Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu V d.

QUOTE(Tigris @ 2011 11 16, 11:26)
Mergytes HELP  help.gif

Vakar pagaliau pasiryzau daryti savo muiliuka. Dariau (tiksliau bandziau daryti smile.gif ) kastilijos muiliuka.
Reziume - maisyti iki pedsako teko apie valanda  blink.gif  supyliau i formeles, siandien tas mano "muilas" vis dar tokios pat konsistencijos kaip ir ispilstant. Taip turi buti, laukti kol jis sugalvos sukieteti, ar cia jau prarastas reikalas?
Dariau is 500 g. alyvuogiu isspaudu aliejaus
            190 g. vandens
              64 g. NaOH

gal kas patyrusia akim uzmatys kokia klaida? na taiiip norejau kad pavyktu... unsure.gif



pagal mane tai natrio turejo buti 66,5 g, o vandens 166 g. g.gif bet gal as ir neteisi ax.gif
siaip per para laiko tai man nebuvo taip, kad nepakietetu muilas g.gif
Atsakyti
Pagal soapcalc standartinius nustatymus, 5proc. pariebinimą, ir vandens, ir šarmo kiekis yra teisingas. 66,5 g šarmo man išeina nebent su 1,5 proc. pariebinimu. Jeigu dabar gerai pamenu, tai kažkam čia forume buvo tas pats nutikę. Alyvuogių aliejaus muilas, ypač su "pilnu" vandens kiekiu, labai ilgai kietėja, o jeigu dar gelio fazės nepraėjo, tai tuo labiau.
Aš tiesiog palikčiau tą muilą ramybėje. Po savaitės, manau, turėtų jau būti pakankamai sukietėjęs, kad galima būtų iš formos išimt ir supjaustyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evah: 16 lapkričio 2011 - 10:51
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 16, 11:41)
pagal mane tai natrio turejo buti 66,5 g, o vandens 166 g.  g.gif  bet gal as ir neteisi  ax.gif
siaip per para laiko tai man nebuvo taip, kad nepakietetu muilas  g.gif


O pagal kokia skaiciuokle skaiciavot ir kaip? Nes greiciausiai nemoku skaiciuoti dar. Skaiciavau su SoapCalc... nieko ten nekeiciau, tik irasiau alyvuogiu alieju 100 proc g.gif
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 11 16, 11:50)
Pagal soapcalc standartinius nustatymus, 5proc. pariebinimą, ir vandens, ir šarmo kiekis yra teisingas. Jeigu dabar gerai pamenu, tai kažkam čia forume buvo tas pats nutikę. Alyvuogių aliejaus muilas, ypač su "pilnu" vandens kiekiu, labai ilgai kietėja, o jeigu dar gelio fazės nepraėjo, tai tuo labiau.
Aš tiesiog palikčiau tą muilą ramybėje. Po savaitės, manau, turėtų jau būti pakankamai sukietėjęs, kad galima būtų iš formos išimt ir supjaustyt.


o tai kuo tada remtis g.gif ? ar skaiciavimu pagal lentele paciai ar soapcalc lentele g.gif ?
Papildyta:
QUOTE(Tigris @ 2011 11 16, 11:51)
O pagal kokia skaiciuokle skaiciavot ir kaip? Nes greiciausiai nemoku skaiciuoti dar. Skaiciavau su SoapCalc...  nieko ten nekeiciau, tik irasiau alyvuogiu alieju 100 proc  g.gif


as tai skaiciuoji primityviai ax.gif pagal lentele apieju ax.gif natrio sarma paskui dauginu is 2,5 ir gaunu vandens kieki ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2011 11 16, 10:51)
o tai kuo tada remtis  g.gif  ? ar skaiciavimu pagal lentele paciai ar soapcalc lentele  g.gif ?

