Įkraunama...
Įkraunama...

Pagalbos namai augalams - 2

labas visiems... gelbekit , mano cikas susirgo sad.gif kazkokie balti lipnus snargliai is po lapu kyso... siandien pamaciau kad ir viena is orchideju taip pat apsirgo panasia liga...ka daryttt? muilo tirpalas pades? ka as blogai dariau kad jos susirgo?
Atsakyti
QUOTE(kris.ta.lik @ 2014 08 12, 19:51)
labas visiems... gelbekit , mano cikas susirgo sad.gif kazkokie balti lipnus snargliai is po lapu kyso...  siandien pamaciau kad ir viena is orchideju taip pat  apsirgo panasia liga...ka daryttt? muilo  tirpalas pades? ka as blogai dariau kad jos susirgo?

O tie snargliai kartais neturi kojyčių ir balto pūkiuko? Tada būtų miltuotieji skydamariai. Jei daug jų- nurinkimas nepadės, muilas irgi. rEIKĖS CHEMIJOS, PVZ.: Actara, arba ką kitą pasiūlys Žalia stotelė. Čia galite paskaityti
Atsakyti
mh, reiks padidinimo stikla paimt paziet..... nlb matau ten klojytes.....o po tos chemijos liks augalas gyvas?
Atsakyti
doh.gif doh.gif doh.gif Man reik pagalbos, kad nesąmonių nepridaryčiau...

Žodžiu nusipirkau 50vnt. mimozijos sėklų, planuoju sodintis (namie), persiskaičiau instrukciją.... bet po velnių, kiek tų sėklų į vazonėlį dėt? Rašo daigint galima jau vazone šiltoj aplinkoj, bet tai kiek..?
Atsakyti
Net nezinau kur klausti, gal kas zinosit.. Tevu sodo kaimynas is Olandijos berods prisiveze geliu, ir su jom (nenoredamas aisku) tokias kaip ir kirmeles ar sliuzus - gero pirsto storumo, rozines-oranzines su juodais dryziais, ir kaip su sraiges ragiukais. Nuryjo visas tevu braskes, geles, lapus, pilnas sodas sake doh.gif Sliauzia gan greitai, atrodo nepatraukliai biggrin.gif Ir labai kenkia viskam.. Gal zinot kaip atsikratyti ir kas ten tokio??
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2014 09 15, 22:04)
Net nezinau kur klausti, gal kas zinosit.. Tevu sodo kaimynas is Olandijos berods prisiveze geliu, ir su jom (nenoredamas aisku) tokias kaip ir kirmeles ar sliuzus - gero pirsto storumo, rozines-oranzines su juodais dryziais, ir kaip su sraiges ragiukais. Nuryjo visas tevu braskes, geles, lapus, pilnas sodas sake doh.gif Sliauzia gan greitai, atrodo nepatraukliai biggrin.gif Ir labai kenkia viskam.. Gal zinot kaip atsikratyti ir kas ten tokio??

Ežiukų užsiveiskit biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(syri @ 2014 09 16, 11:37)
Ežiukų užsiveiskit  biggrin.gif

Nieko nebus, mano rotveileris pakesti eziuku negali, labai gaudo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2014 09 15, 21:04)
Net nezinau kur klausti, gal kas zinosit.. Tevu sodo kaimynas is Olandijos berods prisiveze geliu, ir su jom (nenoredamas aisku) tokias kaip ir kirmeles ar sliuzus - gero pirsto storumo, rozines-oranzines su juodais dryziais, ir kaip su sraiges ragiukais. Nuryjo visas tevu braskes, geles, lapus, pilnas sodas sake doh.gif Sliauzia gan greitai, atrodo nepatraukliai biggrin.gif Ir labai kenkia viskam.. Gal zinot kaip atsikratyti ir kas ten tokio??

Ar panašiai atrodo?
https://picasaweb.go...673150096151250
Gali būti ir kitokių spalvų. Tada nekaltinkit kaimyno, į Lietuvą jau seniai jie atkeliavę.
Sodo prekių parduotuvėse yra pirkti moliuskocido, kainuoja apie 20 Lt.
Atsakyti
Gal kas padėsite atpažinti padarus, kurių buvimą matau tik atradus po augalų šaknimis krūvelę geltonų kiaušinių? Augalai – lauko daugiametės gėlės (atrancijos, šilokai (Matronos), dar nepamenu kažkas...). Kiaušinėliai geltoni, apskriti, vos kiek didesni už sorų kruopas. Kiaušinėlių kiekis – 15-20 (maždaug).
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2014 09 17, 10:21)
Gal kas padėsite atpažinti padarus, kurių buvimą matau tik atradus po augalų šaknimis krūvelę geltonų kiaušinių? Augalai – lauko daugiametės gėlės (atrancijos, šilokai (Matronos), dar nepamenu kažkas...). Kiaušinėliai geltoni, apskriti, vos kiek didesni už sorų kruopas. Kiaušinėlių kiekis – 15-20 (maždaug).

