Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa

QUOTE(Agnyte_1987 @ 2013 07 05, 21:32)
Laba diena  4u.gif
Skaiciau SODROS puslapyje, bet ten nelabai suprantu bandziau ieskoti cia, bet neradau atsakymo. blush2.gif

Pirma karta susiduriau su nedarbingumo pazymejimu. Gydytoja nedarbinguma uzregistravo sodroje. Man jokio popieriuko nedave daugiau.
1.Mano klausimas - ar darboviete matys mano nedarbingumo pazyma?
2. Ar darboviete man uz dvi pirmas ligos dienas pati apmokes ar reikia rasyti prasyma, kad jas apmoketu?
3. Ar reikia kreiptis i SODRA, kad man sumoketu uz ligos dienas, ar SODRAI visa info duos darbdavys ir man nieko nereikia daryti?
4. Jei reikia rasyti SODRAI prasyma, kad ismoketu man pinigelius uz ligos dienas, kada anksciausiai pasibaigus nedarbingumui reikia kreiptis?

Labai ACIU tam, kas man pades  4u.gif  4u.gif  4u.gif

Čia viskas parašyta:
http://www.sodra.lt/index.php?cid=324
Atsakyti
QUOTE(Agnyte_1987 @ 2013 07 05, 21:32)
Laba diena  4u.gif
Skaiciau SODROS puslapyje, bet ten nelabai suprantu bandziau ieskoti cia, bet neradau atsakymo. blush2.gif

Pirma karta susiduriau su nedarbingumo pazymejimu. Gydytoja nedarbinguma uzregistravo sodroje. Man jokio popieriuko nedave daugiau.
1.Mano klausimas - ar darboviete matys mano nedarbingumo pazyma?
2. Ar darboviete man uz dvi pirmas ligos dienas pati apmokes ar reikia rasyti prasyma, kad jas apmoketu?
3. Ar reikia kreiptis i SODRA, kad man sumoketu uz ligos dienas, ar SODRAI visa info duos darbdavys ir man nieko nereikia daryti?
4. Jei reikia rasyti SODRAI prasyma, kad ismoketu man pinigelius uz ligos dienas, kada anksciausiai pasibaigus nedarbingumui reikia kreiptis?

Labai ACIU tam, kas man pades  4u.gif  4u.gif  4u.gif

1. Pranesat kad jums atidarytas nedarbingumas ir buhaltere matys.
2. "Už dvi pirmąsias kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, moka darbdavys (išskyrus slaugančius šeimos narį bei organų donorus). Ši pašalpa negali būti mažesnė negu 80 procentų ir ne didesnė kaip 100 procentų pašalpos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio "
3. "Kreipiantis dėl ligos pašalpos skyrimo apdraustojo pasirinktam „Sodros“ teritoriniam skyriui reikia pateikti:

prašymą skirti pašalpą (gali būti pateikiamas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) https://gyventojai.sodra.lt/, pildomas atėjus į „Sodros“ teritorinį skyrių arba atsiunčiamas paštu (prašymo forma yra „Sodros“ interneto svetainėje (Gyventojų portalas/Viešoji sritis/Pašalpos arba Paslaugos); "

4. Iskart galit pildyt,jeigu zinot iki kada jums nedarbingumas.

Ir kas cia nesuprantamo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnyte_1987 @ 2013 07 05, 21:32)
Laba diena  4u.gif
Skaiciau SODROS puslapyje, bet ten nelabai suprantu bandziau ieskoti cia, bet neradau atsakymo. blush2.gif

Pirma karta susiduriau su nedarbingumo pazymejimu. Gydytoja nedarbinguma uzregistravo sodroje. Man jokio popieriuko nedave daugiau.
1.Mano klausimas - ar darboviete matys mano nedarbingumo pazyma?
2. Ar darboviete man uz dvi pirmas ligos dienas pati apmokes ar reikia rasyti prasyma, kad jas apmoketu?
3. Ar reikia kreiptis i SODRA, kad man sumoketu uz ligos dienas, ar SODRAI visa info duos darbdavys ir man nieko nereikia daryti?
4. Jei reikia rasyti SODRAI prasyma, kad ismoketu man pinigelius uz ligos dienas, kada anksciausiai pasibaigus nedarbingumui reikia kreiptis?

