Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu V d.

Labas rytas bigsmile.gif
merginos, turiu klausima ax.gif
vakar darem muila, su biciu vasku ir po pedsako medu dejom doh.gif beblenderiuojant visa mase pasidare ryskiai bordine ir pradejo putot blink.gif cia tokia reakcija medaus ar kas cia ne taip buvo blink.gif ? ir as mest lauk iskart ta muila ar palaukt stebuklo lotuliukas.gif ?

nes kita dali be medaus dejom i forma ( gaminom 2 muilus ) tai su ja viskas tvarkoj, o tas medus uzputojes tai toki padegusio cukraus kvapa paskleide ax.gif
Atsakyti
Na man muilas su medum nei karto neputojo ir spalvos nuo medaus nekeitė g.gif Neįsivaizduoju, kas čia jums nutiko... Gal patyrusios virėjos galės daugiau pakomentuoti...
Atsakyti
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 15, 09:57)
Labas rytas  bigsmile.gif
merginos, turiu klausima  ax.gif
vakar darem muila, su biciu vasku ir po pedsako medu dejom  doh.gif  beblenderiuojant visa mase pasidare ryskiai bordine ir pradejo putot  blink.gif  cia tokia reakcija medaus ar kas cia ne taip buvo  blink.gif  ? ir as mest lauk iskart ta muila ar palaukt stebuklo  lotuliukas.gif  ?

nes kita dali be medaus dejom i forma ( gaminom 2 muilus ) tai su ja viskas tvarkoj, o tas medus uzputojes tai toki padegusio cukraus kvapa paskleide  ax.gif


tai turbut medus su cukrum gerokai pamaisytas buvo.... ner man buve toki bajeriu, o medaus muilas daznokai darau.
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2011 11 15, 12:20)
tai turbut medus su cukrum gerokai pamaisytas buvo.... ner man buve toki bajeriu, o medaus muilas daznokai darau.


nu kad medus naturalus, naminis g.gif tai sakes jau tam muilui ar ji bandyt brandint ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vaiva number 1: 15 lapkričio 2011 - 11:26
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 15, 11:25)
nu kad medus naturalus, naminis  g.gif  tai sakes jau tam muilui ar ji bandyt brandint ?


neisivaizduoju ka patart, nes ner taip nutike. Gal labai karsta pylet? as irgi visad su naturaliu darau, bet taip nebuvo nekart. Palikit pastovet ir tikrinkit pH. Beje, kartais sako, kad naminis, o buna maisytas, (mum taip buvo net is pazistamu meducio gavus), na nebent medu tikrai is paciu paciu patikimiausiu ranku gavot 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2011 11 15, 12:31)
neisivaizduoju ka patart, nes ner taip nutike. Gal labai karsta pylet? as irgi visad su naturaliu darau, bet taip nebuvo nekart. Palikit pastovet ir tikrinkit pH. Beje, kartais sako, kad naminis, o buna maisytas, (mum taip buvo net is pazistamu meducio gavus), na nebent medu tikrai is paciu paciu patikimiausiu ranku gavot  4u.gif


mergina kuri kartu dare gavo is savo avilio mirksiukas.gif nu paziuresiu vakare kas ten gavosi ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Ievulyte @ 2011 11 15, 12:31)
neisivaizduoju ka patart, nes ner taip nutike. Gal labai karsta pylet? as irgi visad su naturaliu darau, bet taip nebuvo nekart.



nu nebuvo karstas g.gif bet spalva akyse pradejo raudonuot - gale isvis gavosi bordine g.gif as irgi esu kazkada darius su medum, tokio dalyko nebuvo, uztai ir klausiu, nes neteko susidurt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 15, 12:35)
mergina kuri kartu dare gavo is savo avilio  mirksiukas.gif  nu paziuresiu vakare kas ten gavosi  ax.gif
Papildyta:
nu nebuvo karstas  g.gif  bet spalva akyse pradejo raudonuot - gale isvis gavosi bordine  g.gif  as irgi esu kazkada darius su medum, tokio dalyko nebuvo, uztai ir klausiu, nes neteko susidurt  doh.gif


Paraudonavo, bet nesuputojo muilas, kai po gelio ( karštuoju būdu) dėjau fruktozės, bet muilas buvo normalus.
O dedant medų niekad nepasitaikė, kad labai ryškiai keistų spalvą ar putotų.