Turbūt sraigių. Kokių nepasakysiu, nes kiaušinėlių atspalviai skiriasi. Pasisekė, kad tokie maži, vadinasi ir sraigiukai ne vynuoginių dydžio, mažai žalos padarys. Bet jei daug prisiveis, tai gali gėlyno nelikti.
Šliužų taip pat apvalūs ir krūvelėmis sudėti po augalais ar jų šaknimis, tik skaidresni ir dažniausiai baltesni.
Jie rūpestingi tėvai ir kiaušinius deda ten, kur jų vaikams iškart bus maisto. Jei nenorite ,,ikrų" traiškyti, padėkite viešai saulei (jei tokios dar bus) išdžiovinti arba paukščiams sulesti.
Atsakyti
QUOTE(Daisoja @ 2014 09 17, 11:54)
Turbūt sraigių. Kokių nepasakysiu, nes kiaušinėlių atspalviai skiriasi. Pasisekė, kad tokie maži, vadinasi ir sraigiukai ne vynuoginių dydžio, mažai žalos padarys. Bet jei daug prisiveis, tai gali gėlyno nelikti.
Šliužų taip pat apvalūs ir krūvelėmis sudėti po augalais ar jų šaknimis, tik skaidresni ir dažniausiai baltesni.
Jie rūpestingi tėvai ir kiaušinius deda ten, kur jų vaikams iškart bus maisto. Jei nenorite ,,ikrų" traiškyti, padėkite viešai saulei (jei tokios dar bus) išdžiovinti arba paukščiams sulesti.

Ačiū už atsiliepimą. Vynuoginių sraigių pas mus marios, tik nepastebėjau, kad jos pultų naminius augalus. Esu ne kartą aptikusi jų kiaušinėlių (ikrų) peryklas. Tai jo, pagal formą mano minėtos "sorų kruopos" visiškai tokios pat. Tik išmiera kiek mažesnė. Pagalvojau apie sraigių "darbą", bet mane suglumino ikrų išmiera - jų mamaitės turėtų būti netoli vynuoginių sraigių dydžio, tačiau aš tokių nei pažįstu, nei esu pas mus regėjusi... O mažesnės tiek ikrų neišstenėtų. Nebent pas jas tokia strategija - ikrų gamina nedaug, tačiau kolektyviškai, t.y. kelios mamaitės deda ikrus 1 vietoje.

Dėl naikinimo dar pagalvosiu. Perskaičiau, kad 1 kg sraigių ikrų 5 tūkst. litų kainuoja... Ką čia tos gėlės! smile.gif

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2014 09 17, 11:35)
Ačiū už atsiliepimą. Vynuoginių sraigių pas mus marios, tik nepastebėjau, kad jos pultų naminius augalus. Esu ne kartą aptikusi jų kiaušinėlių (ikrų) peryklas. Tai jo, pagal formą mano minėtos "sorų kruopos" visiškai tokios pat. Tik išmiera kiek mažesnė. Pagalvojau apie sraigių "darbą", bet mane suglumino ikrų išmiera - jų mamaitės turėtų būti netoli vynuoginių sraigių dydžio, tačiau aš tokių nei pažįstu, nei esu pas mus regėjusi... O mažesnės tiek ikrų neišstenėtų. Nebent pas jas tokia strategija - ikrų gamina nedaug, tačiau kolektyviškai, t.y. kelios mamaitės deda ikrus 1 vietoje.

Dėl naikinimo dar pagalvosiu. Perskaičiau, kad 1 kg sraigių ikrų 5 tūkst. litų kainuoja... Ką čia tos gėlės! smile.gif

Jei nesučiupta nusikaltimo vietoje, tai nereiškia, kad nesimėgauja jūsų grožybėmis. Kartais lieka tik augalo kortelė, tarsi net neišdygo lelija ar jurginas. Mūsų tolimoj žemėj neauga vynuogės, bet atvažiavę užklumpam sraigiautojus su maišais ir kibirais. Vadinasi, sraigės randa sočiai maisto.
Didžiųjų šliužų kiaušiniai panašaus dydžio, kaip vyn.sraigių. O visi jie išstena po daug krūvelių ir net ne po vieną. Ir šiaip, visi jie su namais ir benamiai yra hermafroditai, tai meilė liejasi laisvai, kai geras oras. Šiemet nelabai geros jiems buvo sąlygos, tai mažiau sušaudytų augalų.

O tuos ikrus veisimui ar valgymui naudoja?
Verslui net 100 g bus sunku surinkti, tai palauksiu jūsų atsiliepimų. Gal ant skrebučio pasūdytų vienam asmeniui ir užtektų lengvai užkąsti. Kai bus karas ir badas, reiks pabandyti.
Atsakyti