žmonių užrašytos Dievo žodžio interpretacijos, o Dievu...O dėl Biblijos studijų..Žodis studija -it. studio - tyrimas, darbo vieta,nemažos apimties mokslo veikalas; kokios nors problemos nagrinėjimas...Apie nieką daugiau kaip apie loginį to veikalo suvokimą, supratimą čia ir negali būti kalbos..Tik Dievą tu ir gali jausti širdimi, o ne Bibliją..
Taip, 5-asis Dievo įsakymas- Nežudyk . Pritariu visa širdimi..Dėl aborto- taip pat..Betgi negaliu sutikti dėl tavo sampratos apie atgailą (cit..."darbais savęs neišteisinsi.."). Jeigu tie darbai- tavo nuoširdi atgaila, tai visai nesvarbu kokia forma ji buvo padaryta..Tikėjimas- tai ne kažkas paskira. Tikėjimas- tai tavo dvasios ir proto sintezė. Sintezė, kurią tau davė Dievas..

Hm g.gif Tai kad pats Jėzus rėmėsi Biblija kol čia žemėj buvo....Sakydavo " Juk parašyta..."
Biblija yra kaip vadovėlis tikinčiajam...suprantamas ir priimamas širdimi...Ten yra visko...ir pamokymų ir patarimų ir meilės ir gailesčio ir pabarimų...visko...ko reikia mums mūsų gyvenimuose...
Dievas Mozei irgi pasakė įsakymus (senajam testamente)...bet ar tai turėjo reikšt kad kiti juom neturėjo tikėti???? O patikėjo...ir buvo išlaisvinti iš Egipto vergijos....
Kodėl mes neturėtumėm tikėti tuom ką Dievas paskyrė užrašyti per žmogų??? Juk pasaulyje visi stebuklai (išgydimai ir pan) vyksta per žmogų su Dievo pagalba...Ar tai irgi reiškia kad tuom turėtumėm netikėti??? Pvz...savo akimis mačiau kai buvo meldžiamasi už žmogų invalido vežimėlyje ir jis atsistojo ir pradėjo vaikščioti....tai ką aš pagal tave tuom neturėjau tikėti???? Arba kai po paskutinės vežio stadijos pasveiko mergaitė už kurią visi meldėsi....irgi netikėti????
Tai kuom tikėti šiame pasaulyje???? Tik tuo ką matai ir girdi???? Tik, kad tada tai nebesivadintų tikėjimas.....
Atsakyti
...Bijau, kad mes apie tikėjimą turėtume diskutuoti kitoje temoje.

Tiesą sakant, paskaityk mano postus- ten niekur neužsimenama apie draudimą tikėti tuo, kas parašyta Biblijoje. Gerbiu šį veikalą- jame labai daug išminties ir meilės...Tačiau turbūt pastebėjai, kiek daug ten neatitikimų, interpretacijų ir netgi tam tikrų paneigimų..Netgi evangelikai, užrašydami Kristaus žodžius,jo vardu kalba apie kai kurių Senojo Testamento tezių korekcijas ( atsisakau citatų, nes tai užimtų daug vietos, bet jeigu reiks...) Vadinasi, negalima viso šv.Rašto priimti kaip nekvestionuotino dalyko...Todėl ir sakau, kad nereikia aklai juo sekti..

...Bet jeigu tau to reikia, jeigu tai padeda tavo Tikėjimui- prašom..Tik nereikia to kitiems brukti kaip vienintelio teisingo kelio..Tikėjimas- tai meilė..Meilė- tai nuolankumas..
Atsakyti
paskutini puslapi paskaicius galima pagalvot kad kalbama apie abortuojama tikejima,o ne vaika lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pranciska @ 2006 04 25, 19:56)
...Bijau, kad mes apie tikėjimą turėtume diskutuoti kitoje temoje.

Tiesą sakant, paskaityk mano postus- ten niekur neužsimenama apie draudimą tikėti tuo, kas parašyta Biblijoje. Gerbiu šį veikalą- jame labai daug išminties ir meilės...Tačiau turbūt pastebėjai, kiek daug ten neatitikimų, interpretacijų ir netgi tam tikrų paneigimų..Netgi evangelikai, užrašydami Kristaus žodžius,jo vardu  kalba apie kai kurių Senojo Testamento tezių korekcijas ( atsisakau citatų, nes tai užimtų daug vietos, bet jeigu reiks...) Vadinasi, negalima viso šv.Rašto priimti kaip nekvestionuotino dalyko...Todėl ir sakau, kad nereikia aklai juo sekti..