Labai panašu, kad meduj galėjo būti cukraus arba gal toks specifinis medus.
Man atrodo, kad brandinkite, jei PH bus normalus, o muilas vientisas, turėtų būti viskas gerai
Atsakyti
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 15, 10:57)
Labas rytas  bigsmile.gif
merginos, turiu klausima  ax.gif
vakar darem muila, su biciu vasku ir po pedsako medu dejom  doh.gif  beblenderiuojant visa mase pasidare ryskiai bordine ir pradejo putot  blink.gif  cia tokia reakcija medaus ar kas cia ne taip buvo  blink.gif  ? ir as mest lauk iskart ta muila ar palaukt stebuklo  lotuliukas.gif  ?

nes kita dali be medaus dejom i forma ( gaminom 2 muilus ) tai su ja viskas tvarkoj, o tas medus uzputojes tai toki padegusio cukraus kvapa paskleide  ax.gif

Aš po pėdsako įdėjusi medaus tik išmaišau, neblenderiuoju. Muilo masė įgauna oranžinį atspalvį ir paskystėja. Gal tau galėjo užputoti nuo blenderio g.gif ?
Atsakyti
Na, aš čia niekuo nepatarsiu - dar tokios linksmybės su medum nesu turėjusi rolleyes.gif Ir niekad neteko girdėt apie tokius pokštus.
Atsakyti
QUOTE(Vaiva1987 @ 2011 11 12, 12:50)
Taip pat ir as dekoju uz tema wink.gif Evah  ,net gera pasidare kai isvydau. smile.gif Tiek pripratau prie sito forumo smile.gif ,kad be jo net neisivaizduoju smile.gif ...


Vaiva1987, klausei kiek kavos dedu į muilą. 2-3 šaukštus į kilogramą.
Pabaltavimai - išsiskyrusi soda.
Papildyta:
QUOTE(AnaSong @ 2011 11 12, 14:28)
dar siunciu savo swirlus:)
http://www.flickr.co.../in/photostream
http://www.flickr.co...in/photostream/
nors uzdengiu plevele, bet virsus vistiek pabales gaunas:(


AnaSog, šaunūs muiliukai thumbup.gif . Tu esi viena tų, kuriai swirlas gaunas išties puikiai thumbup.gif .
Aš irgi pastebėjau ant savo muiliukų, kad dengiu ar ne, vieni pabaltuoja, kiti ne. Tik tiek, kad aš nesuku sau dėl to galvos - juk tai natūralus muilas, vertinu jį ne dėl išvaizdos, o dėl gerųjų jo savybių )
Papildyta:
[quote=Vaiva number 1,2011 11 14, 10:08]
as tai nesu darius is jokio kito aliejaus 100 %, issikyrus alyvuogiu g.gif tai tiksliai nepadesiu ax.gif bet suzinot ir man idomu butu apie pvz 100 % rapsu aliejaus muila g.gif

o ar Jus naudojate vynuogiu kauliuku alieju g.gif ?
Papildyta:
labai labai thumbup.gif muilai ax.gif
o kaip Jus islaikot metu kvapa ? metu eterinis laikosi normaliai g.gif ?
beke, o jei det stipria metu arbata vietoj vandens ar kvapas nors kazkiek bus ar jo neliks g.gif ?

kavos as irgi megstu ax.gif o Jusiskis LABAI grazus thumbup.gif

Mėtų (pipirmėčių) eterinis aliejus yra vienas patvariausių muile. Bent jau mano patirtyje. Mėtų arbatos kvapas nesilaiko muile. Taip pat žali mėtų milteliai neišgyvena reakcijos su šarmu - paruduoja smile.gif.
Papildyta:
[quote=Vaiva number 1,2011 11 14, 10:08]
as tai nesu darius is jokio kito aliejaus 100 %, issikyrus alyvuogiu g.gif tai tiksliai nepadesiu ax.gif bet suzinot ir man idomu butu apie pvz 100 % rapsu aliejaus muila g.gif

o ar Jus naudojate vynuogiu kauliuku alieju g.gif ?

