Įkraunama...
Įkraunama...

Nacionaliniai valgių receptai

Rudnosiene
nutas - tai turkiški žirniai - taip užrašyta ant pakelio smile.gif Dar jį vadina avinžirniais smile.gif

starbee
Iš nuto galima daug ką pagaminti - ir salotas, troškinius, sriubas. Su nuto puselėmis daromas įdaras tolmai - balandėliams iš vynuogių lapų. Nutas tiesiog verdamas, po to pasūdomas ir galima pateikti prie alaus, arba be alaus valgyti. Iš nuto daroma humusas - populiarus patiekalas - nuto piurė su prieskoniais ir tahini, arabų, žydų virtuvėje .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 17 lapkričio 2006 - 09:35
QUOTE(Glacee @ 2006 11 06, 23:40)

starbee
Iš nuto galima daug ką pagaminti - ir salotas, troškinius, sriubas. Su nuto puselėmis daromas įdaras tolmai - balandėliams iš vynuogių lapų. Nutas tiesiog verdamas,  po to pasūdomas ir galima pateikti prie alaus, arba be alaus valgyti. Iš nuto daroma humusas - populiarus patiekalas - nuto piurė su prieskoniais ir tahini, arabų, žydų virtuvėje .

ačiū Glacee, aš šiand tiesiog išsivyriau nutą su druska, nu šakės kaip skanu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Idomu kokias salotas galima suregst ax.gif o gal kas žinote Humuso receptą? tiesa, aš tundra nelabai suprantu kas tas tahini? matyt Lietuvoj jo gaut neimanoma g.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 10 29, 22:51)

O falafelis - mniam smile.gif essen.gif bet man labiau patinka su jogurtu smile.gif

o jogurtą tu darai su česnaku? tiesiog įspaudi česnako ir druskos idedi ar kaip? blush2.gif

dar vienas TAHINI receptukas:

Jums reikės:
2 citrinų sulčių;
druskos;
2 nuluptų skiltelių česnako;
150-200 g sesamo sėklų;
indiškų kmynų (cumin) ar petražolių (nebūtinai).

Sezamo sėklas sumalkite kavamale, sukrėskite į blenderį, sudėkite česnaką, druską, supilkite citrinos sultis ir išplakite iki vientisos masės. Jei masė gavosi per tiršta, įpilkite šiek tiek vandens. Naudokite iš karto. Jei norite Tahini išlaikyti ilgesniam laikui, sandariai uždenkite ir padėkite į šaldytuvą.

HUMUSAS

nutas
svogunas
citrina
aliejaus sauktas(alyvuogiu)
Tahini(taip vadinama sezamo pasta )
Procesas:
zirnius ismirkyti isvirti ir sumalti su mixeriu arba grustuve
tada kartu sumalti svoguna ispausti citrina ideti druskos aliejaus ir kokius du saukstus tahini( sezamo pastos)
sumaisyti ir valgyti tepant ant duonos arba dar geriau prancuzisko batono
galima dar pomidoru salotu padaryti:))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo starbee: 07 lapkričio 2006 - 16:56
QUOTE(starbee @ 2006 11 07, 00:29)
ačiū Glacee, aš šiand tiesiog išsivyriau nutą su druska, nu šakės kaip skanu thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif Idomu kokias salotas galima suregst ax.gif o gal kas žinote Humuso receptą? tiesa, aš tundra nelabai suprantu kas tas tahini? matyt Lietuvoj jo gaut neimanoma g.gif


jei megsti spinatus, galiu parasyt italiska spinatu recepta su nutu ir razinkom rolleyes.gif

PS: as tai humusa darau is konservuoto nuto, bo dazniausai tingiu arba neturiu kada to nuto virt blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lanaa: 07 lapkričio 2006 - 17:42
QUOTE(lanaa @ 2006 11 07, 18:42)
jei megsti spinatus, galiu parasyt italiska spinatu recepta su nutu ir razinkom  rolleyes.gif

PS: as tai humusa darau is konservuoto nuto, bo dazniausai tingiu arba neturiu kada to nuto virt  blush2.gif

taip mėgstu, aišku parašyk clap.gif 4u.gif
ai tai ką ji ten daryt, pamirkai nakčiai, atsikeli pastatai virt, o išverda tikrai labai greit mirksiukas.gif šiaip aš niekad neragavau humuso, bet man rodos turi būt skanu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(starbee @ 2006 11 07, 22:38)
taip mėgstu, aišku parašyk clap.gif  4u.gif
ai tai ką ji ten daryt, pamirkai nakčiai, atsikeli pastatai virt, o išverda tikrai labai greit mirksiukas.gif šiaip aš niekad neragavau humuso, bet man rodos turi būt skanu ax.gif


kad dazniausia man to humuso prisireikia cia ir dabar doh.gif o idomu ar galima pavadint humusu analogiska marmala is baklazanu g.gif nes siaip dar toki padaza-piure darau baklazanu. irgi neblogas makalas gaunas rolleyes.gif

italiskai pagaminti spinatai su nutu ir razinomis

4 porcijos

1 a.s. alyvu aliejaus
1 skiltele cesnako
1/4 a.s. cili pipiro drozliu (galima pagal skoni det cili milteliu)
400g konservuoto nuto
700g nuplautu ir gerai nusunktu spinatu
40g razinu
1/2 a.s druskos

ant vidutines ugnies ikaitinti alieju su cesnako skiltele mazdaug 5l puode. kai cesnakas igaut aukso spalva, ji reik isimt. tada beriam cili drozles ir apie 15s pakepam. toliau beriam nuta ir kepam maisant 2 min., kol nutas susils. padidinam ugni iki maksimumo, dedam spinatus, razinas, druska. viska maisydami kepame 2-3 min. kol spinatu lapai sukrenta...

kiekvienos porcijos energetine verte +-200 kal rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(lanaa @ 2006 11 07, 21:56)
kad dazniausia man to humuso prisireikia cia ir dabar  doh.gif o idomu ar galima pavadint humusu analogiska marmala is baklazanu  g.gif  nes siaip dar toki padaza-piure darau baklazanu. irgi neblogas makalas gaunas  rolleyes.gif

ačiū už receptuką, reiks išbandyt ax.gif

lanaa, gal su baklažanais taip darai?

