Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(Digse @ 2012 02 26, 16:46)
Tai va, kad teoriškai aš žinau, kaip važiuot, o įgūdžių ir dar su benzinine tai trūksta, oi trūksta. Kasdien nevažinėsiu , tik kokį kartą per savaitę manau, kai jau priprasiu gal ir dažniau..

Na...patarciau dazniau.Po savaites vel bus streso, vel nervu...Geriau dazniau, bet arciau, negu retai ir kazi kur... ax.gif Kad ir kas vakara aplink nama apsukt.Igudziai formuosis - uzsivesti, pajudeti is vietos, posukiai ir visa kita, finale - parkavimas.Viskas ko reikia paprastu dalyku slifavimui ir igudziu tobulinimui 4u.gif Ir uztruksi 10 minuciu, ir nebus baisu kiekviena sekanti karta, kol pajusi kaip masina dirba, kokie tie jos gabaritai ir visa kita.
Atsakyti
Ačiū, Kliamka, padrąsinai šiek tiek mane, kad ne aš viena šviežias zuikis už vairo 4u.gif Vat svarbiausia kitų mašinų taip nebijot, dėl to ir į tuos kelkraščius važiuoju, ir su persirikiavimais problemos, ir pajudant iš šalutinio... Praleidinėju, net jei ir toli dar mašina ar ne mano juosta važiuoja. O kai eismas intensyvesnis taip perdėm atsargiai nepavažiuosi, reikia judėt su srautu, nėra kada gąsdintis, o aš vis tiek sugebu biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(elenuxus @ 2012 02 26, 17:32)
Na...patarciau dazniau.Po savaites vel bus streso, vel nervu...Geriau dazniau, bet arciau, negu retai ir kazi kur...  ax.gif Kad ir kas vakara aplink nama apsukt.Igudziai formuosis - uzsivesti, pajudeti is vietos, posukiai ir visa kita, finale - parkavimas.Viskas ko reikia paprastu dalyku slifavimui ir igudziu tobulinimui 4u.gif Ir uztruksi 10 minuciu, ir nebus baisu kiekviena sekanti karta, kol pajusi kaip masina dirba, kokie tie jos gabaritai ir visa kita.

Pasistengsiu dažniau, jei tik patikės man mašiną biggrin.gif Nes užsiminiau, kad gal va ryt iš sporto parvežčiau mus, sako, nu, pikas... žiūrėsim... biggrin.gif Arba parkuotis šiandien kieme irgi neleido, vis tik benzininė mašina, nepakanka sankabos, tai dar mažu per stipriai spustelsiu ir atsimušiu į mašiną, o kur dar gabaritų nejautimas... Buvo net mintis pačiai naktim važinėtis, draugas jau sakė nesikeltų kokią 3 ryto važinėtis, bet gal ir vienai būtų naudinga biggrin.gif Tik jaučiu irgi tingėčiau keltis biggrin.gif
Atsakyti
As vienakart vienam vyrukui, kuris uz manes pasistate masina, sakau gal galit patraukti masina? flirt.gif ziuri i mane lotuliukas.gif sakau neisvaziuosiu laugh.gif tai patrauke assa.gif
Atsakyti
QUOTE(Digse @ 2012 02 26, 18:39)
Pasistengsiu dažniau, jei tik patikės man mašiną biggrin.gif Nes užsiminiau, kad gal va ryt iš sporto parvežčiau mus, sako, nu, pikas... žiūrėsim... biggrin.gif Arba parkuotis šiandien kieme irgi neleido, vis tik benzininė mašina, nepakanka sankabos, tai dar mažu per stipriai spustelsiu ir atsimušiu į mašiną, o kur dar gabaritų nejautimas... Buvo net mintis pačiai naktim važinėtis, draugas jau sakė nesikeltų kokią 3 ryto važinėtis, bet gal ir vienai būtų naudinga biggrin.gif Tik jaučiu irgi tingėčiau keltis biggrin.gif


Is tikruju vairuot ismoksti tada, kai tenka vaziuot vienam, ir nera kas pakeicia. Jei vazinesit su draugu, tai visada ir tikesites, kad jei ka - tai jis isvairuos, jei ka, tai ir pasiparkuos. Nagi seskit kada i auto ir vaziuokit viena i Mega. Juk Jus jau turit teises, vairuot mokat, ir salia zmogus nebutinas. Kai gyvenimas prispiria, tai viskas puikiai gaunasi smile.gif. O jei viena nenorit, pasisodinkit drauge, kuri teisiu neturi. Padeda smile.gif.