O pariebinimą jūs kaip darot? Po pėdsako pilat papildomai priskaičiuotą ar atimat šarmo kiekį?
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 11 16, 11:53)
O pariebinimą jūs kaip darot? Po pėdsako pilat papildomai priskaičiuotą ar atimat šarmo kiekį?



as ne Jus mirksiukas.gif
atimu sarmo kieki ax.gif
Atsakyti
Na, skaičiuojant su soapcalc 66,5 g šarmo 500 g alyvuogių aliejaus išeina apie 1,5proc. pariebinimas. Soapcalc skaičiais aš pasitikiu, niekada su jais nesu bėdų turėjusi, o ir šiaip skaičiuoklė labai plačiai naudojama. Aš linkusi remtis ja, nes lentelėse ir skaičiavimuose ranka visada gali įsivelti netyčinių klaidų.
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 11 16, 11:59)
Na, skaičiuojant su soapcalc 66,5 g šarmo 500 g alyvuogių aliejaus išeina apie 1,5proc. pariebinimas. Soapcalc skaičiais aš pasitikiu, niekada su jais nesu bėdų turėjusi, o ir šiaip skaičiuoklė labai plačiai naudojama. Aš linkusi remtis ja, nes lentelėse ir skaičiavimuose ranka visada gali įsivelti netyčinių klaidų.



66,5 cia kiekis is kurio dar neatimti tie 5 procentai - galutinis variantas butu 63,1 g natrio sarmo ax.gif manes skaiciavimas pagal lenteles dar nei karto neapgavo ( tfu tfu tfu )
Atsakyti
Na ir a6 pasirodysiu su savo darbeliais:

Agurkinis, gavos su tokiu specifiniu ir stipriu kvapu.
user posted image

Muiliukas su himalaju druska. Vos švelniai švenčiantis gavosi, ir nors deta daug kokos ir linu semenu , vis tiek ne trupučio neputojantis. Tai nesupratau kas ne taip ar taip turi būti.
user posted image

Dažiau su trintom dživintom dilgelėm ir pipirmetem, šiai muiliukas su kvarciniu smeliuku. Pavadinau: Kaip noris pasikasyti. biggrin.gif
user posted image


Muiliukas visrtas ant naturalaus alaus (aluje buvo medaus), plius tamsesnis sluoksnis truputi cinamono.
Žinokit naturaliai kvapas nerealus, man jo vien tik uostyti užtenka. Na bet tosk super nerealus kvapas.
user posted image

Va kokia spalva gavosi verdant ant naturaliai išspaustų melyniu sulciu:
user posted image

Klausimas, kaip kitoms sekesi virti ir kas gavosi muila su druska?
Ir koks skirtumas vandens dedat santikiu su sarmu 2:1 ir 3:1 t.y. kas bus jeigu vandens kieki sumazinus?
Atsakyti
QUOTE(Suoka @ 2011 11 16, 12:01)

Klausimas, kaip kitoms sekesi virti ir kas gavosi muila su druska?
Ir koks skirtumas vandens dedat santikiu su sarmu 2:1 ir 3:1 t.y. kas bus jeigu vandens kieki sumazinus?


muilai thumbup.gif
o kaip tas agurkinis ? nelabai supratau g.gif ? kaip ten tu agurku pridejot ax.gif ?

ir labai idomu butu suzinot kaip su alum darom ax.gif tipo vietoj vandens alu pilat? koks alus tinka ax.gif ?


man su druska tai sudas gavosi doh.gif jau praejo menesiu pora, o man jie vistiek tokie - nu ne akmeniniai doh.gif
Atsakyti
Kokie fantastiski muilai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Suoka @ 2011 11 16, 12:01)
Na ir a6 pasirodysiu su savo darbeliais:

Agurkinis, gavos su tokiu specifiniu ir stipriu kvapu.
user posted image



sitas gal su pringuls pakeliu darytas ax.gif ? labai grazi forma ax.gif i kamera dejot ar issieme normliai bigsmile.gif ?
Atsakyti