Aš naudoju vynuogių kauliukų aliejų (turi nemažai gerųjų savybių odoos elastigumui palaikyti), bet jis yra vienas tų aliejų, kurio trumpas galiojimo laikas. Taigi naudoju jo muile ne daugiau 5%.

Papildyta:
[quote=Kukulyte,2011 11 14, 11:21]
[quote=AnaSong,2011 11 12, 15:28]
dar siunciu savo swirlus:)
Super thumbup.gif O man swirlai niekaip neiseina, vakar i savo muiliuka tik supyliau aromatini alieju, tai per pora sekundziu sutirstejo kaip kose, o ruosiausi swirlus daryt verysad.gif
Papildyta:
[quote=Vaiva number 1,2011 11 14, 09:15]

Kantrybės! Swirlas ateina su patirtim - aš iki šiol dar su juo vargstu, bet bent jau pradėjau matyti šviesą tunelio gale lotuliukas.gif

Papildyta:
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 14, 11:26)
dekui  4u.gif

pirmas kastilija - tik dalintas i dvi dalis - ir i viena deta rozinio molio  smile.gif

trecias irgi su roziniu moliu  smile.gif
ketvirtas cinamonas  ax.gif

siandien vel bandysim kazka gamint  thumbup.gif
Papildyta:
o sakykit , merginos, jei i muila det biciu vasko ir po pedsako medaus - nebus per daug  g.gif ?


Ne, tikrai nebus. Nebent esat jam alergiška. Bet tokių atveju, net ir vienas medus būtų per daug smile.gif. Rekomenduojama norma 5%. Nuo vaško muilas būna kietas ir įgauna švelnią medaus spalvą.
Papildyta:
QUOTE(Kukulyte @ 2011 11 14, 17:26)
Sveikos, pagelbekit, vakar viriau muila, pasiekus lengva pedsaka, dejau aromatinio aliejaus, mase tuoj pat sutirstejo, vos spejau i forma supilt, mase atrode ne vientisa, o kaip manu kose, tokia smulkiais grudeliais. Prapjoviau ir rezultatas nedziugina sad.gif

http://www.flickr.co.../in/photostream

muilas nevientisas, vietomis aliejus issiskyres, muilo ph apie 9. Nusiploviau rankas, lyg ir nesausina, putoja.
Patarkit ka su tokiu daryt? Ar saugu toki naudoti? O gal pervirti?


O taip, čia aromatinių pokštas. Visai neseniai tokį turėjau, jei atsimenat. Iškeliavo į šiukšlių dėžę, nes prapjovus paaiškėjo, kad tas atsiskyręs aliejus susikaupė vidury muilo.
Atsakyti
Vakar muila su biciu vasku ju supjausciau thumbup.gif tik nespejau nufotografuot ax.gif
o tas papokstaves muilas iskeliavo kolkas i kamera - siandien ziuresiu ka su juo daryt toliau - ar mest lauk ar brandint g.gif

turiu klausima, Jus kai pvz dedat muila iskart supylta i forma i kamera paskui ji iseme iskart is formos isimat ar leidziat jam formoj atsileist ( as kalbu apie ta atveji, kai muilas kaip maniskis gelyciu formoj - jo isimto nereikia pjaustyt - nes jei visa pluta tai aisku, kad katik is kameros jo nesupjaustysi), bet ar isimat iskart is formos ar leidziat jam atsilti formoj g.gif ? tikiuosi aiskiai as cia ax.gif
Atsakyti
Mergytes HELP help.gif

Vakar pagaliau pasiryzau daryti savo muiliuka. Dariau (tiksliau bandziau daryti smile.gif ) kastilijos muiliuka.
Reziume - maisyti iki pedsako teko apie valanda blink.gif supyliau i formeles, siandien tas mano "muilas" vis dar tokios pat konsistencijos kaip ir ispilstant. Taip turi buti, laukti kol jis sugalvos sukieteti, ar cia jau prarastas reikalas?
Dariau is 500 g. alyvuogiu isspaudu aliejaus
190 g. vandens
64 g. NaOH

gal kas patyrusia akim uzmatys kokia klaida? na taiiip norejau kad pavyktu... unsure.gif
Atsakyti