As irgi ismokau vairuot tada, kai pradejau vazinet viena, per kamscius i darba. Kai atvaziuodavau i darba ir pozeminiam garaze reikedavo pasiparkuot. Ir niekur nedingsi. Kai atvaziuodavau prie kokio sviesoforo, o jis neveikia. Labai greit tada ismokau.

Vyras teises islaike neseniai, bet pati pastebejau, kaip jis prasilauze, kai syki mane i oro uosta nuveze ir reikejo vienam grizt per visa miesta, per kamscius, keliu, kuriuo niekada nevaziavo. Nors jis neparodydavo man, kad baisu jam vaziuot, bet jau kai pasieme jis mane is oro uosto is komandiruotes grizusia - tai jau visas toks pasitikintis atvaziavo smile.gif. Tikrai pasijaute, kad daug daugiau pasitiki savim. Nes kol vazinedavo su manim salia sedincia, tai visai kitaip buvo - gi as pasakydavau, ir i kuria juosta pasirikiuot is anksto, ir jei ka, bet kada galedavau priparkuot prikimstam kieme (nors to neteko daryt - nedave biggrin.gif).
Atsakyti
QUOTE(Kliamka @ 2012 02 26, 00:20)
O kaip jūs su kaire koja elgiatės, ar laikot virš sankabos?

As laiaku bet tik del to kad jei staigiai prireiktu stabdyti kad speciau isminti ja,o siaip jei laisvas kelias pasidedu salia koja,kitaip tikrai butu nepatogu laikyt ja nuolat virs sankabos,jauciu meslungis man sutrauktu koja iskart lotuliukas.gif
Atsakyti
O del vaziavimo su kazkuom,tai tikrai geriau vienai vaziuoti,nes as irgi naudodavaus,tai tu man masina priparkuok,tai iveidrodelius ziurek ar galiu persirikiuoti,o kai viena pati sedau visai kitaip buvo,baisu bet viena,antra karta,ir pavyko thumbup.gif Kuo daugiau vazinekit viena,tik taip ismoksit gerai vairuoti 4u.gif
Atsakyti
Hm.. aš kai viena beveik visalaik važinėjau tai man sunkoka spręst apie kitų sėdėjimo daromą įtaką, galiu palyginti tiktai su instruktoriaus sėdėjimu šalia. Tai va, pirmais kartais man lb norėjosi, kad kažkas šalia sėdėtų, kad pasakytų, kad tikrai teisingai elgiuosi, nes dar nebuvau lb užtikrinta savo veiksmais. Paskui toks noras išnyko, atsirado, kad niekas šalia nesėdėtų ir nevertintų mano vairavimo. biggrin.gif Tai manau gal ir nera blogai kai kažkas šalia pasėdi, gal pastebės kažką ką neįgudus akis praleis, tik tegul nesiima atlikti veiksmų pats, gali pvz., atstumą pasakyt, bet tegul pats nesuka vairo. Ir tikrai reikia važiuot kuo dažniau, galima 1 dienos max 2 pertrauka padaryt.
Atsakyti
QUOTE(Kliamka @ 2012 02 26, 17:53)
O gal reiketu sedyne arčiau pasistumt, jei pedalu nepasieki..

