Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

QUOTE(sbo @ 2012 06 12, 13:54)
Man shparagines dygsta, bet nelenda baklazanai, paprikos, ir su morkom labai jau prastai...


paprikos jau vaisius nokina, tikrai dabar ne laikas joms dygti.. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2012 06 12, 14:06)
Paprikoms ir baklažanams jau gal vėlokai dygt  g.gif  Kažin, ar baklažanus ne šiltnamyje reiktų auginti - jie juk šilumamėgiai  g.gif

Sakot baklazanai nebeisdygs? Sejau juos geguzes menesi
kartu su cukinijom, moliugais, sparaginem - viskas dygsta, tik ne jie...Hm, gal nebelaukt ir kitka seti g.gif
Papildyta:
QUOTE(rytorasa @ 2012 06 12, 14:09)
paprikos jau vaisius nokina, tikrai dabar ne laikas joms dygti..  schmoll.gif

paprikas tai gal ir velokai pasejau,tiesiog liko vietos lysveje,pagalvojau a vdrug ax.gif
Papildyta:
O ka nors dabar dar galima seti, ar jau viskas...?
Atsakyti
QUOTE(sbo @ 2012 06 12, 13:33)
O ka nors dabar dar galima seti, ar jau viskas...?


girdejau morkas skirtas ziemai geriausia diena birzelio 16 d. seti 4u.gif

o siaip cia forume mergaites sake, kad iki joniniu viska galima seti g.gif nors aisku cia kokioms tai paprikoms nelimpa, bet itariu zirniai, ridikeliai, salotos, burokai, pupeles, agurkai ir pan dar vis galima ax.gif
Atsakyti
Na reiks dar tada morku paseti, pupeliu, aciu 4u.gif
Atsakyti
paskaiciau temukej,kad daug kas bedavoja del pupeliu;pas mane irgi tas pats teko perseti 2 kartus;beje seklos buvo pirktos is Ikio, su ju logotipais - tad jauciu, kad kaltos seklos, tad daugiau "ikiniu" nerizikuosiu pirkti....
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2012 06 12, 20:30)
paskaiciau temukej,kad daug kas bedavoja del pupeliu;pas mane irgi tas pats  teko perseti 2 kartus;beje  seklos buvo pirktos is Ikio, su ju logotipais - tad jauciu, kad kaltos seklos, tad daugiau "ikiniu" nerizikuosiu pirkti....

Kai man nesudygo burokėliai, morkos ir špinatai- pasižiūrėjau pakelius- užsakovas UAB "Palink", o "gamintojas"- UAB agrofirma "Seklos".
Atsakyti
Landau po savo konspektus.Manau,kad pravers daug kam rolleyes.gif

Dar prieš sodinimą kopūstų ir ropių sėklas užmerkite į raugintų kopūstų sultis, ir sudygę augalai augs visiškai nepritraukdami kenkėjų. Jei nesuspėjote to padaryti ir pasėjote nemirkytas sėklas, vertėtų paruošti acto rūgšties tirpalą (valgomąjį šaukštą 70 proc. acto esencijos ištirpinti 10 litrų vandens) ir juo palaistyti kopūstų, ropių, ridikėlių vageles. Jokia spragė jūsų augalų nepalies!
Kova dėl kopūstų
Kopūstas - daržovė, dėl kurios tarp daržininkų ir vabzdžių vyksta tikrų tikriausia kova. Vos kopūstai sudygsta - skanių jo lapelių kaip mat įsigeidžia kopūstinė kandis, musė, kopūstinis baltukas ir kiti kenkėjai.
Todėl dabar pats laikas atkreipti dėmesį į besiformuojantį kopūstkotį, gūžę, stiebiavaisius. Apiplaukite juos pavirtu druskos tirpalu (stiklinė druskos 10 litrų vandens) ir juo dar paliekite žemę aplink augalą. Taip apsaugosite augalą nuo kopūstinės kandies kiaušinėlių.
Jei jau pastebėjote vikšrus, tai ne tik juos nurinkite, bet ir periodiškai aplaistykite lapus acto tirpalu (valgomasis šaukštas esencijos 10 litrų vandens).
Dar galite vikšrus naikinti apipurkšdami kopūstus varnalėšos ištrauka: smulkiai supjaustoma trečdalis kibiro lapų, užpilama šiltu vandeniu ir laikoma nuo 3 dienų iki 2 savaičių - kuo ilgiau, tuo geriau.
Jei po ranka neturite varnalėšos, pagal tą patį receptą galima gaminti ištrauką iš bet kokių išravėtų piktžoles. Pasak užkietėjusių daržininkų, tik 8 piktžolės yra tikrai efektyvios: dilgėlė, varnalėša, kiaulpienė, kraujažolė, garšva, gyslotis, arkliarūgštė ir šiurkštusis asiūklis.
Taip pat tinka ištraukos iš spyglių, bulvių ar pomidorų lapų. Sufermentuotų, suraugintų augalų ištraukos ne tik išnuodys vikšrus, bet ir savo kvapu atbaidys vabzdžius kenkėjus. O kartu "pamaitins" kopūstus azotu, kuris jiems taip reikalingas brendimo metu.