Labai ACIU tam, kas man pades  4u.gif  4u.gif  4u.gif



1, Matys
2.Nereikia prašyti, pati apmokės
3. Reikia klreiptis: ir po to, kai darbdavys pateiks SODRAi info apie jus, tada SODRA, turėdama Jūsų prašymą, Jums apskaičiuos ir išmokės. Kreiptis geriausia per elektroninę sistemą: viskas jau suformuota, belieka suvesti keletą asmeninių duomenų ir suspausti mygtukus, kad sutinkate
4. Galite kreiptis ir nesibaigus, nes kai gydytoja tęsia nedarbingumą, kiekviena ta atkarpa ir fiksuojama SODROJE, tačiau dažniausiai darbdavys dar būna nepateikęs savo formos į SODRĄ, tad geriausiai pasibaigus nedarbingumui po 10 d. (per tiek darbdavys privalo pateikti SODRAi apie jus NP-SD formą)

Atsakyti
Iškylo toks klausimas: jei kasmetinių atostogų metu suserga vaikas ir paimamas nedarbingumo pažymėjimas jo slaugai tai ar sodra apmoka ar ne? Ačiū
Atsakyti
QUOTE(audradv @ 2013 07 08, 13:10)
Iškylo toks klausimas: jei kasmetinių atostogų metu suserga vaikas ir paimamas nedarbingumo pažymėjimas jo slaugai tai  ar sodra apmoka ar ne? Ačiū

Jei paskutiniu metu niekas nesikeite, tai uz tas dienas Sodra apmokes (max 14 dienu), o tiek dienu, tiek turesit nedarbinguma, prasites atostogos (pagal susitarima su darbdaviu, arba is karto, arba nukeliant veliau)
Atsakyti
Sveikos,siuo metu esu biliotenyje,bet planuoju iseit is darbo,nebenoriu gryzt po biliotenio i ji...kaipman geriau padaryti ar dabar rasyt prasyma ar laukt kol jis pasibaigs ir ta diena kai turesiu eit i darba atvaziuot ir rasyt prasyma,bet lieps atidirbt 2 sav.jei as nebegaliu dirbt,del sveikatos iseinu nebepatempiu nei fiziskai nei psihologiskai,ar galiu atsisakyt dirbt tas 2sav?
Atsakyti
QUOTE(Aurio zmona @ 2013 07 19, 00:02)
Sveikos,siuo metu esu biliotenyje,bet planuoju iseit is darbo,nebenoriu gryzt po biliotenio i ji...kaipman geriau padaryti ar dabar rasyt prasyma ar laukt kol jis pasibaigs ir ta diena kai turesiu eit i darba atvaziuot ir rasyt prasyma,bet lieps atidirbt 2 sav.jei as nebegaliu dirbt,del sveikatos iseinu nebepatempiu nei fiziskai nei psihologiskai,ar galiu atsisakyt dirbt tas 2sav?

Jeigu lieps,tai turesit atidirbti,nes kitaip jus atleis pagal kita straipsni,del pravaikstu.
Geriau rasykit dabar ir kai ateisit reikes maziau atidirbinet,nebent galit susitarti su darbdaviu,kad po biliutenio jus iskart atleistu.
Atsakyti
as taip pat esu biuleteni nuo trec.tai kaip suprantu trec ir ketv.man sumoka darboviete o nuo penktad-antrad(iki sios dienos mano biuletenis) sodra 40 proc?as savaitgalis neineina?
Atsakyti
QUOTE(x_karamele_x @ 2013 07 19, 08:55)
as taip pat esu biuleteni nuo trec.tai kaip suprantu trec ir ketv.man sumoka darboviete o nuo penktad-antrad(iki sios dienos mano biuletenis) sodra 40 proc?as savaitgalis neineina?

Sodra moka tik uz darbo dienas.
Atsakyti
o ka tada reiskia tas nuo 3-7 imtinai? nes mano biuletenis nuo 16 iki 23 d.
i darba reikejo 17-20d
Atsakyti
QUOTE(x_karamele_x @ 2013 07 19, 09:29)
o ka tada reiskia tas nuo 3-7  imtinai? nes mano biuletenis nuo 16 iki 23 d.
i darba reikejo 17-20d

Nu tai is tu dienu moka tik uz darbo dienas.
Atsakyti
aciu uz atsakyma,o as jau maniau,kad ir uz sestad sekmad isiskaiciuos,jei imtinai sad.gif
Atsakyti