Sedyne iki galo pristumta ax.gif Po manes ten niekas neitelpa lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Vėja2 @ 2012 02 26, 18:09)
Bet tai kur Vilniuje tokia aikštele susirast  help.gif , į mokyklinę nebevažiuosi, nes erdves daugiau reikai, ten kur aš savarankiškai važiavau kai mokiausi, tai ir gyvateles nebus kur sustatyt, o dar mokyklinukai atvažiuoja

Kur nors prie prekybcentrio kokio ne darbo metu,as cia norejau pasakyti-nakti... ax.gif prie Norfos bazes turetu buti tuscia,ten toks uzkampis...dar gali buti vietu (per iseigines dienos metu) prie litexpo,aisku,kai ten renginiai nevyksta...dar yra tokia amzinai pustuste stovejimo aikstele i Liepkalnio kalna kylant po desine,berod pries pat stotele...Na,reiketu pasivazineti,paieskoti...As anksciau prie Romerio vaziuodavau per iseigines pasidraskyt,bet ten dabar berods leidzia jau gyventojams ne darbo metu statyt... g.gif Dar prie Valakampiu pliazu,bet gali buti nevalytos jos ten...
Atsakyti
Man labiausiai nepatikdavo važiuoti su mama. Taip nepasitikėdavo, kad baisu. Tetis tai džiaugdavosi, baliavodavo iš dūšios ir ramus miegodavo galinėje sėdynėje vežamas namo lotuliukas.gif Tėtis manimi aklai pasitikėjo.
Smagu būdavo vienai važinėti su mb auto, kai niekas nekritikavo ir nežvengė vairui užsirakinus doh.gif
Mb ramiakas budavo, neaiškindavo perdaug. Tik gaila mano patirtis trumpa ir neisivaizduoju kaip seksis vel pradėti po tiek metų nevairavimo. Nors mb ir sako, kad pagausiu greit, nes tada nebuvau žiopla, tai ir dabar greit įsivažiuosiu, bet visvien baisu. Jis taip pasitiki manim, kad man net sąžinę graužia ir baisu, kad pavesiu verysad.gif

Prisimenu kaip naktimis sapnuodavau sankabą kai mokiausi važiuoti doh.gif Bet nepasiilgau sankabos, nors ir bėdų su ja niekada neturėjau. Tiesiog manau automatas paprasčiau, o ir pas mus su sankaba neprivažinėsi. Dar būtinai reikia navigacijos. Be navigacijos tik savo kaimuke drįsčiau važiuoti, o toliau nė per kur.
Kai jau turėsiu teises rankose ir auto kieme, varinėsiu vėlai vakare aplink parką, kad pajausti, susipažinti su auto. Neseniai pasisukinėjau aikštukėje, tai normaliai visai, neišlėkiau į kuvietą. Vaikai nesusipratę spoksojo ko ta mama pablūdus už vairo sėdo lotuliukas.gif Jos gi nematę manęs vairuojančios.