Baba Ganush

nutas
2 baklazanai
citrina arba jogurto naturalaus indelis
aliejus
cesnakas (trys skilteles)
druska
tahini

procesas:

orkaiteje arba ant dujines ugnies tiesiog padejus ant plytos iskepti nenuluptus baklazanus kol pasidarys visiskai minksti tada nulupti ir su sakute sutrinti ( arba mixeriu) sutrinti cesnaka ir sumaisyti viska kartu su trim saukstais tahini sezamo pastos aliejaus saukstu druska ir citrinos sultimis arba vietoj ju indeliu naturalaus jogurto

valgyti su prancuzisku batonu paploteliais arba duona
skanaus
Atsakyti
QUOTE(starbee @ 2006 11 08, 12:08)
nutas
2 baklazanai
citrina arba jogurto naturalaus indelis
aliejus
cesnakas (trys skilteles)
druska
tahini

[


receptas praktiskai toks pat. tik ner nuto schmoll.gif o pas tave tas nutas turi but, nes recepturoj, kaip ir jo neradau unsure.gif be to as nededu jogurto, bet dedu kapotu petrazoliu,metu, maltu juoduju pipiru... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(lanaa @ 2006 11 08, 11:24)
receptas praktiskai toks pat. tik ner nuto  schmoll.gif  o pas tave tas nutas turi but, nes recepturoj, kaip ir jo neradau  unsure.gif be to as nededu jogurto, bet dedu kapotu petrazoliu,metu, maltu juoduju pipiru...  rolleyes.gif

oi nereik nuto, kažkaip man jau jis visur limpa lotuliukas.gif nepastebėjau kai rašiau receptą doh.gif
Merginos, Baba Ganush'e nuto nereik user posted image
Atsakyti
smile.gif)))
na va, o aš kaip tik šiandien baklažanų norėjau pirkti babaganuš'ui smile.gif bet po to pamiršau.... ir aš taip pat darau, aišku, be nuto smile.gif tik kad aš nemėgstu su aliejum, tai dedu sviesti truputuką, o vyras mano su aliejum mėgsta. Dar dedu petražolių lapelių ir labai plonomis plunksnomis supjaustyta svogūną ir būtinai su pomidorais valgau.... vaje... tikriausiai lėksiu baklažanų.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 17 lapkričio 2006 - 09:36
[quote=starbee,2006 11 07, 18:47]o jogurtą tu darai su česnaku? tiesiog įspaudi česnako ir druskos idedi ar kaip? blush2.gif

dar vienas TAHINI receptukas:

Jums reikės:
2 citrinų sulčių;
druskos;
2 nuluptų skiltelių česnako;
150-200 g sesamo sėklų;
indiškų kmynų (cumin) ar petražolių (nebūtinai).

Sezamo sėklas sumalkite kavamale, sukrėskite į blenderį, sudėkite česnaką, druską, supilkite citrinos sultis ir išplakite iki vientisos masės. Jei masė gavosi per tiršta, įpilkite šiek tiek vandens. Naudokite iš karto. Jei norite Tahini išlaikyti ilgesniam laikui, sandariai uždenkite ir padėkite į šaldytuvą.

O sezamo kepinti nereika?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tavi: 08 lapkričio 2006 - 12:27
[quote=Glacee,2006 11 08, 12:26]smile.gif)))
na va, o aš kaip tik šiandien baklažanų norėjau pirkti babaganuš'ui smile.gif bet po to pamiršau.... ir aš taip pat darau, aišku, be nuto smile.gif tik kad aš nemėgstu su aliejum, tai dedu sviesti truputuką, o vyras mano su aliejum mėgsta. Dar dedu petražolių lapelių ir labai plonomis plunksnomis supjaustyta svogūną ir būtinai su pomidorais valgau.... vaje... tikriausiai lėksiu baklažanų.....
[/quote]

Glacee, gal galit parašyt kaip tiksliai darot? koks receptukas būtu ax.gif bet su aliejum


Papildyta:
[quote=tavi,2006 11 08, 12:26]
[quote=starbee,2006 11 07, 18:47]o jogurtą tu darai su česnaku? tiesiog įspaudi česnako ir druskos idedi ar kaip? blush2.gif

dar vienas TAHINI receptukas:

Jums reikės:
2 citrinų sulčių;
druskos;
2 nuluptų skiltelių česnako;
150-200 g sesamo sėklų;
indiškų kmynų (cumin) ar petražolių (nebūtinai).

Sezamo sėklas sumalkite kavamale, sukrėskite į blenderį, sudėkite česnaką, druską, supilkite citrinos sultis ir išplakite iki vientisos masės. Jei masė gavosi per tiršta, įpilkite šiek tiek vandens. Naudokite iš karto. Jei norite Tahini išlaikyti ilgesniam laikui, sandariai uždenkite ir padėkite į šaldytuvą.

O sezamo kepinti nereika?
[/quote]
recepte neparašyta, kad reik pakept, bet galima ir šiek tiek ant mažos ugnies pakept, man rodos, tada aromatas geresnis bus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo starbee: 08 lapkričio 2006 - 12:31