Man labai įdomu tas seklų apdirbimas kopūstų sultimis.Maž tikrai suveiktų g.gif
Nesodinau ne vieno kopūsto....
Atsakyti
Manau, kad dar porus galima sėti, bet šiemet jų tikriausiai netektų vartoti, kitą pavasarį ir va tokiu metu jau būtų galima valgyti ax.gif Aš pernai irgi ant durniaus vėlokai pasėjau porų likutų tai neteko pernai jų paragauti, bet va nuo pavasario ir dabar valgome savo porus rolleyes.gif Tiek, kad keli ruošiasi žydėti, tai panašu bus galima pasirinkti sėklų biggrin.gif
Atsakyti
Jei man pavyks sumanymas su molinem lysvem , pabandysiu as irgi jose palikt poru ziemai, storai uzmetus siaudu, lapu.
Siemet beveik viska daiginau namie, nors po kelias seklas. Nes pernai irgi, tai vienos nedygo, tai kitos. Ypac kai seji i siltnami ar tas lysves. Lakstai , dangstai, drekini ir kitaip sokineji, lauki ir nieko. Pavasaris nelaukia, laikas eina.
Simet net visokias pupeles namie paauginau iki antro lapo, tada nesiau i lauka. O ka sejau tiesiai, tai irgi sociai tusciu vietu.

Dar tuo paciu paklausiu apie tuos afrikinius agurkelius. Primegzta daugybe, tik nelabai jie ten dideja. Rasoma, kad turetu buti apie 1,5-2 cm, bet maniskiai tai visai dar maziukai.

Atsakyti
QUOTE(Lora11 @ 2012 06 13, 10:24)
Jei man pavyks sumanymas su molinem lysvem , pabandysiu as irgi jose palikt poru ziemai, storai uzmetus siaudu, lapu.
Siemet beveik viska daiginau namie, nors po kelias seklas. Nes pernai irgi, tai vienos nedygo, tai kitos. Ypac kai seji i siltnami ar tas lysves. Lakstai , dangstai, drekini ir kitaip sokineji, lauki ir nieko. Pavasaris nelaukia, laikas eina.
  Simet net visokias pupeles namie paauginau iki antro lapo, tada nesiau i lauka. O ka sejau tiesiai, tai irgi sociai tusciu vietu.

Dar tuo paciu paklausiu apie tuos afrikinius agurkelius. Primegzta daugybe, tik nelabai jie ten dideja. Rasoma, kad turetu buti apie 1,5-2 cm, bet maniskiai tai visai dar maziukai.

as pries 2 metus auginau, dar turiu seklu pasilikus, jie tokie,kaip piktzole sakyciau; graziai ir labai vesliai plinta,o tie agurkeliai kaip agrastas dydzio ir ka pasakysiu jokio skonio, tad tiesiog nuroviau siltnamyje, kad vietos neuzimtu doh.gif
Atsakyti
melotrijos vaikams labai patinka...man skonio irgi jokio is ju,bet vaikai kaip uogas rinko...prase,kad siemet sodinciau,nepasodinau-tai turbut atostogaujanciu nesulauksiu g.gif g.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 06 13, 00:17)
Manau, kad dar porus galima sėti, bet šiemet jų tikriausiai netektų vartoti, kitą pavasarį ir va tokiu metu jau būtų galima valgyti  ax.gif Aš pernai irgi ant durniaus vėlokai pasėjau porų likutų tai neteko pernai jų paragauti, bet va nuo pavasario ir dabar valgome savo porus  rolleyes.gif Tiek, kad keli ruošiasi žydėti, tai panašu bus galima pasirinkti sėklų  biggrin.gif

Man rodos, porai yra hibridai, tai seklos netiks. As vienais metais labai senai irgi laukiau suzydincio poro del seklu, bet .. bumbulas buvo , o seklu ne.
Atsakyti