Toliau laukiu balandžio, skaitau jūsų temą ir pavydžiu doh.gif

Mergytės, ką rinktis, mažą džipuką ar lengvąją ?
Atsakyti
QUOTE(Kliamka @ 2012 02 26, 19:23)
Digse, tai čia visiems taip būna. Aš kai pirmą kartą važiavau dujine, man sakė kad vairuot manęs neišmokino. biggrin.gif Biškį pasipasakosiu, kas nenorit neskaitykit. Su saviške ilgai mokiausi iš vietos pajdėt, kankinau ją, nes niekas dorai negalėjo paaiškint kaip išmokt su benzinu elgtis, visi tik sakė važinėk ir pajausi, o kaip pajaust nieks neaiškino, teko pačiai susipažinti. Mažiau nervų man būdavo su mikrium nuvažiuot į darbą negu su SAVO taip svajota turėti auto. Negalėjau patikėt. Bet lb bijojau kalniukų, bijojau nuriedėt, užgest, atsimušti... Bet iš pat pradžių važiavau, stengiausi, verčiau save, rasdavau reikalų kur nuvažiuot. Iki avarijos. Beje, po jos visai neblogai parvažiavau, dar padanga prisipūčiau. O tada reikėjo nuvežti mašiną į draudimo bendrovę parodyti. Neturejau kur dingti. Buvo pirma savaitė kai važinėju. Išsirruošiau iš namų 7 ryto, kol dar eismo mažiau, pasidabinau ir pirmyn. Nuvažiavau sėkmingai, dar pakeliui gavau laikraštį, jaučiausi kaip tikras miestietis rytais važinėjantis į darbą, geriantis kava ir skaitantis laikraščius. biggrin.gif Susiradau bendrovę ir, aišk, dar pusę valandos turėjau laukti kol prasidės darbo laikas. biggrin.gif Susitvarkiau ir tada vienintelį kartą esu praįiusi, kad išsuktų atbulom man mašiną, nes už manęs pastatė kitą auto, bijojau, kad dar neišvažiavus iš draudimo vėl bus įvykis. biggrin.gif Tuomet nuvažiavau į darbą, nors ir pravažiavau vieną sankryžą, kurioje turėjau sukti, bet apsisukau kitoje. Ir KOKĮ darbą jaučiausi nuveikus iš pat ryto!!! Tuomet viena kolegė man ir sako "tu dabar esi kaip stovintis vanduo, nei pirmyn, nei atgal, turi judėti į priekį, rytoj man kad su mašina atvažiuotum". Man daugiau ir nereikėjo, tik, kaip sako, to spyrio į užpakalį. Apgalvojau maršrutą, kad nebūtų kalniukų ir nuo kitos dienos per 10 min jau būdavau darbe. Aišku būdavo, kad grįždavau ne 5, o 6 kai mažiau eismo, vengiau sukti į kairę, grįždavau šlapia ir tvinksinčiais smilkiniais, bet pamažu viskas išnyko.. po mėnesio, po dviejų jau važiavau visur, nors ne visur ramia širdim. Buvo ir avarinė situacija, buvau apipypinta, aprėkta, bet VISKO IŠMOKSTAMA JEI TIK NORIMA.
Digse, svarbu, kad ne iki avarijos, klijuok lapą, tegul ir jie saugosi ir važiuok. Važiuokit į užmiesčio keliukus, išmok lėtai važiuoti, antra pavara, nes greitai visada lengviau. Išmok posūkius daryti, pajudeti, į kalniuką važiuoti.. tikrai yra mažai važinėjamų keliukų. Žinau čia yra savotiškas šokas, nes su mokykline sekėsi gerai, egzaminas išlaikytas, o čia atsisėdi ir staiga pasijunti nemokša, ir dar aplinkiniai netiki, kad moki.

sveikos, man irgi jau baugu darosi jau nemazai laiko praejo kaip nevazineju nuo lapkricio, o masina tik balandi pirksim, tai sakiau ispradziu irgi uzmesti pavazinesiu, reikalui esant su instruktorium paimsiu pamoka , kad prisimint ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2012 02 27, 05:45)
Mergytės, ką rinktis, mažą džipuką ar lengvąją ?


Imk ta, kuri Tau labiau prie dusios. Prie kurios atsisedus uz vairo jausi, kad Tu ja myli, o ji myli Tave. Tuomet nebus jokiu problemu zengt pirmus zingsnius (cia gal nelabai tinka tas posakis biggrin.gif). Rinkis tiesiog sau miela gera masiniuka. Lietuvoje nemaciau tokiu keliu, kur su savo pezu nepravaziavau biggrin.gif
Atsakyti
Mergytės, ką rinktis, mažą džipuką ar lengvąją ? [/quote]

aš tai noriu džipo, visureigio, plentinio,nu gražaus tokio...

o jau šiandien manoji tiek pridarė čiūdų, kad verkiau iš nervų.

sušikta elektronika.
užsivedžiau ryte viskas normaliai, atsišildžiau, ai galvoju dar lipu priekinį stiklą pagramdysiu, išlipant pradėjo atsidarinėti vairuotojo langas, į mygtuką nereagavo, tada užgesinau, galvoju užsidarys per pultelį-nė velnio, negana to, kai norėjau užvesti nebesisuko raktelis spynelėje, mažai trūko, kad nenelaužčiau doh.gif , prie visko patys įsijungė valytuvai, užsirakino vairas.nei užvest galiu, nei lango uždaryt nieko, total košmar.minkiau pultelį N kartų, užrakinėjau-atrakinėjau, laikiau spynelėje nuspaustu atrakinimu .nieko.
neatlaikė nervai, dukra į mokyklą pėsčia išėjo, po 20 min, pradėjo kaukti signalizaciją-pirmą kartą mano gyvenime, ir ką ir atsirakino, ir užsivedė, ir tą suš..langą uždariau.o prisinervavau tiek, kad verkiau verysad.gif
Atsakyti