...Bet jeigu tau to reikia, jeigu  tai padeda tavo Tikėjimui- prašom..Tik nereikia to kitiems brukti kaip vienintelio teisingo kelio..Tikėjimas- tai meilė..Meilė- tai nuolankumas..


Ne tu nedraudei tikėti (idomu kaip tai padarytum)...bet sakei, kad Biblija nereikia remtis gyvenime.... o tai praktiškai tas pats (tiki - remiesi, netiki - nesiremi)...
Aš gi rašiau...klausiate - atsakau... o kadangi esu tikinti remiuosi Biblija mirksiukas.gif

Galima kalbėti apie abortą kaip apie patį reiškinį...ką jis padaro su pačia gyvybe ir su moterim kuri ryžtasi jį padaryti...aš nieko prieš neturiu...

P.S. ne nuomanęs šį kart prasidėjo pašnekesiai apie Dievą schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 25 balandžio 2006 - 20:19
QUOTE(Getter @ 2006 04 25, 21:13)
Ne tu nedraudei tikėti (idomu kaip tai padarytum)...bet sakei, kad Biblija nereikia remtis gyvenime.... o tai praktiškai tas pats (tiki - remiesi, netiki - nesiremi)...
Aš gi rašiau...klausiate - atsakau... o kadangi esu tikinti remiuosi Biblija  mirksiukas.gif 

Galima kalbėti apie abortą kaip apie patį reiškinį...ką jis padaro su pačia gyvybe ir su moterim kuri ryžtasi jį padaryti...aš nieko prieš neturiu...

P.S. ne nuomanęs šį kart prasidėjo pašnekesiai apie Dievą  schmoll.gif

Na niekaip negaliu padėti lygybės ženklo tarp Dievo ir Biblijos..Esu tikinti, todėl tikiu į Dievą, o ne į Bibliją, kurią rašė, kupiūravo, koregavo, interpretavo, ne visada tiksliai vertė, ir savo studijose įvairiai perteikė žmonės ...

Kaip kad minėjau, užkliuvo tavo samprata apie atgailą, kurią atliktų padariusi abortą moteris..Neteiskim jos, nevertinkim ir jos atgailos dydžio ar kokybės..Ta pati Biblija pateikia ne vieną pavyzdį, kaip "kupranugaris pralenda pro adatos skylutę"...



Atsakyti
QUOTE(Mama! @ 2006 03 16, 20:43)
Vyrų vienuoyne atsirado jaunas naujokas ir paskyrė jį prie darbo senus
manuskriptus ranka perrašinėti. Padirbėjęs ten kokią savaitę, atėjo jis
sykį pas vienuolyno vyresnįjį:
- Tėveli, aš pastebėjau kad visi broliai perrašinėja manuskriptus ne iš
originalų, bet iš senesnių kopijų. O jei kuris iš jų padarys klaidą, ji
pasiliks raštuose amžiams!
Abatas ir sako:
- Mes originalus labai saugome, nes pats pagalvok - pergamentams po kelis
tūkstančius metų. Menkiausia klaida gali padaryti nepataisomą žalą!
Ilgai juodu ginčijosi, bet galiausiai vyresnysis nusileido ir pasiuntė
jaunesnį brolį į archyvą, kur buvo saugomi originalai. Tas nusileido į
požemį, kur buvo saugomi dokumentai ir... dingo! Po savaitės sunerimę
vienuoliai nusileidžia jo ieškoti, o tas, vargšelis, daužo galva į stalą
ir šaukia:
- Ne, ne, ne!!!
- Broli, kas nutiko? - Klausia jo vienuoliai. Tas pakelia į juos
beprotiškai blizgančias akis ir sušnibžda:
- "Celebrate"! Originale buvo parašyta "Celebrate" o ne "Celibate"!


Atsiprašau
poster_offtopic.gif

Čia tik ankdotas, jei ką, nereikia žiūrėt per rimtai 4u.gif smile.gif
Atsakyti